Na opuštěné mýtině najde lesní správce (Oldřich Kaiser) ležet bezvládné tělo muže (Ondřej Vetchý). Podaří se mu ho vzkřísit, muž si ale nic nepamatuje. Neví, jak se do lesa dostal ani proč je celý od krve a namísto odpovědí z místa uteče. Správce se vydává za ním a postupně zjišťuje, že muž je zapletený do krvavé msty, kterou možná sám inicioval a v níž důležitou roli hraje jeho čtrnáctiletá dcera (Lucie Šteflová). Kromě toho jsou ve hře čtyři miliony korun, dva uplacení policajti (Igor Chmela, Marek Taclík) a trojice mladíků (Ondřej Havel, Daniel Novák, Václav Vostárek), která rozhodně nemá čisté svědomí. V jednom dni, během několika hodin, tak jeden zločin spojí osudy několika lidí. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože hranice mezi pomstou a zločinem je velmi tenká.
V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z nich je vrah a kdo oběť? Ondřej Vetchý a Oldřich Kaiser v hvězdně obsazeném thrilleru, který se vám zadře pod kůži. (oficiální text distributora)

Arkanoid

Vzácna drsná téma, autenticita, výborne hrajúci Ondřej Vetchý, ale aj príliš priamočiary dej a nevhodne použité flashbacky. ()

OughJay

Na český poměry slušnej thriller, ale stále mě nepřesvědčil k tomu, abych na zdejší snímky chodil do kina. Kvality ze 60. až 80. let stále nemaj. No na Vendetu jsem se podíval hlavně kvůli Ondřejovi Vetchýmu, kterej zaperlil, ostatně jako vždy. Jestli v českejch luzích a hájích existuje vážně talentovanej herec, je to on. Scény s mladejma ale film srážely a silnější momenty má Vendeta asi jen dva - první když Vetchý přehrává pásku a druhej je samotnej konec, za nějž jsem byl po neslaný nemastný hodině a půl opravdu rád. ()

Zemi11

Kamera moc špatná, zvuk ještě o třídu níž! Vetchý s Kaiserem zachránili jinak hodně nepovedený film, který se vyhýbal všem scénám a ustřihával klíčové pasáže, které mohly zaujmout. ()

sedm.1

Tak, a pak že v našich končinách nejde udělat světové produkci konkurenceschopný syrový thriller. Jde a jak výtečný. A nebyl k tomu potřeba ani žádný originální scénář, panu Ondrušovi totiž stačil jen jeho obrovský talent a opravdu velká míra odvahy. Pustit se totiž do takovéto látky a především do výsledného zpracování, to tu jednoduše nemá obdoby a jen za to si zaslouží jak tvůrci, tak film samotný absolutorium. Je samozřejmě jasné, že odpůrci Vendety budou film kritizovat především za svou samoúčelnost a za prvoplánovitou jednoduchost, ale v tom tkví právě podstata údernosti těchto přímočarých, psychologických thrillerů, které jdou bez varování až nadřen, a které se zabývají čistě jen temnými odstíny lidských duší, kde není čas na lásku, porozumění a toleranci, v těchto filmech má hlavní slovo syrovost, nemilosrdnost a degradace základní lidské mysli, morality a intelektu. Takže, zápletka není nikterak složitá, samotný název v podstatě dost napovídá, o co zde jde hlavně, nicméně já před začátkem filmu vůbec netušil, čeho a koho se ona Vendeta bude týkat a když jsem to poté postupně během snímku zjistil, tak klobouk dolů, neboť jde vážně o emočně velmi silné a diskutabilní téma, které pro slabší povahy může být až nesnesitelně drsné. Naprostou špičkou Vendety je ovšem jeho zpracování, které považuji především díky atmosféře za zcela ojedinělé a nehorázně působivé a já si dovolím tvrdit, že v tomto ohledu nemá v české kinematografii vůbec konkurenci. Krom samotné látky k tomuto pocitu pak nejvíce přispěla i vizuálně sivá podbarvenost, výborná hudba a až enormně emočně vypjaté momenty, kdy jsem ani nedýchal. Zde odvedené herecké schopnosti mě též nadchly, ikdyž určitě ne překvapili, neboť od všech zúčastněných jsem prostě očekával nadprůměrné, až elitní výkony a bezpochyby jsem se jich dočkal. Zkrátka, je smutné, že se zde autoři jako Miroslav Ondruš tak málo prosazují, když je jasně vidět, že i tady u nás máme prostředky a kvalitu udělat přímočarý, mrazivý, intenzivní thriller, který se nebojí šlápnout do vosího hnízda, ovšem bez zbytečných velkohubých gest, tohle je prostě skutečnost, která ukazuje lidi, jací skutečně jsou, co se děje a o čem nechceme slyšet, co ti dnešní –náctiletí dovedou, čeho jsou s úsměvem na ksichtu schopní a já bych je věšel za provaz hlavou dolu, aby umírali zatraceně pomalu a bolestivě a aby přitom měli čas přemýšlet, že zodpovědnost by měla být jednou z nejzákladnějších lidských vlastností. Vendeta je prostě špičkový, psychologický thriller, který řadím i v celosvětovém měřítku k tomu nejvýraznějšímu, co v tomto žánru vzniklo. ()

herr_carter

Osvěžující a ponuře hnusná česká kriminálka, která mě lehce zklamala relativně vysokým počtem triviálních, až nesmyslných scének, které celý dojem dosti degradují, jinak ale Vetchý v roli zlomeného zaslepeného člověka opět exceloval. Film ukazuje,jak napínavě se dá natočit film s použitím jediného exteriéru......................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

-Dawe-

Pokud se do budoucna budou České thrillery ubírat tímto směrem, budu velice spokojený. Ondřej Vetchý je jasně nejlepší Český herec, kterého znám a tímto snímkem mi to potvrdil. ()

bari68

Hon kočky a myši, obete a vraha sa pretočí o 360 stupňov. Žánrové spestrenie českého filmového thrilleru. ()

cachina

Po dlouhé době mám radost z českého filmu. Snímek Vendeta je bezesporu jedním z nejpozoruhodnějších českých počinů roku. Jednak proto, že tvůrci zamířili do míst, kam se málo který český film odváží ( syrový thriller ). A také díky své atmosféře. Jen těžko bychom hledali v české kinematografii nějakou paralelu k Vendetě. Možná někoho kvůli zápletce napadnou Bastardi, ale srovnávat Vendetu a Bastardy by zanemanalo velkou urážku pro Ondrušův počin. Snímek je založen na jednoduchém schématu a krátké fabuli. FIlm je poměrně dost osekaný, žádné milostná linie, jak je zvykem, žádné odbočky, žádné vedlejší dějové větve. A to je jen dobře. Celou dobu se zaměřujeme jen na jednání postav. Ondřej Vetchý dokazuje v roli, ve které ho ještě český divák neviděl, že dokáže zahrát téměř vše. Další, kdo odvádí skvěle svou práci, je Oldřich Kaiser a také Igor Chmela coby zkorumpovaný policajt. Všem jsem všechno věřil. Dokonce se snímek vyhnul trapnosti, která je tak běžnou pro jiné české filmy, jenž se sanží o nějaký akčnější děj. Atmosféra filmu vás vtáhne a nepustí. Chlad a špína je cítit na každém kroku. Podzimní počasí, les, rozpadlá továrna. Vše podtrhuje pohyblivá roztřesená kamera, která v české kinematografii je velmi neobvyklá. Kamera často zabírá postavy skrz různé věci, schodiště, větve, roští apod. Dalším plusem je práce s hudební složkou filmu. Povětšinu jen instrumentální hudba pomáhá ještě více vykreslit syrovou atmosféru. Snad jediným minusem je fakt, že tvůrci v emocionálně vypjatějších scénách ještě více netlačili na pilu. Film si přímo žádal o výraznější práci s estetikou násilí. Většina násilí se totiž odehrává bez přítomnosti diváka. Ale jinak se jedná o velmi vydařený režijní debut Miroslava Ondruše, který si i sám napsal scénář. Bohužel fakt, že se nejedná o stupidní českou komedii, znamená nezdar v návštěvnosti filmu v kině. ()

klukluka

Tak tohle jsem tedy vážně nečekal! Zvlášť po prvních minutách filmu, z něhož jsem usoudil, že u mě bude bojovat maximálně o jednu hvězdičku za jakousi marnou snahu. Jenomže potom se to nějak rozjelo a ejhle, jsou z toho poctivé čtyři. A to na český thriller není rozhodně málo. Uvažoval bych dokonce i o pěti, kdyby si Igor Chmela ve filmu neřekl o 4 milióny korun. Český divák ví, že jsou to ohromné peníze, za které už by se dalo pořídit víc, než pouhý svoz odpadu. A Chmela toho nakonec vlastně víc neudělal. Snad ještě kromě toho, že musel zákonitě skončit v kriminálu za spoluúčast, což už ale ve filmu nebylo. Takže ta částka mohla představovat i jakési bolestné..? OK. Jinak to pro mě ale vážně byla velice slušná podívaná s výbornými hereckými výkony a vynikajícím režijním vedením. Když například kluk umíral v bažině, skoro jsem se bál, jak to s ním dopadlo ve skutečnosti. Líbila se mi i důsledná práce s timingem, nebo detaily typu- když někdo otevře bránu a nechce, aby ostatní věděli, že ji otevřel, tak ji taky musí zavřít. Fakt dobrý! Debutujícímu režisérovi gratuluji a ostatním uživatelům ČSFD doporučuji ke zhlédnutí. ()

Lukoboss

Přece jenom máme v tomhle žánru ještě mezery. Nedaří se tu temnou a tíživou atmosféru vůbec gradovat, není tam žádný napětí, a i když O. Vetchý hraje dobře (ostatně na toto jsme už zvyklí), nestačí to. Ti tři pubertální smradi mě srali od začátku tak, že bych jim dal facku bez rozmyslu, a to bych ani nemusel být otcem té slečny. Nenastane tam žádnej moment překvapení, nemá to ani nějaký zásadní vyvrcholení, prostě to tak nějak proplyne a tím to hasne. I když jsem rád, že se (KONEČNĚ!) začínáme pouštět do těhle vod, jsou tam ty nedostatky vidět. No chybama se člověk učí... tady to byly vydřený 3*. ()

joshula

Bez zbytečných průtahů a hlavně řečí. O co je pomalejší začátek, o to je to rychlejší na konci. Na české poměry je to něco nového. ()

CarlosX

Viděno na LFŠ v UH: Kvuli tomuto filmu se v letním kině zmoknout opravdu nevyplatí!!! Jedna hvězda za hudbu, druhá za nahé tělo Lucky Šteflové... třetí * by byla za krátkou stopáž:-), bohužel i ale zase umazal pajdající Kaiser. Takže celkově za ** ... dokonce ani muj oblíbený Ondra Vetchý mi tu jaksi neseděl. Celé si to prostě hraje na něco na co to zdaleka nemá. ()

tereza_p

LFŠ 2012: Obsahuje SPOILERY. Přijde mi, že film ztrácí dech ve chvíli, kdy se Vetchému dostávají do ruky tři mladíci. Jakoby tvůrci najednou nevěděli, co s nimi a vůbec co s filmem dál, a tak přidávají postavu Kaisera, která má snímku pravděpodobně dodat další rozměr a napětí. Místo toho ale vzniká podviná směska a film ztrácí původní atmosféru. Podle oficiálního textu distributora (viz výše) se zdá, že právě střet Vetchého a Kaisera má být nosným jádrem celého filmu, podle mě je to ale spíš krok vedle, který pohřbí do té doby skvělý Vetchého výkon v roli otce, který přišel o dceru. PS: Nicméně pokud byla čtrnáctiletá dcera tak blbá, že se nechala zjevně stejně starým spolužákem odvézt autem bůh ví kam, tak ji prostě nic jinýho potkat nemohlo. ()

Hanys_

Vendeta sice trpí malými neduhy (ti 3 grázlíci byli fakt špatní herci a hodil by se i trošku vyladěnější scénář, protože během těch 80 minut se tu najde dost slabších pasáží), ale na druhou stranu nabízí dost sakra zajímavých scén (úvod, závěr, diktafon) a to ji v mých očích posouvá celkem vysoko. 6.5/10 ()

Kanca

Ani ne tak ten příběh, ale ta atmosféra filmu mě naprosto dostala! Hodně mrazivý film, plný napětí (i když ano občas se to vážně táhne) s pár dost emotivními scénami (scéna s diktafonem) a několika scénami, kdy jsem radši musela zavřít oči (vážně jsem nechtěla vidět, jak to dopadne s tim chudákem psem). Navíc výborné herecké obsazení v čele s Vetchým, který mě po dlouhé době vážně herecky dostal. PS: Těch 62% tady moc nechápu, ten film má rozhodně na červená čísla. ()

Harapes

Napínavé drama,kde nervy se mnou hrály.Co stačí k velmi dobrému českému thrilleru?Dobří herci,dobrá kamera a výbornej nápad,jak se podívat na zločin a jeho odplatu z druhé strany.Chválím. ()

Ondracius

LFŠ 2012: (Nejspíš budu spoilerovat.) Kdyby to celé stálo jen na hlavní postavě, tak by to šlo, ale v momentě kdy na scénu přichází postava pana Kaisera, tak se podle mě projeví typické čecháčkovství, které kazí filmy. Místo toho, aby se pokusili udělat experimentální výpravu do duše trpícího otce, tak tam přidají výpadek paměti (trvající asi 1 minutu), poté kulhající postavu (už od začátku víme, že to je kvůli tomu, aby správce byl pomalý a otec ho mohl dohonit.) a nakonec dvouhlavňová brokovnice (a samozřejmě hlavní postava neví, že už je v ní jen jeden náboj). Jinak ale na naše poměry poměrně vydařený snímek. Pan Vetchý je brilantní, škoda, že pro mě mezihra s kulhajícím správcem Kaiserem byla snížením hodnocením filmu, ale třeba se to někomu naopak líbilo. ()