cyright

Snímkem občas probleskuje nadějná atmosféra, ale sotva se tak začne dít, je umrtvena přívalem blbosti, v jejíchž kolejích se film nakonec po celou dobu drží. Přesto jsem se jako fanoušek apokalyptických sci-fi vcelku pobavil, vědom si, že kvalitních filmů na toto téma je méně než šafránu. Proto je třeba být shovívavý a ocenit i ty nadějné sporadické povedené problesky. Nicméně nutno dodat, že kdyby se ve filmu vůbec nemluvilo, bylo by to jen ku prospěchu, protože tak blbé dialogy jsme nevedli ani jako děti ve školce. ()

greenwitch

Podařený sci-fi horor. Od začátku do konce mě udržel bdělou a v napětí, jestli bude lidstvo vyhubeno nebo ne. Americká armáda to dost nedávala. Mimoni se dali do kupy i po zásahu atomovkou. Chvílemi mě iritoval dějový vývoj a měla jsem pocit, že tak by to nemělo být, přece ti hlavní hrdinové by mohli zůstat na živu, že jo? Těším se na další pokračování. ()

gemi

Chtěl jsem dát tři, ale ten scénář je fakt hrozně dementní. Na druhou stranu oceňuji odvahu tvůrců, protože na rozdíl od většiny podobných filmů se tento neodehrává v noci, kdy člověk ty příšery spíš tuší než vidí, ale uprostřed slunného dne a CGI je snesitelný (v roce 1998 by byl boží). ()

Ceberus

Jak to popsat? Velmi kvalitní dvě hvězdy? 😀 Je to prostě klasická žánrová vyvražďovačka skupiny mladých a krásných skoro-teenagerů (s výjimkou hlídače) ála Cloverfield. Když jsem včera viděl Pátou vlnu, ta byla tažena hereckými výkony a vztahy mezi postavami, zatímco vizuální efekty byly na hranici snesitelnosti. Pavouci to mají přesně naopak - scénáristi se s postavami moc netrápili a film je za pouhých 10 mega tažen překvapivě slušným vizuálem (tak trochu lens-flare fest). Závěr filmu velmi nečekaný, za to patří autorům uznání. Ze všech sci-fi braků, které dávají televize k obědu, je tenhle asi jeden z těch nejkoukatelnějších, na druhou stranu vždycky je možné sáhnout po nějakém pořádném spektáklu typu Válka světů. Jinak český název teda dělá všechno proto, aby z tohohle filmu udělal větší brak, než to ve skutečnosti aspoň vizuálně je. 🙂 ()

Marty7CZ

Lidi,vy umíte jen remcat a dělat chytráky!!! Tohle je regulérní a dobře natočený scífko, který mě bavilo. A když uvážím, že to kluci uplácali za 10 americkejch míčů, tak před nima absolutně smekám!!!! 85% P.S. a nebojte se, film je už pětkrát zaplacenej a to je začátek distribuce a před dvd a blu ray!!!! ()

departed

A přitom by stačilo mít jen lepší scénář ... a herce ... a režiséra ... a vlastně úplně všechno! Prostě ani náhodou! Jediné co se mi na filmu líbilo, byly záběry z ptačí perspektivy na Los Angeles. Opravdu krásné město, hlavně v noci. A za to je taky asi ta jedna hvězdička. Protože postavy se chovaly totálně nesmyslně a furt si musely hrát na hrdiny (přitom, co zmůže taková malá zbraň proti takovému velkému monstru ... absolutně nic). Jakákoli logika se během celého filmu pohybovala někde v anální oblasti a s dialogy to bylo taky někde mimo. A navíc, efekty jsou možná ,efektní', ale připadaly mi spíš jako ty efekty, které se používají u filmů, které mají tady na čsfd většinou černé zabarvení (hl. role Lorenzo Lamas atp.). ()

RajCZitko

Až na pár opravdu histeráků to bylo docela povedené sci-fičko. Pěkný efekty, hustá muzika, jestli na nás někdo takto příjde, tak docela reálný scénář. Štvali mě ale lidi, rádoby hlavní postavy. Beru to spíš jako takový dokument než nějaký příběh. Jinak tuctový a lehce zapomenutelný film. Kdo nic nečeká, nebude zklamán. Ale vizuální efekty se mi fakt líbily ()

LakiyL

Niekedy je na mimozemšťana účinnejšia betónová tvárnica a päste ako nukleárna bomba. A takto nezmyselný je celý dej filmu, logika postáv, a ten koniec! To malo čo znamenať? Logika mi hovorí, že len tí mimozemšťania museli ničiť mesto a hľadať ľudí, ktorí dostali mozog od ľudí zlých. Tí, ktorí dostali mozog človeka inteligentného by sa mali správať podľa záverečnej scény úplne inak. V tomto prípade trailer lepší ako samotný film a som sklamaný, že sa točia takéto nezmyselné nezmyselnosti :( ()

zipacna

Počítačové triky se mi líbily moc. Příběh mohl být daleko lepší kdyby se neodehrával převážně v jednom bytě. Jinak zajímavá zábava, u které je lepší nepřemýšlet jak to že se tak rychle rozednilo a podobně. Těším se na podobný snímek příští rok. ()

Adrai

Od začátku je vidět inspirace ve Válce světů. Invaze mimozemšťanů, sběr lidí, tvoření nových vlastních vykořisťovatelů. To vše doplněný docela pěknýma efektama (lodě, letadla US army, potvory, boje, obnova hlavní lodě, crysis chobotnice, ... ) který ale taky v pár okamžicích trochu váznou (střelba vojáka na střeše, pád raptora, ...). Jen ten konec ve stylu Aliena je zrovna v tom nejlepším - že by otevření pro pokračování ? ()

Neuge

Neskutečně tupý vševykrádající scénář a stejně tak tupé klyšoidní postavy. 1* za efekty, 1* za statečnou stíhačku a nakonec malé + za záverečné titulky... ()

BadWolf

Tak já nevim. Nebylo tak low-budget jak jsem čekal. Některé efekty opravdu stály za to. Celkově by to nebylo vůbec špatné, kdyby scénář nevypadaj, jako kdyby ho napsal osmiletý syn režiséra. ()

error17

Jako příznivec Sci-Fi jsem se na tento film těšil. Film oplíval zajimavými nápady připadal mi že se inspiroval filmem Monstrum (2008) nicméně je to jen slabý odvar. Tvůrcům se řekl bych povedl trailer k filmu, na který dokázali nalákat spoustu lidí. Bohužel nejlepší bylo zobrazeno v trileru a to ostatníbyla pouhopouhá nuda. Prvních 15min jsem se nudil neskutečně připadalo mi to jako seriál Přátelé ale bez přátel. Po tomto strastiplném začátku to začalo být zajimavější aspoň tam něco začalo bouchat a byl zde okamžik filmu který se mi opravdu líbil. Herci mi přišli silně nesimpatičtí a tupí jedině kdo tam něco hrál byl David Zayas, kterého zde ale byla škoda. Konec se tvůrci snažili udělat stejně nezáživný jako začátek a doufají že vydělají aspoň na pokračování. I když jsem byl svým způsobem sklamán s tímto filmem tak bych se asi na pokračování podíval. 53% ()

LudkovaLevaRuka

Blbost je nezničitelná. Důkaz jsem dostal, když v druhé půlce filmu parta nesympatických američanů přežila atomový výbuch v bezprostřední blízkosti. Hlavní hrdina svou vrozenou tupostí nakonec udolá nejen mimozemšťany (podobnost s Philipem J. Fryem z Futuramy spíše nechtěná) ale i film samotný, když si doslova vyboxuje otevřený konec. Typický výpotek post-avatarovského filmového průmyslu. Líbivé a působivé digitální scény jsou pospojované vražednou porcí špatného herectví a nudného scénáře. A co na to Cloverfield? Že vrčí?! No to se mu nedivím. ()

datos

Já jakož to fanoušek sci-fi filmů, milovník hororů a hlavně oblíbenc invazí mimozemskýma zrůdičkama, tak jsem při tomhle filmu nakrmil všechny moje touhy. Bavil jsme se od začátku do konce a hlavně u konce jsem byl vážně překvapený (" tyhle konce mě jednou zabijou "). Film Skyline bych popsal jako dokonalý spojení filmů Monstrum a Světová ivaze. I když koukám na to hodnocení co to má, tak mě se to šíleně líbělo a nadchlo mě to. Můj názor je, že moc lidí nemá rádo tenhle styl o invazi, mimozemštanech a jiných zrůdách co ovládají svět, ale já si vždy přijdu v tomhle na svý. A bohužel, nemůžu dát víc než pět hvězdiček! ()