Diktátor

liskam

Solidní ujeťárna, která se trefuje do věcí, do kterých se pouští málokdo. Bavil jsem se, a několikrát jsem se opravdu rozesmál. Za mě 80% ()

kingik

Ve Wadyi vládne krutou rukou egocentrického diktátora admirální generál Alladin. Kdo se mu postaví, anebo na něho jen křivě pohlédne, je bez milosti popraven. Je třeba svrhnout krutý režim a nastolit demokracii. Postačí k tomu mentálně zaostalý dvojník a plán je na světě. Stalo se to, s čím jsem nepočítal. Diktátor mně diktoval, kdy se mám smát, a to já u filmu děsně nerad. Britský kontroverzní komik Sacha Baron Cohen je opravdu vlezlý a neudolatelný. Nevadí mně jeho supermegaultrahrubozrnný humor, ale vadí mně styl, jakým ho podává. On je totiž přesvědčený, jak je vtipný, ale film si zřejmě spletl s pódiovými stand-up výstupy, kdy se nemilosrdně strefuje do všech známých veličin. Je otázkou, co s filmem udělá dabing, protože se zřejmě odbourá výrazný akcent, jakým Cohenova postava diktátora mluví, a tím se s jistotou vytratí i to poslední, co je ve filmu vtipné. Vtipy se tady chrlí každou vteřinou, ale nutno upozornit, jaké jsou to vtipy. Většinou trapné. Tak trapné, až se vám chce smát, neudržíte se a uchechtnete se, i když ani nechcete. S absencí silné zápletky a na sebe navlékaných scének se z toho stává přepálená exhibiční show hraničící s oplzlým vkusem. Cohen neví, kdy přestat, nezná míru a jede opravdu za hranice lidského chápání. Nekorektnost je dost sporná. Co mu asi tak hrozí za to, když každého podělá a do každého se naváží. Zřejmě, jak vidím kolem sebe hodnocení, jen pochvaly. Fajn, to chci ovšem vidět, co by následovalo, kdybych napsal já bez servítek, co si myslím o naší vládě, o našem politickém systému apod. Možná by to film mohl vytáhnout nad výrazný nadprůměr, to by ovšem nesměl jít do kin, ale rovnou na dvd. Tam by zřejmě ztratil svoji sílu přehnané a úmyslné trapnosti, ale byl by akceptovaný jako film pro specifické publikum. Jít na to do kina je nerozum. Množství vtipů je ucházejících, nikde jinde jsem se s takovými nesetkal, jsou zde však na krátkou stopáž i poměrně nudné pasáže, kdy se vytasí nějaký protahovaný ne-vtip, zahlédneme zde krátce ještě Megan Fox, ale jinak mně film, až tak moc nedal. Sofistikované komedie se od Cohena nelze dočkat a na hovadský humor je třeba mít to správné rozpoložení. Důležitým faktorem byla míra humoru, respektive kadence vtipů, a ta byla tady tak akorát, a jelikož návrat Prciček měl jen pár vyšumělých vtipů, tady bylo z čeho vybírat. Záleží ovšem na individuálním postoji diváka. 60% ()

Šakal

Varování ministerstva kultury: tento komentář může obsahovat (mírné) SPOILERY! Petr Čtvrtníček (a já bych se pod jeho slova z fleku podepsal) by nejnovější počin Saši Barona Cohena okomentoval výrazem „silnější pes mrdá“. Jednomu by se snad i Aladeena a jemu podobným zželelo, jak těžké to v životě má(jí) a možná i lehce přehodnotil svůj postoj, zasoucítil s Bin Ládinem, Saddámem, Muammarem...., briskně absolvoval rychlokurs létání, přičemž (by) firmě ušetřil náklady za poslední lekci(e) nazvan(é)ou přistávání. Nechápu neustálé narážky typu: snůžka nekorektností apod. Když už se amíci nalevo napravo ohání svou (ideální) demokracií, není právě svoboda projevu (slova) jejím hlavním pilířem?! Přiznávám ovšem, že např. (nejen) takový P. Coubertin se musí převracet v hrobě. Nicméně nedá se nic dělat, vůle (resp. touha po vítězství) je obrovská, což já (jako zarytý sportovec) dokážu i pochopit a náležitě (d)ocenit a tak naprosto chápu, že pro její ukojení je potřeba udělat maximum :-) Btw, docela by mě zajímalo, jak na snímek nahlíží takový A. Sharon, G. Clooney, M. Fox, L. Lohan, H. Keitel, Arnie, Tokio Hotel....., přičemž mám silný pocit, že takovým soukromým fotoalbem nedisponuje ani nekorunovaný český (porno)král R. Rosenberg. Co se týče snímku samotného, čekal jsem slepenec scének (ať už více či méně povedených) a překvapivě se mi dostalo soudržného snímku (ano, čtete správně, snímku nikoliv hraného dokumentu) resp. NEJkomedie za poslední roky a zároveň trefně-satirické reflexe současné doby, kde se nešetří nic a nikdo, pálí se „vostrejma (čti trefnejma příměrama) nalevo napravo“, přičemž největším trumfem (vedle vhodně zvolené stopáže a rychlého sledu) se ukazuje načasování a následné vygradování jednotlivých scének, kdy mě Saša (ne)jednou (příjemně) překvapil, když už tak vtipnou pointu, následně vygradoval ještě v lepší. Nepamatuju se (a musel bych zapátrat hodně hluboko v paměti), kdy se kino sborově rozesmálo hned při úvodních titulcích resp. věnování a svým bránicím dalo vydechnout až při těch závěrečných. Přičemž divák marně „hledá“ nějaká větší hluchá místa a do úst se mu nejednou vkrádá věta typu „ no ty kráávo, to (už) snad ne“. Tady není namístě přemýšlet o jiném než 4-5* ohodnocení. Ostatně (ne)přál bych vám vidět ty pohledy (nezasvěcených) kolegů v práci, na můj přiblblý úsměv od ucha k uchu, při vzpomínce na některou ze včerejších scének a už vůbec nechtějte vidět nechápající výraz mé kolegyně („novopečené čekající maminky“) na můj „zcela nevinný“ dotaz ohledně pohlaví miminka. Zeptat se druhé (nemocné) kolegyně, jak ji dopadly testy, jsem přiznám se, doteď odvahu nenašel :-) P.s. snímek doporučuji podávat v kombinaci: lehátko – kvasnicové Svijany (ne nutně v Bio Oko) P.p.s. taky se vám (při pohledu na současnou politickou scénu (nejen) u nás) do mysli vkrádá myšlenka, že diktatura je jedinou možnou volbou vlády s lidskou tváří?! Pokud ano, zapamatujte si dobře (moje) jméno „projdusevamspritelemkarabacempozadechbudetosetsakraboletavymizatobudetejestedekovat“ – první. To pro případ, až budete při nejbližší (prezidentské) volbě, vhazovat svůj lístek do urny. Tímto začíná (pro zasvěcené) odpočítávání konce mého komentáře 5,4,3,..... :-) s dovětkem „na uklidnění“. Nemějte obavy, tento snímek není žádnej „(ne)donošenej potrat, ale pořádnej kus poctivýho (diktátorskýho) chlapáka“. GOD BLESS AMERICA! () (méně) (více)

gilmore_girl

Nevidela jsem Borata ani Bruna, nebot jsem byla varovana pred prilisnou nechutnosti, zvrhlosti a vulgarnosti (kterezto opravdu nevyhledavam, trebaze zabalene do havu humoru). Tenhle trailer me ale zaujal natolik, ze jsem to riskla. A vyplatilo se. Kdyby se Cohen udrzel zpatky a nezkazil si to scenou s porodem, lizanim podpazi a spicatym exkrementem, sla bych na pet. Ale i tak jsem se bavila naramne a nekterym scenam se budu smat jeste dlouho. A jelikoz je to podle vseho nejslusnejsi, nejvtipnejsi a nejinteligentnejsi Cohen, jsem vlastne nadmiru spokojena. ()

InJo

Můj favorit na komedii roku (vážně pochybuju, že letos uvidím něco ještě víc natolik konzistentně vtipného a zábavného). Cohen je génius, který výtečně zvládá různé druhy humoru. Od nejvulgárnějších a nejpřízemnějších až po ty rafinované (někdy až dadaistické). Samozřejmě, že mu to občas trochu nevyjde, jelikož vyznává pravidlo 'humor za každou cenu' (ve filmu není snad ani jedna minuta, která by neobsahovala aspoň jeden vtip) a někdy možná až moc tlačí na pilu. Hlavní ale je, že se nebojí navážet do všech a do všeho, což někteří usedlí a přecitlivělí diváci sice budou těžko snášet (ten film je skutečně velice sprostý a urážlivý), ale fandové drsného politického a oplzlého humoru se budou bavit skvěle. Pro mě o půl třídy lepší než BORAT a o třídu než ALI G INDAHOUSE (BRUNA jsem ještě neviděl, ale to se patrně brzy změní). Sacha jede! 90 % ()

IQ Tiqe

Borat byl politicky nekorektní, úchylný, vtipný, ale měl hluchá místa; Brüno byla úchylárna, kterou jsem po 20 minutách vypnul. A Diktátor je trefa do černého. Nekorektní na plné čáře, mnohem vtipnější než Borat a navíc úchylárny nejdou moc za čáru. Těch narážek na filmy, politiku, Američany apod., hlášek... tam neexisuje hluché místo. Bezesporu nejlepší Cohenův film. Samozřejmě asi se budete mnohem víc lámat smíchy s kámoši v kině nebo na párty než doma s rodinou. # Chvíli jsem uvažoval i o plném počtu. # [videno: kino] # A dobrá sranda je to i po dvou měsících v jednom člověku u televize. (dir. cut) # příběh 6 | hudba 6 | humor 9 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 8 ()

Sonnery

Míň mluvících pinďourů a hned je z toho mrdovka. Berte to jako radu do života: Pinďourem nemluvte! To platí jak pro chlapy, tak pro ženský. Pobavilo ()

Jordan

po brunovi, ktorý ma po ali g a boratovi sklamal, pretože som čakal, že po boratovi musí prísť bomba, lenže sacha latku nastavenú do nebeských výšin s teplým kaderníkom neprekročil, si však tento talentovaný britský komik a podľa mňa v súčasnosti (po tom, čo mike myers stále mlčí, rowan atkinson "prehovoril", steve carell sa snaží hrať vo vážnych filmoch, zach galifianakis má iba jednu polohu - síce takú, že dokáže baviť už v troch celovečerných filmoch a jednej celej internetovej talkshow... a monty pythoni sú už veľmi starí) najlepší filmový komediant u mňa vylepšil skóre komédiou roka, ktorá pre mňa osobne zašla ešte ďalej, než borat a to nie len v dávke humoru a miere nekorektnosti (ktorá je predsa len tak zvláštne "korektne" nekorektná ak viete, čo tým myslím), ale hlavne tým, že prišla naozajstná filmová komédia: borat mal okolo seba pradivo mystifikácií a legiend, bol tak trochu "revolučný" v spôsobe, akým vznikal (resp. vďaka historkám a trivii týkajúcich sa "spôsobu" akým vznikal), kdežto diktátor je klasický, štandardný flm - čo sa síce môže zdať ako krok späť oproti boratovi, ktorý sa hrá s formou a humorom presahujúcim aj do mimofilmovej reality - ale to iba na prvý pohľad, pretože ak si to rozoberiete na drobné, tak si uvedomíte, že keďže je diktátor sujetovo a štrukturálne konvenčná komédia a klasicky postavený hraný film, zistíte, že má oproti boratovi ťažšiu pozíciu: musí si vystačiť LEN s humorom, len so scenárom, len s tým, čo je vo filme - s fórami, hláškami, skečmí a vtipmi... a zvláda to na 100% ()

Kudly4

Film nabitej vtipem od začátku až do konce. Nad vším ostatním zavřu oči. Bavil jsem se přímo královsky a dlouho se zase do žánru KOMEDIE nepodívám. Toto mě nasytilo na měsíce dopředu. ()

Tsuki

Já ty Cohenovy filmy zkrátka nepochopím. I když mnozí jsou jiného názoru, já v tom stále vidím jen ten pokleslý humor. Možná je to lepší než Ali G Indahouse, ale pořád vidím jako "nejlepšího" Borata, a tím "nejlepším" myslím bohužel pouze průměrný film. Tohle mi přišlo jen jako další přisprostlý kýč, kde jsem se zasmála max. dvakrát. A to rozhodně nejsem člověk, který by vyhledával nějaké intelektuální filmy. Problémem asi jen je, že tenhle typ humoru není absolutně pro mě. ~(1,2)~ ()

Anderton

Niečo medzi Boratom, Brunom, komédiami bratov Zuckerovcov alebo tým lepším s Lesliem Nielsenom. Na Borata odkazuje politická nekorektnosť (takmer geniálne fóry), na Bruna tie homosexuálne (od výborných po mierne trápne), na Zuckerov fóry typu minerálka-banány-tehly (priemer) a Anna Faris a na Nielsena tie, keď sa Aladeen pitvorí (môže byť). Takže vo výsledku množstvo geniálnych fórov, väčšina dobrých, niekoľko slabších a zopár trápnych fórov. Väčšinou to píšem a vnímam naopak. Takže vysoká spokojnosť. ()

Frajer42

Moc podařená komedie. Skutečně v mnoha scénkách se mi trhala bránice. Dokonce při scénce v helikoptéře jsem se smál asi tak 2 minuty bez přestávky. Přitom humor je skutečně různorodý. Od totálních fekálností až po homur se špetkou inteligence. Vtipný je však obojí humor a je přiměřeně vyvážen. Nečekal jsem, že si Sacha Baron Cohen zahraje ještě někdy v něčem srovnatelně dobrém jako je Borat. Diktátor je však film MOŽNÁ ještě lepší. Skutečně paráda. Ani v nejrůžovějším snu jsem nedoufal, že se takhle zasměju. Plný počet nedávám snad jen za romantický minipříběh, který je cpán do naprosto všech filmů současnosti. Bohužel...P.S: S nejvyšší pravděpodobností dobrovolně film zhlédnu ještě několikrát. P.P.S: DIKTÁTOR SE VÁŽNĚ MŮŽE NĚKOMU NELÍBIT? TOMU NEVĚŘÍM! ()

Dzeyna

Opravdu hodně vtipný snímek, jestliže máte rádi "brutálnější" humor. A to já mám ráda hodně. Takže jsem neměla žádný problém a bavila jsem se, oproti pár lidem, kteří odešli z kina v průběhu filmu, což jsem teda nepochopila. Děj je výborný a rychle odsýpá a člověk se rozhodně nenudí. Sacha Baron Cohen je psychopat! Jinak nazvat typ takového člověka nejde, ale samozřejmě v tom nejlepším smyslu slova. Nebylo to až tak úplně špičkové, ale dostalo se mi toho, v co jsem doufala, takže takový nadprůměr. ()

boshke

"Jste HIV Aladín." Génius. Cohen není Baron, je to génius! Dokonalá politicko-společenská satira, u které jsem brečel smíchy. Milión a jedna skvělá hláška, obzvláště utahování si z celé bio-fair-trade-eko kultury mne dostávalo (ruku na srdce, koledovali si o to). Tohoto pána si budu všímat mnohem více než dosud a dám znovu šanci jak Boratovi, tak Brunovi, kterými mne rozhodně neohromil tak jako svým Diktátorem. Klobouk dolů před Edwardem a Megan... 100% ()

Kothy

Sachu Baron Cohenovi se zas povedlo všechny nasrat a zároveň pobavit. Dělá si zas nehoráznou prdel z Američanů i Arabů. Jako diktátor Aladin dorazí na návštěvu do Ameriky. Tam ho ale vymění za jeho dvojníka, oholí mu vousy a on už se nemůže vrátit zpět. Musí proto splynout mezi Američany, najít si práci a začít normálně žít. V tom mu pomáhá Anna Faris, do které se nakonec zamiluje. Po chvíli zjistí, že všichni ti, které nechal popravit žijí v Americe. Domluví se tedy s vědcem, který mu konstruoval jadernou hlavici, aby mu pomohl dostat se zpět k moci. Ten tedy souhlasí. Sranda je třeba v tom vrtulníku, jak začnou mluvit arabsky a dělat, že jsou teroristi. Nakonec se dostane k závěrečnému proslovu a taky zpět k moci. Ve svém proslovu kritizuje demokracii a vyzdvihuje totalitu. Ve skutečnosti všechno, co o totalitě řekl platí v dnešní USA... "Jsem těhotná. A bude to kluk nebo potrat?" :D ()

teutates

Nebýt toho romantického rozporu a těch fekálních strasti Aladdina, kterých tu bylo i na Sašuv vkus dostatek bylo by to o Alladin * víc? Nebylo! I když se Saša Cohen opět naváží do všech kolem, nebylo to to pravé ořechové. Nemohu se zbavit dojmu, že výstředný Baron ztratil koule?! Každopádně účel to u mentálně slabších spolu obyvatelů planety Země splnilo. 5/10 Kdy Aladdin podlehl romantickým sračkám fakt nevím, v konečném důsledku docela zklamáni. ()

DwayneJohnson

Hodně ujeté, místy více, místy méně vtipné, ale hlavně nezastavující se vůbec před ničím. Cohenovi totiž není skoro žádné téma cizí nebo tabu, takže se připravte na opravdovou jízdu na horské dráze! A pokud se Vám líbil Borat, tak jako mně, tak Diktátor je minimálně stejná nálož, která exploduje hned několikrát. ()

Geralt z Rivie

Cohena jsem už viděl v několika filmech, ale až tento mi přinesl královskou zábavu, že jsem se v kině smál, až jsem přitahoval pozornost ostatních diváku, ale to mi bylo úplně fuk :D Dabing mi trošku pokazil konečný dojem na 4*. --- KINO ()

predators

...bohužel, teď už nezjistím, jestli by to byla v kině větší nálož, než doma, ale dost o tom pochybuji. Aladdinovy rádoby vtipné útoky jsou na vás chrleny v nepopsatelném tempu a jen málo z nich vstřebáte natolik, že si je alespoň uchováte v paměti. Zbytek gegů, tedy většinu hodně rychle zapomenete. 35% ()