Jiná země

Rhoda Williams (Brit Marling), inteligentní mladá žena, jež byla přijata do speciálního astrofyzického programu MIT, sní o tom, že prozkoumá vesmír. Geniální skladatel, John Burroughs (William Mapother), právě ve své profesi dosáhl vrcholu a brzy se mu má narodit druhé dítě. V předvečer objevu duplikátu Země se stane tragédie a životy těch dvou se neoddělitelně propojí... (HBO Europe)

Sticks

O.O.... Výbuch mysle! Fascinujúci ťažký PSYCHEDELIC art. Psychologický ťažký vo svojom neúprosnom ťahu na bránku duše. Ja nemôžem popadnúť dych... Skvelé aj po technickej stránke, neamerický film, s výkonom Marling hodným ocenenia. Dráma priam kórejská, a to sci-fi je tu vystihnuté v podstate. Nie, sci-fi nie sú len hi-tech veci a svietiace mečíky. Sci-fi má strašne blízko k filozofii ako takej. Uvedomiť si možnosti človeka, jeho poznanie, sci-fi útočí na vaše cítenie, prežívanie a možnosti mysle. A toto rozhodne je sci-fi. 10/10 ()

pafka

Rozhodne prekvapeni. Drama mlade zeny, ktera zpusobila obrovske nestesti jedne rodiny se s tim potrebuje nejak vyrovnat. A tak se dostava jeste do vetsich problemu. Tohle jsem s nadsenim shltnul, i kdyz neni to prvni film, ktery se presne timto zabyva. Paradne herecky- ()

lobo87

Výborná komorná dráma s nádychom sci-fi. Jej základom je tajomná atmosféra neznáma a skvelé herecké výkony ústredného dua. Zaujala ma hlavne Brit Marling, ktorá nie je prvoplánovo pekná tvárička a ktorá sa podielala aj na scenári. Podala skvelý a uveriteľný výkon. Silnou zložkou je okrem pôsobivej vizuálnej stránky aj hudba. Veľké prekvapenie...70% ()

P33t33

Asi hlavně díky tomu, že jsem očekával propracované sci-fi, jsem byl dost zklamaný. A i když to vezmu jako psychologické drama, snímek mi nepřijde nijak extra kvalitní. Chvílema mi přišlo, jako by měl kameraman dvě promile v krvi, a příběh, ač relativně zajímavý, by bylo možno (nebo spíš vhodné) shrnout do dvaceti nebo třiceti minut. ()

wallax

Zaujímavý nápad na film s nízkorozpočtovou produkciou čo bolo aj dostatočne poznať. Ale v konečnom dôsledku to ani tak nevadilo a film som si vnútorne zaradil medzi festivalové. Zaujímavé myšlienky aj spracovanie, celkom pekne vyobrazenie vzťahov medziľudských ako aj vzťahu k vlastnému vnútru. Nezaškodí sa občas pozrieť v tej hollywoodskej spleti akčňákov aj na takýto film. ()

papuchalk

V každým druhým záběru je na nebi vidět ta druhá planeta, která se zničeho nic objevila na obloze. Je tak obrovská že přitahuje pohledy všech a pořád. Co nás však nejvíc v životě zajímá a je nejvíc tajemné, nemusí být daleko ve vesmíru, může to být paradoxně hrozně blízko, až tak blízko, že to je uvnitř nás. Díváme se na svět neustále z jednoho místa, zevnitř nás, je to hrozně omezující pohled, aniž si to pořádně uvědomujeme, pořád je tam ten filtr přes který se ven díváme. Jaký by to bylo dostat šanci podívat se na svět odjinud? Film nabízí tyto a podobné myšlenky, a určitě není pro milovníky klasických scifi filmů, kde se hlavně bojuje a střílí lejzrama. Já jsem však rád, že jsem Cahilla objevil. Je nový, mladý a do stojatých filmových vod přináší jisté osvěžení. I když hodně minimalistickou formou a hodně nezávislým pojetím filmu, které může dost lidí odradit. Hlavně pojídači popcornu budou hrdě dávat odpad. Já jsem se však od toho filmu nedokázal odtrhnout (možná i díky Brit Marling, které je popiči zatraceně zajímavou herečkou). Asi největší plus jsou reálné a dokonale propracované postavy, které ten příběh opravdu žijí, dále opravdu skvělé, procítěné dialogy. Až u tohohle filmu si člověk uvědomí, jak se ve většině ostatních filmů ty postavy vlastně spolu nebaví, jenom opakují něco co je napsané ve scénáři. Hodně citlivý film vyžadující citlivého diváka. ()

solisoli

Sci-fi nie je môj silný žáner, ale nechal som sa uniesť vcelku pozitívnym hodnotením. Zaujímavý a zložitý dej, ktorý ma svojim nápadom nadchol, aj keď si myslím, že mohol pôsobivejšie rozpracovaním scenárom, vizuálnymi efektmi a hudbou zanechať silnejší efektívny zážitok. Téma mala hodne navrch, len to chcelo potiahnuť do väčších fragmentov. Škoda. ()

HAssAN

Nádhera!!! Na Brit Marling sa veľmi príjemne pozerá a aj vďaka podanému výkonu. Existencia Another Earth ma nadchla... A som teda zvedavý na Melanchóliu, keď už je tu prirovnávaná, ale tu je vidno, že film plný citov sa dá podať aj bez toho aby som sa musel tváriť sakramentsky intelektuálne. Váhal som medzi 4* a 5*, ale prečo to nedať do červených čísiel, možno to niekoho presvedčí a verím, že nebude ľutovať. ()

Muf911

Velice přitažlivý scifi film, kde nebyly téměř vůbec potřeba speciální efekty a kde si tvůrci vystačili s velice jednoduchou výpravou. To ale vůbec neubralo na zajímavosti filmu. Hlavní hrdinka udělá velkou životní chybu,kterou nejde vrátit a po odpykání si trestu se snaží napravit alespoň to, co se dá. Sama má život už zničený, takže se vlastně jenom snaží zmírnit neblahé následky toho, co způsobila. To se děje na pozadí skutečnosti, že na obloze se objeví druhá Země, evidentně kopie naší planety se vším všudy. Mimochodem zajímavý konec,který dává divákovi na vybranou? SPOILER: Přiletěla druhá Rhoda proto, že se nevzdala letenky ve prospěch Johna anebo proto, že na druhé Zemi nezpůsobila nehodu a vybraná byla kvůli své vášni pro astronomii? ()

jemenfoutiste

Ťažko priblížiť film ľuďom, ktorí ešte na vlastnej koži nepocítili ťažobu silných výčitiek svedomia. Ale napriek tomu.....Herecké výkonu boli vynikajúce, hudba podmanivá, sugestívna, a strih tiež nebol len taký šedý priemer. A samozrejme, že pre diváka, ktorý videl Melanchóliu to bude iba nepodarená americká kópia nápadu prelínanie vesmíru a človeka ako takého. Ale tieto dva filmy nemožno porovnávať, toto nie je symbolické veľdieľo, je to epos o vyrovnávaní sa s chybami, ktoré sme napáchali v minulosti, ktorý iba jemne pootvorilo vrátka k fantáziam typu, čo by sa stalo na Zemi 2, je teória rozbitého zrkadla tou správnou atď Takže niet divu, že druhá Zem porotu Sundance očarila. ()

moommi

Jak byste to udělali, kdybyste měli druhou šanci, druhou alternativu, druhý život a byla by ta varianta lepší? ()

halberdier

Přesně takovéto filmy mám rád - malé, nenápadné, přemýšlivé, co něco dokážou sdělit - filmy jako tento nebo Take Shelter či Man from Earth. Navíc mám rád astrofyziku a vše kolem vesmíru, takže tím má u mě film další plus. Oba hlavní předstvitelé jsou přesní, film je dokreslen příjemnou hudbou, závěr nutí k zamyšlení. (9/10) ()

Boro171

Je to jeden z filmov, kde je fascinujúci už aj samotný trailer. Ten wow efekt po zhliadnutí a samotný koncept dvoch zemí, duality a alternatívnych histórií ma nenechal chladným a s veľkým očakávaním som sa pustil do filmu. Čo sa však nestalo. Začiatok fajn, naladenie sci-fi atmosféry, dychberúce napätie a na začiatok pomerne rýchle tempo. Z očakávaného sci-fi kumštu sa stalo osobné dráma mixnuté s "guilty romance" , a zrazu to bol iný film. Pomerne rýchlo mi však táto romanca vyrazila dych a perfektný výkon Brit Marling tomu dodal čerešničku na torte. Zaujímavý otvorený koniec, po ktorom som priam túžil dozvedieť sa odpovede bol taktiež geniálny. Jednu hviezdičku však musím strhnúť za nevyužitie konceptu navodeného na začiatku. ()

morwen

Co to ten rok 2011 bylo s těmahle filmama. Take Shelter, Melancholia, a ted tohle,.. bohužel ne není to katastrofické drama :(( Lehce komorní s hutnou atmosférou a jednoduchou myšlenkou opírající a obohacující se o kopii Země. Takhle by se to dalo popsat krátce. Když někoho zabijete v dopravní nehodě a pak se sprostě vkradete do domu jediného přeživšího, kde mu uklízíte, spíte s ním a kdoví co ještě tak si stojí za to objednat lístek na "druhou" Zemi a zkontrolovat si brzdy u auta. Absurdní film, kde nikoho nezajímá, že ta velká koule se stále a stále zvětšuje a ,že konec by se dal smíchat s Melancholií kde by bylo všechno nenávratně zničeno nikoho nezajímá a mě taky ne. Jednoduché a prosté se zajímavou třešničkou navrchu. Nutno říci 75% ()

MAST3R

Příběh o velice inteligentní dívce, která má slibnou budoucnost,.. teda do té doby než se zleje a narve to to auta s rodinou a 2 znich zabije. Po několika letech ve vězení je propuštěna a z ambiciozní dívky se stává člověk z okraje společnosti. --> zjednodušeně, je v prdeli, chodí jak vandrák, vyhledá osobu co přežila onu nehodu, chce se jí omluvit a bla bla bla... podobnejch verzí je mnoha. Pro mě bohužel jidiná věc, která mi dala impulz se na film dívat se zájmem byla zničeho nic objevená kopie země. Neustále jsem čekal co bude a ono nic prostě HOVNO! ... Hold se někdo rozhodl, aby stotisíckrát omýlanej příběh nebyl tak předvýdatelnej, ta tak si táám mrdnem píčovinu, která s tim na oko bude souviset a však je tam zhola k ničemu. Na jednu stranu se mi to líbilo, ale chtělo by to další díl. ()

Hookins86

Zajímavej filmeček pro tyhle tmavý dny, který vás nenutí u něho sedět, ale přesto u něho strávíte těch 89 minut bez problému. Sci-fi jen okrajově, ale spíše drama plné citů, které vám jsou vpíchnuty do žil a pumpovány až do konce. Na konci jsem si hned řekl, že by rád viděl 2 díl, páč to končilo docela mazaně... ()