Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Mishqo

film veľmi dobre funguje po atmosférickej stránke - hudba, tajomno, sem-tam nejaké tie lakačky, ale naozaj s ničím novým neprišiel, hodina diania sa ničoho a polhodina niečoho čo v závere už asi ani horšie byť nemohlo...ale snaha sa cení a ako som povedal po spomenutých stránkach aj po hereckej stránke veľmi solídny film ()

LEGACY

Po docela dlouhé době zase pořádná duchařina. Dost jsem se bál, že mě herec, kterého mám navždy zafixovaného jako Harryho Pottera v jiných filmech nenadchne, ba dokonce se mi jeho výkon nebude líbit, ale naštěstí se tak nestalo. Ze začátků, jak už to u mě bývá jsem měl z filmu obavy, protože se tam nic pořádného nestalo. Ale teď vím, že to bylo důležité kvůli ději, který na konci parádně vyvrcholil a provedení taky tak špatné nebylo. Dlouho jsem se rozmýšlel jaké dám filmu hodnocení, jest-li 3 nebo 4*, ale díky převážně parádním lekačkám a dobré, temné atmosféře se přikloním k čtyřem. Hodnotím 75% ()

JohnSmith

Příjemné hororové překvapení. Párkrát jsem se slušně lek, k tomu výborná atmosféra a občas i dost napětí. A hlavně ten "happy end" ()

PetrPan2

Celkem příjemná duchařina, která sice není nic světoborného, ale na přijemný večer to stačí. Daniel Radcliffe se snaží odpoutat se od Potterovské kariéry a můj soukromý názor je, že se mu to zatím příliš nedaří. V tomhle snímku pořád vypadá spíš jako vyděšený klučík, kterému umřela máma, než jako muž, který ztratil manželku a musí se starat o syna. Absence pořádného hereckého projevu pak vyniká v okamžicích kdy je na plátně se Ciaránem Hindsem. Ten totiž nemusí říkat skoro nic, stačí mu jediný pohled a tu bolest a utrpení ze ztráty syna a šílenství manželky mu bezmezně věříte. ()

creeper

James Watkins mě zaujal snímkem Eden lake. Už proto jsem si byl jist, že se s jistou invencí chopí i této látky. Nevyšlo to zdaleka tak, jak jsem očekával. Film ve mně nedokázal navodit iluzi sdílení emocí, nepoznamenal mě po stránce percepce, neatakoval smysly. Celou dobu jsem si byl vědom, že sleduji inscenované dění. Dosazoval jsem si do obrazu umístění kamery, kolejnic apod. Tomuto nechtěnému zcizovacímu efektu pomohlo i ploché herectví Daniela Radcliffea, který jen jakoby nasazoval v tu chvíli potřebné výrazy. Ve výsledku tak vznikl nevýrazný film s mlhavými záchvěvy atmosférky. ()

Wade

Na Woman in Black jsem se fakt hodně těšil hned jak jsem zjistil o čem to bude. Moje obavy jak zvládne Daniel Radcliffe roli v jiném filmu než HP, byly naprosto zbytečné, protože on se s ní porval jak jen mohl a nakonec zvítězil. U filmu jsem měl husinu což značí, že atmosféru to mělo a to víc než dobrou přímo luxusní. Parádní duchařina, která  svůj účel splnila na 100% . Hodně se se mi líbil konec, který byl jako stvořený pro tenhle film. 97% ()

swe

Absolutně neoriginální, všechny ty lekačky, strašidelné domy, krvavé nápisy a duchy jsem už někde předtím viděl, a přesto, docela fajn atmosferický horror pro deštivé nedělní večery. A Harry Potter svoji roli slušně ustál. ()

hroubek

Jednou se mě jedna dívka ptala jaký mám názor na Ženu v černém a já jí odpověděl, že se k tomu dostanu a kouknu na to.Tak jsem se včera k tomu dostal a musím říci, že to není vůbec špatný.Já jsem od filmu nic nečekal a právě proto sem dostal pěknou atmosféru s pár lekačkami a velmi dobrý Danielem Radcliffem.Nic proti ničemu.Solidně natočená duchařina na jedno podívání. ()

Danny F.

Lekačky se povedly, pochmurnost domu byla dobrá a napětí tam taky bylo. Jen děj mohl vygradovat do vyšších obrátek. Jinak mě celkem i mrazilo. Sice jsem viděl první tento remake oproti originální verzi, přes to se mi film líbil. 70% ()

H.Gordon

Tento horor je výborný v kině. Tam jsem se opravdu bála. Ale když jsem se pokoušela shlédnout ho doma, tak už to bylo horší...prostě kouzlo bylo pryč. Jinak si myslím, že se film povedl. Atmosféra byla příjemná, lekavé scény výborně vymyšlené a Daniel Radcliffe překvapivě dobrý. Průměrný horor, na který se ráda zase někdy podívám, ale to je všechno. Ničím mě neuchvátil. Nebyly tam scény, které bych si zapamatovala a něco významně originálního. Tento film byl dobrý na pohled. 3, 45. ()

Palvinie

Nevím, jak vy, ale nějak jsem si nemohla zvyknout, že Radcliffe už vyrostl z Harryho. Takže pro mě byl tento film ze začátku poněkud zvláští, když se najednou Harry proměnil v taťku - právníka. Musím ale říct, že jsem vyloženě ráda, že tu roli hrál zrovna on, možná i proto to pro mě nebylo v těch nejděsivějších okamžicích tak nejděsivější, na druhou stranu jsem se i přesto párkrát schovala pod peřinu. Ženu v černém považuji za hodně povedený horor - ať už po stránce atmosférické, herecké či po stránce provedení - a rozhodně jsem se na tuto záležitost s duchy nepodívala naposled. ()

Aven

No a pak, že to bez ječících teenagerek a litrů kečupu v hororové branži nejde! Žena v černém sází na osvědčenou duchařinu vsazenou do absolutně skvělých kulis, čímž je hororový zážitek ještě umocněn. Vytknout se filmu dá snad jen obsazení hlavní role - Radcliffe vůbec nehraje špatně, nicméně do takovéhle role se ještě typologicky absolutně nehodí. Ale jinak spokojenost. ()

fefee

Celkom príjemná duchárčina v mierne umelom opare s nasládlou príchuťou vesnickej histórie a solídne hrajúcim Radcliffom. ()

majkl44

Možná je to tím, že jsem k hororům převážně skeptický, ale film jsem viděl asi 3x a stále jsem z něho nebyl nějak unešen. Připadal mi pěkný a asi se na něj někdy klidně i podívám znovu, ale nic extra to pro mě neznamenalo. A těžko jsme s osazenstvem věřili, že by Radcliffe mohl mít 4letého syna :-) ()

zdenny

Známí mi říkali, že je to super horror. Navíc v prostředí, které zbožňuji. Jenže co se stalo? Atmosféra byla hutná, to jo. Jenže jsem ve filmu spatřoval dost logických nedostatků. Bohužel píšu tento komentář s několikaměsíčním odstupem, takže si fakt na jednotlivosti již nevzpomenu. Každopádně vím, že závěrečné vyvrcholení nebylo podle mého gusta. Jo, houpala se židle a hýbaly se figurky. A každý pokus o odpuštění byl marný. I u mě je marné žádat vyšší hodnocení. Jo, a myslím si, že Radcliffe by měl ještě tak deset patnáct let hrát puberťáky. Prostě na takový film nemá dost vyspělý kukuč. ()

lykan9

Žánrově mám tento druh hororů velice rád. Mají skvělou atmosféru a člověk i přesto, že ví kdy, kdo a kde bafne, tak se přesto lekne. Velice mě překvapil herecký výkon Daniela Radcliffea, který mě dokázal přesvědčit, že již zvládne i roli dospělého muže a k tomu otce. Přesto není Žena v černém nic světoborného a nic nového nepřináší. ()

Sany33

Radcliffe sa svojej úlohy právnika zhostil výborne, jeho výkon bol presvedčivý a určite mu táto úloha pomôže aspoň čiastočne sa odpútať od nálepky „toho, čo hral Harryho Pottera,“ hoci úplne sa jej nezbaví nikdy. Do očí bije akurát fakt, že na vdovca so štvorročným synom pôsobí trocha primlado, za čo ale on nemôže.Na svoje si prídu ľudia, ktorí sa radi boja a majú radi Anglicko zo začiatku 20 storočia. Treba ale odporučiť, aby rodičia nebrali svoje mladšie ratolesti do kina kvôli Radcliffovi, pretože hoci aj posledný Potter bol miestami temný, tu hrozí možno aj skorší odchod z kinosály, pretože ľakačiek je tu viac než dosť. 62% ()

Brain-D

Temný atmosférický horor s velmi hutnou atmosférou. Vizuálně naprosto perfektní a dá se říct, že tak temně by zhruba horor jako takový měl vypadat. Druhá stránka věci je scénář. Ten drhne a dynamika snímku jakoby se zadrhávala. 60% ()

ghatos

+ pěkné lokace, hudba, zvuk, 2 lepší scény, - částečně hlavní hrdina (moc mladý a hodný), podprůměrné lekačky, extraklišoidní děj bez nápadu, vykastrovanost pro masy = 57%...není to vyloženě ztráta času ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)