Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

El-Barto

Okresní přebor je pravděpodobně to nejlepší, co kdy Nova zplodila. Proto jsem se bál, že se do filmu začnou montovat mnohem víc a dopadne to jako všechno ostatní z jejich produkce. Naštěstí zůstalo úplně všechno při starém a Prušinovský zase sype z rukávu prostřednictvím nejsehranější party herců jednu super hlášku za druhou ("To je srdce, to neni prdel!"). Možná, že by film bez existence seriálu nefungoval tak dobře, ale protože seriál dobře znám, vychutnal jsem si všechny narážky na pozdější vývoj postav (viz. Hovorka) a odkazy na některé díly. Všichni herci jsou super, Vetchý a přesný Krobot ještě lepší. Líbilo se mi, že i když film neni tak moc o fotbalu, tak dvě nejvýraznější postavy - Jiřina a Hnátek - stejně nevidí nic jiného než fotbal. Skvělá práce. ()

melloun

Jestli jsem seriálu vytýkal nevyrovnanost vtipných scének a nedostatek samotného fotbalu, tak zde si nemůžu moc stěžovat. Příchodem nové hlavní postavy byla odbourána dějová roztříštěnost jednotlivých dílů, a jelikož je Josef Hnátek fotbalový trenér srdcem i duší (=magor), přibylo k mé spokojenosti také více fotbalových a zároveň vtipných momentů. ()

Milwa

Dávám plný počet, protože mě film velmi mile překvapil a pobavil. Na české poměry výborně napsaný scénář s minimem slabých míst - pokud nějakých. Film je postaven na výkonu Miroslava Krobota, jehož zažraný srdčař Pepík Hnátek mě velmi bavil a také dojal, ale ne nějakým prvoplánovým způsobem. Překvapivě musím napsat, že film mi svojí atmosférou připomíná byť jen vzdáleně Vesničku. Některé repliky se budou časem hláškovat: "Kvašňák" , " Co to tam děláš? Sbíráš sedmikrásky?" apod. Mám moc velkou radost, že můžu po dlouhé době s čistým svědomím pochválit český film. 4 a půl hvězdy ()

joudas

Po reakcích v mém okolí i tady jsem sice čekal ještě o něco více srandy, ale i přesto jsem se tak dobře u českého filmu nebavil od Pelíšků či Samotářů. A to říkám jako člověk seriálem prakticky nezasažen. Doufejme, že u nás bude v budoucnu podobných komedií vznikat více. ()

piranha

Bylo to o trochu lepší než úplně nejhorší. Snaha vylíčit český venkov a jeho fotbalovou ligu byla velmi dojemná, až mi skoro ukápla slza. Nakonec mi ukápla nad tím, že se tomu vlastně vůbec nedá říkat komedie a že se z toho nakonec vyklubala snůška trapných vtípků a hlášek. A když jsem se snažila sledování filmu přežít stylem "přece nejsem tak intelektuální a náročný divák, prostě o tom nebudu přemýšlet a všechno bude v pohodě", tak jsem se šíleně nudila. Tak mám zase na pár let s českou komedií vystaráno, než opět sesbírám odvahu k takovému heroickému činu, jakým je JÍT NA TO DO KINA! ()

Meteorista

Bohužel. Film jako takový, je to pěkný. Daleko lepší, než ostatní české snímky posledních let, co se hereckých výkonů týče. Proti nim nemůžu říct ani prd. Problém je úplně jinde. Jelikož z původního šestnáctidílného seriálu jsem byl doslova nadšen, čekal jsem film, ve kterém budou mít vtipné scénky více prostoru a film se poveze v pozitivnějším odlehčeném duchu. Jak jsem štěknul na začátku komentáře - bohužel. Jak vidno, Okresnímu přeboru sednou více kratší skeče, které jsou úderné a využijí kratší stopáž. Rozsah stodvou minut však vyplnit celý nedokážou a tak se tato původně plánovaná komedie stává spíše milým dramatem. A v tom je právě ten problém - kdo čekal komedii, u které se příjemně pobaví, zřejmě bude zklamán. Pro vás ostatní mohu však dát palec nahoru, tento dramatický "prequel" (abych šel s dobou) je totiž výborný, pokud od něj nečekáte komediální řachanici. ()

sNeDy

Ok, tak teda 4 hvězdičky, ale jen kvůli srovnaní se zbytkem české produkce. Natažení dvacetiminutových epizod na celý film funguje jen málokdy. Okresní přebor je prohrou se ctí. ()

rusty09

Začátek byl výbornej, osejpalo to, vtipy parádní, ale od doby, co se to začalo točit kolem nemocnice atd. tak to šlo do kytek. Kdyby to byl cizí film, tak by to byl hodně velkej podprůměr, takhle, že je to českej film, tak dám aspoň za 3. ()

sandinista

Slabota. To co funguje jako seriál, nemá celovečerní film. Alespoň s takovým scénářem, jaký Poslední zápas Pepika Hnátka má. Ondřej Vetchý nemusel být tak okatě vykreslen jako vlezdoprdelista a bonzák. ()

louisa

Aj ked skoro nerozumiem futbalu - musim konstatovat, ze toto je vyborny film. Hlavne vdaka Miroslavovi Krobotovi, ktory vytvoril velmi zaujimavu, vnutorne pestru postavu trenera Hnatka. Taku, o ktorej mozete rozmyslat este dlho, dlho po skonceni filmu. Jednoducho zaujimava figurka:-) Z dalsich protagonistov svoje roly velmi dobre "chytili" napr. David Novotny, Luděk Sobota, Leoš Noha, taktiez Pavla Beretova. Jedina skoda, ze sa snimke nepodarilo ziskat Českého leva. Bol by zasluzeny. ()

mh.mail

50% — Seriál Okresní přebor jsem sledoval a líbil se mi. K tomuto filmu jsem ale hleděl s mírnou nedůvěrou, nemám moc v lásce tyto dodatečně natočené prequely k zavedeným seriálům. Tady ale obavy nebyly na místě. Jedná se o standardní příběh ve stylu Okresního přeboru, to, že se jedná o prequel, je určeno pouze postavou Pepika Hnátka, jinak to klidně mohlo být normální pokračování. Film však nabízí i vážnější témata a hlubší zamyšlení, ačkoliv se nesnaží moralizovat a hlásat svoji pravdu, což budiž autorům připsáno k dobru. Směřování filmu je samozřejmě ovlivněno faktem, že Pepik Hnátek musí zemřít, neboť jeho úmrtím celý seriál začinal. Ale i v tomto směru autoři mírně překvapili. Líbil se mi vtípek s přehozenými fázemi na přejezdovém signalizačním zařízení, které nakonec sehrálo roli téměř deus ex machina. Postava Pepika Hnátka byla pravděpodobně psána na tělo Miroslavu Krobotovi, který si zahrál svoji škatulkovou roli s grácií sobě vlatní. Film cílí především na příznivce seriálu, které rozhodně potěší, těm ostatním však toho příliš nabídnout nedokáže. Je ale poctivě a kvalitně natočen a to není málo. ()

rekkky

Zapomeňte na seriál, protože jsou tady úplně nové Houslice. Skvělý prequel s výborně napsanými postavami, které přesně zapadají do pomyslné maloměšťácké šablony. Miroslav Krobot (Alois Nebel, Příběhy obyčejného šílenství, Dům, ...), jako hlavní postava a zároveň představitel Josefa Hnátka v žádném případě nezklamal. Ondřej Vetchý v roli kapitána Luňáka plní funkci vedlejší postavy snad ze všech herců nejlépe. Film opravdu nešetří trefnými a perfektně načasovanými hláškami (např. Nečum!, Neser!, Začni běhat!, Chceš prcat?, Co čumíš?, ... ) nešetří, ale pokud něco bylo jasné již před promítání tak je to fakt, že přesně tohle se očekávalo již ze zkušenosti se seriálem. Dalo se předvídat, že režisér Jan Prušinovský úspěšně převede seriálovou předlohu na filmové plátno, ale takový nářez? WOW:) ()

Majkak

Gratuluji, podařilo se natočit komedii, kde nejsou místní boys výplodem režisérovy karikující fantazie na téma český venkov, ale reálnými postavami. Všichni jsou schopni se ohnout až na Pepíka Hnátka se svojí zabejčenou umanutostí, přes kterou mu ale unikají jiné důležité momenty života. Ondřej Vetchý skvěle vysekl solidního malého zmetka. Ze života, s nadsázkou, ale bez přehánění, s porozuměním pro lidi. ()

kacirek_

Solidní komedie, kde se člověk párkrát od srdce zasměje, ale občas sem se trochu nudila, páč příběh není zrovna nejlepší...Hláška "Chceš prcat?" se stala legendární, teda aspoň v Meřiči :-). Seriál sem neviděla ani jeden díl, ale asi to napravím, páč to nemusí být úplně špatný. Celkem sem teda ale koukala, jak je Vetchej namakanej, vždycky to byl takovej střízlík a najednou.... ()

char_t

Tam, kde seriál občas nudně tlachal a čekal s pointou na konec dílu, filmový prequel neváhá a sype jednu hlášku za druhou. Do pětihvězdičkového kultu ještě kousek chybí, ale na čtyři ta kupa srandy s perfektním Krobotem v čele stačí bohatě. Abych to shrnul. Na nějakej ťukec nemáte, jste dřeváci, a proto hrajete okres! ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý