Novinářka Elsa Casanovová se v Afghánistánu a Pákistánu zajímá o osudy místních žen. Neváhá kvůli jejich příběhům riskovat ani svou bezpečnost. Její akce jsou nebezpečné a Elsa svým chováním na sebe a na svůj tým upozorní místní členy Tálibánu. Když se jednoho dne snaží pomoci tamní ženě Maině z moci skupiny Tálibánců vedených Ahmedem Zaiefem, je Elsa se svým doprovodem Tálibánci zajata. Francouzská vláda nehodlá nic nechat náhodě a okamžitě na místo únosu vysílá svou speciální jednotku. Rozhodnutí vojáky do akce nasadit ještě urychlí video, které teroristé umístili na internet. Na něm jsou záběry podřezávání jednoho z mužů z Elsina doprovodu. Teroristé na videu oznamují, že Elsa bude brzy také popravena. Speciální jednotka je tedy vyslána nad pákistánská kmenová území, kde má Elsu na základě zpravodajských informací objevit a zachránit. Malá šestičlenná jednotka vedená velitelem Kovaxem (Djimon Hounsou) seskočí poblíž místa, kde má být Elsa držena. Následný boj je krátký a úspěšný, vojáci Elsu i s jejím jediným průvodcem, Amenem, (druhý byl Zaiefem zabit) najdou a osvobodí. Komando však musí prchat do hor, protože Tálibáncům z okolních hor přicházejí další a další čerstvé posily. To ovlivní i ústup jednotky. Vojáci se nemohou dostat na místo, kde je měly vyzvednout vrtulníky, a musejí ustoupit do hor. Za neustálého boje musejí druhý den zamířit přes hranici do Afghánistánu, kde mohou využít pomoc spojeneckých jednotek. Znamená to však jediné – přejít hřeben Hindúkuše a zbavit se pronásledovatelů. Elsa vojákům přiznává, že pro Zaiefa je její smrt osobní záležitostí. Kovax a ostatní ihned pochopí, že se Tálibánců jen tak lehko nezbaví. Čtvrtého dne vojáci s Elsou a Amenem dorazí do malé horské osady, kde Elsa využije místních zvyků a požádá o pohostinství. To jim místní vesničané neodmítnou, a tak se vojáci mohou dovybavit na horský přechod a malinko si odpočinout. Jednotka je záhy napadena přicházejícími Tálibánci a stáhne se do hor. Na naléhání Elsy a Amena, kteří chtějí pomoct vesničanům, jež se teď Tálibánci za jejich pomoc vojákům chystají vyvraždit, se vojáci do osady vrátí a svedou prudký boj s Zaiefovou skupinou. Amen je v boji zabit a také jeden z vojáků, Victor, utrpí těžké zranění. Vojáci s Elsou se opět stahují do hor a pokračují ve své cestě přes afghánskou hranici. Ústup jim kryje odstřelovač Elias, který však nakonec v boji s Tálibánci podlehne. Zbytek jednotky s Elsou končí den v prudké sněhové vánici na horském hřebenu a pokouší se navzájem zahřívat. Druhý den ráno vojáci s Elsou zjišťují, že Victor noc nepřežil. Nezbývá jim však nic jiného než pokračovat v cestě... (TV Prima)

SphAnel

Pro mě je tu všechno co dělá film filmem! Právě to vtáhnutí do děje, ten pocit strachu o hlavní hrdiny, napjaté očekávání co bude dál, proč zrovna tak či onak. Má to příběh, má to děj, má to naboj i akci! Škoda toho konce. Film tak přišel o třešničku na dortu. ()

