Cyril, Bruno a Aneta jsou sourozenci ve středním věku. Když byli Aneta s Brunem ještě malé děti, jejich rodiče se zabili při autonehodě a nejstarší Cyril se o ně postaral. Tato skutečnost vytvořila mezi nimi silné pouto. Cyril je soudce, který v tom takzvaně umí chodit. Má přátele mezi politiky, je bohatý a korupce je jen slovo. Aneta je svobodná televizní reportérka, která je právě zamilovaná do svého nového přítele Alana, a protože má skoro naivní představu o tom, jak by svět měl fungovat, nelíbí se jí jak Cyril zneužívá svého postavení. Bruno, naopak, je poněkud zakřiknutý. Jako jediný z nich žije v manželství a vychovává pubertální dceru. Ve volných chvílích sleduje na internetu striptýzovou tanečnici Tali. Sourozenci každoročně společně jezdí na hory. Ani letos tomu nebude jinak, ale přeci jen něco jinak je. Bruno se nedávno dozvěděl, že trpí nevyléčitelnou chorobou a moc života už mu nezbývá. Cyril se tedy rozhodne jejich každoroční výlet pojmout trochu jinak. Má to být něco jako dárek na rozloučenou pro umírajícího Bruna. Cyril se rozhodne, že pojedou do nejluxusnějšího hotelu v Tatrách a jako bonus pro Bruna zaplatí i striptérku Tali a doufá, že si to s ní bratr užije. Nesmělý Bruno z toho evidentně není ve své kůži, ale Cyrilovi se neodporuje. To vědí všichni tři. I když to Cyril asi myslí dobře, jeho povýšené chování sourozenci těžko snáší. Bruno se nedokáže chovat podle Cyrilových představ, a tak se Cyril jednoduše rozhodne, že si Tali nechá pro sebe. Nakonec si ji vlastně zaplatil, takže co by řešil. Tali to není proti mysli. Je jí vlastně jedno, kdo jí dopomůže k životu, jaký si představovala. Po telefonu se rozchází se svým přítelem Reném, který s Cyrilem tento obchod uzavřel. René si to však nechce nechat líbit a rozhodne se, že dá Cyrilovi za vyučenou. Dokonce ho chce zastřelit... (TV Prima)

maverick10

Michal Viewegh by zaslouzil srolovanyma novinama pres cumak. Jako scenarista nestoji ani za vypsanou propisku. Ikdyz jsem se nekolikrat zasmal, citil jsem jake si prazdno a urcitou davku vyumelkovanosti a to predevsim v dialozich Mirka Donutila. Jak vubec mohl na takovy scenar pristoupit. Nicmene cely film se o nej opira a jako zaloha mu sekunduje dejova linie Budare a Capky, ktera byla do jiste miry humorna nicmene naprosto nevyuzita a zbytecna - stejne jako cely film. ()

Taninaca

Nenáročný lehký snímek, který neurazí, ale také ničím nepřekvapí, nenadchne. Ale jako oddech na nudný večer poslouží dobře. Už pro jeho dobré obsazení si mou pozornost zasloužil, ale vidět ho jednou bohatě stačí. ()

ilemas

Oproti Románu pro ženy o hodně slabší, ale jinak stále dobrý oddechový film s vynikajícím Donutilem, který mě opět nezklamal. Podle hodnocení a komentářů jsem čekal rozhodně méně, žádná sláva to sice není, ale pobaví a nenudí. ()

Fíla odpad!

Blbost na eNtou... Kdybych to měl srovnávat jenom trošičku s Románem pro ženy, tak to přejede na celé čáře... ()

BoredSeal

Typická bolest českého filmu posledních x let - minimum děje, sáhodlouhé němé nepodstatné záběry, slabý předvídatelný závěr, postavy dodané jen pro komický efekt (a přitom ne komické), herci odvádějící svůj populární stereotyp. Úplně mě otrávil Budař, který hraje v každém filmu to samé: dementa zoufalce, který má být zábavný - tomu by už fakt měli zakázat činnost ve filmu. Absolutně postradatelný film. ()

Jigy

Co to bylo? A o čem to bylo? Trapnost nad trapnost. Tohe bych nevydal ani jako videofilm natož jako trhák do kina. Fuuj. ()

M.i.k.e

mám rád Viewegha,ale po shlédnutí Románu pro muže bych si knižní předlohu pravděpodobně nekoupil.Jakkoliv by spojení solidních herců a slibného režiséra (Bobule se mi líbily) slibovalo zábavnou podivánou,opak je pravdou a celý snímek je spíše jedna velká nuda.Z letargie tak diváka vytrhne jen tu a tam humorná (leč zbytečná) vložka dua Budař-Čapka,popřípadě očekávání,že by Tánička opravdu mohla ukázat kozičku...40% ()

rakovnik

Jaký je smysl filmu? Dobro vítězí a zlo je poraženo? Nebo kdo se má špatně, tak se bude mít pořád špatně? Či čiň dobro a bude se ti dobře vést? To je podle mě největší nedostatek scénáře...nebo že by to nakonec dopadlo pro všechny tak, jak si přáli? Kvůli tomu by snad nemělo cenu točit film. Chybí mi prostě nějaká pointa. Film je rozhodně koukatelný, i když postavy mi připadají nereálné nebo přinejmenším je jejich jednání přehnané a zkratkovité. Každopádně, mnohé scény mi připadaly až moc vytržené ze života a neztotožnil jsem se s nimi. Žánr komedie/drama trošku odráží roztříštěnost scénáře a spíše se kloním k dramatu, i když trochu unylému, skutečně komediálních scén je ve filmu pomálu. Čekal jsem podle zdejšího hodnocení hoší film a podle názvu a scénáristy lepší film a dostala se mi nenáročná zábava, která mě rozhodně neurazila, každopádně ale ani nenadchla. ()

Hennes

Mé hodnocení bude krátké. Pohodový snímek, který jsem se zájmem shlédl, občas se zasmál, pohlédl na rozkošnou Pauhofovou a ocenil Donutila, Vladyku, Hybnerovou a Budaře za zdařilé výkony. ()

Martin741

Presne s takouto filmovou produkciou z tunajsich lesov, kotlin a nizin mam kurevsky problem. Nic sa dohromady nedeje, prazdne tlachanie o medziludskych vztahoch nepocitam. Miroslav Donutil /Dedictvi aneb Kurvahosigutntag, Pasti Pasti pasticky/ je nudny, a nemam ho rad. Jedine, preco som si film pozrel, bola panorama Vysokych Tatier a mesto Praha. 5 % ()

Sinn

Tak nevím, jestli to je tím, že nejsem muž, ale tohle teda vážně ne...Ano, parkrát jsem se zasmála (Budařoj a Čapkoj), ale celkově pěkná bída..moje oblíbená Anička, kozí nožička, se moc nepředvedla, Donutiloj jsem to nevěřila a Vladyka se tvářil celej film jako retardovaný šmoula... ()

bourec

Vůbec ne dobrej film.Sice tolik kritickejch komentářů s verdiktem odpad film ani zdaleka nezasluhuje,ale jinak dost děs.Rozepisovat se o tom nebudu,škoda že režisér pro mě skvělejch bobulí natočil takovou blbost.40%. ()

LTeez

Michal Viewegh je velmi kvalitní autorem, o tom není pochyb.... Román pro ženy byl naprosto parádní, ale to se právě o tomto snímku říci nedá! Určitě mohu doporučit krátkou audio verzi prezentovanou na rádiu, která měla větší spád.. 100 minut takřka o ničem! Nebýt pana Donutila, který je stále brilantní byl by to to ODPAD! ()

Skleena

Táňa Pauhofová je prostě nádherná. Ale to je asi tak všechno. Sakra, to bylo zklamání.... Předlohu jsem nečetl, otázka je, zda je to dobře, nebo špatně. Každopádně mám rád Donutila, mám rád Budaře... ale tohle byl krok vedle. ()

Crawler-D

Zatímco Román pro ženy mě nudil a Nestyda mučil, Román pro muže mi jednoduše přijde jako zbytečně strávený čas. Po zbytečném úvodu z minulosti, který charakterově neudává směr v budoucím dění, se zbytek nese v duchu horského výletu rozdílné sourozenecké trojice, jejichž přednosti a slabosti jsou od počátku zřejmé, a tak nepřichází nic v klasickém významu zvratu nebo vývoje. Jsou jací jsou a skončí tak, jak mají. Nejsmutnější je, když nejzábavnější (hlavně přehnaným herectvím) je zbytečná vedlejší linii s Janem Budařem jako žárlivým přítelem striptérky. Postavu arogantního soudce Miroslava Donutila chápu a její přístup k obvyklým životním situacím je zajímavý a sem tam vtipný, ale je to odpudivá postava, na kterou se špatně dívá. Staví na závisti z bohatství, ale zároveň od touhy mít bohatství odrazuje, protože by se člověk mohl stát někým takovým. ()

DruidKarel odpad!

991. hodnocený film: Na doporučení mojí milý Péti, která knihu četla, jsem se tedy aspoň podíval na film. Bylo mi jasné, že film nebude nic moc, neboť jsem měl již zkušenosti s "Románem pro ženy", kdy mi tenhle film zrovna nesednul. Tohle bylo ale ještě o dost horší. Otřesné herecké výkony, bídné dialogy, strašný příběh a vlastně i to seskupení Donutil - Vladyka - Hybnerová bylo dost nešťastný. Určitě tenhle film už nechci nikdy vidět a jen lituju těch, kteří byli na snímku v kině nebo si jej dokonce zakoupili na DVD. Odpad! je tedy jediné možné řešení i hodnocení, které si tento film zaslouží. Že kniha je hrozná, to už jsem slyšel. A teď mohu klidně i říct, že film je ještě horší. Omlouvám se všem, ale je to sračka a za tím si stojím. Odpad! ()

zette

Tak jestli tento scenar sesmolil nas nejprodavanejsi spisovatel, to snad nema cenu ani komentovat, nebot prave scenar je nejslabsi casti filmu. Jinak velmi nesympaticke postavy, ktere sice ze sebe sypou dost radoby vtipnych hlasek, ktere vsak mnohdy pretecou v totalni trapnost. Pauhofova a Tatry potesily. ()

pufina

České komedie už snad ničím neumí překvapit - pardon, vlastně jednou věcí ještě ano: jsou (pro mě) čím dál nudnější. Film má 100 min a zasmála jsem se třikrát - což i na tu českou komedii je u mě dost málo. Ani příběh mě nijak neoslovil, ale jediný plus na tom filmu přece jen vidim: Miroslav Donutil (kterého moc v lásce nemám) byl skvělý. ()

Pajky3

Knižku jsem četl, je zvláštní. Film jsem viděl a taky je zvláštní. Zvláštní nemusí znamenat špatný. Záleží na vkusu, můj šálek kávy to úplně není, nicméně dá se na to podívat a přežít. Donutilova role je skvělá, typicky česká. Průměr ()