Černá hodina

• USA The Darkest Hour (více)

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

slovan1

Tak snaha natočit odlišné sci-fi tu byla. Místo mimozemšťanů na*ranou energii, místo "jů-es-ej" Moskva. Na to, že se ve filmu vyskytuje pár nepřesností a nelogičnosti jsem se docela bavil. Možná i díky stopáži, která je pro tento druh filmu akorátní. Takže: "Welcome to Russia, sucker!" ()

sedm.1

Nemohu tvrdit, že by mě ten film vyloženě nudil, zklamal, nebavil nebo něco podobného, nicméně stejně ve mě převažuje neustále pocit čehosi dosti zpackaného a silně mimózního. Což o to, když bych bral ohled pouze na samotnou zápletku, ta zas až tak úplně tragická nebyla, hlavně její ústřední myšlenka mohla být výtečnou předlohou k solidnímu efektnímu sci-fi akčnímu nářezu. Pravda, ke konci sice celému snímku dějově docházel hodně škaredě dech a úplné finále pak bylo těžkou zkouškou divácké trpělivosti a tolerantnosti vůči veškerým filmařským ultraklišé postupům a hloupostem všeho druhu, přesto se tu ale během filmu párkrát dostalo ke slovu i fungující napětí a atmosféra zde byla po většinu času působivá a slušně vystavěná. Ovšem bohužel celkové zpracování a především vizuální dojem na mě zapůsobil fakt krutě béčkově, odfláknutě, nedotaženě, s výrazem čehosi velmi levného, secondhandového, což ale zrovna v tomto případě znamenalo dost velký průser, neboť právě efekty zde měli mít hlavní roli a být tím největším tahounem a předností Černé hodiny. Jako by tvůrci však neměli buď dostatek financí, nebo žádný čas si s tím vším o trochu více pohrát a dotáhnout to do líbivějšího a funkčnějšího kabátku, a tak nakonec i přes těch několik slušnějších triků mi to celé "efektní představení" dávalo spíš vzpomenout na Plan 9 from Outer Space, než na nějakou působivou efektní jízdu, prostě mi to celé přišlo jen jako pouhá laciná parodie na televizní sci-fi béčka. K tomu dojmu pak i jistě přispěli vážně katastrofální a nesympatičtí herci v opravdu nevýrazných a přitroublých postavách, to celému snímku též příliš nepomohlo. Černá hodina měla zkrátka předpoklady k jistému úspěchu, ale to by jí musel zpracovat úplně jiný tým filmařů, za úplně jiných podmínek, takto se jedná pouze o lepší sci-fi béčko. ()

OughJay

Rusko asi taky chtělo svůj alien velkofilm. Přesně jak bych pak od filmu z východu čekal, jde o béčko kopírující slavnější a úspěšnou tvorbu kdečeho... Já zaznamenal Válku světů, Cloverfield, Predátora a snad i ten Den nezávislosti. Dalo se na to dívat, ale rozhodně to nebyla nějaká akční ani inteligenční smršť, co by mě zbavila vnímání všeho okolo. Postavy jsou neuvěřitelně hloupý a umíraj takřka hierarchicky. Od samýho začátku se ve filmu vyskytuje strašně moc wtf momentů a korunovala to poslední část filmu, kdy se holka po pádu do řeky najednou ocitne buhví jak daleko od ní, zatímco ostatní teprve vylejzaj z vody. Nevermore... Takovýhle filmy maj prostě jedinej účel - přilákat do kin co nejvíc tupejch adolescentů který uchvátí trailer a plakát. Jediný dvě zapamatování hodný scény byly hned na začátku, kdy bylo perfektně snímaný letadlo směřující do noční Moskvy, která byla mimochodem taky vidět, a potom invaze tisíců mimozemšťanů, který padali z nebe jak vyhořelý lampiony. To bych chtěl zažít... :D ()

BMAJTZ

Film o neviditelných emzácích ze kterého si ve výsledku po týdnu nic nepamatuji. Jsem, ale rád, že se to neodehrává v New Yorku a Londýně, ale konečně i v jiných lokacích. Jinak není co říct, sterilní průměrně natočené scifi bez originálního nápadu. ()

Circumscriptor

Hrozne som sa bál, že to bude nejaké béčko a tak som dúfal, že to bude aspoň priemerné sci-fi. Bohužiaľ, moje najhoršie obavy sa splnili. Je to miestami nelogické nepochopiteľné a zlátané všetkým možným. ()

bruceman7

Stupidní děj, tupá parta nesympatických american teens, nedomyšlenost a vykrádačka. Kladně se dají hodnotit snad jen efekty a arzenál (podomácká výroba mikrovlnné pušky, no to mě málem zabilo...hlavně že si kalibraci ten borec "spočítal"), překvapivé místo konání a díkybohu krátka stopáž...jinak docela průser. 3,25/10 ()

Han22

Když se filmu objeví dvojice kravaťáků, balících na diskotéce dvojici pipin fotících si selfíčka a vzápětí z nebe zaútočily světlušky, vypadalo to špatně. Ale spletl jsem se. Hrdinové jsou nakonec celkem sympatičtí a nechovají se jako kreténi (žádné musíme se rozdělit a tak) no a světlušky? Z těch se vyklubou prvotřídní bastardi, kteří nejprve vyřadí všechno elektrické a pak promění 99,99% lidstva na prach. Hlavní hrdinové se musí dostat přes postapokalypticky prázdnou Moskvu někam do bezpečí, přičemž proti nim stojí protivníci téměř bez slabin. Má to atmosféru, spád a ve finále se sice nedostaví zázračné vítězství, ale přece jen se objeví jiskřička naděje, že lidstvo nemusí být úplně v prachu. Je to béčko, ale proklatě výborné béčko. ()

iXtr3m3

Celkom fajn jednohubková ruskoamerická koprodukcia. Taký ďalší dielok do obdobnej kvalitky typu Skyline. Ja som sa bavil a videl som to potom neskôr s odstupom času dokonca v 3D a celkom fajn. ()

Castorr

Tak po traileru, který lákal na trochu jiný druh mimozemšťanů, jsem se těšil na film, kde třeba nebude tolik akce, ale napínavých okamžiků požehnaně. Bohůžel jsem nejlepší scény viděl právě v ukázce. Mrzí mě to, z toho filmu by se mohlo vytřískat víc. Ne jen každých 10 minut jednu akci, kde usmaží člověka. Prostě jsem čekal víc a asi si jdu pustit District 9, abych si spravil chuť :-) ()

kery-

Na to že se to odehrává v Moskvě, tak tu Ameriku z toho cítíte všude. K dialogům mezi hlavními "hrdiny" asi ani nic dodávat nebudu, ale co bych rád na konec zmínil je to, co mě naštvalo nejvíc - film si hrál na strašně moc, a to už z trailerů... ()

beyli

Super Sci-Fi film, zas něco jiného co tu ještě nebylo. Já jsem si to naprosto užila i když jsem čekala jaká to nebude blbost, mile mě to překvapilo. Hlavně skvělý nápad natáčet v Moskvě, většina takových filmů se většinou natáčí na území USA. ()

MareT.

Když se na něco těšíte a pak se nedostaví uspokojení, jste zklamaní. Ono to ale funguje i naopak. Když jste si jistí, že bude film krávovina, tak se pak může stát, že mile překvapí. A to se stalo mě v tomto případě. Scénář je jednoduchý, ale šlape, efekty se mi líbí, prostředí neotřepané a herecké výkony průměrné. Já jsem v podstatě dostal to, co jsem žádal. ()

Hanys_ odpad!

Minghella,Kinnaman,Thrilby a hlavně Hirsch si asi zapomněli přečíst scénář, protože si neumím vysvětlit, jak se dokázali upsat téhle sračce. Skyline je proti tomuhle akční pecka. ()

Dixiee

Klasická vyvražďovačka, kde místo zombie létá ve vzduchu cosi žlutého s divným lebkomonstrem uvnitř. Přesto, že to zní dosti kýčovitě, u filmu jsem se bavila a rozhodně nenudila. Oceňuji také výběr jiné lokality než je nějaké velké město v USA a relativně krátkou stopáž. Prostě nenáročný film na lentní odpoledne. ()

Milan25

Pitomost největšího kalibru. Asi to bylo myšleno dobře, ale strašně se to nepovedlo. Děj nemá spád, postavy moc inteligence nepobraly, a samotné zpracování emzáků je hotová tragédie. Filmu nepřidává ani ten 100% kulisový vzhled. Na náhodné podívání v televizi to jde, účelně bych se na to nedíval. A absolutně jsem teda nepochopil, kde se ta bruneta objevila kdesi v trolejbusu, když minutu před tím spadla z lodi do řeky. ()

Speedy01

Film o tom, jak americký puberťák v Moskvě bojuje proti mimozemským světluškám.... - jak tohle mohlo někoho napadnout nevím. Dávám 2/5 ale už nikdy nebudu mít touhu tohle vidět. ()

Corpsegrinder odpad!

Tak strašně se to chtělo stát áčkovým sci-fi až je z toho céčková sračka. Hlavně nápad s NEVIDITELNEJMA emzákama je fakt na oscara, proč se srát se záporákama když můžeme nechat partu dementů pobíhat po Moskvě a sem tam je vystrašit něčim co neni vidět a aby se neřeklo tak občas se to zviditelní ve formě digitálního klubíčka blesků co párkrát proletí před kamerou. Případně to mega zjištění že emzáci neviděj přes sklo který by nepochybně většině lidí zachránilo prdel ale v tomhle filmu je to postavám naprosto u prdele a vůbec nikoho nenapadne s sebou nosit aspoň skleněnou tabuli nebo něco. Kdo tomuhle dá víc než jednu hvězdu tak pravděpodobně nepozná (ne)kvalitní sci-fi. ()

Sancty

Ešteže Lindelof nakoniec ten Spaihtsov scenár k Prometheovi prepísal. Hviezda za nápad a občas pekné efekty (veže absorbujúce okolitý materiál, havarované lietadlo). 1/10 ()

Paity

Začátek i prostředek filmu uspokojivý, i když námět pitomý, ale přesto. Nakonec se to ale zvrhne v cosi, co si nezaslouží snad ani ty dvě hvězdičky. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)