Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

ABLABLABLA

Hodně ulítlé, hodně vtipné, vcelku akční, trocha drama, ač to neskončilo vlastně nějak šťastně, vůbec to na člověka nějak nepůsobilo smutně, pořád byl v takovém tom humorném opojení. Dost se mi líbil i ten dvojitý konec, nápadité. "Puts your hands up! - No. - What? - I said no. - Why not? - I don't want to. - But I"ve got a gun. - I don't care. - But... it doesn't make any sense! - Too bad. - Ooo... where are your friends? - I don't know. - Yes, you do know. - No I don't know. - You do know! - Shoot me than." a ještě jak to Christopher Walken říkal tím hlasem jakože ho to fakt nezajímá a že mu to je úplně jedno s takovým tím úšklebkem. Asi nejlepší a nejvtipnější scéna. ()

kaylin

Martin McDonagh je můj oblíbený autor, to už vím od chvíle, co jsem na divadle viděl českobudějovické provedení jeho hry Osiřelý západ. Hodně mě pak mrzelo, že už jsem nestihl dvě předchozí hry, které se v Jihočeském divadle také hrály. Jednalo se konkrétně o hry "Kráska z Leenane" a "Mrzák inishmaanský". Nedá se nic dělat, třeba se jich dočkám ještě někdy jindy. Mohl jsem se alespoň těšit na snímek "Sedm psychopatů". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/sedm-psychopatu-2012-75.html ()

gogos

Neotřelé téma podané v hodně originální formě. McDonagh se evidentně vyřádil. Sedm psychopatů je zpočátku hodně pozvolné, nicméně časem začne nabírat na obrátkách a pohlcovat více a více. Hodně zdařile pojetí filmu jen podporuje syrovost a nekompromisnost scén, místy totální ujetost a vše podtrhuje suchý a černý humor. Walken, Rockwell a Harrelson kralují tomutu dílku a jejich výkony značně zastiňují ústředního Farrella. Toho jsem nikdy moc v lásce neměl, nicméně tento film rozhodně za zkoušku stojí. A co se týče samotného McDonagha - toto byla má prvotina rozhodně mě navnadila na shlédnutí diváky vychvalováho snímku V Bruggách. Sedm psychopatů není film, který dokáže bavit masy lidí a otevírat fanouškům huby dokořán, nicméně je to skutečně originální dílo vystavěné na zajímavé a gradující zápletce a na hodně zdařilých výkonech zmiňovaných aktérů. Slabší 4* ()

Kaluž

Slušně rozjetá černohumorná gangsterka v polovině ubírá na tempu a podtrhává si nohy mírně rozplizlým (a peyotlem notně ovlivněným) závěrem v poušti. Prim ovšem hrají jednotlivé epizodky s představováním psychopatů. Na celé čáře vítězí hrobník Tom Waits s partnerkou, kterak upalují Zodiaca. Herecké obsazení bez jediné chybičky. Už úvodní tarantinovský dialog mafiánské dvojky "Rothstein/Darmody" mě ujistil v tom, že McDonagh opět nastavuje laťku vysoko. Že si ji sám ve druhé polovině shodí ani tak nevadí. Velmi osvěžující hovadina. Dal bych si celovečerák s tím Vietnamcem v kostýmu kněze. ()

DH3Factor

Musím říci, že poslední dobou mám štěstí na dobré filmy. Ne ani tak dobré pro každého, ale dobré pro mě. Filmy nutící mě k zamyšlení nad širšími souvislostmi. Zdárným příkladem je tento, možná až moc rozvleklý, ale jistě velice originální film. Sedm psychopatů si dělá srandu samo ze sebe a nápad s hlavním hrdinou, který si vlastně píše film sám o sobě je vynikající. Sedm psychopatů má vynikající i soundtrack. Sedm pyschopatů je řekněme velice slušně zahráno. Sedm psychopatů je, jak sám upozorňuje, film ve "vrstvách" a je na každém zvlášť k jaké vrstvě se dostane. Sedm psychopatů je film, kde mě velice pobavila scéna na hřbitově. Sedm psychopatů je film o šesti psychopatech. Sedm psychopatů je i přes všechnu tu krev, zvláštním způsobem laskavý film. Asi tak. ()

topi

Tenhle film od McDonagha mě moc nesedl...ani vyprávěním příběhu, ani po herecké stránce (ikdyž obsazení bylo výborné), ani hudebním doprovodem (přitom jsem čekal, že Burwell předvede super práci, tak jako v In Brugges). Takovej divnej film. ()

Remedy

Martin McDonagh prokázal své vypravěčské umění již ve svém vynikajícím debutu In Bruges, kde excelovali geniálně sehraní Colin Farrell s Brendanem Gleesonem. McDonagh je původně dramatikem a divadelním režisérem, což má za následek, že dialogy pod jeho taktovkou jsou parádně vybroušené a mají neskutečné koule (nezdráhal bych se lehkého srovnání s Tarantinem, kterého považuji za krále dialogových výměn s nečekaným koncem). Sedm psychopatů lze sice považovat za více mainstreamovou záležitost než zvrhle idylickou prvotinu natočenou v „prdeli světa“, nicméně z hlediska kvality scénáře a údernosti dialogů se stále jedná o extratřídu. Absurdita, naturalismus, mimořádně vyšinuté postavy, pekelné hlášky a místy černočerný humor sympaticky vzdávají hold takovým jménům jako Tarantino, Scorsese či De Palma. Divadelní soustředěnost z McDonaghova debutu byla nahrazena notnou dávkou absurdity a exponenciálně rostoucí brutality, což dohromady uhnětlo lehce úchylný, nicméně stále velmi půvabný a líbivý snímek. S velkým příslibem do budoucna, samozřejmě. ()

italka63

Kdyby tam nehráli Woody Harrelson a Christopher Walken, šla bych o hvězdičku níže, ale to zkrátka kvůli nim nejde. Absolutní mix všeho, na co si vzpomenete, s obrovskou černohumornou nadsázkou, obzvláště vysvětlení Gándhího výroku Oko za oko a svět zůstane slepý, to mě dostalo. Pěkný vizuál. ()

Philcze

Nejsofistikovanější legrace z Hollywoodu za hodně dlouhou dobu. McDonagh je vychytralý, opodstatní zpomalení děje, jeho nesmyslnost, ale vždy je to zatraceně vtipné a nějakým způsobem inteligentní. Navíc mě mile překvapilo, že si někdo konečně udělal srandu z faktické neexistence kvalitních ženských postav (a jejich smrtí) a z hlouposti finálových přestřelek. Milujeme je, ale proč si z nich jednou za čas neudělat legraci? Zvlášť, když je doprovázena geniálními herci (Rockwell je po slabším roce zase při chuti a hned putuje do TOPky), vynikající režií a několika scénami, na které se zkrátka nezapomíná. Už jenom kvůli hřbitovu doufám, že z toho bude kult. 90% P.S. Mini-reunion z úvodu potěšilo. ()

katuska138

Já mám s tímhle filmem ten problém, že na mě působí hrozně rozporuplně. Na jednu stranu totálně ujetá komedie bez sebemenších zábran, na druhou stranu snaha o hraní na city a typický americký moralizování. Jako spojil tyhle dvě věci celkem funkčně, ale k pořád mi k sobě moc nejdou. Těžko říct, kdo z nich byl největší psychopat a jestli pan McDonagh zamýšlel, abych se po shlídnutí cítila tak, jak se teď cítím, ale rozhodně jsem dostala něco, co jsem nečekala. ()

MATADOR

Těmhle filmům občas rád říkám "britské matlanice". Tvůrci se totiž občas tak kreativně vyžívají na zmatení diváků, že jsem v závěru tak rozpolcen, že si vlastně nejsem jist, kde hledat kvality. Seven Psychopats ovšem staví na poměrně zajímavém příběh, perfektním triu v čele s vyšinutým Samem Rockwellem, který mě vskutku překvapil. I tak se to ale nedá srovnávat s klasikou "Lock, Stock and Two Smoking Barrels"! ()

PogoJoe

Originální, nesourodá, trapná, téměř vůbec vtipná, vizuálně hezky natočená a herecky výborně obsazená blbost. ()

JohnMiller

Celkom zaujímavá zmes hercov. Je to presne podľa mojej chuti. Medzi notoricky známe tváre ako je Colin Farrell sa primiešali aj komerčne menej známy avšak beztak výborný Sam Rockwell, Christopher Walken či Woody Harrelson. Celí film je skonštruovaný z vynikajúcich dialógov s ktorých sa síce dozvieme málo ale hlášky sršia takmer s každej vety. A o čo tu vlastne ide ? Scenárista pracuje na svojom novom scenári ktorý nazval Sedem psychopatov. Keď neprichádzajú nápady tak poprosí svojich dvoch kamarátov nech mu s tým pomôžu. On však netuší že jeho priatelia sú takisto psychopati ktorý sa zapletú s nie práve najpriateľskejšou mafiou. Netvrdím že Martin McDonagh je to nový Tarantino alebo Guy Ritchie ale tento film má nadupané dialógy a hlášky natoľko že to stojí zato si pozrieť. Má to svojský štýl ktorý je v dnešnej komerčnej dobe plnej twilightom a transformerom a krátkodobej pamäte na nezaplatenie. Martin McDonagh sledujem ťa !!! ()

FilmFan24

Navnaděný hvězdným obsazením a režisérem, který měl na svědomí ony události "V Bruggách" jsem po skončení projekce jenom nevěřícně kroutil hlavou. Skvělý rozjezd na plný plyn s dialogy jako z Tarantinových filmů pokračoval víceméně zábavnými scénkami, které svojí nesourodostí celkové dění srážely v mých očích do podprůměru. Bohužel i se skvělými herci se dá natočit efektně se tvářicí blbina ze které si už ráno po shlédnutí nic nepamatuju. Asi to chtělo před shlédnutím po vzoru Colina Farrella vzít flašku dobrého bourbonu a sledovat v alkoholovém opojení... ()

Dont

Podle traileru i prvních zdejších hodnocení jsem čekal o mnoho více. Připadalo mi, že scénář na tom byl často podobně jako ten, který se tvořil ve filmu – plytký, nesourodý a nedodělaný. Místo smíchu tak občas hrozila spíše nuda. Druhá polovina to vylepšila, zejména fantastická scéna na hřbitově vyprávěná u táboráku měla „koule“ a konečně rozesmála více diváků v sálu. Jinak spoustu nadsázky kombinované s násilnými scénami, kde o krev není nouze, ale trochu někdy schází vtip. Ještě bych ocenil několik dobře vybraných songů a výborné herecké výkony v čele s úžasným Christopherem Walkenem. Colin Farrell splnil očekávání, Woody Harrelson vtipný jako vždy, ale je škoda, že poslední dobou je k vidění hlavně v těchto komediálních polohách, protože má určitě na víc. Celkově ale nemastné neslané tři hvězdy. ()

marleyy

90% Kino. Pro mě velice vtipný fim, plný absurdních situací a scén, které podtrhli skvělé výkony všech psychopatů. Hlavně Walkena, Harrelsona a Rockwella. Top scéna: šílenství na hřbitově. Ale lepší než Bruggy to nebylo. ()

Vědma

Byl to guláš a asi nejspíš segedinský, uvařený z hořkého zelí, ale ta poetika Brugg tam byla a ne že ne. Colin a Sam jsou zlatíčka. ()

Skip

Jen průměrný film s pár dobrými momenty, na které se bohužel až moc rychle zapomíná v té změti balastu. Promarněný nápad na potenciálně dobrý film. Holt se to někde mezi mozkem a rukama při psaní scénáře jaksi zaseklo. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)