Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Hookins86

Hodně velká slabota. Harryho duchařina vypadá hezky, ale to je jen obal. Obsah už je potom nic moc a nezachránily to ani ty děti, ze kterých jde v dobrých hororech strach... ()

RyxiraAmy

Na Ženu v černém jsem plánovala jít do kina. Nakonec to nedopadlo a já jsem zůstala u domácí projekce. A (bohužel) jsem za to byla ráda. Tohle je prostě průměrná duchařina s přiměřeným množstvím vrzajících dveří, tajemných pokojů a potemnělých chodeb, v němž se dá děj poměrně snadno odhadnout. Pochmurný příběh jedné ženy a jeho dozvuky v opuštěném domě uprostřed blat .... Ne že bych o podobné náměty nestála, ale tenhle film nemá co víc nabídnout. Přínosný byl snad jedině v tom, že jsem si poupravila názor na Daniela Radcliffa, o kterém jsem neměla valné mínění. Ale celkově - nic moc. ()

gezper

Příjemně vygradovaný klasický duchařský horor s jakš takš ucházejícím Radcliffem. Otce rodiny mu nevěřím, ale alespoň se začíná dePottrovatět, pomalu. S příběhem je to horší, v rámci tohoto typu snímků je to takový ten klasický přímočarý průměr. Lekačky nejsou kdovíjak originální, často se to musí dohánět zvukem a z pohledu žánru žádná novátorská pecka, ale úkol to splnilo bezvadně. Všude jsem si hned pěkně rožnul a ještě mrknu, zda to přežili bez újmy i trenky. [80%] ()

Cvachetka

Teda na začátek musím říct, že tu paní v černém bych vzal lopatou po hlavě za to co prováděla. Nechápu lidi co umřou a pak musí otravovat ostatní, to si nemůžou dát pokoj? Možná z toho mají nějaký posmrtný orgasmus, kdoví co jím to přináší. Navíc ty děti si to nezasloužili. A potom, to nepanuje v podsvětí žádné pravidlo? To tam není nějaky velín, že si každy dělá co chce? Zatím teda můj popis neodpovída těm čtyřem hvězdičkám, ale mě se to jinak skutečně líbilo, dobrá atmosféra výborně zapadající do dané doby, vždy jsem čekal s napětím co se bude dít. Vcelku se zájmem jsem to dokoukal do konce a myslím, že 75% si to zaslouží. Ani Harry...pardon Daniel nezklamal. ()

Ace.A.T.L.

Film hodně silnej. Čekal jsem cokoliv, ale takhle pod kůži lezoucí snímek opravdu ne. Zpracování opravdu parádní, prostředí jen dokresluje atmosféru a je podle mě dobře, že tvůrci nevytvářeli kdovíjaký digitální nebo přemrštěný masky. Takhle to působí mnohem víc reálně. Navíc hudba hodně dobře přidává na atmosféře. Nestydím se říct, že když jsem byl doma sám a díval jsem se na to, tak mi běhal mráz po zádech. Neříkám nejlepší horor, ale určitě se řadí do mých TOP 10 :o) Za mě 5* a DOPORUČUJU ()

jessic

Duchařský horor s britsky ponurou atmosférou, opravdu povedená je atmosféra mokřadel, překvapivě dobrý Daniel Radcliffe. Toť vše. Chyběl mi příběh, dobré vedlejší postavy, v podstatě celý scénář stojí za nic. Celý film Radcliffe chodí po tajemném domě nebo v mlze, což je proložené spoustou ohraných lekaček. ()

Vala

Spíše než horor bych to zařadila jako drama i když pár slušných lekaček tam bylo.Tenhle film není pro každého,je takový na přemýšlení,což ostatně dramata většinou jsou. Co se týče Daniela Radcliffa,jeho výkon byl bezchybný a když se bál,strach měl i v očích.Herecké výkony ostatních také na skvělé úrovni.Pokud máte chuť na něco tajemného,temného a trochu děsivého,tenhle film je přesně pro Vás. ()

Mistle_

On jí pohřbil syna a ona zabila jeho i se synem, aby se mohl za odměnu setkat se svojí zesnulou ženou? Celý ten film je sice dobře anglicky ponurý, ale nepřináší vůbec nic nového. ()

Ioanne

Je to pěkně udělané. Báječně jsem se bavila a ten ten konec - spoiler - takovou slaďárnu typu "a byli spolu šťastně až navěky", jsem nečekala. Lidi mi říkali, ať se mrknu, a že se budu bát. Tak jsem se mrkla, ale nebála jsem se. Nevím, co je se mnou špatně, u hororů se prostě nebojím. Přijdou mi buď nechutné, nebo zábavné... Jako pěkně zpracovaná duchařská historka to bylo nakonec docela fajn. ()

Jack_F.

Těšil jsem se na poctivou porci duchařiny a atmosféry a dostal jsem slabý záchvat nudy, naprosto čekatelné a sterilní lekačky a Radcliffa se svým "mistrovským" herectvím ala počkejte vy svině až vytáhnu hůlku. Sorry, ale na roli fotra se nehodí.No a ten konec byl leda na facku. I ty dvě hvězdy je moc a o příběhu netřeba ani mluvit. Verbale, kde je ta skurvená porce poctivé, atmosférické(!) viktoriánské duchařiny? Jedině snad ta viktoriánská uchcaná atmosféra Anglie tam je(tu ale zažívám denno denně), ale jinak prd kamaráde. A tu svini v černém měl alespoň na závěr v tom záhrobí pěkně dokopat, kundu jednu prašivou! ()

Scaevola

Velmi kvalitní převedení atmosféry gotického románu na filmové plátno. Ničím objevná, ale kvalitně odvedená práce ve všech ohledech. ()

MiniRecenze

Daniel Radcliffe v hororu?Takhle podobně jsem reagoval.Trošku jsem si musel na herce zvykat,ale to je otázka vkusu.Ale svoji roli zvládl.Co se týká příběhu.Tak atmosféra je parádní.Všude mlha temno a pavoučiny.Příběh je ze začátku napínavý,ale potom začne trochu kolísat a ke konci je osekaný,což je trochu škoda.Když si pustíte film v noci,tak Vám rozhodně vytvoří skvělou atmosféru :) ()

kolodej1

nebylo to špatné, kvalitní filmařina. Kdyby to byl můj první duchařský film, asi bych dal hodnocení vyšší, ovšem tohle už bylo stokrát viděné, jen v malých obměnách. Nic nového a originálního jsem tu nezaznamenal. Nicméně v rámci žánru to jistě patří k tomu lepšímu ()

Brenda.Ch

Koukatelné, s prima atmosférou a hlavně skvělá ponurá místa, na kterých se odehrává mysteriózní příběh ženy v černém...má to punc starších poctivých horrorů, nenadchlo mě to ale natolik, abych dala víc hvězd. Mám prostě ráda horrory, co vyrazí dech, čímž nechci upírat tomuto filmu punc kvality. Určitě doporučuji. ()

Jamall

Atmosféru jako v Ženě v černém jsem dlouho ve filmu nezažil, tíživá, hutná, napínavá. A už jen díky lekačce, která vyděsila přítelkyni natolik, že i já jsem si málem cvrnknul si to zaslouží vysoké hodnocení. Osobně jsem se hodně bál závěru, ale ten potěšil. ()

brasek

Skvelá ducharina s kvalitnými lakačkami. Atmosféra doby, kostýmy, kamera, exteriér anglického vidieka a trikové scény sú priam lákadlom pre oči diváka. Harry Potter je primladý na túto postavu a od začiatku v dedine by sa patrilo od miestnych mu dať viac najavo že sem nepatrí, ale možno potom by tá gradácia deja nebola až taká zjavná a snímok by stratil veľké plus, ktoré spočíva nielen v gradácii ale aj v čoraz hustejšej atmosfére. ()

pistacios

Dobrý film na adrenalinový tajomný večer,anglické duchovné viktoriánske prostredie je super no príbeh taka klasika.Dost mi vadí to že som presne vedel kedy sa zľaknem a Daniel Radcliffe hoci to zahral dobre,niekedy až nad ľudsky lebo v niektorých prípadoch si myslím že človek by utekal o sto šesť ale on hrdinsky kráčal každemu duchovi oproti,vyzeral dosť mlado na otca a neustále som čakal kedy vytiahne svoju čarovnú paličku a okuliare...za poslednú dobu celkom kvalitný strachopudný horor ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)