Reklama

Reklama

Úkol, který na Barneyho a jeho bandu žoldáků ze staré školy čeká tentokrát, se zdá na první pohled celkem snadný. Nic ale od začátku nejde podle plánu. Když během akce psychotický nájemný terorista zabije jednoho z Barneyho lidí, Postradatelní v touze po okamžité odplatě rozpoutávají přímo v srdci nepřátelského území peklo na zemi a kosí jednoho protivníka za druhým. Uprostřed všeho zmatku navíc musí na poslední chvíli zajistit, aby se pět tun plutonia vhodného k výrobě jaderných zbraní nedostalo do špatných rukou. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

MaedhRos: Jakou vysokou školu jsi vystudovala? Fakultu filosofie, nebo máš doktorát z psychologie, hm? Myslím to bez ironie.

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

Testament: Eh?

Tak zaprvé... Napsala jsem, že čím větší *teoretický rozhled* a čím víc nakoukáno, tím *větší šanci* člověk má, že se objektivitě přiblíží. Nenapsala jsem nic v tom smyslu, že to tak nutně musí bejt. A už vůbec se nedomnívám, že naprosté objektivity lze dosáhnout - jakákoli teoretická průprava je totiž nevyhnutelně zatížená kulturně, dobově a ideologicky. 

Jádro mýho příspěvku nicméně bylo v tom, že zcela objektivní člověk při hodnocení filmů prostě tak jako tak být nemůže, a že kdokoli daný film viděl a udělal si na něj názor (ať už jakýkoli), má nárok svoje mínění vyjádřit a odkliknout filmu příslušný počet hvězd. Je jedno, jestli akčňákům fandí nebo ne, jestli upřednostňuje oldschool testosteron nebo newschool balet, či jestli je na ně alergický a třeba takové E2 jednou bude nucen zhlédnout přítelkou, pubertálním synem, či zda je bude po očku sledovat u piva v hospodě. Všechno jsou to možnosti a eventuality, které do průměrného hodnocení pro průměrné publikum jaksi patří. :-]

Jak už jsem psala kdesi níž, pro mě osobně je celkový hodnocení víceméně irelevantní...:-]

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

MaedhRos: Teoreticky máš pravdu, ale jen teoreticky. Protože kdo má víc nakoukáno tak má větší šanci se přiblížit k objektivitě? Hloupost. To, že někdo za svůj život uvidí více filmů, než někdo jiný, ještě neznamená, že těm filmům porozumí více a je schopen odlišit, co je kvlitní a co ne. Jen se podívej, kolik je na csfd filmů. A stejně zde nejsou všechny. Kolik životů bys potřeboval, abys je skouknul a hlavně pochopil? Už vidím, jak někdo kouká na 6 filnmů denně a je na 100% soustředěný a vnímá děj a vše kolem... 

MaedhRos

MaedhRos (hodnocení, recenze)

Opak se dokázat nedá. Čím větší teoretický rozhled a čím víc nakoukáno, tím víc šancí asi hodnotící má přiblížit se objktivitě, ale i sebevětší expert nakonec bude nevyhnutelně ve svých soudech ovlivněn vlastními preferencemi. Takže s Dadem souhlasím v tom, že každej má právo hodnotit jak chce, a to na základě jakých chce měřítek. 

Jo, taky občas prskám, když čtu komentáře některejch lidí k old-school Hong Kongu, a z komentářů k některým wuxia filmům je až bolestně patrné, že hodnotící hovno ví, o čem píše. Přesto má nárok napsat, jak to cejtí, a vlepit danýmu filmu odpad. Výslednej průměr ať si každej přebere, jak chce. Ten, kdo se při výběru filmů až moc spoléhá na celková procenta, nejvíc škodí sám sobě...:-]

 

Mluvím pochopitelně o ČSFD. Seriózní filmovej recenzent by asi měl přistupovat k látce poněkud zodpovědněji (i když ani od něj bych naprostou objektivitu neočekávala).

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

Dado513: Na jednu stranu souhlasím. Dal jsem Expendables 2 plné hodnocení, i když měl své chyby. A bylo jich dost. Řada vtípků byla až moc povrchních, soubojů "tělo na tělo" mělo být víc. Ale pořád je to, pro mě, elita mezi akčními filmy. A mrazení v zátylku, když člověk vidí Arnolda, Willise a Stalloneho, vedle sebe...A ty "argumenty"-vezmi to takhle,. Kdokoliv může napsat o akčním filmu:"Mělo to chybý příběh, žádné herecké výkony a předvídatelný závěr, proto dávám 20%". A to samé o nějakých sociálních dramatech, tam můžu zase napsat: "Celý příběh byl vykalkulovaný a hrál na city, i když se to snímku nedařilo. Slzopudné scény byly vyumělkované, takže já dávám 20%". A jak dokážeš opak?

Dado

Dado (hodnocení, recenze)

Testament: No ale práve to sa snažím celý čas povedať, každý má svoj vlastný názor, či už je to recenzent alebo zarytý fanúšik akčných filmov z 80. rokov. A nikomu ten názor nemôže človek brať, pokiaľ si ho ten dotyčný zdôvodní. To však zjavne pár jedincov v tejto diskusií nedokáže pochopiť a každý, kto povie niečo zlé na tento film je pre nich pseudointelektuálny debil.

Wacoslav1: Ja zo seba chytrého nerobím, ja len používam niečo, čo ty zjavne nepoznáš a to niečo sa nazýva argument. A aby si mi tu celý čas nevykrikoval, že som ten film nevidel a napriek tomu o ňom diskutujem (kde je napísané, že nemôžem diskutovať o filme, ktorý som nevidel?) tak sľubujem, že v blízkej budúcnosti na Expendables 2 pôjdem, aj keď som si pôvodne najmä kvôli kritike smerujúcej na kvalitu titulkov chcel film užiť až doma na DVD.

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

Dado513: Až na to, že recenzent je taky pořád jenom člověk a pořád se jedná o jeho subjektivní názor na film. Měl by se teoreticky, snažit o objektivitu, ale taky má nějaký žánr více oblíbený. PS: Hranaři měli v časopise Cinema 60% a stejné hodnocení obdrželi v témže plátku X-Men: První třída a Avengers. Co na tohle řekneš?

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Dado513: Pouzil jsem jeden vyrok z toho filmu to by si vedel kdyby si se na ten dotycny film podival k smichu ses tak maximalne ty kdyz delas chytryho na dizkuzi k filmu kterej si ani nevidel...

Testament

Testament (hodnocení, recenze)

Beky: Nemá, už to tu bylo propíraný ale mockrát. Stejně jako ta trapná ukázka, co je na netu, kde jsou s ním ony záběry. Kdo hledá, najde. Tržby $238,805,980.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

ywo666: Presne tak, s tým súhlasím, lenže ja som na rozdiel od niektorých iných nehovoril nič o tom, že si to Expendables zaslúži a iné filmy nie. Ide mi len o to, ako je možné, že sa niekto v diskusii hrá na objektívneho a Expendables zhadzuje kvôli nejakým akože objektívnym kritériám a že v porovnaní s podobnými filmami súčasnosti neobstojí, ked´ to vôbec nie je pravda a ten film som dal len ako príklad. Len aby bolo jasné, nemám nič proti akémukoľvek hodnoteniu, každý si má hodnotiť podľa seba a nech si dá kľudne aj každý druhý Expendables 2 odpad, mne to je jedno, ale nech potom nehovorí niekde na všeobecnej diskusii, že objektívne do odpadu aj patrí, ked´ pri inom filme, ktorý tiež nie je o nič kvalitnejší si kľudne dá plný počet, lebo tam už tá objektivita asi neplatí. Ja si tiež hodnotím po svojom, ked´ už sa hovorilo o tom Avengers, dal som tomu jednu hviezdu, lebo to pre mňa bola hotová nočná mora a už nikdy nič podobné nechcem vidieť, ale nikdy by som si nedovolil tam nabehnúť do diskusie a hrať sa na objektívneho diváka, ked´ to nie je pravda a Expendables som dal plný počet. Takže ja som nemal v úmysle zhodiť iný film na úkor Expendables, to určite nie, ale kritizovať Expendables za stránky, ktoré pritom platia o väčšine podobných filmoch a navyše kľudne aj tých najpopulárnejších je podľa mňa dosť nespravodlivé.

Beky

Beky (hodnocení, recenze)

víte nekdo jestli má opravdu ve filmu kameo Djoky? díky

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

sniper18: Tak Avengers by som až tak nevyťahoval. V podstate to stojí na tých istých pilieroch ako expendables. Tím superhrdinov vs. tím akčných hrdinov, pridaná hodnota: poriadna porcia 80tkovej akcie vs. poriadna porcia tradičnej "špeciálno efektovej" akcie, hlášky vs hlášky (aj avengers sú rovnako ako expendables plné hustých hlášok, narážok, podpichovania a odkazov na filmy minulé). V podstate to, čo je Exp pre nás je Avengers pre komixových fanúšikov. Ktorých viac z čoho vyplýva väčší rozpočet a tržby. To mňa už skôr škojú vysoké tržby odfláknutých MIB III.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

PetrVabruscak: Tohle Boll řekl, když si lidi stěžovali, že jeho filmy nejsou žádné velké umění:)

Dado

Dado (hodnocení, recenze)

manonfire: Lenže ten výrok bol v rámci témy rozhovoru, ktorý s ním vediem, rovnaký, ako každý jeho komentár, čiže úplne od veci.

manonfire

manonfire (hodnocení, recenze)

Byl to citace z filmu, o kterém je tato diskuze. On ho totiž, narozdíl od tebe, viděl.

Dado

Dado (hodnocení, recenze)

Wacoslav1: Človek, ktorý tu je každému na smiech a nedokáže svoj názor podložiť aspoň nejakými jednoduchými argumentami, ide niekoho nazývať úbožiakom? Na opísanie tejto situácie existuje jedno výstižné slovo - nonsens. :) A neviem, čo si si chcel dokázať tou vetou v angličtine a ešte napísanou caps lockom. To si myslíš, že tu máš nejaký rešpekt? Veď rešpekt môźeš mať len u podobných zakomplexovaných fanboyov ako si ty.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Nemôžem si pomôcť, ale keď si prečítam tie tri posledné stránky tejto diskusie, ale nielen tie a nielen pri tomto filme, stále nechápem jednu vec. Niektorí sa tohto filmu zastávajú tým štýlom, že nie je určený každému, že je taký aký má byť, že je poctou klasikám z osemdestaych rokov a že je to špeciálna kategória, ktorá nemôže byť porovnávaná s inými súčasnými filmami a druhá strana oponuje, že sa na to má pozerať objektívne, že sa blockbustery za posledné roky posunuli a podobne, ale ja potom stále neviem pochopiť, že keď ten súčasný divák pozerajúci hlavne tie súčasné inteligentné blockbustery je tak hrozne objektívny a náročný, ako je možné, že napríklad pred pár mesiacmi nemali problém s jedným nemenovaným veľkofilmom, ktorý si kľudne zarobil okolo 1,5 miliardy, stále sa drží na neskutočných 86% a pritom mal len primitívny scenár založený na tom najjednoduchšom základe. A to nie je žiadna výnimka, kvôli tomu, že sa občas objaví nejaký inteligentnejší blockbuster, ktorý pritom navyše aj tak väčšinou svoje hlavné nápady prevzal už z niečoho staršieho a inteligentnejšieho ešte neznamená, že tie súčasné blockbustery sa o toľko posunuli. Takže ja kľudne nemám problém Expendables porovnávať ani s tými súčasnými blockbustermi, pretože ani medzi väčšinou z nich v ničom nezaostáva. A pritom má aspoň ospravedlnenie v tom, že takým byť chce a je poctou filmom, ktoré také boli. Ale v čom majú ospravedlnenie tie ostatné, ktoré sú už čisto moderné teda neviem.

Dado

Dado (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE: Ja ani nehovorím, že od neho čakám konkurenciu bourneovkám. A taktiež beriem vysoké hodnotenia fanúšikov, pre ktorých ako aj bolo spomenuté, je tento film určený, len nechápem, prečo pár tu prítomných jedincov nedokáže pochopiť, že nie všetci patria do skupiny fanúšikov, ktorí budú film hodnotiť najvyšším počtom hviezd. Človek, ktorý si to myslí a striehne na tejto diskusií celý deň na nejaký komentár, ktorý by neobsahoval jeho názor, aby následne mohol dotyčnému vynadať a cítiť sa ako najväčší internetový hrdina, už nie je fanúšik, ale hlúpy fanboy.

Wacoslav1: Z tých tvojich starších komentárov už dobre viem, že si zakomplexovaný idiot bez kúska logického zmýšľania a chápania, ale že máš aj homosexuálne sklony v momentoch, kedy nedokážeš svoj hlúpy názor podložiť ani tými najprimitívnejšími argumentmi, tak to som naozaj nečakal. Inak neviem ako ty, ale ja si filmy určite nepúšťam s tým, že od nich presne niečo dané očakávam a určite tak nerobí ani väčšina ľudí, keďže to by sme filmy mohli hodnotiť už pred ich zhliadnutím. Ani toto nedokážeš pochopiť?

PetrVabruscak: No už mi to došlo. Keď som s ním ukončil našu poslednú výmenu názorov, tak som myslel, že chudák chlapec sa už možno spamätal, že tieto jeho primitívne reakcie spôsobila nadmerná konzumácia alkoholu alebo niečo podobné, ale teraz som pochopil, že uňho to je najskôr dlhodobejšia psychická porucha.

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

stuntmanMIKE: Mimo jine na tebe a tvyho kamose manonfirea [vite jak to myslim] a ja vim jak to myslite vy takze nic ve zlym aspon se shodneme v tom ze se nam ten film libi navic od cloveka co ma k tomu filmu vyhrady a akci rozumi a napise to rozumne a srozumitelne to beru ten film urcite neni bez chyby a ja sem nekritickej fanousek a zcela neobjektivne sem tam flaknul 5 hvezd a vubec sem o tom nepremyslel ale nejvic alergickej sem na blbecky typu dudlika co to hadam jeste ani nevideli ale uz o tom pisou prispevky typu jak je to precenovany a nedomysleny a podobne to jsou fakt odbornici jak prase at se na to podiva a jestli vi co je akce tak to objektivne zhodnoti kdyz mu neco nesedne tak to napise rozumne a bude to ok s tebou a tvym kamosem se obcas taky poskorpime ale v klidu v pohode vy dva mne nekdy fakt pobavite a v podatate proti vam nic nemam

blazenX

blazenX (hodnocení, recenze)

Takovejch hvězd, takovej nevyužitej potenciál, tak málo prostoru pro záporáky a přesto parádní podívaná. Rest in pieces

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

PetrVabruscak: V pohode ja te tenkrat spatne pochopil za mistniho guru se vazne nepovazuji jenom tu zacinam bejt na urcity typy uzivatelu alergickej mimochodem existuji filmy se srozumitelnym pribehem a ja se na ne rovnez rad podivam ale kdyz chci dobrej scenar precizni herecky vykony a filmovou myslenku urcite si nepustim Expendables...

Související novinky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (více)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Stejně jako v loňském roce, i letos vám přinášíme přehled nejlepších filmů uplynulého roku dle předních uživatelů ČSFD.cz. Uživatelé i filmy v jejich výběru jsou seřazeny abecedně. Nejoblíbenějším… (více)

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (více)

Reklama

Reklama