Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

freddyreddy

Žena v černém je právě ten film od kterého sem očekával více, než mi nabídl. Danielovo zmatečné pobíhání po domě po místech, kde se právě objevil nějaký přízrak je velmi ohrané. Bože! Nechoď tam, vždyť tě zabijí! Pozor! Proč tam lezeš? Takto to ale stejně bohužel platí u každého hororu a tak se není čemu divit, že to zde bylo to samé v bleděmodrém. Ovšem temná atmosféra, která panovala po celou dobu filmu a absence nudných scén, mě donutila hodnotit film až na 3 hvězdy. Ano člověk se nenudí, ale nebylo to nic víc, než čistý průměr. ()

IZFNP

Atmosférou nasýtené, melancholické a mrazivé rozprávanie má zrovna toľko prvkov hororu, aby bol výsledný film viac zaujímavý než desivý. Radcliffovi mám problém uveriť dospelé postavy, no jeho výkon bol uveriteľný a mladý pred kamerou vyzerá dobre. Nie originálne, ale neuškodí. ()

PamelaJJK

Žena v černém je učebnicový příklad duchařského hororu a každý, kdo jen pomyslí, že by něco z tohoto ranku chtěl natočit, tak by se měl na Ženu v černém podívat. Houstnoucí elektrizující atmosféra, která by se dala krájet a napětí stoupající každou vteřinou. Skvělá vizualizace staré dobré Anglie a parádní hudební (a ruchový a zvukový) podkres, který šponuje nervy diváka k samé hranici možného. Pár lekaček, které to všechno ještě umocňují. Daniel Radcliffe ze sebe dokonale setřásl byť jen sebemenší vzpomínku na Harryho P. a skvostně mu sekunduje Ciarán Hinds. Vše do sebe zapadá jak má a přestože není potřeba hadr na utírání kaluží krve stékajíci z obrazovky na podlahu pod televizí, tak je to hrůzné a děsivé přesně tak akorát a to, že obětmi jsou děti je jen třešnička na dortu. Plnotučný horor, který si rád dám znova. Palec nahoru a všechny hvězdy, které jsou k dispozici. ()

pida123

Začátek vypadá dobře, ale když už člověk čeká něco víc, tak nic...pořád to vypadá slibně, pořád to vypadá slibně a ještě furt to vypadá slibně a najednou titulky. :( ()

Spidey3

Celkem slušný duchařský film. Když jsem uvažoval mezi 3 a 4 hvězdičkami, tak nakonec ty 4 dám, protože Daniel to zahrál slušně, atmosféra taky, ale konec jsem čekal jiný, no, ale celkově povedený. Rozhodně fanouškům duchů doporučuji a ne Paranormal Activity. ()

Facerr

Slušná duchařina, který nechyběla atmosféra a ani nějaký ty strašáci ve skříni. Ty se narozdíl od jiných pěkně i ukázali. Jako bonus Radcliffe. Od dob Harryho Pottera docela herecky povyrost a celkovej dojem pěkně vytunil. Závěr, jako třešnička na dortu byl silným epilogem. ()

blondboss

Od čias Blairwitch či Kruhu je toto hádam najtajomnejší a najmystickejší horor, ktorý svojou atmosférou a mystikou ulahodí každému fanúšikovi hororov. Klasický hororový námet dostal nový šat a vyšlo to naozaj skvelo. Ja som sa skutočne počas celého filmu bál a nebolo to ani tým príbehom, ale práve tou atmosférou, kedy občas skutočne nebolo ani priestoru na dýchanie. Radcliffe sa hlavnej úlohy zhostil so cťou, z čoho som bol milo prekvapený. Preto pre mňa slušný duchársky snímok. 80 % ()

dynamic_duo

Sympatický horor, který mě vtáhl do děje a udržoval ve mně napětí po celou dobu filmu. Líbí se mi krajina anglického venkova. ()

jacob_urban

Po dlouhý době konečně horor, kterej má říz. Má to atmosféru, místo pro natáčení je vybraný na jedničku. Radcliffe to zahrál taky supr! Možná bych změnil herce syna hlavní postavy. Ten je trošku horší, naštěstí si až tak moc nezahrál, takže bez problému. Film, kde se nebojí vraždit děti hodnotím vždycky kladně. :-) ()

moviepill

Teda ja som sa bál, ale možno som len príliš veľký strachopud. Každopádne atmosféru má tento film veľmi dobrú, horory z Viktoriánskeho Anglicka mám vôbec najradšej. Už len tá smršť rôznych hracích skriniek, klaunovských hračiek, sviečok a starých domov dáva základ kvalitnému pocitu strachu. Daniel Radcliffe ma neoslnil, ale ani výrazne nesklamal. Ak vypnete logické zmýšľanie, užijete si nadpriemerný horor. ()

Plaque

Žena v čiernom je manuál pre všetkých "ukazovačov". Takto nazývam súčasných tvorcov hororov, ktorí divákovi všetko ukážu a potom sa nemá ani čoho báť. Je to presne ako s pornom. Aj porno sa zdá byť najprv zaujímavé, pretože tam všetko ukážu. Potom to však stráca grády, paru, náboj a energiu. Po vzhliadnutí niekoľkých filmov človek zistí, že sú ako tie hrozny - jedna hrozna a druhá hrozna, a navyše sa na seba neskutočne ponášajú. A tak to potom už iba konzumuje bez vyššieho erotického zážitku. Alebo hororového zážitku? Aha, momentálne je reč o hororoch, čiže treba ukončiť paralelu a vrátiť sa k téme. Žena v čiernom toho celkom dosť ukáže, no podáva to systematicky, dômyselne a hlavne napratané atmosférou, keďže horor je hlavne o tom. Nie je to len tá nudná klasika hopsania nejakého (ne)premysleného strašidla hore dole, ktoré občas zvreskne, objaví sa tam, kde by ho človek najmenej čakal (napr. za chrbtom) alebo inak prejaví svoju zbytočnú existenciu. V tomto prípade je v skutku desivý už samotný dom, jeho inventár a neuveriteľne nepríjemné sú aj tie poondiate hračky. Dávkovanie je až medicínsky presné a tak tento film postupne steká kanylou priamo do krvného obehu, kde sa rozhostí v celej svojej mrazivosti a nepríjemnosti. Rada pre všetkých - film treba pozerať, samozrejme, za tmy, ale opretý o stenu s výhľadom na všetky vstupy. Hlavne tej časti, že za chrbtom máte stenu, venujte zvýšenú pozornosť. Viem o čom hovorím a viem, kde som spravil chybu ja ;) ()

Oxyk

Atmoška fakt super a příběh taktéž. Škoda jen těch předvídatelných jumpscarů. I tak určitě stojí za zkouknutí. Žena v černém ejkejej pedofil v černém je i tak krapet creepy. 4/5 ()

ZHODNOTITEL

Film stojí na obsazení tenkrát ještě Harryho Pottera. Za mě to nefunguje. Mlaďoulinký chlapec si hraje na dospělého muže s životními zkušenostmi. Zkrátka jsem mu to nevěřil. Přesto je to poutavě natočené a zpracované. ()

J.Mayen

Harry v novem havu, sice jsem mu tu roli starostliveho dospeleho otce jen tezko mohl uverit, kdyz ho dva roky zpatky vidite jako nevychovaneho spratka se zjizvenym celem,ale budiz. Atmoska na vybornou, lekacky fungovaly temer vzdy a vynikajici kulisy zamlzene Anglie, ano tak to ma byt a tak je to take spravne. Velmi rad se podivam kdyz momentalne film bezi. ()

Marcas

Příjemný, mrazivý a temný horor, kde jsem se nejednou leknul a téměř po celou dobu filmu mi běhal mráz po zádech. Korunku tomu nasazuje konec, který je ohromující. ()

Rychloskot

Docela jsem se u toho bál, což není velmi časté. Téma bylo docela zajímavé a líbilo se mi zpracování konce. Jinak na mě trošku nudné a bez výrazné eskalace děje. Za mě tak dvě a půl, max tři hvězdy ()

Nikolas__

Daniel si zandal hlavní roli naprosto geniálně, prostě miluju to, jak následkem jeho minulosti už od začátku působil maximálně depresivně. Z toho šel opravdu respekt a filmu tu dodalo potřebnou atmosféru. Jako horor Woman in black funguje překvapivě výborně, i když se tu najde vícero falešných lekaček, tady mi to zas tak nevadilo díky kvalitnímu zbytku. Ostatní obsazení nebyli už podobně zajímavý, ani sympatičtí, ale mě to ve výsledku ani tak neštve. Co mi ale bohužel vadilo poměrně hodně, byla kvalitativní nekonzistence jednotlivých příběhových aktů. Jakože upřímně, scénář nebyl slabý ale ani nijak úžasný... Tudíž atmosféra, děsivé scény a vizuální zpracování byli na jedničku, naneštěstí první třetina byla vážně nejlepší, přemýšlel jsem o pěti hvězdách, 2/3 byla už spíše na čtyři a už ne tolik zábavná, zatímco třetí třetina byla nejslabší, a kromě výborného závěru už mě nebavila skoro vůbec. Pořád ale větší spokojenost. Nakonec asi i lepší než skvělá verze z roku osmdesát devět. 75-80%. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)