žvanimírek

Porušil jsem jednu ze svých zásad a šel na projekci českého filmu do kina! A výsledek? Vůbec toho nelituju! Vyšel jsem ze sálu a převládal u mě velice přijemnej pocit. Měl jsem totiž za sebou něco přes hodinu dobré hořké komedie, která umí být až nechutně pravdivá, veselá, vtipná a neskutečně smutná! ()

bubun

Ani se nebudu namáhat s nějakou analýzou, jen napíšu, že je to stejné schéma, jako u Žen v pokušení - akorát obráceně. A k tomu slizák Polívka, stylizující se do role donchuána. Fuj. Poselství téhle slátaniny: hlavně že nikdo nic nepoznal. ()

Mrkvič

Co tohleto vlastně je? Moralizování o vztazích, nevěrách atd bylo určitě lepší v Medvídkovi. Komedie to není kdo ví jaká a nebýt Macháčka, tak byla spíš nijaká. Klasická česká tragikomedie to také není. Naštěstí je ale na co koukat a občas se člověk i zasměje. Nic převratného se tu nekoná, ale také nic tak strašného, aby se na to nemohl kluk podívat se svou holkou, a pak na to vlítnout :) ()

LiborGondek

Jednoznačně jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Je dobré vědět, že stále umíme natočit nějakou koukatelnou komedii. ()

DivX

Bolek Polívka jako starý nezkrotný chlípník a Jiří Macháček jehož ho žena bere jen jako stroj na děti + nádherná Eva Vica Kerekes. To je přesně to co v českém filmu chybělo. Dokonalý příběh o dvou mužích a sexu u kterého jsem se nemohl nezasmát. 70% ()

SG_ever

Vcelku zábavná skoro-rodinná komedie o dvou generacích, sexu, rodičovství, odskakování za milenkami a životu tak vůbec. Výborně hrající kvarteto Macháček, Polívka, Stašová a Kerekes, mírně zaostávající Hřebíčková a ostatní. Každopádně milá záležitost, která potěší více generací publika, i když ne každého musí nutně oslovit. A mimochodem - těch pár záběrů na Prahu dokazuje, že Praha je zkrátka velice vděčné místo k filmování! (60%) ()

Blacks

Já jsem se prostě pobavil ;-) První, co mě napadlo, když jsem uviděl Petru Hřebíčkovou - není to příbuzná od Scarlett? (A neřikám to Julie jen naschvál kvůli tobě, nevím jestli jsem si někdy předtím nečetl tvůj komentář, nebo si mi to neřikala, ale když jsem jí uviděl, hned mě to napadlo). "Vždyť já udělám, co jí na očích vidím - No právě!" "Ale dědo, tam se nesmí! - Kdyby jsme občas neudělali něco, co se nesmí, tak si v životě neužijeme žádnou srandu" ()

Johnny.ARN

tak, priznám sa, kombinácia Macháček - Polívka vo mne evokovala niečo vtipné. Povedal som si dobre. Pustil som si to a ....čakal. A !!! Dočkal som sa. Pekne vás od začiatku vtiahne do deja, Polívkov príchod domov a kamufláž s "kulečníkom" mi pripomenula staré dobré časy s Kameňákmi. Hrané vtipy jednoducho vždy zaberu. Od pôsobenia Kerekeš som jednoznačne očakával nejakú tu nahú scénu, ktorá poteší oko každé chlapa. A taktiež som sa dočkal. Myslím, že pri pohľade na jej plný hrudník v krásnych červených šatách ... no čo vám budem rozprávať. Striedanie takých, ako to povedať, v poho scén so scénamy plnými nostalgie a smútku ( smrť manželky, prezerania fotiek ) dalo priestor na vydýchnutie a ukludnenie atmosféry. Milo ma prekvapila Hrebíčková. Skvele zahrala ( cafe Max ) a aj celkovo pôsobila príjemne a dobre sa ňu pozeralo. Takže ako zhodnotiť tento film, český film, plný podvádzania, klamstiev, vtipov a na prekvapenie skvelej kamery, scenára a režie? Jednoznačne ako dobrý pokus českej kinematografie. Či? Ja som sa bavil. A poprosím viac komédii s MAcháčkom. Skvelé hrá 3 z 5 ()

Lachtaan

Vejdělkovy komedie nechci všechny mermomocně vychvalovat, ale trio složené ze správného Bolka Polívky, pokaždé mírně ujetého Jirky Macháčka a krásné Vicy Kerekes utvořilo jednu z mála českých romantických komedií, ke kterým se v každoroční televizní repríze rád vracím. Neočekávejte od Mužů v naději nic jiného, než pohodlný bezmyšlenkový filmový oddych. ()

Nihlathak odpad!

Sex dobře prodává, ale znáte to, když jíte nějaké jídlo moc často, přežerete se a poblejete. Já to tak měl v dětství s krupicovou kaší a už jsem ji pak nepozřel. Čekám, kdy česká společnost bude přežrána "lechtivými" nebo "hořkosladkými" "komediemi", kde hraje Macháček, Polívka, nějaká vnadná Slovenka či Maďarka, dále pak Holubová, Roden atd, ti tady naštěstí nejsou. Nechce se mi věřit, že máme 10 herců, kteří musí být bezpodmínečně všude obsazováni. Jenže, slovy Magora Jirouse, tenhle národ je z 80% blbý jak h...., proto myslím, že budeme stádovitě hltat jednu slaboduchou až virální sr.... za druhou a tetelit se, jaké umíme točit filmy. Čistý, perfektní a naprostý odpad! PS: Tato povrchní trapárna má 71% a téměř geniální Ulovit miliardáře má 22%. Na ČSFD se uplně ztrácí soudnost. ()

anli

Jiří Vejdělek a Tomáš Hoffman už nepokouší ženy,ale přinášejí jakousi variaci na pokračování pro nadějné muže.A je vidět,že Jiří umí ze života odkoukat vše,co pro svojí praci potřebuje a navíc mu to jde překvapivě dobře.Scénář omýlá(stejně jako u Žen)hlavně lidské vztahy a co všechno děláme pro jejich budování nebo bourání.Jde hlavně a především o komedii,to režisér umí opravdu mistrovsky,takže je tu opravdu spousta velmi vtipných hlášek i scén,z nichž se určitě některé stanou kultovní.Že to bude skvělá komedie,jsem vlastně očekával,ale mě osobně překvapila rovina schovaná trochu vzadu a to ta vážnější,která začína někde uprostřed filmu scénou,která mi úplně vyrazila dech tím,že jsem jí vůbec nečekal.Pro vyznění filmu v celkové rovině je ale nutná a dramaticky film zvedá ještě výše.Jak Macháček,tak Polívka jsou skvělí,stejně jako Stašová(mohlo jí tu být ještě víc) a Hřebíčková.Perfektně sem taky zapadá(velmi živočišná)Vica Kerekes,takže herecky jsem byl také velmi spokojen.Ač se příběh o nevěře,nevěrnicích a nevěrnících zdá jednoduchý,tak není a má více rovin.Jiří Vejdělek se snažil do filmu zakomponovat těchto rovin,co nejvíce a myslím,že se mu to velmi zdařilo.Opravdu jsem se velmi bavil celý film a několikrát mi po tvářích stékaly slzy(za což se ale vůbec nestydím),z čehož jsem překvapený byl,to je pravda.Protože film zachází malinko dál ve svém pojetí,než Ženy,dávám jasně nadějných 85% a myslím,že Jiří Vejdělek se o své diváky do budoucna bát nemusí,bude jich mít mraky.Ano,vím,film nechrlí nějaká extra moudra a není to vlastně nic vyjímečného a taky je tu spousta klišé a celkem předvídatelný děj.Možná taky nebude někomu připadat vše vtipné.Možná.Mě ale tenhle film příjemně potěšil srdce a rozesmál duši,což není vůbec málo a proto jsem dal hodnocení,jake jsem dal a stojím si za ním.A jestli jsou Muži jen pro muže?To si netroufnu říct,ale myslím,že muži si je o malinko více užijí.P.S.Podle hodnocení zde vidím,že český divák stále neumí ocenit zábavný a ve své rovině i dobrý film a jakmile se ví,že se na nějaký film diváci pohrnou,tak ho tady sepsuje(stejně jako novináři,kteří ho ovšem vidí zadarmo),aby byl zajímavý.No,zajímavý není a my češí holt jsme takoví.Takže radím nečíst negativní komentáře,jsou k ničemu a film si užít.Halelujá!!! ()

sallyann

Po loňských Ženách v pokušení jsem nevěřila, že by mě pan Vejdělek dokázal více rozesmát. Omyl! Muži v naději jsou velmi důstojným protějškem Žen. Velmi mile mě překvapil Bolek Polívka, kterého moc nemusím a drásá mě, že je znám hlavně z Dědictví. V tomhle filmu jsem mu věřila každé slovo (i když vlastně půlku filmu lhal :D) Macháček si drží stejnou formu už několik let a uznávám, že už to začíná pomaličku nudit. Ale co musím opravdu neopomenout zmínit jsou dvě hlavní ženské postavy, ačkoliv jsem heterosexuálně založená, ty ženský jsou zkrátka kočky :) Na závěr ještě zmíním scénu, kdy jedna z postav umřela - takové ,,WTF" jsem zatím v českém filmu nezažila. ()

Beky

Vejdělek nezklamal. Pro mě lepší ne Ženy v pokušení ( mnohem víc jsem se smál ). Není to veledílo, ale nadprůměrná komedie určitě. Vadí mi jen jak spousta lidí odpálí film jen pro to, že jim vlastně vadí zápletka nebo poselství, jak to rádi nazývají, protože jestli si myslí, že tahle komedie by měla rapidně změnit cítění populace ohledně nevěry, tak to se šeredně mílí. To je jako kdybychom po Rambovi ( a že se nám, mně, taky sakra líbí ) vzali kanóny a 90% lidí šlo do ulic si zastřílet. Ne, takhle ne. Kdo podváděl, bude dál podvádět nebo přestane, kdo s tím chce začít, třeba začne, a kdo nechce, nemusí. A pak teda vynechte věty typu, já se vlastně bavil u izolovaných scén a jinde by to fungovalo stejně ( WTF?). Pro mě jediná větší výtka, je opět směřována k délce filmu. O deset minut, patnáct méně. A jediná menší výtka, je opět drastické přepnutí z komedie do tragédie. Na mě až moc šokující. Teď bych si přál, aby Vejdělek natočil čistokrevnou komedii. Jinak palce nahoru a momentálně v komediálním žánru nemá Vejdělek u nás konkurenci. Verdikt: Nadprůměrných 60% ( 70% ). ()

Zdeňka

Tak tohle se vážně povedlo. Zasmála jsem se upřímně od srdce, sice s hlavní myšlenkou a činy hlavních hrdinů nesouhlasím, ale to vůbec na kráse neubírá. ()

Pavlínka9

Mě film určitým způsobem "stačil". Věděla jsem, že se jedná o "typický aktuální český film", který se snaží navodit atmosféru interiérů a exteriérů, které jsou známé po celém světě hlavně ze sitcomů a prostředí romantických komedií..Ano, sem tam jsem se zasmála, ale film na mě působil hodně nuceným dojmem a bylo to přímo přemrštěno různými hláškami, pokusy o vtip a ta snaha tam byla až moc....Duo Macháček a Polívka - to vybrali hodně dobře ;) ale dát tam Kerekes, které nebylo chvilkami skoro ani rozumět a paní vedle mě se pořád svého partnera ptala, co to ta ženská povídá, že jí vůbec nerozumí, tak to nebyla dobrá volba. Stašová jako vždy - za největší hvězdu a její "boj o kabelku" byl výborný :) Nejlepší scény ve filmu byly dvě - první, když Rudolf připravoval svůj byt na příchod své ženy a rozhazoval tam lístky růží a situace, která nastala po otevření dveří a druhá nakonci filmu, kdy si můžeme všimnout pihy na tváři malého dítěte ;) ()

noriaki

V momentě kdy si Éva Vica Kerekes udělala z kalhotek gumičku do vlasů jsem přestal racionálně uvažovat. Tahle hnědooká pihovatá zrzka je sama o sobě šestihvězdičková záležitost. Bohužel režisér s ní na můj vkus až úzkostlivě šetří a v momentech kdy není v záběru se z Mužů v naději stává stěží průměrná veselohra se spoustou trapných momentů a laciného vtipu. Čert vem moralizování, téma nevěry je obvyklou zápletkou klasických Hollywoodských komedií, a když je vkusně natočené tak nemám problém zasmát se. No škoda, nepovedlo se, ale i tak jsem si to užil. A teďka mě omluvte, jdu si stáhnout další film ve kterém si ta bohyně zahrála. ()

elanius

(21/2012, BluRay1080p) / Škoda, druhé Ženy v pokušení sa nekonajú, voľné pokračovanie dopadlo do priemeru. Film sa skorej hodí na pohodové nedeľné vylihovanie po obede, ako lepší filmový zážitok však neposlúži. Polívka a Macháček sú ale skvelý! 6/10 ()