Superman/Batman: Apokalypsa

• USA Superman/Batman: Apocalypse

Když se do gothamskému přístavu zřítí vesmírná loď, Batman a Superman narazí na záhadného Kryptoňana se schopnostmi stejně mocnými, jakými oplývá Superman. Když to zvětří Darkseid, Kryptoňana unese a dostane ho pod svou kontrolu na Apokolips. Supermanovi a Batmanovi tak nezbývá nic jiného, než Kryptoňana zachránit. Toho však mohou dosáhnout pouze infiltrací darkseidova nepřátelského světa, kde hrozby nesmírné moci číhají za každým rohem. Režie snímku se opět chopila Lauren Montgomery, která stála již za filmy Green Lantern: První let, Wonder Woman, či Superman: Soudný den. (Caszidy)

MikeZ

Překvapivě slabé. Až na pár dobrých bitek a jako vždy skvělého Conroye a Dalyho nuda, plná patosu. Animace mě tentokrát taky moc neoslovila. Ze všech dosavadních DC animáků je Superman/Batman: Apocalypse rozhodně nejslabší. 4/10 ()

hroubek

Ve většině animáků od DC hraje příběh druhou roli, protože je nejdůležitější představení hlavního hrdiny a jeho motivace.Ale občas se najdou filmy jako Under the Red Hood či Krize na dvou světech, které dokážou krásně kombinovat akci s vyprávěním příběhu.Bohužel tady se to nestalo ale ne že by nebyla snaha.Je vidět, že se režisérka snaží, aby vztah mezi Supermanem a Karou nebyl bez chyby, a aby působil zajímavě.Prakticky Vám to bude jedno, až se začnou všichni mlatit hlava nehlava a akce nebude brát konce.S lepším příběhem by to bylo o moc lepší. ()

VanTom

Trošku zvláštní origin Supergirl předpokládá už něco načteno (Barda? Darkseid, Granny Goodness (WTF?) a jeho/její Fúrie na Apokolips?), nicméně díky půvabné osobnosti Kary i slušné dávce vtipu se mu daří zaháčkovat. O něco slabší animaci vyvažuje dynamika akce a příjemná výtvarná stránka. Těsných 70% ()

zigíš

napínavé, dramatické a sexy (!) rukopis jepha loeba je patrný, postavy sú slušne rozpracované príbeh ani na chvílu nenudí ..batman dokonca spraví (jeden) vtip a (raz) sa usmeje - kto by to od takého depresára čakal !? :) ()

Mr.KarlAdler

Větší slátaninu jsem neviděl. Na amatérský počin by to bylo asi vynikající, jenže tohle má být naneštěstí DC. Nepamatuju si už přesně, kolikrát jsem se sám sebe v průběhu ptal, co tam vlastně dělá ten Batman, když se sem absolutně, ale absolutně, nehodí (dobře, suše hláškoval). Animace vypadala japonsky (jasně že nebyla špatná), hudba jako vystřižená z Ironmana, no a tomu scénáři se chvílema jednoduše nešlo nesmát. Obzvlášť Dárksajdus byl originální od pohybů až po jméno a podobně na tom byl i ten kozatej Kleki-petra, mimochodem, s vynikajícím mužským dabingem i přes fakt, že šlo očividně o ženskou (ale vlastně, kdo ví?) Nejhezčí holka, Layla, si opět musela umřít hned zezačátku, aby tam to otravné pískle, na konci měnící se v Top dívku, mohlo přes hodinu strašit. Na druhou stranu, scéna s Klárkovými rodiči na farmě neměla chybu. Ale jinak je to doporučený film hlavně pro kategorii 11letých žáků druhého stupně, co maj zrovna prvně fyziku. Bída, ale já to čekal - Superman a Batman dohromady? Už se moc těším, co Snyder za ty dva roky vymyslí. ()

Richard_Ba

Animovaný film mohli rovno nazvať “Supergirl”, keďže sa celý film krútil hlavne okolo osoby Supergirl. Mám dojem , že každým novým animovaným filmom sa zvyšuje ich kvalita, jednak graficky, príbehovo ale aj choreografiou súbojov. Čo sa mi na sérii Superman/Batman tak veľmi páči, že sa berie dosť široké spektrum sveta DC, a príbeh sa nesústreďuje len na jednu postavu. Taktiež sa mi páčilo, že sa tvorcovia vyhýbali, resp. len okrajovo naznačili civilné alter-egá hrdinov. Potešil ma hlavne “Fortress of Solitude” , kde po seriály som prvýkrat znovu uvidel Supermanovu zoo. Tvorcovia sa síce museli udržiavať normy PG-13, ale myslím, že z toho vyčerpali maximum. Viacej takýchto poprosím :) ()

Fox85

Průměrný animovaný snímek s hrdiny od DC Comics. Našlo se pár povedených momentů, postava Kary nebyla vůbec špatná, ale třeba takový Darkseid podle mě neměl prostor, aby se předvedl jako ultimátní záporák. ()

HiddenDragon

Dej primo navazuje na Public Enemies, takze doporucuji zhlednout. Jinak velmi slusny DC animak po strance akce i animace, kteremu nakonec zmirnuji hodnoceni o jednu hvezdu, protoze "trpi" trochu neduhem vsech DC animaku, i kdyz to neni uplne jeho vina. Hlavnim problemem je totiz neznalost beznych divaku. To neni mysleno zle, i ja se mezi ne pocitam - zatimco u jinych dilu clovek nepotrebuje nic vysvetlovat, tady by se nekolik vysvetlivek nebo aspon nejaky slusny "film o filmu" hodil (ceska DVD jsou obecne dost zprznena, k Apokalypse je napr. sneak peak umisten na Batman vs. Red Hood...fakt logika a distributor by si zaslouzil kopanec do patricnych mist). Protoze se budete jinak ztracet jako ja kdysi pri prvnim zhlednuti. Obecne u DC plati, pokud nejste obeznameni s universem alespon v rozsahu Justice League, radsi si jejich filmy ani nepoustejte, protoze nebudete znat pulku postav. Zatimco Jokera nebo Luthora zna asi kazdy, protoze se objevili v u nas znamejsich hranych filmech, Wonder Woman u nas bohuzel tak znama neni a Supermanuv pes Krypto nebo hlavni padouch Darkseid uz vubec ne. O nem bych prave rad vedel vic...kdyz je ve filmu prvne zminen, jako by se nic nedelo, jako by zminili jmeno prezidenta, proste "bum" a nic k tomu. Pokud nejste znalci papirove predlohy, proste vam padouch nic nerekne. A to je velka skoda. Vetsi zminka o Apokalypse (planeta, upozornuji!) nebo neco malo o jejim vladci by se proste hodila. Ale asi nechteli zbytecne natahovat stopaz. Dalsim relativnim minusem, ktery mi ale vadil opet jen pri prvnim koukani, ze se dej trochu prilis toci kolem zenskych postav...je jich tu proste az moc. Je to takovy misty feministicky animak, a spis nez Batman/Superman jde o pribeh zrodu Supergirl... Kazdopadne porad je to slusna akce, Batmanovy glosy jsou spravne cynicky vtipne a zaverecna cvrthodina je to, co na animacich se Supermanem miluju. Zatimco v hranem filmu by se rozpocet splhal do nehoraznych vysin, v animaku si muzou vymyslet cokoliv, takze kdyz dojde na bitku, znici se temer vse v dosahu nekolika kilometru :)...proste sci-fi mlaticka se superhrdiny jak ma byt. A k tomu ten bozi hudebni motiv, ktery (opet skoda) vynikne jen v titulcich. ()

666Carnage

Příběh už trochu slabší ale jen protože je asi až moc přehnaný. Ale jinak neni o čem mluvit je to prostě pecka. Tyhle kreslený filmy prostě v sobě něco maj, ikdyž je příběh trochu nevyrovnaný. Asi už ani nemá cenu zminovat, že jde o skvělou animaci, to už je samozřejmostí. 65% ()

gumbo

Velmi chabá gradace. Přemíra postav. Podivné dějové obraty (naštvaný "Superpes"). Kvalitní závěrečná bitka. 50% ()

Vakomlok

Kombinace Supermana a Batmana v jednom animáku vypadala velice lákavě, výsledek je trochu nevyrovnaný a místy ztrácí dech... Green Lantern: První let mě bavil o dost více. ()

Hapretor

Dobrý animák pro starší obecenstvo. - ALE! - Postupem času jsou ty kontinuální bitky nudící. Nejsou totiž zas tak nápadité. Dost se opakují. ()

J. T. Kirk

Bylo to trošku slabší, než Veřejní nepřítelé, ale zase tu byla krásná Kara Zor-El, ze které se pak stala Supergirl. Dávám tak 3,5*. Batman tu byl takový spíše vedlejší, hlavně tu šlo o Supermana a samozdřejmě o Karu. ()

Luk Skywalker

Batman je vždy ten temnější, realističtější a pesimističtější z této dvojice, kdežto Superman má zastupovat to opačné. Přesto nesourodá dvojice funguje. V tomto filmu se nám navíc objeví Wonder Woman a Supergirl, takže postav je opravdu hodně. Výtka vede jen k někdy nudícím dialogům, ale mnoho jich není, dále se mi nelíbí Granny Goodness, naštěstí tam moc nevystupuje. Jinak je to zase animák plný destrukce s příjemnou délkou. Public Enemies jsem ještě neviděl, takže srovnat nemůžu. A jedna zajímavost - vypadalo to, že finální souboj nebude a skončí to malou debatou po předposledním souboji, ale nakonec tato změna nenastala. ()

MickeyStuma

Akční komiksový animovaný příběh, kde společně vystupují dvě nejznámější postavy vydavatelství DC Komiks: Superman a Batman. Tentokrát řeší problém v podobě Supermanovi sestřenice. Silný příběh nenechá na pochybách a zvlášť když je doprovázen hudbou, jakoby se jednalo o hraný velkofilm. Jen ta animace je velmi jednoduchá. U televizních seriálů jsem si na to už zvykl, ale u takového filmu bych přeci jen uvítal animaci daleko plynulejší. A tak poněkud kratší stopáž není vůbec na škodu. Děj plný silných slov, soubojů a vůbec hrdinských činů pro všechny fanoušky superhrdinů. ()

char_t

Snad první komiksárna, kde Batman a Superman rozumně fungují společně. Na druhou stranu ale tvůrci dost odflákli animaci, která tak připomíná spíš 80. léta než rok 2010. Spolu s dost odfláknutým prostředím a přehnanou akcí tak sráží Apokalypsu na slabší průměr... 45% ()

Wallis3

U kryptonskýho šutru, že ale ta supermanova sestřenice byla kost a když ji ještě ovládly ty temné síly, hmmmm :-D Ale ten konec už byl přes čáru teda... ()