Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

katikka

Úžasná dráma, ktorá je skôr komédia, odohrávajúca sa v 50. rokoch v Amerike, ukazujúca nadutosť a spoločenské opovrhovanie domácich paničiek voči sociálne slabšej triede. Viac ako 2 hodiny zaujímavý, zábavný, dojímavý a strhujúci príbeh. A pre mňa ako milovníka všetkého retra a historična vo filmoch načisto perfektné, päť hviezd z piatich! ()

Lenakf

"Sežer moje hovno" mi zůstane v hlavě snad až do smrti :) dokonalý film od začátku až do konce, úžasné kostýmy a hlavně úžasné herecké výkony. Ráda se k němu budu vracet ()

vonTossis

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec jsem podlehnul. No natočeno je to fakt hezky a ty dvě hodiny a kousek utekly svižně, jenže jinak je to sračka jak po párku s kakaem. Absolutně přestylizované postavy, kterým jsem měl problém cokoliv věřit, umělé ždímaní emocí a neuspokojivý závěr jsou dost zásadní přeslapy. Ale nejvíce mě sere, že vůbec nebyl využitý potenciál, který většina postav z filmu měla. Pouhé náčrty a skicy. A naopak "Minny" , která pro mě byla nejtrapnější a nejotravnější postavou filmu, dostala prostoru až až. No prostě proser. Lepší dvě za vizuál. ()

stuj

Dobré. Film ve kterém o něco jde. I přes dlouhou stopáž se člověk nenudí. Ale zas se ho to ani nijak zvlášť nedotkne. Vzhledem k silnému tématu je to natočeno podivně pohodově. Divné. Ale celkově silnější tři hvědičky. // Dojem v r. 2020: Ale jo, jde to, dlouhá stopáž ale už trochu nudí. ()

Iceman7Svk

Skutočne dojímavy film ktorý poukazuje na zložitosť americkej "farebnej" historie. Je to skutočne silný film. Briliantné herecké výkony. Vyváženosť ktoru ten film mal je neuveritelna. Pri jednom okamihu sa usmievate až zasmejete a pri druhom vam tuhne krv v žilách. Musím priznať, že ak by v tomto filme nehrala Emma Stone možno by som k nemu nikdy neprišiel. Herecký výkon Emmi Stone ma neprekvapil. Emma Stone je jedna z vychádzajucích hviezd ktorá už dávno svieti na nebi len otom ešte dosť vela ludí nevie. Vedlajšie postavy tohto filmu zahrali svoje role tak, že som si nie na malu chvilu ale skoro celý film myslel, že to vôbec nehraju. Film mal byť ocenený oscarom. Je samozrejmosťou, že film som ohodnotil piatimi hviezdičkami. ()

J.Bonnie

Víc takových filmů!!! Prvtoní obavy, jestli film o takovém tématu s touhle stopáží nebude nudit, se vytratily po prvních minutách. Smích střídaly slzy a zase naopak. A celou dobu mi v hlavě jen přibývala jména lidí, kteří by si The Help měli pustit. monžá právě teď, v době, kdy je tak důležité nahlížet na (nejen) rasové situace z různých pohledů. A tak mě napadá, díky za tenhle film, díky za po nějaké době zase otevřené srdce dokořán. ()

Profík

Ten český název v tomhle případě má docela trefnou podobu. Film docela jistě trochu zjednodušuje a zčernobíluje některé charaktery, ale v tomhle případě to není pro výsledné dílo nikterak na škodu. Několik postav je tu možná až sitkomově plochých, ale jsou výborně zahrané a příběh možná díky tomu funguje líp. Ano, asi je i příběh kapku zjednodušující, jak uvádí třeba Matty, ale jeho hodnocení mi zavání profesionální deformací. Já jsem amatér a tím pádem jsem dokázal potlačit cynika v sobě a nechat se dojmout hezkým lidským příběhem. 90%. ()

Tereza11

Černobílý svět je v českém překladu opravdu výstižný název... Opravdu krásný film který pojednává o rasové diskriminaci, o tom jak se chovají bílý lidé ( respektive napudrované paničky co nemají moc co na práci a hledají problémy...zatímco jim služebnice vychovají děti) k černým...ale je to mnohem hlubší než se zdá....Film který má obrovskou emocionální váhu a hodnotu...fakt cením nápadu na takový scénář a výkony herců....černoška s dortem je fakt nejlepší... FIlm o silných ženách, které dovodou svět, svým specifickým způsobem k lepším zítřkům... Prostě milej černobílej svět plnej nerovnoprávnosti... ()

Zikfryd

Je vidět, že Amerika se s rasovou problematikou stále vnitřně nevypořádala. Tento film ale toto téma zpracovává poměrně originálně a přístupným způsobem. Rozhodně se divák pobaví. A postavy, které se zprvu jeví jako negativní, mohou nakonec být i vašimi favority. ()

doMchek

Má to odkaz, má to vtip, má to ducha. A echt dobrú mluvu a atmosféru južanskej ameriky 60tych rokov. A skoro nostalgiu nad tým, keď bol človek povolaný byť nevoľníkom len nejakých trápnych ľudobohov a nie tej všeprítomnej štátnokorporátnej chobotnice. ()

Akinaz

Další velmi silný příběh černošských žen, které se tím, že řeknou pravdu, snažili změnit svůj život k lepšímu. Rozhodně stojí za pozornost. Spousta lidí může namítat, že se jedná o další americký film o rasové nenávisti. Jenomže v globálním měřítku nejde jen o americké dějiny. Tyto dějiny, stejně jako obě světové války, které přinesly mnoho útrap, patří do historie nás všech. Všech lidí, kteří obývají tuto planetu. A pokud jsme schopni dívat se na filmy z druhé světové a odsuzovat holocaust, měli bychom porozumět i této problematice. Herecké obsazení tohoto skvělého příběhu nemá nejmenší vadu na kráse. Určitě si tento snímek do budoucna pustím ještě několikrát. Síla není v tom stát v hloučku stejně smýšlejících lidí a držet s nimi basu. Síla spočívá v tom, nebát se říct nahlas, co si myslíme, i kdybychom si za svým názorem měli stát sami. 5* ()

Jan_Hybern

Velmi vtipný a přitom tak drsný film o tom, jak to měli černoši ještě před pár lety na jihu Spojených státu těžké. Jsem rád, že to nesklouzlo do optimistických a nereálných líčení skvělých a prosluněných zítřků. A můj obdiv mají samozřejmě ti, kdo se s nazazením vlastních životů pustili do boje za rovnoprávnost - často při tom o svůj život přišli, ztratili své přátele, svou rodinu, ale dokázali nemožné. Díky. ()

A.G.T.C.

Tate Taylor s tímto snímkem nasadil hodně vysokou laťku a natočit další film, který by byl tak dobře obsáhlý a výmluvný bude pro něj hodně tvrdý oříšek. Předchozí film když uvedl do kin tak v té době bych mu dal sto korun, aby dal již netočil, a ejhle, chyba lávky. A jsem za to moc rád. Protože tímto snímkem si mne opravdu získal a stal se jeho fanouškem. Za mne tedy pět hvězdiček. ()

mozartka

Je smutné, co všechno si jsou lidé schopni dělat kvůli barvě těla. Moc hezký film, kterému musím dát plnou. Sympatičtí herci, hezký příběh a dobrý konec. K tomuto tématu to ani jinak nejde, hlavně díky za ten konec! ... navíc úžasná Emma Stone:) ()

evita_

Pri pozeraní mi napadlo asi milión vecí ktoré som chcela o tomto filme napísať. Skúsim to zhrnúť aspoň do pár základných myšlienok, ale aj tak zrejme nepokryjem všetko.. Takže: 1. toto akože ozaj?! Takto sa bieli správali k "farebným"?! Každej jednej z tých žien čo mali pocit že sú viac a "farební" boli na dne potravinového reťazca a vlastne parazitmi spoločnosti by som vedela strašne strašne ublížiť... A každej jednej to aj prajem....Tá hrozná nespravodlivosť. Až ma bolelo srdce.... 2 . z jednej (v spoločnosti) najmenej obľúbenej paničky Celie sa nakoniec vykľula mne veľmi sympatická postava. Okrem Skeeter ako jediná aj napriek diktátu spoločnosti, a toho čo sa akože malo a bolo správne, si zachovala ľudskú tvár a považovala by som ju za tú normálnu (vzhľadom na okolnosti). A sadenie kríkov - za každú bolesť jeden krík - to ma naozaj dostalo...Smutné, silné, dojemné... 3. život Aibileen (a vlastne každej jednej slúžky) to je naozaj na jedného veľa... Ani si neviem predstaviť (a vlastne asi ani nechcem), čo všetko museli prežívať... Verím, že taká doba a také správanie sa už nikdy, NIKDY medzi ľudí nevráti... ()

walsidal

Dříve než Emma Stone oscarově zazářila v „La La Landu“, upozornila na sebe v řadě zajímavých rolí. Jednou z nejlepších byla podle mého názoru Skeeter ve filmu „The Help", kde si zahrála po boku oscarové Octavie Spencer i nominovaných Violy Davis a Jessica Chastain. Pohled do státu Mississippi 60.let, plného latentního rasismu, svojí atmosférou do jisté míry připomíná „Daleko do nebe“ z roku 2002 a to nejen tím, že i v něm hraje Viola Davis v roli služby. Ovšem „Daleko do nebe“ je daleko vážnější, osudovější pohled na společnost svázanou předsudky, zatímco „The Help“ je i přes závažnost tématu přece jen více laděn „pro zábavu“. Přesto názorně ukazuje problémy rasismu v tehdejší době, jejichž závažnost tkví právě v samozřejmosti, s jakou bílí překládají například otázku oddělených záchodů anebo v obavě prezentovat přátelské vztahy lidí odlišné rasy na veřejnosti. Za zmínku stojí i zajímavý vztah rázné Minny Jacksonové (Octavia Spencer) a ztřeštěné a osamělé Celii Footeové (Jessica Chastain). ()

Peospopletos

Jsem asi hodně velká citlivka. Kap jedna slzička a kap druhá slzička a následující další slzička. Ale jako já nevím, prostě ten film byl tak cíleně vypočítavý. Ano, ano, bílý jsou opět ti největší zmrdi a černí jsou chudinky. Bože. Proč. Ač to v té době třebas bylo tak, jak o tom vypovídá tenhle film, v dnešní době mi přijde, že se tyhle role obrací a za chvíli tu budeme mít koncentráky pro árijce, kteří budou černým obyvatelstvem (nedejbože, když je někdo nazve negry) stejně tak utlačovaní, jak ve staré průlomové USA dnes ublížení afroameričané. Jako jo, když se retrospektivně zaměřím na ta léta, je mi jich určitým způsobem líto. Ale každopádně, film má své jasné kvality. Promáčel jsem kapesníček a dávám plný počet, jelikož filmu konec konců nemám pořádně co vytknout. Snad jen kromě jasně vyhraněné čáry zlo (bílý) x dobro (černí). Teď jen doufám, že mě nikdo neobviní z rasismu a já za to třebas půjdu do vězení. :) Užívejte životy. ()

teekanee

Velice pěkný film. Nejvíc jsem na něm žral roztomilou Emmu a naprosto luxusní Jessicu Chastain. Celkově se mi líbí pohled na rasovou segregaci a způsob, jakým se Amerika postupně vyrovnala s otroctvím. Pěknej průzkum toho, jaký má prostředí a kultura vliv na lidi. Popravdě řečeno, kdo z nás může říct, že by nebyl rasista, kdyby se narodil na Americkým jihu před sto lety? Já si to říct netroufám. 85% ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů