Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

markotter

Nechápu českou vlastnost stavět se k výtvorům či výkonům našich spoluobčanů kritičtěji a tvrději než by to bylo v případě cizozemců. Viz například podceňování výkonu českých tenistů v DC částí diskutérů na diskuzních webech (nehrál Nadal, nehrál Djokovič bla bla bla). Stejné mi to připadá i v případě Vendety - jasně, není dokonalá, ale co v současném českém filmu je? Ale že by byla na jednu, dvě hvězdičky? To se mi teda nezdá - ale chápu, že toto je subjektivní hodnocení. Já viděl kvalitní psychologický thriller s hlubokým morálním přesahem a v určitých částech i velmi napínavý. Začátek mi připadl dost jalový díky amatérským hereckým výkonům mladých, ale jakmile se na plátně objevili, Vetchý, Taclík, Chmela a později Kaiser, už to mělo spád. Nejlíp mladíci hráli, když byli svázaní, měli na puse lepenku a přes hlavu pytel - to jak se tetelili a vzlykali, to bylo něco...Dobře jim tak. ()

alonsanfan odpad!

Příšerně pitomá píčovina! Bylo mi líto Ondřeje i Oldřicha a scénárista a režisér by se měl jít nažrat bláta do rákosí! ()

Louie

Kdyby to celé bylo kameramanské cvičení "Vetchý běhá lesem", asi bych hodnotil i výš. Bohužel, co se týká žánru samotného, tak je to zoufalá záležitost, která předkládá rádoby hloubku a psychologii v záběrech a situacích, které by se klidně mohli z filmu vystřihnout a nic by se nijak zásadně nezměnilo. Postavy jsou navíc naprosto bez jakéhokoliv pozadí, takže je divákovi jedno, co se s nima stane.... A musím přiznat, že Vetchého výlevy občas působily nechtěně komicky... Což je škoda... ()

bull!nka

Pro českou kinematografii neobvykle surové zpracování námětu, dýchlo na mne děsivé zlomení otce ze ztráty, hustá atmosféra, vynikající herecké výkony. ()

Searison

Ukázka toho, že i když film nemá obrovský rozpočet dokáže ve vás vyvolat emoce... pocit znechucení , soucitu a všeho možného spolu s jedním z mých nejoblíbenějších herců Ondřejem ... já nemám co vytknout ... ano film je osekán o všechno možné okolo , ale to hlavní tam přece je :) ()

LordMysti

A jo zajímavé, temné a drastické, na český film dost slušně natočené s mrazivou atmosférou, ale některými zbytečně natahovanými nedůležitými scénami které to trochu kazí. ()

Psycho.R

Vendeta je film, kde nemůžete fandit nikomu, kromě postavy, která se objeví ve filmu na 10 minut. Vetchý hraje dobře průměrného člověka, kterého okolnosti psychicky zničí a obrousí hrany jeho morálních hranic. Stane se z něj uvěřitelná postava. Stejně tak se dá dobře uvěřit i postavám, které zakusí onu vendetu. "Severský" thriller, který má dobrý námět i herecké výkony. Vlastně tu vidím velkou shodu s třídílnou sérií Spravedlnost, kde hraje také Vetchý a také velmi dobře. Potíž je v tom, že něco v obou případech drhne a já netuším co. twist, který je ve Spravedlnosti tu nenajdete, avšak syrová surovost je zde více, než uvěřitelná. ()

Monggol

Konečne inak natočený film než je "normálne" zvykom, zbavený klasických klišé thrilleru. A oceňujem, že to nebolo polopaticky naservírované, aby to pochopila aj najväčšia brzda. Nechápem tunajšie hodnotenie, ale zvykol som si, že skvelé filmy bývajú hrubo podhodnotené, čo odráža stádový vkus, ale nevadí. Výkon Vetchého je naprosto autentický. Veril som mu každé mihnutie oka, cítil som každú emóciu, a to je aj účel a umenie herectva, preniesť autentickú emóciu na diváka, čo Vetchý dokázal v tomto filme stopercentne. Klobúk dole, len viac takých rolí pre neho, vlastne už nejaké boli (trilógia Spravedlnost). A škoda, že Ondruš netočí ďalej celovečerné filmy. Výborná hudba. ()

netWoor

Sice ne příliš logické a chvílema dosti krkolomné (a nehrát tam Vetchý tak už vůbec nevim), nicméně určitě koukatelné. Psychologii postav moc rozebírat nebudu, bo jsem žádnému z herců neuvěřil, že jsou to co hrají (snad jen ten Kaiser mě mile překvapil), stejně jako jsem moc nevěřil tomu souboji mezi vendetou a morálkou. Když tak o tom přemýšlím, vlastně to byla docela blbina, ale ....vydržel jsem, bo mě zajímalo, jak to dopadne ... a to se taky cení ... ()

vozralec

Vetchý mstí svou dceru. Pár silných momentů. Na české poměry nadprůměr. Proto čtyři hvězdy, i když ne úplně čisté. ()

dj_kure

Už úvodem z vás Vendeta dokáže vyždímat emoce nasranosti (v tom dobrém, tvůrci to tak i zamýšlí), ale bohužel si tu "nasranost" neudržíte po celou dobu. Věčné odbíhání od ostatních příběhů bylo taky docela na škodu, protože vás zajímá jak to celé dopadne. Ale bohužel se to nedozvíte. Brutálně ostřihané a celkově působí nedodělaně. Ale přesto je Vendeta hlavně díky Vetchému to lepší z českých luhů a hájů. 60% ()

TommyDiamond

Příběh začal dobře. Zaujal. Udržel moji sledovanost na 100%. Postupně ovšem můj zájem opadal. Čím to? Přišlo mě to trochu osekané. Postavy jsme trochu víc poznat. Konec byl hodně strohý. Je to škoda. Celkově 40% ()

chelsea63

Tohle tedy byla noční můra! Když tomu dávala Tereza Spáčilová 70 %, tak musela být na speedu... Nezachránil to ani můj největší oblíbenec Ondřej Vetchý ani Oldřich Kaiser a Marek Taclík. Díry v ději, úplně nepravděpodobný situace a třeskutej závěr. Ruční kamera? Ta mi vadila nejmíň. Je mi líto, ale je to blbý jak sádrovej medvěd. ()

Šňůra

Možná jsem o trošičku schovívavější, protože jde o český film, ale natočit docela slušný thriller, to se v našich končinách jen tak nedaří. A Vendeta je docela podařený thriller. Je tam sice pár scénaristických zádrhelů s časovými odskoky, které by se daly poskládat jinak, ale když se přimhouří jedno oko... Příběh je jinak kompaktní, vizuální stránka působivá, režisérem vyprávěčské podání promyšlené. A samozřejmě velmi poctivě odvedená práce hereckého ansámblu, na čele s Ondřejem Vetchým a Oldřichem Kaiserem. ()

Zmeo

Otec bere odplatu za zavraždění své dcery do vlastních rukou. Netuší, že jeho odplata zaviní i smrt nevinného. ()