V Benátkách mušketýři Athos, Porthos a Aramis s pomocí Milady de Winter kradou plány vzducholodí od Leonarda da Vinciho. Milady je však zradí, omámí a plány prodá vévodovi z Buckinghamu. O rok později d'Artagnan opouští svou vesnici v Gaskoňsku a míří do Paříže v naději, že se stane mušketýrem jako jeho otec. Tam se ale dozví, že mušketýři byli z finančních důvodů rozpuštěni. Ve venkovské hospůdce vyzývá kapitána Rocheforta, vůdce stráží kardinála Richelieu', k souboji poté, co ho kapitán urazil. Rochefort nechce bojovat, a tak ho pouze postřelí. Když se chystá d'Artagnana zabít, objeví se Milady a zabrání mu v tom. Jakmile je d'Artagnan v Paříži, potkává se postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem a nechtěně všechny tři urazí. S každým si tak naplánuje samostatný souboj. Athos přivádí Porthose a Aramise k souboji jako své sekundanty. D'Artagnanovi dochází, kdo jsou muži vlastně zač. Richelieuovy stráže souboj překazí a chtějí je všechny zatknout, ale mušketýři proti nim bojují a vítězí. Všichni čtyři jsou předvoláni před mladého krále Ludvíka XIII. Richelieu na něj naléhá, aby je potrestal, ale i na královnu Annu zapůsobila jejich statečnost a společně s králem je místo toho odmění. Richelieu instruuje Milady, nyní svého komplice, aby umístila falešné milostné dopisy do komnat královny Anny, ukradla její diamantový náhrdelník a odnesla ho do Tower of London. To by usvědčilo královnu, že má poměr s Buckinghamem. Král Ludvík by ji nechal popravit a vyhlásil by válku Anglii. V tu chvíli by lidé požadovali silného a zkušenějšího vůdce, samotného Richelieu. Aby se pojistila, Milady požaduje, aby Richelieu písemně prohlásil, že pracuje jménem Francie, což on udělá a potvrzení jí předá. Falešné dopisy jsou nalezeny a předány králi Ludvíkovi, kterému Richelieu doporučí uspořádat ples, na který si královna Anna bude muset vzít náhrdelník – dar od svého muže. Pokud to neudělá, pak je její poměr skutečností a musí dojít k válce. Služebná královny Anny, Constance Bonacieuxová, odhalí Richelieuův plán a prosí d'Artagnana, aby ho zastavil. Mušketýři se rozhodnou mu pomoci... (TV Nova)

umbjaz odpad!

Odporné ohavné prznění klasických děl pokračuje! recept na film co zaměstná pár dalších lidí co maj prachů už dost? Jednoduchý, vem klasiku, udělej jí 3D a nezapoměň na všudypřítomnou brutální akci co diváka bude upotávat, protože děj zná už na tolik dobře, že jinak by na to už ani nepřišel. ()

zberatel

Akoby som pozeral UPGRADE verzie z 93. Pekny look, relativne viac ci menej vtipne hlasky a obrovitanske sirokouhle zabery a k tomu 3D... "Logika", moj oblubenec Da Vinci a k tomu kusok popcornu postaci na vyplnenie vecera :) ()

xKatiex

Guilty pleasure roka tak, ako som predpokladala. Boys just want to have some fun :). No nemôžem si pomôcť, mohlo to byť ešte lepšie,.keby sa Anderson nebál viac preháňať. Takto je to len niekde medzi, čo je trošku na škodu. Ale 4 hviezdičky dám, pretože som sa bavila, o tom bez debaty. Andersonovi sa podarila úžasná vec (aspoň z môjho pohľadu):dokázal sa inšpirovať filmami a hrami, o ktorých existencii síce viem, no nevyhľadávam ich a nikdy som ich nevyhľadávala. A aj keď som si istú dobu myslela, že si aspoň tých Pirátov pozriem,zaobídem sa aj bez nich a iných podobných blockbusterov.Len škoda, že Anderson staval do popredia tých zlých než dobrých,pretože postavy mušketierov sú nehorázne nevyužité,čo je škoda,pretože potenciál majú veľký. P.S.: Vedela by som aj o ešte horšom mušketierskom paskvilovi - dokonca francúzskom :D. ()

IrisHelenka

Vážení, tohle byla tedy vážně síla. Větší blbost jsem za poslední rok v kině neviděla, ale víte co? Já jsem se skvěle bavila. Máte dvě možnosti. Buď si můžete říkat: "Co to má sakra bejt?", nebo se můžete smát jako šílení. Vybrala jsem si druhou možnost a pojala nejnovější Tři mušketýry jako něco mezi Piráty z Karibiku, Sherlockem Holmesem (ano, narážím na ten velký souboj na Notre Damu, který nápadně připomínal souboj na rozestavěném Tower Bridgi, a samozřejmě na hudbu) Matrixem, Mission Impossible a Pastí. Konstans a Milady samozřejmě neumřely, Milady navíc předvedla, že má schpnosti hlavních hrdinů všech jmenovaných filmů od Nea po Ethana Hunta, v klidu zmákla pobít dvacet chlapů, spouštět se na laně v sexy oblečku, ukradnout korunu a nakonec přežila i pád do vody ze vzducholodě nebo spíš ze "vzducholoďolodě" (z níž bylo možné chrlit oheň jako z plamenometů, což ve mně vyvolává vzpomínku na očouzeného zlouna Orlanda Blooma). Jo a tím se dostávám právě k těm lítacím věcem a velké závěrečné bitce, kdy byla krásná Konstans přivázaná na přídi "vzducholoďolodě" a já si říkala, jestli jsem se náhodou nezbláznila a neocitla se v pohádce Hvězdný prach. A ten konec mě teda dostal... záběr na flotilu lodí a vzducholoďolodí, které jedou napadnout Frantíky... A D'Artagnan? S D'Artagnanem asi neměl moc společného, ale teď budu znít jako pravá puberťačka... Byl tááááák hezkej. No, nikdy jsem si každopádně nemyslela, že uvidím loď napíchnutou na Notre Dame, byť jen ve filmu, nebo celkově takové zpracování Mušketýru. Jenomže mě bylo při tom filmu vážně fajn, nemůžu si pomoct! ()

PedroPo

Asi to bylo hodně drahé, ale každá korunka, tedy euro, bylo vidět. Že D'Artagnanovi ještě skoro teče mléko po bradě a tvůrci si dělají srandu nejen ze známých vynálezů, ale i zákonů fyziky. Pche! Já jsem se bavil, český dabing byl zase po nějaké době ke slyšení (vynikající Jiří Štěpnička jako Richelieu, ani francouzský král nebyl česky marný) a to veskrze zbytečné 3D (maximálně dva efekty za celý film) jsem taky přežil. Souhrn - je to kravina, ale bavil jsem se královsky! ()

sigf07

P. W. Anderson je do značné míry blázen a jeho dosavadní filmy byly vždy do jisté míry zábavné (neplést s označení kvalitní). Když se ale ve filmu odehrávající se v novověku nedokáže obejít bez samopalů, plamenometů a vzdušných soubojů, je to důkazem jisté omezenosti či chcete-li neschopnosti. Neobstojí ani namítka, že se tvůrci pokoušeli o odlehčenější pojetí literární klasiky – podíváte-li se na verze z let sedmdesátých a osmdesátých nebo asi nejbláznivější Tři sluhy a tři mušketýry, zjistíte, že odlehčení tady již bylo docela dost. ()

swiss

Takové hezké obrázky, hlavně na zdech za herci. Vypněte zvuk, pusťte si tvrdou muziku a jen koukejte. Jen by to chtělo přitlačit. Navrhuji roboty, ponorky, ninji a výměnu Aramise, nebo Athose, abych je rozeznal. ()

Rincewind

Bacha, spoiler. Proč měl autor pocit, že natočit klasickou látku "nově" znamená přidat především kupu akčních scén ve stylu superšpionských filmů? Bohužel ve většině případů nudných akčních scén. A taky hloupých. Chudák Milla Jovovich má vlastně jen jednu dobrou - její "smrt". Zbytek mušketýrů ostatně taky (první boj s kardinálovými muži). Kdybych jich bylo víc, klidně bych se (nejen já) obešel bez vzducholodí a všech ostatních hloupostí. Dokonce by mě i přestalo vytáčet, že část příběhu se odehrává v kulisách, které vznikly až 150 let po ději filmu (Versailles). Prosím, ať není dvojka... ()

Acrobat odpad!

Ako divák si veruže nemôžem pamätať všetky spracovania, ktoré počtom tromfli asi aj Zvonára. Aspoň nie čo do serióznosti. Toto najnovšie potvrdilo, že mušketierom nová doba, digitál, 3D, vzducholode, a Resident evil, jednoducho nesvedčia. Neviem, čí to bol nápad posadiť za historickú latku W.C. Andersona, ktorému to ako tak ide v Béčkových klaustrofobicky pôsobiacich sci-fi pokusoch. V Mušketieroch sa vskutku stratil a ja som mal po hodine zvláštny pocit čo sledujem, koho, nebaví ma to, choď ďalej, vypni, skús iný film od skupiny Anonymous. Paradoxne od najväčšej hovädiny v podobe osvietenských Hindenburgov mám pocit sledovania výplachového blockbustera. Na 100% tu jednoducho nefachčí absolútne nič. Od Miliných parodujúcich póz, až po trestuhodne nevyužitého Rocheforta. Napokon, z neho jediného som mal divné stavy, že on sám nevedel, že vstúpil do takej sračky a čo tam vlastne robí. Nakoniec, je zvláštnosťou (a dobrou), že práve hviezdy hrajú tých, ktorý zrejme prehrávajú a prehrajú. Takže zhrnuté: Ešte nikdy neznela tá otrepaná fráza tak škrípajúco ako tu a na zapichnutom Hindenburgovi na Notre-dame chýbal už len ksicht Leslieho N. (videné 14.02.2012, BDrip) ()

Lovec prasat

Chápu, že pro staromilce budou některé věci zde viděné k nepřekousnutí. Rovněž jsem si vědom, že sotva podám objektivní hodnocení, maje osobní úchylku na kostýmy, vzducholodě a přehnaně heroickou akci. Kéž by pak ještě této akce bylo o něco více, kéž by film působil o trochu dospěleji a příběh méně zkratkovitě. Celý článek zde. ()

Henry Morgan

Neskutečné, neskutečné. Jak si někdo může dovolit něco takového vytvořit. Něco tak otřesně přízemního, hloupého a potupného, snad pro všechny diváky. Někdy jsem fascinován tím, co si dovolí vypustit na svět, aniž by očekávali, že urazí i podprůměrně inteligentního diváka. IQ sice rapidně klesá, díky degeneraci společnosti, ale myslím si, že i přes to ještě není společnost připravena na něco tak debilně kreténského. Jestli se Dumas neobrací v hrobě, tak leda proto, že tam rotuje jako hurykán. Musím přiznat, že mě to dost rozhořčilo. Jsem dost tolerantní, ale forma zprznění a stupeň tuposti mě dostali a dotklo se mě, že by si někdo mohl myslet, že to přejdu mlčením nebo snad, že to přijmu jako dobrej film. ()

Drtic

Mám rád historické filmy, ale toto ? ? Z históriou to nemá vôbec nič spoločné asi aj preto nevidím v žánroch slovo historický. Vlastne je to celé zle stačí sa pozrieť nato čo Anderson natočil a už dopredu je jasné, že s tohoto nemôže nič byť. Bloom, Jovovich, waltz a další na film môžu nalákať to môže byť Anderson rád, že ich tam má, ale čo s toho keď je to tam samá prehnane nereálna rádoby akcia, aj keď v akých filmoch dnes nieje, ale príliš veľa akcie z históriou nejde dohromady a súboj vzducholodí ma len utvrdil, že tak toto nevyšlo. ()

Lorge

Chudák Alexandr Dumas, ten být na živu tak spáchá sebevraždu. Happy my béčkoví nenažranci, kteří každou takovouhle šílenost hltáme plnými doušky a Anderson je pro nás bůh a Milla hlavní představitelkou nočních fantazií (a ne jenom těch, kde bojuje se zombíky ;-)) Je sice fakt, že Anderson vykradl, co viděl, a když už neviděl nic cizího, tak vykradl sám sebe, ale je to neskonalá prdel. I když se zde najde pár chvil, kdy má člověk pocit, že se dívá na sice krásně naleštěnou, ale naprosto bezkrevnou... věc, která může být krásně naleštěná, ale naprosto bezkrevná (to je klička :-D ). Scénka, u které mě to obzvláště zamrzelo, je seznámení ústřední trojce, které je zde očividně na sílu podle předlohy, a hlavně na facku díky své sterilitě. A takových scén je bohužel víc, proto 3,5 (a taky pro to, že kardinála mohl hrát v podstatě kdokoliv). Orlando chvílemi vypadá opravdu neuvěřitelně teple, oproti tomu Mikkelsen si to neskonale užívá. A taky potěšila malá rolička v ůvodu s mým oblíbeným Tillem Schweigerem :-) Apropos, kdyby kardinálovi muži nosili na svých černých uniformách místo červeného kříže logo Umbrella corporation a kardinál Richelieu se postavil do čela zombifikace své gardy vpálím čistých pět, i když by to znamenalo, že Dumasův řitní věneček praskl od toho šíleného znásilňování. Takhle ho má jen lehce natržený ;-) ()

Karmin

Zřejmě je moje hodnocení zcela nekritické a subjektivní, ale jsem nadšen! Nepřišlo mi to o nic horší než jakákoli verze mušketýrů, kterou jsem viděl předtím a asi milionkrát lepší než Muž se železnou maskou (který přecijen taky patří do Dumasovské rodiny). Perfektní obsazení, svižné a věrohodné šermířské souboje, padouch, co střílí místo, aby šermoval a oživlé DaVinciho vynálezy. U mě dobrý. ()

Matt007

Podle zdejších recenzí jsem čekal propadák avšak film mě příjemně překvapil. Začátek byl solidní konec slabší. Sympatičtí hlavní hrdinové i záporáci. Pěkné filmové efekty. Celkově bych dal filmu 3 hvězdy ale za Millu Jovovich musim přidat ještě jednu!!! ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)