Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

lord_kabb

Prosím vás, tu co dabovala tu blondýnu už nenechejte nikdy dabovat žádnou lidskou postavu, možná tak pokémona. Jinak jsem od toho čekal víc, takhle je to líčeno jako velká vesnická idylka, je to povrchní a plytké. ()

metalbiker

Mojou jedinou motivaciou k pozeraniu tohoto filmu bola Emma Stone. Nakoniec sa z toho vyklul celkom dobry film, kde vidime co odporne sa kedysi dialo (aj ked sa obavam, ze v urcitej forme sa stale deje). Nechyba tam ani humor a najmä super herecke vykony. Jednu hviezdicku dole davam za az prehnany happy end, ale co uz cakat od beznych americkych filmov. ()

truecarnage

Áno, je to trochu nasládly film. Možno sa Vám vtisnú aj slzy do očí a možno sa budete zamýšľať nad tým, prečo su tie postavy také "neskutočné". A možno sú skutočné, len skutočnosť, ktorú reprezentujú sa už natoľko zmenila, že je ťažké ju prijať inak. Napriek tomu veľmi pekný film, ktorý sa chce pozerať a prijemne pohladí po duši. ()

The Count

To se to zas všechno jednou hezky sešlo. Silné téma, dobře zpracované, že z toho není kýč, dobře vybraní herci a hlavně jejich výborné výkony. Vtip, cit, nápad, všechno namíchané v ideálním poměru. Tady je zbytečné asi cokoli říkat. Stačí se podívat a užít si těch 140 minut naplno. ()

JARDAHONDA

Film s rasovým tématem mě nenechal rozhodně laxním. Snímek je zaměřen na život amerických paniček, na jejich " černé " služebnice a jejich rozdílné poměry. I když ve filmu panuje pochmurná nálada, tak to u mě nevyvolalo žádné negace. Inteligentně vedené dialogy střídají trefné drama scény. O emoční vypětí nouze určitě není. Je zajímavé sledovat společenské měřítko a lidské charaktery. Názornou ukázkou je i tento nevšední film, kde nevadilo 140 nabitých minut. ()

mmiri

Tak jak tomu většinou bývá kniha je o dost lepší, ale myslím, že tvůrcům filmu se povedlo podat v tom filmu to, o co tady šlo. Musela to být strašná doba... Sice mi spousta věcí ve filmu chyběla, ale možná by pak film byl příliš dlouhý a nezajímavý. Pro mě velmi příjemný film!!! ()

JerryPilsen

Pozvolný rozjezd nás pomalu dostává do problematiky,aby pak závěr pěkně gradoval.Zajímavý pohled na americkou historii,na kterou těžko můžou být hrdi. ()

eoj

V některých momentech příliš zjevně dojákovité, ale celkově nepřekročilo únosnou míru. Není nad to si připomenout, tuto nepříjemnou součást US historie. Zároveň je zajímavé, jaké země jsou v koprodukci - pro ně je určitě téma aktuální i dnes. ()

wamaku

Tak věrné prostředí 60. let, tak silný příběh, tak skvělé zpracování. We must learn from our history. ()

Sheima28

Moc mě bavil, dojal a i rozesmál....jeho atmosféra i herecké obsazení perfektní...film , který stojí za kouknutí i podruhé... film o povrchnosti, lásce, přátelství, rasové problematice...o ženách a jejich povahách...Skeeter je úžasná a její protagonistka neskutečně krásná..... Nikdy mě nepřestane dojímat scéna kdy chůva mluví k malé holčičce a loučí se s ní.....film má srdce... ()

Martazoe

Hodně zajímavý film, vyprávěný z ženského pohledu, který popisuje život černošských služek a jejich zaměstnavatelů. Je dobré si připomenout, co všechno bylo možno před padesáti lety. Film je velmi napínavý, i když nejde o nějakou akčňárnu a nekončí klasickým happy endem, což oceňuji. Co mi trochu vadilo, byla ta legrační negativní postava zazobané rasistické paničky - nějak mi to přišlo přehnané a umělé. ()

MovieFanatic

Čo sa stane keď sa podarí snúbiť fantasticky napísaní scenár s majstrovským režirovaním a keď sa k tomu ešte pridajú neuveriteľné herecké výkony ? Podarí sa natočiť The Help. Film plný silných emócií donúti človeka zamyslieť sa. takýchto filmov sa v poslednej dobe netočí veľa, skôr sa filmári snažia ohúriť efektami, vybuchujúcimi autami, ale tie najlepšie "efekty" sú ľudské emócie a v tomto filme sú na najvyššej úrovni, Myslím, že tu sú slová zbytočné, treba si to jednoducho pozrieť, ()

Pierre95

Velmi krásný, emocionální snímek o "jiných" lidech, kteří se u vás nemůžou ani vyčůrat. Dlouho jsem neviděl takové velmi dobře udělané drama. Výborný děj, scénář, herci, prostředí. Viola a Octavia jsou velmi srandovní a sehrály to dobře (Nedivím se, že Octavia dostala Oscara, Zlatý globus i SAG Award - oprávněně a Viola taky oprávněně dostala SAG Award). Emma Stone mě ve snímku překvapila, akorát ji víc slušely dlouhé vlasy, než ty kudrnaté a Jessica Chastain byla úžasná, jen by mohla mít ve filmu alespoň o dvě až tři scény víc a Bryce Dallas Howard rozhodně méně scén, protože jsem už myslel, že rozbiju počítač, jak mě tou rolí štvala. Je to úžasný film ani jednou jsem ho nepozastavil a to se mě stává málokdy. Doopravdy doporučuju a přiznám se, že mi u filmu párkrát spadly slzy. Nádhera! ()

Molerat

krásné znázornění povahy bohatých,arogantních,bezohledných,povýšených jedinců a na druhé straně dobráckých duší se srdcem na správném místě. ()

SandyStar

Zcela jíná stránka života amerických občanů v šedesátých letech. Pohled na svět a krutý život afroameričanů sloužících bílým. Způsob kterým je situace ve filmu vylíčena je nenásilný, ač to zrovna není v celku veselý příběh, dá se při něm zasmát, ale na druhou stranu zanechá v člověku určitou myšlenku nebo alespoň vědomí o tom, že se ,,tato situace" relativně před nedávnem opravdu odechávala. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů