Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Legie

Film mile překvapil. Pepika Hnátka jsem si sice podle seriálu představoval jinak a trošku mi to díky tomu nesedí k prvnímu dílu seriálu. Stejně tak mi film připadá jako prodloužený díl než jako film, ale i nad to se dá povznést. ()

CrashONE

Tak tomu říkám něco, takhle dlouho jsem se já (a snad i celé kino) dlouho nepobavil a ke všemu nad českým filmem. Herecké výkony Miroslava Kroboty a Ondřeje Vetchého byly senzační ba co, i víc jak senzační. Hlášky, záběry, scény tohle všechno bylo na jedničku a to všechno díky všem hercům kteří tomu dodávali grády tak, jak se patří. Doporučuji jít na tento film co nejdříve, protože já to odkládal a to byla chyba. 95%. ()

da_silva

Nejlepší film o fotbale vůbec. Pro všechny okresní, krajské i amatérské fotbalisty naprostá povinnost, pro všechny ostatní výtečná zábava. Jediná nevýhoda filmu je, že po něm už mi seriál nikdy nepřipadne tak skvělý jako před shlédnutím filmu, protože mi v něm bude šíleně chybět Pepik Hnátek. Pět hvězd je možná mírně (ale jen velmi mírně) nadhodnocených, ale zde opravdu nemůžu jinak. ()

Leník

Seriál neznám, takže můj přístup byl zcela nestranný a výsledné hodnocení je neurazí, nezaujme. Ve filmu je několik velmi povedených momentů, ale taky několik velmi hluchých míst. Krobot je skvělý, naproti tomu Vetchý se na můj vkus příliš pitvoří (chvílemi mi připomínal Kaiserovy scénky v Možná přijde i kouzelník...). Myslím, že po sestříhání na hodinu by to obstálo jako vtipná televizní inscenace (popř. další díl seriálu), ale na celovečerní film tento scénář/scénárista nestačí. ()

RyxiraAmy

Od počátku jsem fanynkou seriálu, který filmu předcházel, a tak jsem snímek očekávala s velkou netrpělivostí. Původně jsem nezamýšlela jít na něj do kina, ale normálně si ho stáhnout, ale když se vysílala repríza, vzdala jsem to (jako už mnohokrát po marné snaze něco si ušetřit) a tu stovku za to utratila :-). A nelituju. Nejvíc mě pobavily zápletky, které vznikaly kolem železničního přejezdu, když zdánlivá banalita vlastně rozhodla o osudu hlavní postavy (mimochodem, Miroslav Krobot je pro roli "trenéra s licencí" jako stvořený). "Dramatický" útěk z nemocnice, který by se jindy zdál jako holé šílenství, se mi ve vzniklém kontextu ukázal jako naprosto logický a nevyhnutelný krok. Večerní hovory v hospodě byly naprosto jedinečné a věrohodné - člověku je jasné, že tohle není žádná fantazie, ale celkem přijatelná realita. Označení "hořká komedie" je sice možná trochu přehnané, ale je fakt, že po posledních řádcích asi nebude nikomu zrovna do smíchu. Prostě utopie, která se nám odhaluje ze všech stran, ale přesto něco málo zůstane skryto. ()

Flamik

Bohužel 4*, hrozně sem se těšil, asi rok sem na to čekal, ale oproti seriálu to nebylo ono. TEDA, ne že bych se nudil, ale chtělo to víc to, to, vyšperkovat.. ()

kolly13

Dobrá česká komedie. Jelikož sám bývalý fotbalista, který si prošel džunglí naších okresních přeborů a slyšel od kamarádů docela šílené historky, tak hodnotím palcem na horu (terminologií Radia1), ale celkově to šlo udělat lépe, vtipněji a méně čekat, co nám ukáže Krobot s Vetchým, podporovaný Sobotou a "Jajdou". ()

lenullka

Okresní přebor je jasným důkazem toho, že člověk by neměl soudit věci předem. Ze seriálu jsem viděla asi tak dvě minuty, z rychlíku, a nijak mě nezaujal. To jak po sobě půlka národa, včetně mých spolubydlích, pošišlává mi lezlo tak akorát na nervy. No nicméně, vydala jsem se na přebor s kamarády do kina, bez jakýchkoliv očekávání, jen tak z dlouhé chvíle. A byla jsem víc než příjemně překvapená. Fotbal nijak zvlášt nežeru, ale musím říct, že jsem se celou dobu bavila. Hlášky jsou vtipné a trefné a atmosféra naprosto úžasná. Kdo bydlí na vsi ví, kdo bydlí na vsi, kde se hraje nějaká ta pralesní liga ví naprosto přesně. Jistě by se dalo filmu něco vytkout, ale v podstatě jen maličkosti. Scéně s přejezdem jsem ochotná uvěřit, protože tady je možný vážně všechno a všichni jsou na to už zvyklý... Mezi českou tvorbou posledních let naprostý unikát. Takže přebore, pjomiň! ;-) ()

nolme

Nemohu říct, že bych se nepobavila. Miroslav Krobot hraje fanatického "magora" vážně skvěle... ale nějak zvlášť nadšená nejsem...a není tam vlastně nic, co bych musela vidět/slyšet znovu, snad jen: "Co čumíš?":) ... ()

_Irbe_

Tak nějak jsem čekal, že tohle bude po letech opravdu CZ film první ligy, ale Okresní přebor to mnohokrát překonal. Vůbec vás nemusí zajímat fotbal a budete to žrát od první vteřiny. Abych vás nalákal, tak věřte, že genialita hlášek je takové úrovně, že zde zazní věta "Chceš prcat?" a nevyzní vůbec, ale vůbec trapně, naopak naprosto přirozeně a vtipně. ()

luke86

Jako velký fanoušek výborného seriálu jsem se na tento film moc těšil. Jak se občas stane, byl jsem zklamán. Role Pepika mi prostě není sympatická, byť chápu její smysl a podstatu, ale některé "hlášky" byly spíše nevhodné a nefungující. Chování jakbysmet. Role mohla být napsána určitě vtipněji\lidštěji a mnohem lépe. Nicméně stará parta funguje, byť mohla dostat více prostoru na úkor Pepika. I přesto se pár skvělých momentů a hlášek se ve filmu najde;-) ()

enter.

Oproti seriálu je to velká slabota. Pro mě celkem zklamání. Seriál přesně vystihl, jak to momentálně fotbal na hřišti a v kabině vypadá, ale tohle ani zdaleka. Příběh už nebyl o fotbalu, ale spíše o Pepiku Hnátkovi a jeho nemoci. Nemůžu zase říct, že bych se nudil! Některé vtípky byly povedené a pobavil jsem se. Oproti jiným novodobým českým filmům je tohle výhra, ale když srovnávám právě se seriálem, tak je to o něco horší. Chybělo mi také víc scén s Ondřejem Vetchým a Davidem Novotným… Celkově hodnotím ***+. :-) PS: Miroslav Krobot jako trenér, kterého nic jiného nezajímá než hra a jeho rozčilování na hřišti bylo fakt super! “ Plusko“ v hodnocení je pro něho za skvělý herecký výkon! :-) ()

Crowus

viz: kOCOUR - Já Krobot. Je to koncert. Miroslav Krobot je úžasný herec. Pepika Hnátka dokreslil přesně tak, jak jsem si ho představoval. Postava Ondry Vetchého je ještě o maličko blbější, než v původním seriálu a vše šlape tak jak má. Jen ta Škodovka mi tam vadí. Jo a správná odpověď zní: "Jasně, chci!" a né "já nevím". :) ()

rigby

Pár utahaných hospodských vtipů, několik prázdných frází a standartní výkon Miroslava Krobota. Jenže film nemůže stát jenom na něm a zbytek zvučných jmen nemůže dělat jen beztvárné křoví. Stejně tak by stačilo použít dřevěné figuríny, nebo prostě zbytek vystříhat z lepenky. Stejně jako mi nic neříkal seriál, tak mi vůbec nic neříká ani tento film. Jeden bod za Krobota, bez něho bych to nevydržel ani deset minut. ()

xkepi

Oproti seriálu je film zaměřen převážně na jednu postavu - trenéra Hnátka, který je větší tvrďák než hrdinové akčních filmů. Díky této postavě získává film trochu vážnější ráz. Kdyby dostaly větší prostor divácky vděčné figurky jako hujerovský Jirka Luňák, salámista Jarda Kužel nebo veterinář Áda, mohlo být srandy ještě víc. Film hodnotím kladně, přesto si na základě osobních zkušeností myslím, že z tématiky vesnického fotbalu by šlo vyždímat ještě mnohem více humoru. ()

bezprezdivky

Ano, zasmál jsem se (často), ano jako film to drží pohromadě díky příběhu Pepíka Hnátka, ale přesto to podle mého nepřesáhlo rámec prodlouženého seriálového dílu, resp.nebylo-li by úspěchu seriálu, nemohlo by být úspěchu filmu. Vetchého postava je na rozdíl od seriálu zde poměrně záporná, ostatní jedou ve svých kolejích. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý