Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

s1r1us

Pokud jste viděli předchozí díly a líbily se vám, tak na tento nekoukejte. Grafika pěkná *, Sidova babča a lumíci za druhou *. Otravnější mamuty a šavlozubé tygry jsem na plátně ještě nepotkal. Naprosto zbytečné pokračování úspěšné série. ()

tom912

Doba Ledová společně s Madagaskarem jsou filmové značky, které umí pořád zaujmout, pobavit, nenudit a asi nejsem sám kdo má ten pocit, jen pro srovnání výdělky pixaru jsou daleko, ale daleko za sériemi Ice Age a Madagascar a o něčem to svědčí. Studia našli zaručený recept, který funguje ikdyž se recykluje, paroduje samo na sebe, ale rozhodně je to lepší než zkoušet něco nového a doufat jestli se to ujme viz už zmíněné filmy od Pixar ( mimochodem Pixar miluji stejně), ale kdybych měl rozhodnout po čem sáhnu, když se nudím nedělního odpoledne, budou to tyto dvě série, jsou mi totiž mému ''dětskému'' srdci přeci jen bližší. 90%. ()

josieaddms

Babička byla skvělá! Všechno ostatní ale trochu pokulhávalo. Hlavně co se originality a vtipů týče. Celá ta příběhová linie o pubertální Broskvičce mi přišla hrozně trapná, ohraná a nevtipná. Škoda že se pořád všichni ti tvůrci drží takových předurčených linií a témat. Pořád jako divák čekám nějaké originální názory, nečekané závěry a nebo pořádně povedené vtipy. Všichni víme že filmy jako Doba Ledová si přesně takovéhle drzosti může dovolit. Jenže vždycky všechno skončí mírně sentimentálním americkým happyendem, a všechno to musí být takové nic proti ničemu, hlavně se všem zalíbit. To mě osobně vadí. Samozřejmě tam bylo pár hodně slušných vtipů, a od půlky to začalo pak i docela odsejpat, ale první část filmu mi připadala úplně špatná. Nudná, a taky dost ždímala z předchozích dílů. Opičák a jeho banda mi taky přišly nezajímavý, a zas absolutně neoriginální. Kromě babičky z nových postav žádná neměla nějaký originální charakter. Všichni prostě podle jednoho filmového mustru. Kdyby to mělo víc švihu, bylo by to fajn. Takhle jen to jen za ty tři hvězdy. ()

Polnoch

Po jednotke bezkonkurenčne najlepší diel. Celý čas veľmi vtipné, napínavé a zábavné, bez jediného hluchého momentu. ()

Colour

Som rada, že Doba ľadová 4 sa nesnaží ísť disneyovskou cestou maximálnej debility, o ktorej tvrdí, že je pre deti. Film má svoju dynamiku, nenudí, rýchlo uplynie a sem-tam i pobaví. Dokonca disponuje i zaujímavou pre deti vhodnou akciou. Scrat tu znova raz povyvádzal bláznovstvá, na ktorých sa dalo dobre zasmiať. Bohužiaľ, nevyhol sa množstvu klišé ako nevychovaná tínedžerka, ktorá sa na konci zmieri s otcom či zobrazovanie pravých hodnôt priateľstva, ktoré je v desiatkach podobne ladených filmov. Čo sa obsahu týka, neponúka nič nové. 65% ()

E lan

Přimhouřít oči a rychle hodnotit ještě v oblasti průměru, protože jinak už se v tomto díle jedná o hodně vyhořelou legendu, která sice nenudí, ale na druhou stranu už moc nepobaví. Pár slušných scén tam je, i pár nápadů a divných směšných zvířátek, ale toto už tady všechno bylo a v lepším provedení! Už prosím nic netočte, ani ve 3D ani v 10D! ()

Nocturno culto

Pořád to ještě jakž takž ujde ale už je to moc přeplácané ...Začátek byl snad nejakčnější ze všech dílů ale pak se to nějak rozvleklo a táhlo se to až do konce,moc to nezachránili ani damani ve stylu "Statečného srdce"... ..jediné postavy které za to stály byly - Scrat,Střevo a babča :-) ()

danny_21

Po povedeném třetím, dinosauřím, dobrodružství, tahle oblíbená série zase padá dolů. Zejména díky výbornému Scrattovi a jeho rozhýbání litosférických desek v úvodní sekvence ode mě dostává 3 odřené hvězdy, jinak nic nového tohle čtvrté pokračování nenabízí ( když odmyslím skvělou animaci ). Letos u mě stále vedou Croodsovi o pořádný parník - 60%. ()

Demonic189

Slabsie ako skvela trojka a jednotka, ale ovela lepšie ako dost "šitna" dvojka. Uzasna grafika, skvela zabava, len ten dej je strašné klišé a gič. Samozrejme sa musia riešit rodinne problemy, problemy dospievania, priatelstva, pomsty a bla bla bla....k tomu dojemny a laskavy koniec, kde sa vsetko urovná a máme vymalované. Slabšie 4*. ()

Khalia

S třetím dílem asi nejpovedenější snímek ze série. Zasloužilo by o trochu vyšší hodnocení, vážně ;) ()

Likan7

Manny zfotrovatěl, má dospívající dceru, který zajímá svět a kámoši, a to se mu samozřejmě nelíbí. Jenže někde uprostřed výchovy to bouchne a pak už následuje hodina totálně streštěné akce, která se Vám prostě slejvá, protože nemá žádné styčné momenty. Ty nejmenší se určtiě budou bavit, protože tu jsou všichni staří známí a jako vždy přibylo dalších 20 nových, jenže pro dospěláka to bude ukrutně dlouhá hodinka a půl. Vtipy tu jsou jen pro nejmenší, všichni vřískají, hlasitě řvou a je to celý barevný. Doba ledová nikdy nebyl bůh ví co, ale čtyřka je zatím nejhorší z celé ságy (počítám pouze celovečeráky). Zpraví mi Mamutí drcnutí chuť? ()

Psycho.R

Čím víc hlavních hrdinů, tím horší Doba ledová. Další putování někam, kde mě neskonale srali záporáci, neboť šlo o karikaturu karikatury záporáků, což vůbec nefungovalo. ()

rublik05

Doba ledová lehce zvážněla, po šílené a odlehčené trojce zde máme poměrně vážně pojatý díl, který se příběhově točí okolo dospívání Broskvičky, samozřejmě také okolo jejího vztahu s Manym, takže zde máme klasický model vztah otec-dcera, což je také hlavní poselství celého filmu. Když si odmyslím tyhle rodinné citečky, tak mě nejvíce bavila asi ta další část příběhu, tedy útěk před zemským chvěním, docela povedené souboje s piráty, záchrana ostatních a hledání nového domova. V tomto ohledu jsem se docela dobře bavil, stopáž je tak akorát, ani jsem se nějak extra nenudil, byť musím uznat, že až na pár výjimek jsem se žádného originálního nápadu nedočkal. Dobrého humoru je zoufale málo, ve většině případu se jedná o ty nejprimitivnější vtípky, cílené především na dětské publikum. Vadilo mi i to neustálé moralizování, kterého je na můj vkus zbytečně moc. Co se ale dá pochválit absolutně bez výhrad, je kvalita animace. Ta je opět prvotřídní, dokonce si dovolím tvrdit, že se každým dílem zlepšuje a posunuje o level výš. Viděl bych to na takový průměr, Doba ledová 4 s největší pravděpodobností nikoho neurazí, ale že bych byl nějak nadšený, to se také říct nedá. 5/10. ()

will.i.am

zaruka zabavy a smiechu.. je to proste klasika. Sidova babka - Ňaňa, uz len kvoli nej sa to oplati vidiet :D nechapem preco Peaches pomenovali v slovenskom dabingu Kiwwi :D no je to smiesne meno. Chybalo mi tam viac forov s tymi skaredymi hlupymi vacicami :D ale aj tak to bolo vtipne dost. Celkovo som mal dobry dojem ()

Knor

Vynikající oddechovka, zábavné od první do poslední minuty a všemi oblíbená veverka opět nezklamala - kdo ještě neviděl, je skutečně na co se těšit. Další výborný animáč plný vtipů a zábavy. PS: Babička lenochod je něco, co se opravdu musí vidět. ()

Tatianistka

Ja neviem, možno je to tým, že som nemala od tohto filmu žiadne očakávania, ale mne osobne sa páčil viac ako 3 a myslím, že som sa pri ňom aj celkom dobre bavila:) ()

Petus

Kromě pár úsměvných momentů (upřímně jsem se zasmála asi dvakrát) to byla vcelku nuda a upřímně doufám, že už nikoho nenapadne natočit další díl, protože vzhledem k sestupné kvalitě jednotlivých dílů, bych už to taky nemusela přežít. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz