Brain-D

S počátku postavené na one woman show Ěvy Vice Kerekes, ale pak to začne mít hlavu a patu. Macháček je tady sympaťák a Polívka pěknej hajzl. Jako oba jsou tu hajzlové, ale film je tak udělaný, že hajzlům se tu přeje. Myšlenka má být, že všechno zlé je k něčemu dobré. Zde je to dotáhlé do maxima. Určitě to patří mezi lepší české komedie a bavil jsem se skoro stejně jak u "Žen v pokušeních." ()

Danny F.

Doufal jsem že to bude čistě jen průměrný film tak jako ostatní jemu podobný a nezklamal jsem se. Jediné co se povedlo, tak snad jen to, jak Bolek perfektně kamufloval nevěru. 55% ()

zdenny

"Román pro muže", "Román pro ženy", "Ženy v pokušení" a spousta dalších novodobých českých filmů mají jedno společné. Odvěký boj mezi pohlavími a jejich rozdílné pohledy na partnerský vztah. Vše zabaleno v komediálním kabátku. Všechny tyto filmy mají společný další znak. A tím je naprostý cynismus ve vztahu k partnerské nevěře. Ano, vím, že nejen v Česku je toto moderní a letitý fenomén. Ani tento film ale neřeší ani neukazuje lidem důležitost rodinných vztahů. Chápu, že v tomto případě by tyto filmy byly nudné a morálně poučovat není ani jejich smyslem. Jen mi vadí, že skoro milion lidí na to přijde do kina a další miliony tento film vidí jiným způsobem a ani si neřeknou, že něco je ve společnosti špatně. Ani se nad tím nepozastaví a berou děj filmu jako zřejmý fakt. Já se ptám, je normální, aby tchán dohazoval milenku svému zeťákovi a říkal mu, že nevěra utuží jeho manželství? Který tchán je schopen toto své dceři udělat? Když se ale budu věnovat čistě jen filmu jako komedii, velice se mi líbil. Hrají zde osvědčení herci a vše zastřešuje můj miláček Bolek Polívka. Film se nemýlí ani v moudrech, které pronáší zástupce mužů Bolek Polívka, stejně jako zástupce žen Simona Stašová. Tyto pravdy jsou validní tím víc, že představují manželství v období svého podzimu, tudíž je toto bez nejmenších pochyb umocněno životními a partnerskými zkušenostmi obou těchto protagonistů. Závěrem tedy: na to, že je film spíše komorním příběhem o malém počtu herců a na to, že kolem něj byla velká mediální masáž, pro moderního českého diváka je určitě úspěšný a mně se taky velice líbil. ()

hroubek

Většinou bývám k českým filmům dost přísný, ale tady to nepůjde, protože jsem se moc dobře bavil.Jiří Vejdělek je jeden z mála režisérů, který dokáže natočit komedii, která neurazí a vypadá po technické stránce moc dobře.Vejdělek ví, že největší síla se skrývá v hercích, a proto jsou všichni herci správně obsazený.Macháček předvádí svůj standart,Polívka si užívá svou roli a díky tomu největší pozornost si pro sebe kradou dámy.Vica Kerekes je ve své roli dokonalá a moc pěkně se na ní kouká a Petra Hřebíčková mile překvapila.Ve filmu jen jeden moment, který mě vyloženě bil do očí a to smrt jedné z postav.Příjemná komedie z tuzemských hájů. ()

Timak

Řekl bych - nejlepší film Jiřího Vejdělka. Příjemné překvapení - a proč tak velké hodnocení? Protože jsem si představoval, jestli by takovýto film mohl uspět i v USA a přišel jsem na to, že pokud by se film točil v Hollywoodu s tamními herci, vypadal by úplně stejně a já bych si ho užil taky úplně stejně. Prostě abych to shrnul - dobrý film, který nezapadá do českého klišé a konečně něco od Vejdělka, co není trapný. ()

lucascus

Ženy v pokušení byly o určitý krapet lepší, tady mi nějak nesedl Macháček, Kerekes byla zato skvostná (tedy vzhledově, herecky to už je věc názoru), ale největší perlou zde byla úchvatná Simona Stašová, opájel jsem se jejím hereckým uměním, nemůžu tvůrcům odpustit, že ji využili pouze pro prvních čtyřicet minut, odstranit ji klidně mohli (nejsem zastánce happy endů), ale klidně to mohli udělat později, před koncem filmu. Proto jedna hvězdička dolů, tedy za tři, ovšem scéna v restauraci nahodila tu hvězdičku zase zpět, takže po konečném zúčtovaní je to slabší čtyřka. ()

JohnSmith

Docela vtipná komedie, ale přišla mi zbytečně dlouhá. Jinak pohled na Vicu Kerekes musí rozpálit každýho chlapa, takže se Macháčkovi nelze nevěra divit, zvlášť když mu manželka při poklusu o početí ukazuje pletené čepičky a nákresy pokoje. ()

nevermore

Aneb každej prcá s každým. V tomhle filmu tuším byli neverni nakonec všichni. Jedinej, u koho mě to překvapilo, byla ta Macháčkova žena ()

VanTom

Z morální pochybnosti se námět, který nepokrytě obhajuje nevěru jako něco normálního a vztah posilujícího, snaží v závěru smířlivě vybruslit, jenže nemá kam a navíc mu už dávno došel dech. Řemeslně je film nicméně v naprostém (evropském) pořádku, duo Macháček s Polívkou zkušeně pobaví a na Vicu se, ostatně jako vždy, nedá vynadívat (ale sluší to i Petře Hřebíčkové). ()

cross

Často toporně přednesené dialogy obou hlavních hrdinů i celkem plytký a vypočítavý scénář občas až šroubovitě střídající komedii s dramatem nemohou zničit fakt, že Muži v naději jsou velmi dobrou komedií která rozhodně skvěle pobaví, vyloudí až šibalský úsměv na rtech a mnoha mužům (...ale potažmo i ženám, že?:) nastaví nemilosrdně zrcadlo co se jejich vlastních vztahů týče... Vejdělek tak sice trochu morálně ujíždí a snaží se skoro až propagovat nevěru jako něco normálního a prospěšného a i když má třeba pravdu, nemusel by to dělat až tak otevřeně - i když, proč ne, když je to takhle zábavnou formou... Jen jedna věc - ono to ve skutečnosti tak dobře jako ve filmu zpravidla nedopadá....***1/2 ()

Krosmen

To, co se Vejdělkovi tak překvapivě povedlo minulý rok se ženami, se mu letos, i když o něco méně, povedlo s muži. Mladí mají za co utratit peníze z brigády se svou summer love, odrostlejší peníze z neuskutečněné dovolené se svou starou/starým. Prostě a jednoduše jsem byl s filmem spokojen - humor se vine celým filmem, očima koulející Macháček, okouzlující Stašová, sexy Kerekes a kvalitní Polívka = prima koncoprázdninový oddech. Hudba od Muchova, jako vždy kvalitní a potěšil i MIG 21 a Charlie Straight. ()

Ravi

Celkem souhlas s Tetsuo. Co víc k tomu napsat? ... Snad jen, že morálně vyčpělý film, který násilně vyvolává pocity není můj šálek kávy. Sem tam se zasmějete, ale pokud jde o mě, spíše mě film pohoršil a především zklamal. 40% = 2/5 ()

vyfuk

Film mě překvapil v různých situacích, ale jinak skoro nic nového pod sluncem. Ve filmu se více objevuje erotika a méně vtip - tyto věci bych rozhodně vyměnil. Ikdyž pohled na Evu Vicu Kerekes je krásný i přesto musím říct (napsat), že Ženy v pokušení je film o moc lepší (ikdyž to není z mého hodnocení vidět). Oba dva filmy jsou takové ani na 4 hvězdy ani na 3 a proto je to takhle. POZOR: Na filmy by se pochopitelně neměli koukat děti - už z důvodu erotiky a hlavně i s podpory filozofie ,,že Ježíšek neexistuje!". Viz: Vánoční scéna. ()

ghatos

Prcáš, prcám, prcáme aneb nevěra je značka úspěchu v povrchní vyšší střední třídě. Je to nepěkný odraz současné společnosti. Vyžehlené záběry plné víc než nevěrohodných postaviček nejsou ničím novým, naopak se jedná o největší nešvar současné české kinematografie. Vybájená pseudorealita blahobytu zahalená do jakože vtipného hávu plného provařených vtipných skečů budí hodně rozpačitý úsměv. Abych jen nekritizoval - herci to zvládají rutinérsky v pohodě a oproti Ženám v pokušení je to téměř filosofické dílo. 48%. PS: Éva Vica Kerekes není rozhodně žádná sexbomba. Její nevkusně nasoukaná prsa do laciného výstřihu, velká prdel a nohy do X nepovažuji za sexy, ale pravda je, že záleží na vkusu každého soudruha :) . ()

Dreadd

Často se tu v komentářích probírá námět filmu, někteří jsou tím dokonce snad pohoršeni. Odkdy natočit komedii, jejímž ústředním motivem je nevěra znamená, že nutně se s tím autor musí ztotožňovat a sám mít na každý den jinou milenku? Nebo že jeho cílem bylo rozšířit řady nevěrníků v českém národě, protože všichni uvidí, že to přinejhorším dopadne dobře. Příběh je podle očekávání průměrný, zápletka je nám nastíněna hned na začátku a poté se již ubírá podle očekávání s mírným dramatickým odbočením v podobě smrti Rudolfovy manželky, které přichází poměrně znenadání. Obsazení se povedlo - Jirka Macháček není velký herec, ale buď si umí vybírat role, které mu pasují, tedy komediální, nebo mu režiséři jiné téměř nenabízejí. Každopádně v těchto rolích se mu daří, což opakovaně dokazuje už od dob Samotářů. Stejně vyvedená je i dámská část osazenstva - ať už Éva Vica Kerekes nebo Petra Hřebíčková, obě lahodí mužskému oku. ()

svobik

Takový český pokus o Californication. Jakkoliv hrozně to může znít, přiznám, že jsem se místy vážně bavil. Ve druhé třetině ale film nepříjemně zvolní, v závěru si na sebe navíc Vejdělek upletl velký bič, tudíž některé motivy zůstávají buď nedořešené, přehlížené nebo rovnou naprosto pitomé. I tak to ale celé mohlo dopadnout mnohem hůř. 5/10 ()