Ondrew

Film nam sice mozno ukazuje "len" jeden pribeh z mnohych, ktore sa v zemi Allaha odohrali, no spracovanie je vskutku vydarene. Herecke obsadenie vyborne, z hladiska akcie som sa teda rozhodne nenudil, no a zaroven si Francuzi odpustili akykolvek zbytocny patos, ktorym by bola snimka zarucene presiaknuta, ak by ju tocili za velkou mlakou. Trochu zamrzi rozklepana kamera, ale je to este stale v medziach normy. Myslim, ze to bolo rozhodne napinavych 110 minut, ktore nelutujem, prave naopak. 80%. ()

jopal

Tak neviem, ci dat 5*,alebo odpad. Zabava, podivana a napinak to bol poriadny, ale logiky to nemalo ani za nechet. Tolko stupidity a blbosti, co sa snazili v niektorych scenach vopchat divakom do hlavy sa len tak hned nevidi. Ale zo vsetkeho zabil vzpriameny bojovy styl specialnej jednotky. Edit 0618: Prva polovica balansuje na odpade, druha cast chyta za srdce. Ale celkovo strieda jedna absurdita druhu. Menim z povodnych 3* na slabe 2* ()

RyxiraAmy

Žádný velký zázrak to není, ale to se snad dalo očekávat. První půlka je ještě docela dobrá, ale od návštěvy vesnice úroveň klesá... Nápad přejít přes hory svou blbostí nemá konkurenci a to, že to vůbec někdo mohl přežít, je neuvěřitelné samo o sobě. Snadno by se našly i další nelogičnosti, ale po tom se ve filmech podobného žánru nevyplácí pátrat. Samotná akce je natočená dobře, žádné hraní si na hrdiny a podobně, i když jít ve čtyřech proti padesáti pološíleným talibáncům na nechráněném prostranství nejspíš není ten nejlepší způsob, jak si zachránit život. To se ale dá odpustit, a i přesto, že mě smrt oddaných kamarádů při nejlepší vůli prostě nedokázala dojmout a nějaké hlubší poselství, které nám má film zřejmě skýtat, jsem rovněž neodhalila. Je to nicméně solidní podívaná, při které se nenudíte. ()

DansteR

Netušil bych, že i francouzi dokáží natočit takovýto akční film, konkurující i Hollywoodským trhákům. Příběh je úžasný, dramatický a většinu filmu má i spád. Jen nikdy nechápu to logiku: obětovat několik vojáků pro záchranu jednoho civilisty :-D...Diane a Djimon předvedli užasný výkon a na Diane se navíc i dobře kouká. Takže podtrženo sečteno se to tak tak vyškrábalo i na ty 4* ()

MUNRO

Co by kdo chtěl?Natáčelo se v reálných prostředích arabského světa i na vrcholcích skutečných hor,což je dnes téměř rarita.V mnohých současných filmech se budují umělé vesnice na letištích,nebo obřích ateliérech,případně se točí v levných zemích-Bulharsku,Maroku,Maltě..Stéphane Rybojad vytáhl partičku herců pěkně do hor a snažil se pracovat co nejrealističtěji,v tvrdých podmínkách.Tomu já říkám opravdové umění a poctivě vydělané dolary.Co na tom,že Afghánistán a Pákistán nahradil sousední Tádžikistán,když s Afghánistánem přímo sousedí a pohoří Pamír tyto země svorně obléhá.Co se týče samotného provedení celého filmu,není mu rovněž prakticky co vytknout.Bojové přestřelky jsou udělány precizně,děj není nijak komplikovaný a klasických nelogičností naštěstí také mnoho není.Samozřejmě se najde hromada hnidopichů,kteří budou poukazovat na stokrát viděný příběh o jednotce,ze které odpadává postupně jeden člen po druhém,na až přespříliš jistého a neohroženého vůdce Talibanských pronásledovatelů,nebo na kýčovitý závěr,když z celé jednotky zbudou právě Ti,které by si každý tipnul hned zkraje filmu.Pokud tyhle kraviny někomu ještě vadí,neměl by si už příště pouštět žádný válečný film,protože originální témata byla v předchozích stovkách podobných filmů zkrátka vyčerpána a v každém příštím válečňáku se holt některá ta klišé opět objevit musí.Když vidím,že jsou zde troubové,kteří tuhle reálnou střílečku ohodnotí odpadem,je mi z toho šoufl.To musí být opravdoví filmoví fajnšmekři...Jestli tohle byl debut Stephane Rybojada,tak už teď se nemůžu dočkat jeho příštího díla! ()

Kozlowski8

Šest mužů speciální jednotky je vysláno, aby osvobodili novinářku, vězněnou afghánskými talibánci ve vesnici u pakistánských hranic... První polovina filmu, kdy probíhá vlastní vysvobození, mne bavila trochu více. Byla akčnější, přímější, svižnější. Druhá polovina nás zavádí do hor, přes které musí skupinka mužů s osvobozenou novinářkou přejít po tom, co přišli o spojení a nebylo možno dostat se k vrtulníkům. A tato část se táhla jako uvedené pohoří na Afghánsko - Pakistánském pomezí. Je to stále stejné - únavný a vyčerpávající pochod horami, odrážení útoků pronásledujících talibánců, postupné ztráty mezi členy záchranářské skupiny. Myslím, že tyto dlouhé, trochu nezáživné pasáže mohly být využity k bližšímu, důslednějšímu představení hlavních osob příběhu, které chybělo. Proto jsme viděli poměrně emotivně a psychologicky chudou i když dobře natočenou podívanou. Pokud by se stopáž ještě výce natahovala, začal bych se nudit a ještě výce přemýšlet o reálnosti a logičnosti příběhu, s čímž jsem měl i tak trochu problém. Nakonec to ještě nedopadlo nijak zle, také díky skvělé a krásné Diane Kruger, které jsem věřil každé slovo, gesto, každý výraz. 65%. ()

Dreamer odpad!

POZOR, SPOILER! Divim sa ze som to dopozeral do konca, asi len zo zotrvacnosti. Cely film ma asi takyto dej: ta ta ta - nezmyselna vrazda - ta ta ta - nezmyselny dialog - ta ta ta - nezmyselna vrazda - ta ta ta. Toto sa opakuje pocas celeho filmu, zabijanie bez dovodu, snad jedinym je citove vydieranie, ani to ale nevychadza kedze sa clovek nestihne zorientovat a uz je tu dalsia nezmyselna vrazda - a dalsia a dalsia a dalsia... Jediny dovod pre ktory by si film zasluzil hviezdu je odkaz na konci filmu, ale nie je to posolstvo a nepovazujem to uz za sucast filmu, takze kvoli tomu, ze ma "film" prinutil dopozerat ho do konca, vzhladom na dej, obral ma o moj cas a nedal mi absolutne nic a este je tu takmer v cervenych cislach, ma odo mna uplne zasluzenych 0%. ()

clikclikCZ

Tenhle film je taková francous(z)ká verze Slz slunce. Parta vojáků jde zachránit nějakou potrhlou ženskou, vyzvednutí vrtulníky je nemožné a tak se vydají na dlouhou a strastiplnou cestu s nepřítelem v patách, při které většina z nich zemře. Co je na tomto ovšem filmu je absolutně úžasný začátek. Ta písnička je tam naprosto geniální. Když jsem se na to poprvé díval trochu jsem se bál, že to bude slabota, ale francouzi mě mile překvapili. Herci docela vypadají jako vojáci, i když jejich smrt ve mě nic nevyvolala, ten šefík talibanu je teda trichu nereálnej, stejně jako únos slečny novinářky a taky to že by Kovax nechal Lukase jen tak odělit od jednotky, ale jak už jsem říkal je to docela dobré. ()

MartinReno

Velmi vydarený film,o ktorom som ani nemal potuchy,že existuje.Silno emotívne a napínavé pokukaníčko,i keď možno nie úplne originálne. ()

kolodej1

tak, mě to bavilo, jako ten samotný film, který má velmi jednoduchý, až prostinký děj. Ale přesto jsem se na to se zaujetím i jistým napětím koukal, i kdyý jsem si říkal, že odpadávají jak devět malých černoušků, tamhle jeden, tamhle druhy, tamhle dva. Coby žánrovka je to milé, je tu komu fandit a to je taky někdy dúležité, člověk potřebuje mít své favority. A že je nutné občas vypnout mozek? Někdy po náročném dnu mi to nedá až tolik práce. Je tedy pravda, že ta zásadní zápletka, kvůli které jednotka muela vyrazit na poměrně náročný trek, byla dost pitomoučká, to byla největší slabina, Kdo to skousnul, mohl se poté celkem bavit, Já bych to viděl na 70% ()

Ironhead

Slabsi ctyri. Frantikum se povedlo velmi slusne natocit to, co se amici snazej natocit kazdou chvilku a nejde jim to resp. to vzdycky sklouzne do straslivyho patosu s pomalu plapolajici ohorelou US vlajkou v pozadi. Minimalne pul hvezdicky za neuveritelne krasnou a charismatickou nenealicenou Diane ;) ()

rytir1

Ten, který by tomu měl zde rozumět nejvíce, to srovnává s Černým jestřábem, který je absolutně o něčem jiném. Vojenská tajná záchranná mise je zde podobná spíše filmu Slzy slunce. Stejně jako v něm i zde se jedná o naprosto nádherný film. I přes málo známé obsazení, kde se přiznám mimo Benoita Tic taca, mé lásky Dianky a Djimona jsem ostatní neznal, je film výborně natočen. Jak zmínil Malarkey, díky skvělému střihu. A jak zmínil jiný uživatel, francouzi opravdu umí více než jen mávat bílou vlajkou. ()

Sympy

Jeden z nejlepších filmů o speciálních jednotkách jaké jsem v poslední době viděl-kam se hrabou podělaní amíci. ()

bican1

Čekal jsem slabší odvar Slzy slunce, ale film mě docela nadchnul. Místo afriky je tu asie, místo Bruce Willise je tu Djimon Hounsou atd. Tohle téma už tu bylo několikrát malá speciální jednotka musí vyřešit těžký úkol a postavit se mnohonásobné přesile. Tentokrát zachránit krásnou Diane Kruger ze spárů talibanu. Myslel sem si, to bude klasické béčko, ale tenhle film rozhodně nenudil. Měl napětí od začátku do konce a byly tam záběry i na drsnou přírodu. ()

Hamar

Do určité chvíle plnokrevný akční válečný film. Potom trochu selanka, ale pořád moc příjemná selanka. Frantíci jsou tu za sympatické drsňáky a ne nějaké změkčilé žabožrouty. Bavil jsem se dobře. ()

Radek273

Moc dobrý akční snímek, který má v sobě spoustu napínavých, výborně ztvárněných přestřelek a emotivních momentů. Dost připomíná například film Na život a na smrt (2013) s Markem Wahlbergem v titulní roli. Na druhou stranu (jak zde již Malarkey trefně vystihl) střihač zřejmě opravdu sjel nějakou lajnu, jelikož nejen nepochopitelné hopsání z děje do děje, nýbrž také záběry složené z pomalu sekundových šotů, a z toho vás tedy jóóó rozbolí hlava!!! Zároveň se u mnohých situací neubráníte otázce "Proč?" .. no a to už je u akčňáku hodně blbý! Ano, je to podle skutečných událostí, ovšem v některých pasážích se nejde zbavit dojmu, že si rejža domýšlí a hodně "přikrášluje". Počínaje počtem islamistů, přes absurdní hon na snajpra, nepochopitelné braní ohledu na rukojmí (prostě jdeš s vojáky a hotovo, ne?!), nereálná závěrečná past pronásledovatelů (jak se tam dostali??!), a konče snad nejabsurdnější vojenskou myšlenkou "..prostě tu sednem a zemřem!". Takovéhle nereálnosti obrovsky celý dojem kazí! Sečteno, podtrženo, vůbec to není špatný snímek, ovšem má velké mouchy! ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()