Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

TommyDiamond

Tento měsíc byla možnost v kině shlédnout dvě premiéry dlouho očekávaných animáků Madagaskar 3 a Doba ledová 4. V tomto velkém souboji u mě lépe obstála Doba ledová 4. Ale nějaké velké vítězství to není. Čtvrté pokračování podle mého s porovnáním třemi zase o trochu ztrácí. Příběh se sice obohatil novými postavami, které nás měli bavit. Sid by to sám nezvládl, už nebyl tak vtipný. Ale naše slavná veverka Scar se svým ořechem nezklamala. [+] kinoatmosféra. Celkem 70% ()

ClapTrap

Vynikající díl! Byl jsem na něm v kině s malou neteří a váleli jsme se tam smíchy. Jednička je možná svojí originalitou lepší, ale toto je určitě důstojný nástupce (ikdyž už čtvrtý :-)). První scéna s celou planetou je opravdu úchvatná a grafické zpracování je dokonalé. Dabing je opět, dle mého, úžasný. Pro děti, respektive pro celou rodinu film jak vyšitý! Rozhodně doporučuji! ()

Marty7CZ

Shrnu to: v kině jsem se nudil, moje malá dcerka se bavila tak průměrně, a to má ty díly nakoukaný i pozpátku... takže? P R Ů MĚ R (nebo průser?, ne, to zase ne....) ()

Jacccob

Měl sem obavy, ale ta partička mě prostě baví každým dílem, a nemůžu jim mít nc za zlé. Špička žánru ani náhodou, ale pohodový filmek, na který můžete zajít s kým budete chtít a nic tím nezkazíte, to ano. :) ()

JohnyTrava

Po dlhej dobe som sa dostal do kina a teraz ľutujem, že som si niečo o tom neprečítal skorej, nešiel by som. Snáď len úvodná epizóda s Maggie Simpson, bola hodná ceny lístka. Inak sa mi dostal rodinný výplach zasadený medzi postavy Doby ľadovej, pri ktorom ma nad hranou spánku držal iba Scratt (ten nikdy neomrzí) i keď snáď to hlavné bolo už v traileroch /kde sme boli ušetrený žvástov rodinných filmov). Slabé 3 a matná spomienka na prvý diel, ktorá stál za to. Toto je len odvar nesúci sa na značke. Nevidel som 3D, to možno zlepší zážitok, ale i tak.... ()

Smerfetka88

Asi jsem ještě pod vlivem Úsvitu, ale tenhle díl se mi jevil takový nějaký...takový spíš nijaký. Vyskytly se vtipné hlášky a celkem to mělo i děj, ale bylo vidět, že to nejlepší ze sebe už Doba ledová vydala. Takže 3* z nostalgie, ale příště bych byla nekompromisní. ()

Colchack

Nenudil som sa, pobavil som sa. Niekoľko naozaj bravúrnych vtípkov (olejová škvrna, slovíčko na L a iné.). SID s babičkou jednoznačne kraľujú :D. Veverička ako vždy excelentná :) Uletené dobrodružstvo s rozkošnými zvieratkami...čo viac si dnešný detský (a nielen detský) divák môže priať. (Po jednotke a trojke tretím najlepším filmom ICE AGE série). 70% ()

Shredder

Tentokrat sa varilo z vody. Ice Age uz tazi len zo svojho mena a stvrty diel nema absolutne co ponuknut. Primitivny pribeh, klise dialogy toho najtvrdsieho kalibru a vyslovene trapne pokusy o vtipy. Pribudlo mnostvo novych postav, ale su absolutne ploche a nezaujimave a vsetko je neuveritelne predvidatelne, takze pokusy o emotivne sceny vychadzaju na prazdno. Rad by som okrem kritiky nasiel aj niake pozitiva, ale az na prijemnu atmosferu je stvrta Doba ladova absolutne neoriginalna rozpravka, ktorej jedinym ucelom bolo vyzmykat z divakov niake peniaze, bez ohladu nato, aky hnoj do slavnej serie zaradia. ()

Lilien

no priznám sa že čím dalej je to menšia sranda. Trošku hlavý hrdinovia strácajú dych, a to nielen svojim každoročným putovaním niekde a niekam či za niečím ale i fórikmi , tých je pomenej v každom pokračovaní. Taký Madagascar má okrem hlavných postáv i Tučniakov či Juliana ktorý ich fantasticky doplňujú narozdiel od pošahanej veveričky ktorá už prestáva byť vtipná. A ten sto mil. rozpočet to je sila. ()

Miagy

Asi najslabši diel doby ľadovej. Fajn na nedeľné dopoludnie, ale niečo mi chýbalo. Humor sa úplne vytratil a nezachránil to ani leňochod Sid, ani veverica Scratt - ten bol pre mňa dosť sklamaním, mohli mu dať väčší priestor. PLUS : pekný animák pre deti, babina leňochodka. MINUS: slabší dej, príliš veľa postáv dostávalo priestor na úkor tých obľúbených postavičiek, prínosom pre mňa však bola babina leňochodka :) ()

Zombiepod

Skvelá rozprávka, ktorá má po predchádzajúcich dvoch dieloch omnoho zaujímavejší, hlbší a nápaditejší scenár a vypeckované napätie vo finále. Konečne zasa poriadna rodinná zábavka s nestarnúcimi hrdinami. ()

slavokvasic

Už na začiatku som vedel ako presne to skončí a viac-menej aj celkový priebeh je veľmi predvídatelný. Ale Stará partia ale aj nové postavy a dobré hlašky nesklamú. ()

Lukaso1

Po skvělé trojce jsme se dočkaly pro mě tzv. nastavované kaše která nám nepřinesla nic co bych si zapamatoval. Je to škoda a doufám, že 5 bude lepšejší:-). ()

Evii.B

Dobe ledová je podle mě lepší a lepší s každým dílem. První film mě vůbec nezaujal (lidi prostě do doby ledový nepatří), ale teď poslední dva jsou opravdu špička. Chválím, že přidali nové postavy! Sidovu babičku jsem si zamilovala a scénu na konci se zubama jsem viděla už možná 20x. Celkově se mi děj moc líbil, veverka nezklamala, jen čekám co zase vyvede příště ;-) Ještě musím pochválit titulky, vždycky je mají pěkné, ale přidané fotky mě pobavily. ()

kyLuke

Tak tohle opravdu ne ! Nebýt pěkné zápletky s piráty šel bych možná s hodnocením i níž ! Ten film už se skoro podobá nudné dvojce ! 50% . ()

jadran90

Země se dala do pohybu, což se o ozubených kolečkách v hlavách autorů říct nedá. Jako by jim docházely nápady. Popírání zamilovanosti se řešilo ve dvojce a možná nejen tam, důraz na rodinu je kladen vždy a Scrat už s tím žaludem nemá co dělat (divná věta). Bylo to on, kdo táhl předchozí díly, jenže na jeho hereckých výkonech se začíná negativně projevovat závislost na ořeších. I proto vzniklo tak málo scén s ním. A upřímně, nevím jestli jsem moc koukal na trailery, ale velkou část těchto scén už jsem viděl. Děti se pořád pobaví, ale nám odrostlejším ty věty o přátelství a rodině přijdou stokrát omílané. Nechápu množství nových postav. Každá musí říct svou hlášku, ale kdyby přibyla jen ta gorila, nic by se nestalo. Oproti dvojce to tady mnohem víc vypadá jako obleva. Kdo si myslí, jak si užije sněhu, tomu já odpovídám samá voda. Steve Martino viděl Piráty z Karibiku možná až mockrát. Dabbing to s Broskvičkou taky moc nevychytal - vážně, mluvím o filmu pro děti. Tři hvězdy jsou za značku, sirény a Žaludo-Atlantidu. Čeká nás Doba ledová 5: Globální oteplování? ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz