Ve franklinské zoologické zahradě pracuje všeobecně oblíbený ošetřovatel Griffin Keyes. Je bláznivě zamilovaný do dívky Stefanie, a tak ji jednoho dne požádá o ruku. Je však drsně odmítnut. Stefanii vadí, že je pouhým ošetřovatelem a nevydělává dost peněz. Po pěti letech se Griffinův bratr žení a Griffin se se Stefanií znovu potká. Má pocit, že by ji chtěl zpět, ale se svou profesí nemá nejmenší šanci. Zvířata v zoo ho mají velmi ráda, a tak mu prozradí své největší tajemství. Umějí mluvit a snaží se mu po svém poradit, jak Stefanii získat zpět. Jenže jejich rady platí jen ve zvířecí říši, a tak se Griffin rozhodne přijmout nabídku svého bratra a stane se prodejcem luxusních automobilů. Je dobrý a peníze se mu jen sypou. Stefanie je zpět a je velmi spokojená, ale Griffinovi začíná docházet, že dívka jeho snů je jen povrchní, sobecká a sebestředná osoba, která ho vlastně vůbec nemiluje, protože jí nezáleží na tom, že je Griffin nešťastný. A navíc mu velmi chybí zvířata a také krásná kolegyně Kate. Uvědomí si, že Kate je ta pravá... (TV Prima)

Peenugirl

Milá rodinná komédia. Trochu pobaví a trochu aj zamrzí za možnosť natočiť to vtipnejším. A nakoniec záver : sme šťastný keď sme sami sebou. Detičky to zamestná a rodičia si dajú trochu relax... to je vše a očakávaný happy end nastáva. 55% ()

mirushbiatch

A mna to celkom bavilo,parkrat som sa z chuti zasmial a mozno som len mal taku privetivu naladu.Kevin James je neherec,ale film zoparkrat zanecha ,,pousmievajuci,, dojem.V danej dobe mi to vcelku stacilo.Takze uprimne 3*. ()

Mer-Em

Jediný dva plusy týdle hovadiny je mejdan s gorilou a Rosario Dawson, viděl sem dabing a ty zvířata byly nadabovaný úplně hrozně, možná originál by se vyšplhal i výš. 35% ()

snupko13

Považujem to za film na sobotu popoludnie, alebo odporúčam pre tých, ktorí sa hovoriacimi zvieratami ešte stále nenasýtili. Inak skôr trapná hlúposť. Nerozumiem kto a čo vidí na "komikoch" typu Kevin James. Zasmiať som sa mu nezasmial ani raz, na nejakom jeho fóre, ksicht to tiež nie je, nechápem. A teraz ma napadajú další, akože zabávači, Seth Rogen, Jason Segel, atď. ach jaj. ()

bergeron

Z celého filmu boli hlavnými postavami zvieratká a ich hlasy, ostatok ani film nebol. Teda okrem výletu gorily do ludskej "prírody". Inak nuda. Ale Stallone, Sandler dokonalé zvieratká, treba si domov zobrať. :D ()

Chlopotun

Ďalší film kde sa hovado Kevin James párkrát neohrabane drbne o zem (ten chlapík snáď ani nič iné nevie). Trápnych momentov je tu toľko, že totálne prehlušia aj tých zopár vtipných "zjavou" a áno ksicht Kena Jeonga rátam medzi tie najvydarenejšie. Takže 2* sú za tie dve-tri vydarené hlášky a Rosario Dawson (fakt nechápem ako sa herci ako ona dostatú k takýmto somarinám). Jedno pozretie bolo viac ako dosť. ()

Pythonator

Capina pro děcka nebo dětinské romantiky. Rosario Dawson je ovšem tak kouzelná, že se na to dost dobře dívá. Doporučuju v originále, protože Stalloneho hlas je k nezaplacení. Na filmu je nejlepší ta gorila. Nebo lépe řečeno týpek v kostýmu gorily. ()

wienfield

Otváracia scéna vás pekne nabudí, ale je to iba na škodu. Po tomto si poviete, že ak budú tvorcovia pokračovať v danej note a nepoľavia, tak by sa to mohlo zaujímavo vyvinúť, lenže sa škaredo popálite. Všetok potenciál pomaly odteká do kanála lacných gagov a občas vtipných replík. Keď Dr. Doolitle začal rozumieť reči zvierat, skončil na psychiatrii a trvalo mu kým sa s tým stotožnil, no Kevin je šokovaný celých desať sekúnd a hotovo, berie to ako bežnú vec. Koľko dobrých podnetov mohlo byť nabalených na tento moment. Druhá vec: kde tučko bez peňazí, ktorý nevychádza zo Zoo nájde takú ženskú? Vážne, aj ja chcem. No čo ide o romantickú komédiu a nepotrebuje IQ Stephena Hawkinga, aby ste sa dovtípili, ako to skončí. Obohacujúcim prvkom mali byť rozprávajúce zvieratá, ale iba mali. Viac tu ()

Ross86

Opravdu nevím proč má tenhle film tak špatné hodnocení. Mě to přišlo jako výborná rodinná oddechová komedie pro menší i větší, jsem velmi zvědavý na cz dabing, ale ten původní je dokonalý ! Rozhodně doporučuji v původním znění ! Nečekejte od toho žádné umělecké dílo ani velkofilm, prostě vtipná oddechovka, která je ve svém žánru velmi povedená ! ()

Gazzellka

jedna hviezda za hlasku filmu "muzu si vyskouset tu hlavu?" "radsi ne, strasne to tady smrdi, ten kdo ji mel posledni se do ni pozvracel." ale akoze pri vsetkej ucte k nasej csfd-ceskej vacsine komentatorov, ten cesky dabing bol ULTRATOTALNAHOVNO. skazilo mi to aj ako tak vtipnu vopici. ()

DJ Laky

Film Ošetřovatel nebyl tak špatnej. V první půlce jsem chtěl dát 60%, ale druhá půlka byla lepší a hodně vtipná. A chování zvířát nemělo chybu. Fakt jsem se u toho filmu hodně nasmál. A herecké výkony byli průměrné. A celkově mě film pobavil. Podle mě dobrej námět na komedii. Dávám za film 70%. ()

dr.who

Pri tomto type filmu si treba hlavne uvedomit, kto je cielovy divak. Pre dospeleho cloveka moze byt hodnotenie skreslene nerealnymi ocakavaniami, ale deti ten film budu milovat :) ()