Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

Myrddin

Působí to na mě jako film ňákýho prominentního děcka... Kdo si dneska natočí takhle drahej debut s Vetchym a Kaiserem v hlavní roli? A jak píše Caval: "ohlodání látky na dřeň"... Ohlodání týhle látky na dřeň bych si představoval tak nejvíc na 20 min... ()

Shitonit

Jsem rád, že se Český film prorval zkrz závoj nicotnosti až do řiti amerických dramatických turbokravin. Jsem rád, že z tý americký řiti občas vypadne bobek, a ten se dá rozmazávat o hlavu nám, českým divákům, marně toužícím po zázraku. Ne, bohužel, ani zde se zázrak nekoná. Nemám nic proti českým hercům, ani proti českým filmařům, máme jistě hodně hodně dobrých filmů, ale Vendeta asi měla zůstat v tý americký prdeli. ()

mig21

Syrová atmosféra, výtečný herecký výkon (ostatně Ondřej Vetchý nezklamal snad nikdy), skvělá hudba... Pro většinu diváků, kteří vyrazí na slibovaný souboj Kaiser vs Vetchý, to bude asi zklamání. I já jsem pořád čekal, kdy už tam ten Olda bude (kolegyně: "Kaisera asi pozvali asi až do druhýho dílu, ne?" :-)) a když přišel, nezklamal. Nicméně za zbytečně dlouhý začátek a právě malý prostor pro Kaisera dávám jen 6/10. ()

Kellerman

Svůj pocit z filmu bych formuloval do trochu krkolomného dvojsloví: Nedostatečně nekompromisní.Čekal jsem nápaditější a zajímavější rozvedení dané fabule,doufal jsem,že se na české scéně konečně objevil někdo,kdo má pořádné žánrové cítění a předvede nám,že i tady se dají točit kvalitní thrillery.Povedlo se to jen z poloviny,přesto bych Vendetu úplně neodsuzoval.Pořád je to svižně ubíhající,žánrově výborně zahraný (Ondra Vetchý válí) a hlavně hodně netypický projekt,který má po řemeslné stránce vše na svém místě.Bohužel je špatně stavění,osekaný na místech,kde by chtěl rozvést a přebujelý tam,kde by bylo dobré být skromnější (zbytečné množství postav),což jsou věci,které nejde přejít jen tak bez povšimutí. ()

angel.CZ

Tak tohle jsem od českého filmu nečekal !! Vetchý začíná hrát poslední dobou v dobrých kouskách (asi mnou udělené největší hodnocení Českého filmu od roku 1993) 65% ()

Viko

Dalším debutantem české filmové celovečerní scény, který si odbyl svoji premiéru v roce 2011, je režisér Miroslav Ondruš. Do kin se vydal s žánrem, jemuž se v českých podmínkách příliš nedaří. Thrillerů se u nás rodí poskrovnu a není se čemu divit. Je to dáno především srovnáním se západní, potažmo zámořskou produkcí. Vytvořit v českých podmínkách kvalitní konkurenceschopný thriller se zdá být nadlidský úkol (k úspěšnějším pokusům se v tomto ohledu může řadit film Roberta Sedláčka Pravidla lži z roku 2006). Jak už žánrové zařazení naznačuje, účelem filmu je vyvolávat v divákovi obavy o osud hrdinů, pocity napětí, úzkosti. Bohužel hned od počátku v tomto ohledu snímek zcela selhává. Může za to nešťastné obsazení trojice herecky nezkušených mladíků. Věty, jež toporným chlapcům doslova odpadávají od úst, mají znít tvrdě a nekompromisně. Místo toho působí nejen nepřirozeně, ale zcela nepatřičně, strojeně a uměle. To, že mazáci Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser předvádějí ve druhé půli skvělé výkony, už první dojem nezachrání. A o co vlastně ve filmu jde? Trojice čtrnáctiletých mladíků, dobře si vědoma své beztrestnosti před zákonem, si podá svoji stejně starou spolužačku. Bezpochyby odporný a odsouzeníhodný čin. Mladí sígři ale dobře vědí, že jsou pod věkovou hranicí trestní odpovědnosti. Jenže neví, čeho je schopen otec zneužité dívky v podání Ondřeje Vetchého. Muž, kterému se v jediném okamžiku zhroutí svět udělá cokoliv, aby dosáhl odplaty. V intencích klasického vývojového schématu zlomeného hrdiny bere zákon do vlastních rukou... Jasně okatým a zřejmě i hlavním záměrem režiséra je manipulace s postojem diváka k jednotlivým postavám. Tento záměr se, vzhledem k dějové lince příběhu (i přes zoufalou hereckou nešikovnost trojice teenagerů), daří svým způsobem realizovat. Během snímku sledujeme postavy pouze v mezních situacích a jsme nuceni přehodnocovat své sympatie či antipatie podle toho, na které straně vyhroceného konfliktu se která postava zrovna pohybuje. Otázkou zůstává s kým se má divák ztotožnit. S chladnokrevně znásilňujícími mladíky, zkorumpovanou policí, nebo ke všemu odhodlaným otcem? Odpověď přichází s nástupem Oldřicha Kaisera na scénu. Jeho na první pohled dobrácká postava lesáka je přesně tím prvkem, který po celou první polovinu filmu chyběl. Doposud jsme stále sledovali utrpení v mírném odstupu. V momentě konfliktu mezi lesákem a otcem ale získává film konečně šťávu. Události se zrychlují a děj graduje. Jenže i v tomto momentě je zde rušivý prvek roztřesené ruční kamery. Funguje přesně naopak, než režisér zamýšlel. Místo ještě většího vtažení do děje přichází odstup. Odstup, jenž je cítit z celého filmu. Možná za to může i určitá šablonovitost (již zmiňovaná zkorumpovaná policie, zkažení puberťáci). Co film skutečně táhne a na čem staví je výkon Ondřeje Vetchého. Ano, dalo by se říct že přehrává a myslím si, že je to záměr. V kontextu situací s jakými se jeho postava potýká, je přemíra emocí na místě. Jenže jeden pilíř celý film neudrží. Thriller zkrátka není doménou české kinematografie a příliš vetchá Vendeta na tom nic nemění () (méně) (více)

transbeskyd

Tak tohle šlo nějak mimo mě - příliš mockrát jsem se při tom přistihl, že mě to nebaví. navíc si myslím, že tyhle role kdy se má z klaďáka přeměnit na zabijáka Vetchému nesedí a je to znát. Je v tom taková topornost a strojenost, i s tím jak škrtí chudáka Kaisera..Takže pro mě podprůměr. Tož tak ()

64B

Ne a ne. Tenhle film je prostě nuda. Celý se táhne a táhne a neustále jsem přeskakoval pasáže, protože jinak bych u filmu usnul. Řekl bych, že americká verze s Cagem je lepší, ale to je můj názor. Dávám 2* pouze za Vetchého, jelikož je to jeden z mála mých českých oblíbenců. ()

adakraj

Film je vynikající a mohl bych říci, že za mě jeden z nejlepších filmů natočených u nás roku 2013. Nevim, jaké máté myšlenkové pochody, když se podíváme na trailery jiných filmů, tak zjistíme, že i tam je víc než by mělo. Ve filmu se mi líbil Ondřej Vetchý, který roli naštvaného otce zahrál na jedničku. PS: 61% si opravdu tenle film nezaslouží, měl by být v červených číslech ()

borohub

Pokud bych to měl shrnout jedním slovem tak je to to slovo divné. Film má docela tuctový námět, tak čekám že to bude něco extra, ale bohužel ne. Jedná se o pseudopsychologický film, který nudí. Děj skáče z jednoho času na druhý. Trošku to připomíná bastardy, ale ti byly o poznání lepší. Tento film na mě působí jako velké zklamání, tak proto 2 hvězdy ()

Forsetino

Film zlomil víc charakterů, než válka ve Vietnamu. Často se protagonisté chovali prapodivně, ale jeden z těch lepších pořadů, co jsem omylem viděl na TV Hovna. Jinak spíše slabší průměr. ()

nula87

Slušný pokus o thriller hnaný pomstou. Líbilo se mi, že se celý film soustředí na to podstatné jádro příběhu, nezabíhá do žádných bočních linií a něvěší na něj nějaké kudrlinky. Vetchý hraje jako o život, a mě ještě výrazně zaujal Chmela. Na druhou stranu, je tam dost logických podivností (místy až blbostí), a je to škoda. Protože kdyby se to dopilovalo, mohlo být hodnocení dost vysoké. 60% ()

Pitryx

Zpočátku to vypadalo velmi slibně. Žánr, který mám vcelku rád. Ovšem pak se z thrilleru stala, jako snad vždy od českých autorů, přihlouplá blbina. Nesmysl se vrší na nesmysl, pitomost na pitomost. Vše, co má jen trochu, nedej bože, působit brutus dojmem je bedlivě vynecháno. To co je ponecháno za moc nestojí. Velká škoda. Snímek měl jet přímočaře k motivu msty a nezapadat do klišé rádoby psychologie. Od půlky jsem se silně nudil a čekal na konec. A tak lze kladně ohodnotit skvělé hlavní protagonisty a obr zásluhu kamery. Jinak to může jít celé do rákosí. 201311198101/8614 ()

Guran

Nápad dobrý, ale je to béčko. Herecké obsazení je perfektní, zvlášť Ondřej Vetchý. Na český poměry podal vynikající výkon. To samí jeho náctiletí kolegové. Film je vlastně ze současnosti. Ukazuje jak za tarou belu stojí české zákony jak to může dopadnout, když milující otec vezme spravedlnost do vlastních rukou. Stopáž filmu je hodně krátká a to jsem také rád, že aspoň se teda podařilo tuhle béčkovou sklumáž sestřihat. V příběhu mi chybělo více postav, které by film dokreslili. Vedlejší postava Oldřicha Keisera na Vetchýho prostě nestačila. Chyběla mi zde i aktivita policie. Celé se to vlastně točí jenom kolem Vetchýho a jeho dcery. Postupem času nám děj odtjní zvraty, které ale byly lehce předvídatelné a někdy i nesmyslné. Takhle se česká kinematografie na nohy nepostaví. ()

teba

Bylo to hodně strohý, ale koncept byl jasnej - sdělit myšlenku, ne se pitvat v "co by, kdyby..." (proč už po klukách někdo nepátrá? nerozmyslel by si to Taclík? apod.). Úvodní scéna byla dost naivní a trochu odrazovala od dalšího sledování, ale pak nastoupil Vetchej (kdo taky jinej - říkám si, kdyby roli odmítnul, asi by se vůbec netočilo...;o) a hned se to dostalo na vyšší level... Ukončení už mi přišlo hodně zjednodušený a náhlý, ale i tak hodnotím pozitivně jakožto zajímavej pokus o "něco jinýho". 70 % ()

g.laudeo

Bál jsem se, aby se tvůrci nespolehli na scény, který český film nikdy neukazuje - nestalo se. Bál jsem se, aby se Vetchý nezačal s kluky bavit - nestalo se. Bál jsem se, aby si tvůrci "moderně" příliš nehráli s časem (dopředu-dozadu-dopředu...) - hráli si, ale s mírou a citem. Sledoval jsem to bez dechu od začátku do konce. Lahůdková naháněčka v lomu. Nekompromisní drama zcela vybočující z tradice zdejšího přizdisráčství. Česká filmová událost roku. ()