Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

AndysekAndys

Budování atmosféry je úplně jiné než v původním snímku z r. 1989, vůbec, celý film je úplně jiný. Skvělé pošmourno, kamera, zvuk a Dan? Hraje úplně jinak než doposud, už to není ten vystrašený, udivený a agresivní Harry. Sluší mu to a je tam velmi přirozený, což jsem v Harrym často postrádala. Film mě potěšil. ()

Venceslao90

U mě celkem zklamání. V podstatě jde o přitažlivou vizuální stránku filmu obklopující jádro, které je dost tuctové, bez zvratů,...Atmosféru má však snímek místy dobrou, především díky poměrně originálním lekačkám, z nichž některé na mě zabíraly, jiné nikoliv. Výtku bych však měl k Radcliffovi - netvrdím, že hrál špatně, ale na tuto postavu je ještě příliš mladý a místy to nepůsobí dobře. Čekal jsem to o něco lepší. ()

libca100

(přestože mi celkový dojem z filmu kazily otravné puberťačky, které zajímal jen jejich Harry Potter a zbytek filmu měly u zadnice a rušily) jsem ráda že jsem si tento film užila v kině a neodbyla ho doma v obýváku, protože zvukové efekty byly luxusní.Velmi ponuré a mrazivé prostředí s ještě mrazivějším tajemstvím, neúnavná hra kočky s myší a výborně načasované a nečekané lekačky vám připraví podívanou, ze které budete mít týden špatné sny ...dá se říct, že v druhé polovině filmu nebyl čas se nadechnout :) mile mě nakonec překvapil i Harry, který nám zmužněl a celkem obstojně se zhostil svojí role pokořitele zla ( jak uspěl se podívejte sami). i když konec filmu se dal tušit, přesto to byl zajímavě vykonstruovaný závěr. co dodat, moje duchařská duše je nadšena a mile překvapena, konečně po dlouhé době film, jemuž se nebojím dát plnou palbu, kterou si právem zaslouží. PS : ten barák kupuju... ()

paniColombova

Duchařské filmy jsou šálkem mé kávy a pokud se ocitneme ve Staré dobré Anglii a přidá se k tomu opuštěný viktoriánský dům, trefa je na světě. Nastolit takovouhle děsivou atmosféru je opravdová dovednost. Takový film a jemu podobné vítězí nad stovkami současných trapných hororů, které diváky děsí litrami krve či rozřezanými těly. To dovede každý. Nikdo mi nevymluví, že fascinující okolí opuštěného domu, zmiňuji hlavně jedinou příjezdovou cestu k domu, která se při přílivu zatopí a vytvoří tak z domu ostrov, což nemá chybu a dům samotný jsou dokonalou duchařskou podívanou, kterou jsem zatim ještě neviděla a to že tyhle filmy vyhledávám. Na horory stylu jaký jsem už uvedla nemám žaludek, takže tento ne v pravém slova smyslu horor se mnou hodně zamával. Moje nehty nejspíš protrhly čalouněnou opěrku u křesílka v kinosále. Nicméně vraťme se k dění v opuštěném domě. Vyhrocené okamžiky v domě plném duchů a podivných zvuků jsou perfektní. Kroky v domě, stín ženy v černém hávu, odraz tváře, hrající hračky, podivná postava dole v zahradě, zvuky dávné tragédie v mlze, nechtěla jsem být v kůži Harryho Pottera. Ale na mě tam bylo příliš lekaček, lekačky nemusím. Takže film by byl za pět bodů se vším všudy, ale dala jsem čtyři za poněkud nesmyslný konec. Chápu, tvůrci se rozhodli neudělat dobrý konec. Fajn, on konec jako takový dobrý v podstatě byl, smutný, na mě až moc,ale hodilo se to tam. Ale kde je smysl takového konce? Jak už se i v popisu filmu píše, Radcliffe hledá a najde způsob jak přerušit kruh. Najde mrtvolu dítěte a vloží ji do hrobu Černé ženy, aby měla klid a nezabíjela děti. Ale stejně nakonec dopadne film jak dopadne. To nedává smysl. Proč i potom se pomstila na hlavním hrdinovi a jeho synovi? Mohlo to být alespoň takto. Řeknu jeden z mnoha příkladů. Mrtvolku dítěte by vložili do nesprávného hrobu, což by se ukázalo až na konci filmu. Proto žena i tak vykonala svou pomstu bez lítosti, to bych pochopila. Ale tohle trochu nedomysleli filmaři, takže čtyři bodíky. Jinak film celkově vynikající. ()

Vendys958

Úžasná atmosféra a skvělé lekačky, výborný Daniel Radcliffe a skvělá režie. Kdyby nebyl příběh až tak jednoduchý, neváhám s plným hodnocením ani vteřinu. Paráda. ()

Miyamoto

Na tenhle film jsem se docela dost těšil, doufal jsem v něco, co mě chytne, v něco, o čem budu později mluvit jako o "fakt dobrém hororu" a ze zečátku to tak opravdu vypadá. Radcliffe jakožto Arthur Kipps přijíždí do městečka s nepřátelskými obyvateli a strašidelným domem, kde později tráví noc prací na dokumentech... Nebude však velkou nadsázkou, když řeknu, že zbytek si divák domyslí. Děj jede v extrémně předvídatelných kolejích (možná je to vina předlohy, tu však znám jen velmi zběžně, tak hodnotím čistě film), opravdu překvapivých momentů je tu minimum, což platí i pro "lekačky". Ty jsou bez výjimky vytvořené dle schématu: zvuk -> Arthur jde za zvukem -> nic nevidí + tichá hudba -> hlasitá hudba -> leknutí. Když se to opakuje už asi potřetí, opravdu to není strašidelné ani nic podobného, maximálně vám je nepříjemný onen hlasitý zvuk. Takže, film není špatný, ale ničím nepřekvapí a myslím si, že s lepším scénářem to mohl být opravdu hit. P.s.: Nejlepšími momenty jsou duch v křesle a závěr jako z Gladiátora :-D ()

Tombič

Daniel Radcliffe se své role chopil dobře. Zážitek z filmu bych řekl mám průměrný. Sice tam byly lekavé scény, ale na druhou stranu očekávané. Při odchodu z kina jsem nebyl ani spokojen, ani nespokojen. Hodnotím jej teda průměrně, protože vím, že se na něj znovu dívat nebudu. ()

Florie

Myslím, že po zhlédnutí tohoto hororového snímku už asi nikdy neusnu. Nebo alespoň ne bez toho, aniž bych si nevzpomněla na Ženu v černém. Bála jsem se téměř celou dobu, občas jsem dokonce strachy radši tlumila zvuk a každou chvíli jsem si musela zakrývat oči. A to hodnotím rozhodně pozitivně, protože právě tohle se od hororů přeci čeká. Jedna lekačka střídá druhou, děj má spád a navíc nás neustále nutí přemýšlet nad tím, o co teda té ženské vlastně jde. Navíc, Daniel Radcliffe se rozhodně dokázal odprostit od Harryho, a jeho herecký výkon je více než dobrý. Celkově mě Žena v černém vážně nadchla, protože takto dobře zpracovaný horor jsem už dloouho neviděla. A i když jsou lekačky už v podstatě ohrané a vy je ve většině případů čekáte, stále dokáží vyděsit a nadzvednout ze židle. ;-) ()

kverula

Zpracování hororu v roce 2012 bych čekala vymakaněji, o to spíš v případě duchařiny. S napínavými scénami si filmaři dali práci (kombinace světla a tmy funguje vždy výborně), ale ukončili je dřív, než bylo mé napětí řádně vyšponováno. Pár lekaček za použití zvuku, dobrý. S maskami celkem odbytá práce - děti zombíky bych vymaskovala trochu hrozivěji, stejně tak v ženu v černém. Možná by napětí pomohlo víc, kdyby se ve filmu žádní mrtví neukazovali. Samotný příběh je dost upozaděn, škoda. ()

JihadJoe

Zajímavá atmosféra, ale jinak nic originálního. Laciné lekačky, kdy snad téměř každý ví, kdy přijdou. Radcliffe nehraje, ani k tomu nemá moc prostoru, jen chodí po domě, leká se a objevuje. Film je dobrý tak na jedno shlédnutí a zapomnění. ()

MrLinhy

Nemám rád horory, a na tenhle film se už raději nepodívám, prostě na to nemám žaludek, zvukové efekty těm lekačkám dodaly neskutečné grády. Parádní temná atmosféra s dokonalým příběhem, vyspělým Harrym a dokonalou Ženou v Černém :) Škoda, že mi to přišlo jako by mi toho režisér chtěl naporcovat v jedné půl hodině nespočet. Ale tak závěrwčná část byla extrémní, nedá si jí nic vytknout. 85 % ()

Naghavi

Po španělských duchařských nášupech byl tento film pro mne velkým překvapením... Ačkoliv jsem se neubránil myšlence, že celou dobu koukám na ''Pottera'', byl to ''Harry'' velice přesvědčivý svým výkonem a pro mysteriozně laděné snímky se zřejmě Radcliffe hodí... ()

tala

Ako už tu niektorí spomínali, aj mňa rovnako mrzí, že každá vyhrotená scéna sa nezaobišla bez zvýšenia volume. Hororové prvky sa dajú docieliť aj inak aby človek padol na zadok...ale konečný efekt sa dostavil, a priznávam, že som sa aj bála a radšej si to pozrela za denného svetla. Prekvapivo dobrý bol Daniel, ktorý hrá veľmi mladého otca, právnika, aj keď je pravda, že hrať hodinu a niečo tú istú tvár a "strach" asi nie je veľmi náročné. Nie som herec, možno sa mýlim, ale každopádne, Radcliffe ma potešil úplným oslobodením sa od Pottera. Film má príjemnú zahmlenú atmosféru, nie je zbytočne naťahovaná stopáž, záver by sa hodil možno trošku iný, ale nejdem zabŕdať do knižnej predlohy, takže koniec-koncov je to dobré ako to je. Celkovo dobrý film s atmosférou mne na mieru ušitou. ()

Sever

Sychravá Anglie, DR se pochlapil a i když to chvíli bude trvat tak z něj něco bude. Má na to slušně naběhnuto. Film vyvolal několikrát vyvolal silné mrazení. Po shlednutí původního vydání z 89, a divadlení hry mě čeká pouze přelouskání knižní předlohy. Film hodnotím velmi pozitivně, po dlouhé době zajímavá duchařina, která sice nepřekvapila(příběh znám z minulosti), ale zase nezklamal. To co jsem potřeboval jsem dostal a neveřím že se nenajde nikdo kdo se bude trochu "bát" když se do příběhu trochu vžije. I když je to hodně o zvuku a obrazu tak sumasumárum nadprůměrný "horor" ()

Rodriguess

Celkom pozeratelne, urcite to nie je slabe, Radcliffe mi tam kus nesadol ale vo vysledku fajn filmik. Par krat mi zimomriavky prebehli telom. Atmosfera anglickeho vidieka je do horrov priam usita. ()

wenzik

někdo si možná řekne "4*, zbláznil se... sledoval to vůbec ? " ...klidně..já odpovím sledoval a dal jsem 4* protože se mi to prostě líbilo ! napínavá atmosféra klid a žádné zběsilé stříkání krve... ()

barikhartlik

Konečně jsem po dlouhé době viděla velmi slušnou duchařinu. Napětí, "lekačky" a dokonce i příběh opravdu stály za to. Jenom ten konec byl takovej jakejsi narychlo dělanej, a proto 4*. Ale všem milovníkům napětí doporučuji!!! ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)