Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

ataman329

taký nudný pulp fiction 2012. mám z toho ten divný pocit, že tak ako hlavná postava, scenárista McDonagh tiež na začiatku nevedel o čom to bude a mal len názov a postupne to vznikalo podobne ako film. to zrkadlenie mi nedáva inú možnosť, len veriť tomu, že to skutočne takto vznikalo. ale možno je to len film partie priateľov, ktorí si povedali: "poďme si spolu zablbnúť na plátne" oceňujem prvky satirizujúce majoritnú holywoodsku produkciu a "gore" momentky. celkový môj dojem je ale rozpačitý, tak nejak to vyšumelo do prázdna. ()

gumolit

Oko za oko a svet zostane slepý !!!Ale nie kdeže nebude jedno oko zostane chlapíkovi čo predposlednému vypichne to druhé!!!a presne podobné ladené dialógy a sem tam nejaká brutálna akcia s čiernym humorom skoro ako Tarrantino tarantinovský lenže tentoraz to išlo aj bez neho.Poviem to na rovinu Sedem psychopatov je prvotriedny nárez!! ()

Zombi

Hodně podivný guláš, který nakonec dává docela i smysl. Hlavní jsou tady ale postavy, které jsou všechny hodně svérázné a dobře obsazené, především Walkena jsem zase jednou rád viděl. V podstatě jsem se pořád uculoval a vyprávěná přestřelka mě fakt rozesmála. V Bruggách asi většině lidí sedne líp, ale i tak slušný. Slabší 4 hvězdy. ()

Weyland

Film mě od úplného začátku dostal do příjemné nálady. Sice po dvaceti minutách následuje mírně nudnější část, avšak hned po ní se to rozjede a divák se směje až do úplného konce této téměř dvouhodinové komedie. Všichni ze „sedmi“ psychopatů mají humorné a dosti zajímavé příběhy, které na vás opravdu nenechají zamračený výraz ve tváři. Závěr filmu je trošku až dojemný, ale myslím, že je i tak více než dobrým závěrem tohoto snímku. Na filmu jsem mimo jiné ocenil nejen klasické písničky, ale i přímo složenou hudbu pro tento film. ()

Jayem

Prvú hodinu film stúpa do výšin a ja som sa skvelo bavil, lenže ako to už býva potom sa šmykol a letel až na zem, kde si rozbil hubu. ()

zelvicka.

The Spanish have got bullfighting, the French have got cheese and the Irish have got alcoholism! Vskutku originální film, tak trochu parodující omšelá akční klišé. Billyho si prostě musíte tak trochu zamilovat, je to sice cvok, ale ve svý podstatě je to hodnej člověk. Walken má takovej obličej, že jeho role já málokdy zapomínám, a i tady stojí za to. A jsem docela Farrelův fanda, takže mě svojí postavou neustále ožralýho scénáristy zase udělal radost. Některé scény jsou prostě neskutečné, stejně tak jako někteří z psychopatů (hlavně těch které potkáme). A ve filmu neumře žádný zvíře. Zvířata ve filmech umírat nesměj, to můžou jen ženský. ()

sona123

V Bruggách, to byl film, na který jsem nikdy nezapomněla. A rukopis Martina je znát u Psychopatů už od prvních okamžiků. Přehlídka skvělých herců, dokonalé dialogy, ulítlost, která nezná mezí. Ve hře je dovoleno všechno a tady skutečně jako by chyběly hranice, ale přesto to celé dává dohromady jedinečný smysl. Je to tarantinovské, ale o level vejš, pakliže to vůbec jde srovnat, protože u Martina je to hodně intelektuální záležitost. Moc mě to bavilo a těším se, až se podívám znovu. ()

mosnak odpad!

Ty vole to byla nuda jako prase. Spousta keců a hra na mafióso? To,že se tam hodně kecá z toho nedělá "něco jako Pulp Fiction!" Tenhle film je přesně to o čem si celou dobu v tom filmu breptaj - vo hovně! 2% za Woodyho! ()

Rada

Dvě hvězdičky dávám jen díky výkonu Christophera Walkena a několika směšných scén. Celkově absurdní film, dialogy mi připadaly jako z venezuelské telenovely, žánrově ho nedokážu zařadit, že by komediální drama nebo spíš ztráta času? Už vím stačí na to jedno slovo SLÁTANINA. Podoba s Tarantinem? Možná, ale Tarantino je jen jeden. ()

simply

Není to tak působivé a vtahující do děje jako Bruggy. Na druhou stranu Sedm psychopatů je příjemný film, některé scény jsou opravdu povedené např. hřbitov nebo úvod a celý film má zvláštní atmosféru... ()

Nethar

Martin McDonagh nezklamal. Osobitý způsob humoru, který nemusí sednout každému. Bruggy byly lepší, ale i tohle má své kouzlo. Blbost, ale povedená! ()

Santino7

Zvláštny film, ku ktorému som si pomerne dlho hľadal cestu. Hlavným dôvodom je pravdepodobne to, že som o ňom vopred mal absolútne mylné predstavy a očakával som niečo na štýl rannej tvorby Ritchieho, respektíve Tarantina. Takéto prirovnania sú však úplne mimo, Martin McDonagh už po druhýkrát ukázal (prvé bolo V Bruggách, ktoré bolo podľa mňa priam fantastické), že jeho štýl je osobitý a nejde ho nikam len tak ľahko zaškatuľkovať. Avšak vyzerá to tak, že na ďalší jeho kúsok si ešte nejakú tú chvíľu počkáme - opäť - pri tomto bola tá pauza štvorročná, no a teraz to vyzerá pravdepodobne na ešte dlhšiu dobu, keďže nič nové nie je na obzore. A je to škoda, pretože aj tentokrát, hoci na jeho prvotinu to pochopiteľne nemá, sa mu to celkom podarilo. K príbehu ako takému nechcem písať nič obsiahle, ostatne tak či tak ešte nemám úplne pretriedené myšlienky (rozmýšľam dokonca, že by som si to pozrel odznova), no každopádne ma to zaujalo. Pre zatiaľ môžem snáď aspoň toľko, že obsadenie bolo fakt skvelé, či už ide o Farrella, Walkena, Rockwella, no taktiež aj Harrelsona, ktorý svojho psychopata číslo 3 zahral taktiež vynikajúco a miestami fakt pobavil (to však viacerí). Ak by som mal niečo v obsadení filmu predsalen vytknúť, tak by sa to týkalo jedine ak prekrásnej Olgy Kurylenko, ktorá podľa mňa dostalo až príliš málo priestoru ale s tým už nič nenarobíme, celkovo je to aj tak iba maličkosť. O poznanie viac mi prekážalo, že miestami, ako to tu už niekto príznačne spomenul, sa snažili dokázať až príliš a to im prerastalo cez hlavy. Tak nejak som to cítil aj ja, sám to však popísať neviem, proste mi tam niečo trošku nesedelo, možno to bolo chvíľkami až príliš nesúrodé, ťažko povedať... Ale ako vravím, inak to bolo fajn. 4/5 ()

Garch

Nesrovnatelně lepší a jiné, než V Bruggách. Ale, až tarrantinovská vybroušenost dialogů a kvalita kamery vynikne nejdřív napodruhé a s každým dalším shlédnutím (syndrom Pulp Fiction). Výborné obsazení prakticky všech rolí, korunované přesným Tomem Waitsem (původní znění je nezbytnost!). ()

Oralfabet

Bylo to asi jako Tarantino na nějakých tvrdých psychadelických drogách. Což překvapivě nebylo tak super. První lehké zklamání od pana McDonagha. ()

Renfield

Sice jsem doufal, že se tu Larry a Tommy (dvojice Michaelů potěší!) ohřejí delší dobu a že stihnou dořešit jejich dialogově parádní oční debatu, jenže nestalo se. Jak už to tak v některých životech bývá, celé to jednoduše vyřešil ten nejzajímavější z psychopatů, tedy jednička. Výborný úvod, po němž přichází tak trochu zmatek, je tu více možností jak dál, něco vyšumí, něco dostane pokračování a začne tvořit příběh. Přišlo mi, že se film hledá podobně jako jeho filmový scénárista Marty. Když se chytne on, děj se více zaměří na některé postavy a konečně se ustálí. Není to pozdě, není problém ani to, že co scéna to pomalu jiný žánr, té atmosféře tohle sedne, ale psychopati mohli být zajímavější. Překvapivě zaujmou ti, co mají nejméně prostoru, už zmíněná jednička a samozřejmě farář z Vietkongu. Herecky je to přesto zase na výbornou, obzvlášť Christopher Walken a Colin Farrell táhnou i oproti zbytku ne tak silné finále. Nebo takhle, zbytkem myšleno úvod a hřbitov, ten obzvlášť! Na Martina McDonagha lehce slabší, přesto nečekaně nejen dialogově (gore) ostré a zábavné, o což šlo v tomto případě jistě především. 75% ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)