sochoking

Najlepšie, kedˇ Novotný hrá čašníka a Macháček sa ho pýta, či berú aj karty a to gesto akým pritakal... Nemohol som! U mňa rozhodne výborné rozptýlenie pred nočnou šichtou. ()

gilmore_girl

Bavila jsem se, ackoli to bylo umele a predvidatelne, protoze to bylo vtipne. Nastaly jen dva momenty, ktere jsem necekala - jeden prijemny, jeden velmi velmi neprijemny. Nejvic me samozrejme bavila Stasova, ta nezklame nikdy, Machacek s kulatou pleskou na hlave taky potesil. Vnadna deva v podani Evy Kerekes se sve role zhostila rovnez dobre, jen silhajici Petra Hrebickova coby manzelka hlavniho hrdiny Ondreje mi pila krev. Motto filmu komentovat radsi nebudu, jen doufam, ze si z nej nikdo nevezme priklad :). ()

InJo

Čeští filmoví a seriáloví tvůrci se zřejmě nedokážou obejít bez partnerské nevěry jakožto nosného dějového prvku. Patrně si asi myslí, že tuzemské diváky nic jiného nezajímá. Svým způsobem možná i mají pravdu... Zásadní problém však vidím v tom, že je tohle téma často nahlíženo velmi neadekvátní optikou. Nepovažuju se za přehnaně konzervativního usedlého suchara, jemuž vadí vše, co jen mírně zavání amorálností. Naopak mě takové věci obvykle spíš fascinují - proto si s chutí užívám například každou epizodu seriálového Spartaka obsahující řádně divoké sexuální orgie. Je to především proto, že vím, že tam tohle dráždivé pozlátko obvykle má svůj smysl (čímž nepopírám, že někdy je to už docela přehnané). Zde se nahoty a sexu dočkáme minimálně, kdežto uvnitř je film (respektive příběh a zejména postavy) prohnilý, možná dokonce až zvrácený (zvláště kvůli postavě Rudolfa a obludně smontovanému závěru). Nevěra, uskutečňovaná z pouhého rozmaru, je prezentována jako věc, která vztah nejenom, že neničí, ale dokonce mu prospívá! Svého zahýbání tu nikdo nelituje, ani dobrovolně (z pohnutek svědomí), ani z donucení okolnostmi (u Rudolfa už to v jedné chvíli vypadá, že k tomu dojde, ale nakonec to dopadne úplně opačně, takže opět nedojde k výraznému vývoji postavy, tudíž ani k žádné katarzi). Navíc si neumím představit inteligentní a svéprávnou ženu, která bude svému manželovi tolerovat pravidelné jednorázové nevěry jenom proto, že na "oplátku" za to občas dostane luxusní kabelku... Zkrátka - teze, které z Vejdělkova snímku trčí, se mi nelíbí a nesouhlasím s nimi. Nicméně i tak je to kvalitně odvedená filmařina s odpovídajícími hereckými výkony, která dobře odsýpá a v několika momentech (romantických, komediálních i ryze dramatických) funguje přesně tak, jak má. V konečném součtu to má ty samé klady i zápory jako ŽENY V POKUŠENÍ. 60 % ()

Šakal

Za takhle svědomitě vedený archiv (včetně fotodokumentace), jakým se mohl (po)chlubit Bolek Polívka (resp. Rudolf) by se nemusel stydět ani pan Čáslavský. Co se týče snímku samotného, tak k „chlubení“ už toho tolik není. Nebudu (není to můj styl a sám to nemám rád) psát něco ve smyslu: „snímek se může líbit pouze zcela povrchním nemyslícím robotům“. Na to (jak vidím) zde máme některé zdejší „vodborníky“, ale pouze (za sebe) dodám. Zatímco prvorozenou sestřičku http://www.csfd.cz/film/266611-zeny-v-pokuseni/strana-2/ jsem si docela užil, tomuto mladšímu nedomrlému bratříčkovi chybí ručička, nožička a zejména hlavička s důležitým orgánem uvnitř (čti inteligentní nadhled, lehkost a (až na pár světlých vyjímek) humor. Chce to být (vtipně) současné, je to (nechtěně) smutně prázdné. Otázkou zůstává, zda-li nedošlo k „nešťastné“ záměně v názvu snímku a ten pracovní původně nezněl Muži v řiti. To by potom (i) mnohé vysvětlovalo. Abych ale pouze nehanil. Od momentu, kdy se Bolek SPOILER stává vdovcem (cca 45min) snímek začíná být snesitelnějším a v pár momentech se „začíná blýskat na lepší časy“. Nicméně jako CELEK (pokud bych to měl brát jako současnou výpověď vztahů, rodiny....) to neobstojí a na oddechovku (pro pobavení) je to pro změnu málo vtipné. Pravda, ne vždy musí "oddechovka" být nutně vtipná..... http://www.csfd.cz/film/275397-my-plaything-jenna-jameson/ , nicméně v těchto případech si tvůrci nějaké přehnané ambice nedělají. Možná by nebylo na škodu, kdyby si pro příště Jirka předem ujasnil, zda chce (na)točit komedii nebo drama a „neplácat se někde uprostřed“, přičemž ani jedno nemá patřičnou kvalitu. P.s. jedno se ale musí nechat. Paní Stašová je Herečka s velkým H. I naprosto (nešťastně) napsanou tuctovou scénu, dokáže svým hereckým projevem (čti umem) osvěžit a v divákových očích (ji) udělat uvěřitelnou. P.p.s. Jo a Jirko, „takovejm tenisovejm talentum“ náš pan trenér neříkal „antukáři“, ale beznadějné případy. Tady by nepomohl ani proslulý anglický (londýnský) šlechtěný pažit a raketa mistra N. Djokoviče k tomu.......:-) ()

IQ Tiqe

Po delší době kvalitní česká komedie! Kvalitní nejen inteligentním humorem, hereckými výkony, ale i příběhem, ve kterém nechybí zvraty, vážnější momenty a přesto si udržuje velkou dávku humoru. Smekám! Jelikož takových je u nás jako šafránu, nastřelím plný počet. # [viděno: TV, 2.0->5.1] # příběh 8 | hudba 7 | humor 7 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 9 ()

Vodnářka

Docela milé překvapení a důkaz, že pokud film není hluboký a ještě k tomu je komedií, nemusí být hned trapný, hloupý nebo prvoplánový. ()

Anderton

Jirka znova prišiel s tým, po čom československý divák najviac túži. Až je škoda mu preto niečo vyčítať. Tentokrát používa tyrkysový filter, ku ktorému sa hodí absint a ktorý je tak neprirodzený, ako celý príbeh. Možno ním a dráždivou nekorektnou historkou upomína na klasický Hollywood, ale to by som ho asi precenil. Macháčkovi nestačí krásna manželka, tak si nájde milenku, ktorá tak krásna nie je, ale má väčšie kozy. Škoda, že niekedy dobré fóry sú vypointované tak predvídateľne a my sme tak neustále upozorňovaní, že nepozeráme nič viac, ako klasický český mainstream. Pokiaľ v ňom nehľadáte realitu všedného života, môžete sa slušne zabaviť. ()

Frajer42

No mně se film líbil. Ovšem nevím z jaké části je to zapříčiněno tou slovenskou herečkou maďarské krve a z jaké části vším ostatním. Trošku přeháním. Tady se mi docela pozdával i ten děj. Měl tempo a byl stále tlačen do naprosto absurdních situací, v kterých jsem objevoval i něco takového, jako je humor. Což v českých komediích tohoto typu je skoro až zázrak. Proč v ději sakra hledat nějaký smysl. Je to česká komedie a já už jsem si vznikl na takový standart, že příliš velký smysl nedávají. Ano, celý film je snůška nesmyslů. Nutno však asi řict, že film jsem si rozhodně nepustil proto, abych dostal nějakou radu, jak naložit se svým životem a jak přebudovat svoji osobnost. Tak by se zachoval asi jen naprostý idiot. A když si člověk přečte pár horních komentářů, tak na nejednoho narazí. Více konkrétnosti po mne nechtějte. Proč jsem si tedy pustil film já a co jsem od něj očekával? Pustil jsem si ho pouze proto, že jsem se chtěl bavit, a to se skutečně docela povedlo. 3* ()

MikeCool

Komedie s hvězdami české kinematografie, která zaručeně pobaví. Nicméně námět se pro každého nemusí jevit jako vhodný a vtipný. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Kothy

I když romantické komedie nemusím, tahle mě zaujala. O to víc se divím, když je česká. Bolek Polívka poradí Jiřímu Macháčkovi, že jediný způsob, jak zachránit rozpadající se manželství je nevěra. A ten do toho praští s úchvatnou Vicou Kerekes. Samozřejmě mu to ale nemůže procházet do nekonečna. A Polívka si chce taky užít. No ale špatné to nebylo. Plus k tomu mají Mig 21 perfektní písničku. :) ()

boshke odpad!

Bože, připadám si vážně neskutečně zapškle při pročítání ostatních komentářů a procházení hodnocení. Kdyby to bylo alespoň tak vtipné, jak se všichni tváří, tak bych byl možná i schopen odhlédnout od "ideového vyznění díla", ale Muži v naději prostě vtipní nejsou. A možná že objektivně ten film není tak špatný (ano, je), ale poté, co bylo odhalena základní myšlenka filmu, jsem tam ty chyby jednoduše začal hledat (i když žádnou práci to nedalo). Ano, v současné době je už skoro trapné pohoršovat se, obzvláště v českých filmech, nad sponzorskou reklamou. Dnes už by se asi nikdo neměl pozastavovat nad tím, speciálně u prostého filmu pro masy, že Polívka je taxikář firmy Speed Cars a řídí Citroën, když obě společnosti daly Vejdělkovi pěknej bakšiš. Že si pak ale Macháček koupí nový Citroën a prohlásí "tohle je nejbezpečnější auto ve své třídě", to už přichází celkem silný dávivý reflex. Stejně mi jako Pražákovi vadilo znásilňování matičky Prahy kvůli hodícím se záběrům (neexistující zatáčka smrti u Vltavy s výhledem na Karlův most, restaurace umístěná v Divadle na Vinohradech či pár se Smartem nemající dost peněz na nové auto, bydlící deset metrů od staroměstského Orloje). Herecké umění pánů Macháčka s Polívkou s časem spíše ztrácí než získává na lesku. A to nejlepší nakonec - zcela a naprosto se mi příčí již zmíněné "myšlenkové vyznění díla". Ano, namítnete, že je to jen oddychová komedie, která nemá předávat žádné sdělení a má jen pobavit. Nemohu však a nechci se bavit ženou, která nechává pomrdávat svého manžela, aby se pak cítil provinile a koupil jí drahou kabelku či sdělením "zamrdej si, podveď partnera, zvyš tak svou atraktivitu a zachraň tím své manželství". Omlouvám se všem, které svým puritánstvím a úzkoprsostí pohoršuji, ale toto opravdu odmítám... 0% ()

Mia...

Horší čtyři hvězdy .. Příjemný film, ale rozhodně má daleko k tomu, aby dosáhl tak velké zábavy jako Román pro ženy či Ženy v pokušení, ke kterým je přiřazován v sekci "podobné". Musím ale říci, že Kerekes je naprosto nádherná žena! :-) ()

teutates

Marnotrapná sláva pomýlených vjemů a osobních zážitků J. Vejdělka, který obhajuje nevěru v pravém smyslu slova. Něco ve stylu "lepší povedená nevěra než rutinní vztah", ehm... každopádně publiku se to líbilo. Skutečně? Muži v naději je jedna z "nej". CZ komedií posledníchch let, no hlavní myšlenka mi nedá spát. 5/10 PS: Nechápu, proč je "každý" vysraný z maďarky Kerekes?! :8 ()

swamp

Tahle Vejdělkova komedie - tentokrát o mužích - je pro mě příjemným odpočinkovým překvapením. Přišla mi o něco lepší, než Ženy v pokušení (btw. ta totožnost plakátů obou těchto filmů je trestuhodná - a je mi jedno, že to byl záměr, grafik je prostě lenoch), Macháček s Polívkou celkem svižně kanonádují diváka údernými hláškami a moudry (která bohužel smrdí papírem na míle daleko) a Kerekes zase nasazuje zbraně v podobě svých ladných křivek - a ta červená jí sakra sluší. :) ()

mil@n.fanatik

Byl jsem na tom v kině a nevěděl, co od toho očekávat... Nakonec mi to sedlo a to tak, že maximálně. Zábavné, vtipné a skvělý starý Bolek:-) ... V poslední době (letech) hodně slušná česká komedie a to je co říct... Spokojenost... 85% ()

predators

Velice svěží česká! komedie, ze které si kromě dobré nálady můžete vzít i nějaké to ponaučení. Jestli dobré nebo špatné, toď otázka a je na každém, jak se s myšlenkou nevěry popere. Každopádně, perfektní herecké obsazení! Polívka nám stárne a zdá se, že zmoudřel a působí uhlazeným dojmem. Na děvčata s vyzívavými dekolty byla radost pohledět a opravdu to vypadalo tak, že stačí lusknout prsty. Za mě tedy pěkně zahrané, vtipné a hlavně, dobře zpracované zajímavé téma. 75% ()

Slartibarkfast

Pokud tuto celkem slušnou komedii neberu jako životní dogma a soubor mouder o mezilidských vztazích, o kterých mají dnešní autoři zjevně velmi zkreslenou představu, pak se na ni dá dívat s pocitem lehkosti a celkem i pohladí na duši. Bohužel tak pěkně natočený film o tak hloupém tématu, jako je lidská nevěra, je v dnešní době asi jediné, co dokáže naše kinematografie vyprodukovat. Raději to nerozebírat do hloubky a vzít to jen jako nevkusný a hloupý vtip, protože ač je svénář psán prasákem, herci zahráli své role s noblesou a mistrovskou zručností a na Kerekesovou byl opravdu moc pěkný pohled. Příjemné překvapení. 70% ()

PetrPan

No dobře, je to nemorální a sexistické, z toho se ale neposeru, jako střízlivá česká komedie jsou Muži v naději podobně jako Ženy v pokušení příjemnou podívanou nejen díky maďarským kalhotkám. ()