Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

sir-dave

Točí se to okolo partičky bohatých paniček přežvykující lokální drby, kterých by se bál i Sandy Cohen. Až se mladá Emma Stone postaví na stranu barevných, začne se děj hýbat ale zároveň táhnout, chybí více historek, vyprávění a zápletek. S tím hysterickým používáním oddělených záchodů to bylo docela vtipné. Jedení koláčku s hovnem už trochu nucené. Film hodně apeluje na city a útlak černošské menšiny. Fajn herecké obsazení, černošky to hrály stabilně dobře, ale třeba Jessica Chastain v ničem nezaostávala. Jenom je to dlouhé, strašně dlouhé. ()

StanislachKo

Keď prídete do cukrárne a poviete, že potrebujete rozprávkovo dokonalú tortu a ste ochotní si priplatiť, tam už sa zíde parta profíkov, ktorí Vám ju nakuchtia. A je ozaj remeselne dokonalá. S týmto filmom a s jeho oskarovými ambíciami to vidím úplne rovnako. V tom zmysle, že vytknúť nie je veľmi čo, ale obišlo ma to ako už dávno nič. ()

vesper001

Načesaná, nastrojená, nažehlená, až trochu plastová korektnost, která do puntíku splňuje všechny kolonky, aby si mohla pohladit po zlatého plešouna, a dělá všechno pro to, aby bílá bílá byla a černá nevybledla. ()

Jaňo

Je ľahké hodnotiť, je ťažké si vybrať - koncert ženských hereckých výkonov. Ale nevidím to čiernobielo ;) ()

chelseaman22

Velice těžko se mi hledají slova, jimiž bych udělal tečku za filmem. Některé věci popsat nejdou a jednou z nich je The Help. 92% ()

Copacabana

The Help mi dal všetko, čo očakávam od dobrého, kde dobrého vynikajúceho filmu a to silný príbeh, vlastne niekoľko príbehov, alebo životných osudov, fascinujúce kostýmy, hlavne retro sukne, šaty, okuliare a účesy. Smiať som sa tiež nasmiala, hlavne pri záležitostiach s koláčom, plakať som až neplakala, ale niekedy som cítila neskutočnú úzkosť až krivdu, hlavne pri veľmi dobre vykreslených charakteroch (plus skvelé herecké výkony) mi tiež bolo zle z tej ľudskej povýšenosti a arogancie, ktorými bol dej popretkávaný. Nuda nešla ani z ďaleka okolo, takže aj pri 2,5 hod. trvaní padlo vhod, ďalej spomeniem aj soundtrack ´tuším, že Bob Dylan, tiež fajn. Nemám začo strhnúť hviezdičku, možno mi jedine chýbala nejaká pesnička od zboru v kostole. ()

Doudis19

Vizuálně překrásné drama, precizní po technické stránce, kde hlavní osu úspěchu vytvořily oduševnělé postavy a především služebná v podání Octavie Spencer, při jejímž sledování jsem dokonce pozapoměl na svou averzi vůči afroameričanům. To je zřejmě i důvodem proč nehodnotím ještě výše, tento skvěle odvedený kus pravé filmařiny. ()

Mr.Ripley

Upřímné, srdečné, perfekcionisticky obsazené, Emma podává herecký standart, ale Bryce Dallas Howard plátno válcuje s doslova parní silou! ()

tatanapope

Velmi dobrý film z hlubokou myšlenkou . Na začátku sice chvíli trvá než se děj samotný trochu rozjede , ale stojí za to vydržet . Film je o černých služkách v domech bílích pracháčů a o slečně , která se chce stát spisovatelkou a byla sama vychována služkou , aby se prosadila a zároveň pomohla služkám , rozhodne se napsat knihu o tom , jaké to je pracovat pro bílé lidi z pohledu služebných . Je to velmi pěkný film a je přijemným způsobem vtipný . ()

UhLee

(8/10). The Help bych zařadil na seznam takových těch hrozně feel good movies, kterých je filmovém poli jako šafránu. Vyčaruje vám úsměv na tváři a zahřeje vás u srdce během dnů, kdy se na nebi objeví nějaké mráčky. Vypráví příběh, který se odehrává v americkém státě Mississippi a je součástí temné americké minulosti. Něco, na co Američané nejsou zrovna dvakrát hrdí a je to pro ně do dnešních dnů citlivé téma. The Help tedy zobrazuje velice hořkosladké scény, které v jednu chvíli divákovi kouzlí úsměv na tváři a za chvíli se mu derou slzy skrz jeho kanálky. I přes velice vysoké hodnocení jsem nečekal, že bude snímek až takto kvalitní. Může za to hned několik atributů. V první řadě jde o velice jemné podání, které s citem prezentuje tento silný příběh. Tate Taylor patří k méně známým režisérům a když jsem se po shlédnutí filmu koukal do jeho filmografie, tak The Help byl jeden z prvních počinů, které si zapsal na své režisérské konto. Ovšem od té doby nám představil spíš průměrné snímky. Dalším aspektem jsou určitě herecké výkony, které byly opravdu srdcervoucí a výkony kladných, ale záporných představitelek byly perfektní. V paměti mi určitě utkvěly výkony mých oblíbených hereček. Načež jsem měl na první pohled problém poznat Jessicu Chastain, která byla naprosto rozkošná a na druhé straně barikády stála Bryce Dallas Howard. Její herecký výkon, při kterém divákovi vře krev v žilách mne opravdu překvapil, protože ji znám především díky kladným charakterům. Musím zmínit samozřejmě brilantní herecké výkony dalších hereček v jejichž čele stojí mladičká Emma Stone, která už tady předvedla, jak výbornou herečkou je a už tady šlo rozpoznat, že jí čeká zářná budoucnost. Potom tady je ještě Viola Davis a Octavia Spencer, které dokázaly chirurgicky přesně zachytit to, co prožívaly černošky během této barbarské doby. Posledním pozvedajícím aspektem tohoto hřejivého snímku je bezesporu hudba. Thomas Newman je sázkou na jistotu a jeho hudební rukopis byl během filmu snadno rozpoznatelný. Snímek The Help tedy řadím mezi plejádu podobně laděných snímků, jako Green Book nebo The Shawshank Redemption a být zmiňován po boku těchto filmových velikánů, považuji za velikou známku kvality. "You is kind. You is smart. You is important." ()

arbitr

Můj první fiilm roku 2012 a jestli bude takhle kvalitní celý rok, tak se máme na co těšit. Filmů na toto téma bylo natočeno už mnoho, ale s takovou noblesou, která vás přišpendlí k obrazu zase tak moc ne. Herecké výkony naprosto přesvědčivé a věřím a doufám, že jejich ocenění se v příších měsících jen pohrnou. Přes jeho délku jsem na konci litoval, že film končí. Absolutní, širokoúhlé, barevné a neskonale příjemné překvapení. ()

ivan_drago

Silné téma toto... Včera hned po shlédnutí jsem chtěl napsat, že, ze zcela subjektivního pocitu, by těm bílejm kurvám měl někdo rozkopat kundu, ale dnes jen napíšu, že se k těm černjem služkám nechovali hezky... Dějiny USA holt nepřáli černejm a to jak je, i za pomoci úřadů, zneužívali je odporné. Příběh filmu je odvyprávěn s naprostou jistotou, a právě díky tomu, že tvůrci věděli, jak nadstandardně lidský příběh mají k dispozici. Má oblíbenkyně Emma Stone je fantastická a za pomoci ostatních kolegů dávají příběhu tvář a ani přes dlouhou stopáž nedají příběhu vydechnout. Na tomto místě bych ještě rád vyzdvihnul herecký výkon Sissy Spacek, který je dechberoucí. Drama je to tedy vynikající a potěšil mě i velice slušný výběr písniček a konec bez zbytečného patosu či okatě se tvářící tragédie a hraní na city... ()

Qitek

Mimořádně krásný film. Oscara bych tu zas až tak netlačil (co se filmu týče), ale jde rozhodně o velmi poutavé dílo nejen pro ženy. Trošku přepálená stopáž mohla být krapet zastřihnuta. ()

Samuel7

Krásný film, kterému nechybí to, co u podobně laděných dramat postrádám - city a lidskost. Sice zobrazují silná témata, ale k divákovi nedýchne jejich atmosféra. Zde se to však povedlo a můžeme za to vděčit jak vynikajícím herečkám na všech stranách, tak brilantně vystavěnému příběhu, který podá objektivní pohled do nitra velkého množství postav. Nechybí tu humor, ani silné emoce - nejdojemnější scénou pro mě jednoznačně bylo rozloučení Aibeleen s malou holčičkou, již vlastně vychovávala ona, a ne její skutečná matka. I tak to bohužel chodí, ale film si za to, jakým jemným a nenásilným způsobem lidem přiblížil tento i mnohé další problémy, nezaslouží jiné hodnocení, než to nejvyšší. ()

DaUr

Film, o kterém by šlo snadno říct, že si hraje na něco víc než čím skutečně je. Ale ještě snadněji lze připustit, že něčím víc skutečně je. Ačkoliv má poměrně jednoduchý příběh, navíc vyprávěný vcelku přímočaře, svou upřímností a svým nenásilným pohledem na velmi vážné téma si zajišťuje pozici jednoho z favoritů na letošního Oscara, jelikož takové Děti moje strká do kapsy s naprostým přehledem. ()

Sfinkter

Nádherný námět černošké otázky v USA 60. let zfilmovaný dokonalým způsobem po všech stránkách. Po delší době bezchybný snímek. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů