Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

dawe787

Svižný začátek, bylo to dobře našlápnuté asi do třetiny filmu a pak to vyšumělo ani nevím kde....škoda. Kdo chce fakt nářez, ať se podívá na zahraniční The Tortured natočený ve stejném duchu. ()

Mikli

Televizní záležitost, která neměla nikdy spatřit tmu kinosálů. Ani Ondřej Vetchý na tom svým psycho-výkonem nic nezmění... ()

kowalski

Jako u většiny českých filmů. Herecké výkony a technická stránka filmu (kamera, střih, hudba) na jedničku ale scénář bych očekával ještě s širším příběhem a končící ještě větší katarzí. ()

Druury

Nenáročný film na provedení... hlavním pilířem zde byl Ondřej Vetchý a na to film i spoléhal.. u mě to naprosto fungovalo.. šokující zpráva a ztráta iluzí při chlapeckém zločinu. Napínavé a velice pěkně udělané. btw: divili bychom se kdyby se tak zachoval kazdy otec ? ne.. = 4* ()

Rokle

Jsem potěšen, že se u nás začíná někdo pokoušet točit filmy podobné francouzským či severským kouskům. Oficiální text distributora je tedy pěkně mimo mísu a obávám se, že i kvůli této chybě může být řada diváků negativně ovlivněna. Dramatická odveta tatíka není nikterak složitá, možná právě proto jsem si díky tomu užil technickou složku (kamera, zvuk, střih) více než kdy jindy. ()

rekkky

9 postav hraje podle celkem slušného scénáře, ale před místy nesnesitelnou kamerou. Oceňuji některé herecké výkony, obzvlášť Ondřej Vetchý v hlavní roli potvrzuje své kvality a Igor Chmela jako únosce. Takže suma sumárum umělecká část vítězí nad technickou, ale tento thriller se nemá za co stydět a režisér si zadělal na slušný vstup do branže celovečeráků. ()

Rockerman

Na naše poměry dost neobvyklé téma. Filmů, kdy člověk bere spravedlnost do vlastních rukou je dost, ale v naších končinách si nepamatuji na obdobný příběh. Vyzvedávám výkon Ondřeje Vetchého, který už dlouhodobě podává v různých filmech stabilní výborné výkony. Trošku mi to přišlo zkratkovité a trochu i nevěrohodné. Zkrátka mstitel se dostal ke svému objektu pomsty nějak lehce a rychle (když pominu ty čtyři "melouny" za dodání těch hajzlíků). Jako demokrat nemohu souhlasit s tím co a jak provedl hlavní hrdina s těmi třemi násilníky. Jako otec tří dcer se však dovedu dokonale vcítit do jeho počínání a musím říct, že opravdu nevím, jak bych se zachoval já v jeho situaci. Dávám tři a půl hvězdy s tím, že film rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Axident

Měl-li jsem doteď ještě nějakou malou víru v český film, Vendeta ji určitě nepodpořila a zařadila se do dlouhé řady až zvrhle špatných pokusů z posledních let. Vetchého mi bylo až líto a pojetím své role mě iritoval stejně jako téměř cokoliv ostatního. Příšerné (!!!) výkony mladých herců, neoriginální, až hloupý scénář (nejde o to, že by se to nemohlo stát, ale jak to bylo zahráno a pojato, eh), křečovitá (a nefunkční) snaha o thrillerovost... Suma sumárum, roztřepaná kamera, prodírající se hvozdím a hlášky "ty vo mě nic nevíš, hajzle", které jdou Vetchého postavě z pusy stejně prkenně jako špatně hrané zoufalství "hodného" poldy Taclíka a komiksová zkaženost "zlého" poldy Chmely dělají z Vendety průser roku 2011,... No, pro masochisty vynikající zážitek... ()

Olík

Minimalistický česko-český pokus o syrový thriller…..jako čétečkářská čtyřicetiminutovka v neděly v osm večer OK, ale na filmová plátna zabloudil tento debut bývalého Hřebejkova pohůnka tak trochu omylem. Snímek v pointě obsahuje vše co má podobná žánrovka mít, tak proč z toho všeho vyzařuje síla jako z vyhazovače v loutkovém divadle? Asi to chce strávit ještě pár roků po boku zkušenějších, pane Ondruš. ps: přečíst si před zhlédnutím oficiální text distributora, leknu se, že jde o jiný film. ()

finn

Velká škoda obsazení rolí v kategorii do 20 let. Ještě větší škoda neschopnosti odvyprávět příběh, kterej mohl s lepším vedením vyznít líp. Velký plus má film v podobě dobře vystavěný scény s diktafonem, ta jediná (byť lacině) zvládla vyvolat jakousi emoci. Není potřeba diváka seznámit polopaticky s každou figurkou ze scénáře a postupně je dosazovat do jasně nalajnovanýho děje. Přesto nepovažuju za výhru zajímavě natočit a sestříhat scény s tím, že jako celek to nějak dopadne... [LFŠ 2012] ()

agassi68

Pokus to bol dobrý, no hlavný gauner s pritepleným hlasom zabil dôveryhodnosť príbehu. Olda Kaiser nám akosi zostarol, Vetchý mal tých sopliakov zaviesť Ichimu, odnechcelo by sa im sexu. Skrátka príbeh o pomste sa ubral inou cestou ako som čakal. ()

Dudny

Konečně jednou pořádný český akční film ze života parádní obsazení Ondřeje Vedkýho zahrál dokonale otce dívky ale jen přece něco mi v tom filmu chybělo, ale super podívaná 80%. ()

char_t

Celkem chápu rozporuplnost místních komentářů i hodnocení. Já ale byl příjemně překvapen, přesně tenhle styl totiž u nás umíme a Vendeta to zase ukazuje. Dobře zahrané (Igor Chmela!), flashbacky neruší a atmosféra se dala krájet. Potěšilo taky vyloženě minimalistické zpracování - jen pár herců, scény omezené na důležité momenty, žádné zbytečné prostoje jen pro efekt. To se mi líbí. ()

nopud

Zajímavé, drsné. Některé scény mi přišly málo dotáhnuté. Trochu jsem zde cítil tendenci o takový ten syrový severský thriller, který zatím tady v Česku ještě pořádně neumíme. ()

Raziel_cz

Ačkoliv je film zajímavý, ve výsledku jsem trochu zklamaný. Rozjezd je dostatečně drsný, Ondřej Vetchý si otce na hraně hodně dává a Igor Chmela s Markem Taclíkem jsou jako únosci překvapivě v pohodě. Horší je, že režisér a scénárista se očividně nemohl rozhodnout, co chce vlastně natočit. Není to totiž vyloženě revenge movie, ani vyloženě psychologický thriller, spíš jakýsi útvar, který volně přebíhá z jednoho do druhého, kdy se mu chce a zábava tak bohužel dostává na prdel i přes osmdesátiminutovou stopáž (šest minut jsou titulky), což je dost mrzké. Navíc se Vendetě nedaří plně využít přednosti ani jednoho žánru. První polovinu se divák těší, až Vetchý konečně dostane ty tři fakany do rukou a pořádně si s nimi pohraje, ale místo toho následuje střih, na scénu přijíždí Oldřich Kaiser a snímek najednou nabírá úplně jiný tón. Než by ale rozvíjel nově nabyté možnosti, raději je vyhodí z okna a začne se podruhé orientovat na nové motivy, jen aby mohl nastoupit "překvapivý" konec. Je sice pravda, že dovede k zamyšlení, ale dokážu si ho stejně dobře představit v rámci drsného exploitationu, jímž Vendeta klidně mohla být. A byla by z ní kurva skvělá věc, kdyby se tvůrci nebáli otevřeně ukázat násilí konané na nezletilých. Takhle jde sice o pěkně natočený, ovšem zbytečně překombinovaný thriller, který je daleko před spoustou jiných u nás natočených v posledních letech, ale pořád ne dost daleko, aby mohl konkurovat zahraniční produkci. A to je docela škoda. ()

viktorka181

Hnusnej film! Fakt strašně strašně hnusnej! Jako máma mám s tímhle tématem pořádnej problém a vždycky si říkám, že to bylo naposled, co jsem na něco takovýho čuměla. A pak se mi zase nějak stane, že na to čumim... Nutí mě to přemejšlet o věcěch, o kterejch vůbec přemejšlet nechci a pak to nemůžu vyhnat z hlavy a vůbec... No nic... Výborně zahraný od Ondry (tohodle týpka prostě můžu) a vlastně i od většiny ostatních. A na český poměry asi i slušně natočený, i když je to (opět) zmatený, jak včela na nádraží, solidně nedotažený a nelogický asi jako moje argumenty po pěti kouskách. Ale proč v tom hledat logiku, když se tvůrcům podařilo parádně zachytit atmosféru bezmoci a toho psycha, co se hlavnímu hrdinovi odehrává v hlavě... Jo, lepší průměr, ale už fakt nikdy nic podobnýho vidět nechci! ()