Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Nufa

Nejlepší byla zřejmě první desetiminutovka filmu. Pak se z tohoto filmu vyklubal průměrný animák, který se sice může pyšnit skvělou animací, ale přeci jen mě už tolik nenadchl. Film zvolil úplně tu nejjednoduší zápletku o tom, jak se nějakým způsobem rozdělila mamutí rodinka a poté opět našla. Ke všemu se nám tu ukáže dospívající Broskvička, u které máte o nudu postaráno. Na druhou stranu moje nejneoblíběnější postava lenochod v tomto filmu překvapila a celkem pěkně jsem se bavil. Vůbec celkově si myslím, že film má svoje vtipné momenty a alespoň částečně humor vylepšil můj celkový dojem. ()

DaveSmith

O něco lepší než dvojka, o malinko horší než trojka. Nebylo to zas tak špatný, ale už by se na další díly měli vybodnout. Přijde mi, že začínaj vykrádat sami sebe. Obzvlášť veverka mě už vůbec nebaví. Většinou se říká třikrát a dost. No tady se solidně přesluhuje i s plánovanou pětkou. Holt peníze točí světem a u filmu to platí dvojnásob....Mimochodem, celkem slušný obsazení sehnali, obzvlášť u vedlejších postav. ()

himor

Okrem jednotky asi najzábavnejší diel doteraz...dobrý príbeh, nové postavičky, nový svet, nové vtipné situácie. Množstvo akcie, pekná animácia, to sa už opakujem. Babička je peklo na zemi, ale poprdeli smiešna. Uvidíme kam nás až doba ľadová zavanie. 90%. ()

Stanix

Ice Age je průměrný animák, který je cílen spíše na děti než na rodiče. Dá se to ovšem vydržet, i když je děj až neuvěřitelně primitivní a je celkem jedno jestli vám tuhle nějakých pár minut uteče, pořád jste v obraze. ()

Scraffy

Až na tie mamutie teenagery to je celkom slušná časť, ktorá ma bavila viac, ako trojka. Aaaaa viete čo? Dám tomu 4 hviezdičky. Poserte sa všetci!!! ()

papadoce

Obavy z toho, že niečo nemôže zabaviť rovnako aj po štvrtýkrát, sa rozplynuli v priebehu prvých dvoch desiatok minút. Neviem čo vám na tomto diele vadí, snáď iba to, že divák je už zhýčkaný a možno z princípu hejtuje, ale je tu také množstvo humorných situácii, že by to kľudne mohlo mať podtitul Doba ľadová: bránica v pohybe. Miestami to sypalo vtip za vtipom, že jeden nestíhal. Je pravda, že opičiak ma sral a liezol mi na nervy jak v kuse rečnil len o pomste (skutočný svet je tiež plný týchto hňupov čo žijú negativizmom voči ostatným - závisť je sviňa), ale zároveň to bol dobrý zloduch a mal so sebou super bandu kumpánov. Svorka/rodina sa nám opäť rozrástla, tentokrát o tigricu a všetko odsýpalo ako ináč vo veľmi príjemnej minutáži. Animácia síce stála na leveli z predchádzajúceho kola, ale priehrštie vtipov a gagov všetko vyvážilo. Opäť ľadová spokojnosť za päť. ()

Nessos

Čtvrté pokračování Doby ledové ukazuje, že bez té úžasné veverky by nestála za nic. Najde se sice pár světlých momentů (např. ty malé potvůrky) ale to je MÁLO. Zatraceně málo. Protože jinak je to jedno velké megaklišé, plné neustálého moralizování, které ne a ne fungovat. Docela jsem se místy i nudil. Viděno ve 3D. ()

B!rkof99

Jasně... Vememe něco z Pána prstenů, ze Statečného srdce, Pirátů z Karibiku, Hvězdných válek, Zachraňte Williho a jiných a uděláme z toho animovaný film... A víte, co je nejhorší? Že je to stejně strašná sranda a skvělý animák s množstvím dokonalých postav jako je babička!!!:-)) Královsky jsem se bavil! ()

darthvader77

U čtvrtého dílu mojí oblíbené animované ságy jsem se v kině smál po celou dobu filmu. Když pominu, že klasika známá z minulých dílů nemohla zklamat(Sid, Manny, Diego, Eliie se svými vačičáky a v neposlední řadě veverka Scratt) tak novinky, které daly filmu opět něco originálního jako Broskvička teenagrovští mamuti, partička pirátů, Sidova babička a kapitán Střevo byly opět skvělé.Příběh byl jednoduchý, ale nenudil. Momentky které se mě nejvíc rozesmály byla armáda morčat, koupel v moři Sidovy babičky a Žaludoatlantída. 90% ()

Vykuk

Slabší odvárek, celé mi to přišlo jako jeden díl nějakého animovaného seriálu (což už skoro je:)). Občas jsem se zasmál, občas obracel oči nad trapnými pokusy o humor, ale vzhledem k tomu, že je to pro děti, člověk to tak musí brát:) Frky s veverkou celkem povedené, ta se neomrzí snad nikdy, zápletka s pubertální mamutkou podle mne zbytečná a jen to kazí. No dívat se na to dá, pořád lepší jak Šreci, ale znovu to vidět nemusím. ()

Lebowsky odpad!

Z príjemnej serií rozprávok spravili obrovský prepadák... Už po prvých 3 minútach som sa chytal za hlavu a ľutoval že som na tento film išiel. Počas celého filmu som len zúfalo čakal na koniec čím ďalej tým viac znechuten trápnymi textami, spracovaním. Na konci som si len úľavne vzdychol... Takto pokazená séria sa často nevidí a tento Americký blud si nezaslúži ani hviezdičku.... Z celého filmu som mal dojem že z neho spravili akúsi americkú diskotéku... ()

yaqwsx

Mé hodnocení tohoto filmu má paralelu s hodnocením trojky. Když by mi někdo řekl stručně příběh, tak bych jen hleděl, co je to za blbost - a jak to vůbec někdo může vymyslet. Jenže v tomto filmu překvapivě fungoval - byla to jenom zástěrka ukázat divákovi spoustu gagů a jako bonus i v tomto filmu spoustu akčních scén, předložit napětí. A že gagy byly povedné! Hodně jsem se namál. Stálo to za to. Ano, chyběl mi tu nějaký doják (klišé plný vztah pubertální dcera × otec mě zde nedojal), ale tomuto filmu to nemohu zazlívat - na tohle jsou tu Pixarovky. Tento fim mi poskytl olehčenou zábavu, na kterou určitě chvilku nezapomenu. ()

Korbelka

Kvalita oproti předchozím dílu je samozřejmě nižší, ale Sid, Babča a oříškochtivá veverka to docela úspěšně kompenzují :) ()

MaxForValue

Jednotka i dvojka boli ešte pre "bežného" diváka, posledný diel je však skutočne už len pre tých najmenších. Dospelý si tu nenájde nič pútavé, respektíve to, čo by ho prípadne ešte mohlo upútať (zaujímavé charaktery) tu úplne absentuje. Dejová línia podpriemerná, záporák ťažko nesympatický, zábavných miest veľmi málo.Množsvo moralizovania (ktoré je však nevyhnuteľné), zbytočných rečí a tie zaujímavé pasáže nerozvité. Mať to ešte väčšiu dĺžku, tak pomaly zaspím. Sťažka 3* a pevne dúfam, že toto bol definitívne posledný diel. ()

Cashville

Štvorka Doby ľadovej je oproti predchádzajúcim dielom po dejovej stránke o level nižšie. Scratt bol fajn, ale už je tam cítiť mierny stereotyp a dochádzanie nápadov. Ešte že Sid s babičkou zachraňujú čo sa dá a sú svetlými bodmi tohto trochu zbytočného dielu. Dúfam, že sa to už ďalej nebude naťahovať. ()

george82

Rozhodně méně zábavné, než pokračování Madagaskaru. Chyběla mi tam trochu zápletka. Vždyť na jedné straně utíkala zvířata před kontinentem a na straně druhé se Manny plavil po moři. Za mě nuda. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz