Scenárista Marty (Colin Farrell) se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů: poněkud výstředního a většinou neza-městnaného herce Billyho (Sam Rockwell) a silně nábožensky založeného Hanse (Christopher Walken), který má za sebou poměrně působivou kriminální minulost. Tihle dva se příležitostně živí krádežemi psů, které po vypsání odměny vrací jejich zazobaným páníčkům. Proti tomuhle výnosnému byznysu má velké výhrady Billyho okouzlující přítelkyně Angela (Olga Kurylenko). Její obavy se mají brzy potvrdit…
Naštěstí Billy a Hans právě jednoho čtyřnohého mazlíčka unesli. Ovšem naneštěstí tenhle pes patří psychopatickému gangsterovi Charliemu (Woody Harrelson), který svého malého psíka nade vše zbožňuje. Charlie je nepředvídatelný, extrémně násilnický a rozhodně nemá potíže zabít každého, kdo má se zmizením jeho psa cokoliv společného. Vypadá to, že Marty bude mít o nadměrné množství inspirace postaráno. Ale dokáže s šíleným Charliem v patách zůstat naživu tak dlouho, aby scénář dokončil? (Bioscop)

kvasiva

Velice příjemné překvapení. Uragán hlášek a vtipů mě naprosto dostal. Děj, který prolíná několik, nakonec vzájemně propojených, příběhů s takovou lehkostí se jen tak nevidí. ()

campix

Muselo být hodně těžké pro Martina McDonagha pokusit se překonat svůj geniální debut V Brugách plných černého humoru. Podle mnohých se mu to nepovedlo a i já se musím přiklonit k tomuto názoru. Sice už jsem dlouho neviděl žádný film, který by tak skvěle balancoval na hraně mezi naprostou legendou a přeplácanou kravinou. Některé scény jsou naprosto geniální, zároveň i námět a dějové zvraty jsou téměř geniální. Bohužel celkově to legenda není. Prostě mi přijde, že filmy přeplněné kvalitními herci pak celkově pokulhávají. I přes všechna negativa musí srdce fanoušků bratrů Coenovic nebo Tarantina rozhodně zaplesat. ()

Jermann

Vypadá to, že scénář Sedmi Psychopatů opravdu psal alkoholik .. jednak moc nedrží pohromadě a až na pár "jasných chvilek" a povedenějších hlášek není právě z nejoriginálnějších. Co ovšem funguje dokonale je výběrové obsazení, kterému kralují zasloužilí umělci Chris Walken a Tom Waits a zdatně sekundují Sam Rockwell s Woody Harrelsonem .. jen Colin Farrel tentokráte dostal pramálo prostoru se projevit. Všichni se každopádně s chutí vyblbli a na výsledném celkovém dojmu je to znát. ()

c.tucker

Správně ujetý černohumorný snímek, který si mě prostě nemohl nezískat. Všech sedm psychopatů je naprosto luxusních, hlavně Tom Waits a Vietnamec. Občas tam jsou pěkné zvraty, které jsem opravdu nečekal. ()

Demon.N

Jsem obrovsky zklamán. S výborně namixovaným hereckým ensemblem tak trošku vyjebal pan scénárista. Jako sekvence krátkých klipů by některé scény byly zajímavé, ale jako celek to působí jak výlet na halucinogenních kaktusech. Lidově řečeno slátanina, kterou by měli nechat tvůrce sežrat politou tabascem. Od Maritna McDonagha bych podobnou zhovadilost nečekal. každej rejža s bujnější fantazií než jsou přifouklé silikony Pamely Anderson by s takovou zajímavou sestavičkou dokázal divy a nepotřeboval by ani kýble sraček na papíře! Od odpadu fim zachránily jen některé záchvěvy herců a doznívající tóny Different drum...takže krom zklamání jsem i nasrán a jdu si sehnat halucinogenní kaktus! ()

papaJA21

McDonagh neuvěřitelně baví. Nechal se inspirovat jak svými hrami tak především hollywoodem. Hraje si s divákem jako kočka s myší, nechává ho nalákat, aby se mu vzápětí vysmál a posunul děj úplně jinam. Nelogické a absurdní scény se tak střídají s dějovou linií, o které ovšem ani na okamžik nejsme přesvědčeni že je onou stěžejní linií a že se příběh z čistajasna neodkloní úplně někam jinam. Farrell, Rockwell Walken a Harrelson jsou neuvěřitelná zašmodrchaná čtyřka a McDonagh mistrně využívá jak jejich hereckých schopností, tak jejich herecké pověsti. Záměrně přiděluje hercům takové charaktery na jaké jsou od nich diváci zvyklí vídat, pohrává si s nimi a ještě je nepokrytě zveličuje a utahuje si z nich. Jak říkám, byla to fantastická zábava, jen ten konec jsem čekal ještě o něco málo vybroušenější. ()

pankreminek

Skoro mistrovský dílko řekl bych. Fakt super film, to jsem ani nečekal. Mimochodem Olze Kurylenko to tady víc sluší než v jakymkoliv jinym filmu. ()

Icefist

Sedm psychopatů mi nesedlo ani v akčních momentech, ani v klidných fázích. V prvním případě byl snímek až moc ujetý a v tom druhém zase nudný a nezáživný. Já jako divák jsem se neměl čeho chytnout a neustále jsem jen tápal. I titulková scéna byla již dopředu průhledná. Kdybych měl přecijen něco pochválit, tak několik dobrých záblesků neortodoxní postavy Sama Rockwella, ale když si to vezmu kolem a kolem, tak mě nenapadá, proč dát víc než podprůměrných 40 %. Oblíbená část- myšlenka vrahů seriových vrahů ()

TomPrusik1

Přišlo mi, jako kdyby scenárista tohoto filmu byl ve stejné situaci jako Collin Farrel. Chtěl napsat něco hrozně COOL, s černým humorem a tarantinovským scénářem. To se mu do jisté míry podařilo. Humor ve filmu opravdu funguje a hodně scénám jsem se zasmál. Například tohle bylo geniální. Někdy ale v půlce filmu začne film postrádat na logice a celé je to dost zmatené a divné. Opravdu jako kdyby scénárista nevěděl jak to zakončit a tak napsal úplný nesmysl a mysle si, že to nikomu vadit nebude. Ale mě to vadilo. 70% ()

klida

Místo projekce v Hostivaři jsem se usadil v Modré posluchárně a viděl dost nevyvážený film s pár výbornými místy, ale spoustu těch hluchých. Finále je navíc takové matné, i když scéna s Tomem Waitsem uprostřed titulků je fajn. A Olgu Kurylenko jsem vůbec nepoznal. (Asi) zklamání a kvanta nevyužitého potenciálu. PS: Bonny není jméno pro psa. ()

Radiq

Povedená hitparáda zabíjení, krve, zbraní + střelby z nich a docela i hlášek. Obzvlášť povedená byla scéna ze hřbitova, která do vší té zabíjecí atmosféry vnesla kopec humoru, i když černýho jak uhel. Postavy psychopatů skvěle ujeté, někdy až moc, ale vubec to nevadilo. Děj nepředvídatelný, protože jednání psychopatů se moc předvídat nedá. Akorát vietnamec mi tam moc neseděl. A Tom Waits se svým králíčkem tam sice taky v podstatě vubec nemusel být, ale ten byl zas dobře napsanej... a samozřejmě taky zahranej. Ono celkově herecky to bylo vynikající - skvělej výběr herců, mrtvol i děj, kterej byl sice místama smutnej, ale bylo to tak odlehčený a uvolněný, že slabší povahy by se z toho mohly i posrat, protože by se jim moh uvolnit i svěrač. Zas jednou absolutně nelituju lístku do kina. ()

panMartin

Z tohoto snímku mám vážně smíšené pocity. Ani nevím, jestli mě to tak dostalo, nebo jestli to byl takový propadák, proto dávám tři hvězdy, jelikož jsem na vážkách. První polovina filmu se mi líbila, druhá půlka ale za moc nestála. Příběh je chvílemi né moc pohromadě, spíše rozdělený do různých příběhů, nebo lépe řečeno scén, moc na sebe nenavazuje a člověk je pak trochu zmatený. Celý film táhne převážně vynikající Christopher Walken. Silný, příběh v Tarantinově stylu ale Tarantino je jen jeden. ()

URBAN

No musím říct že tenhle film mě vážně nadchl sice mám trochu výčitky že jsem mu dal tak vysoké hodnocení protože ta závěreční scéna si to vážně nezaslouží ale holt originalita tohodle filmu mě dostala no originalita jestli se tomu tak dá říkat někdy mi připadalo že autor až moc čerpal z Tarantinovy tvorby ale co Tarantina máme přeci všichni rádi sem tam to sice pokulhávalo a ke konci to vypadalo jako kdyby scénárista nevěděl co by tak si nejspíš nechal poradit od kamarádů z psychiatrie xDDD ()

flyboyeda

Olala, jizda. Hodne sileny scenar, zbesily az bizarni humor, mozna take trochu chaoticky film, ale tak dobre zahrano a tak extremne vtipne, ze jsem se bavil primo kralovsky. Podobny film muze mit klidne i par slabsich momentu, ale ty necekane krutovtipky ci moudra, co nasleduji, je alespon pro me hrave vynahradi. Sam Rockwell me i po letech dokaze prekvapit, jakej silenej maser to je. Farrell zraje jako vino. Walken je proste demon z nejstylovejsich. Harrelson rovnez nezkazi zadnou legraci, klobouk dolu. Tom Waits potesil. McDonagh je borec, tesim se na dalsi filmy. Pro me moc prijemne prekvapeni. O to vic, ze jsem slysel dost lidi prskat. Jsem rad, ze jsem se nenechal znechutit misty rozporuplnymi reakcemi. Humor dle meho gusta, 4 a pul bludistaka... ()

dr.fish

Opět na scéně jedna noční můra scénáristy. Čas od času nám holt nějaký scénárista má potřebu sdělit obsah své duše. A aby to nebylo tak nudné, napěchuje to podivnými týpky, pokud možno dělajícími jeden vtip za druhým. Nutno podotknout, že styl vyprávění těchto filmů je mi obvykle dost nesympatický, tady ale musím uznat, že místy je film nápaditý. Zúčastnili se ho totiž lidi co umí hrát a to je základ. Sam Rockwell se ve své roli našel tak, že utáhl celý film a ostatní mu přihrávají. Taky díky němu jsem se nakonec párkrát slušně zasmál. To je u komedií podstatný aspekt....no a jinak je to prostě výkřik do tmy, na který brzy zapomenu...už jsem vlastně zapomněl...65% ()

sir-dave

Řeknu to asi v několika bodech. Martin McDonagh není můj oblíbený režisér, netrefí se mi do stylu, i když má dobře hodnocené filmy. Půl hvězdy za poměrně originální nápad, který mě stejně nijak zvlášť nenadchl. Druhá je za finální přestřelku, díky níž to nebylo v mých očích kompletně hrozné. Třetí patří Abbie Cornish za její scénu v mokrém bílém tričku a poslední půl hvězdu dávám sobě za to, že jsem to chtěl několikrát vypnout a nedodívat se. Slabší než "V Bruggách". ()

E=mc2

Jedno z najväčších prekvapení. Šialené, brutálne, sebaparodizujúce. Výborné zapamätateľné scény. Avšak film nemusí sadnúť každému - pretože nie všetky bukvice na čsfd ho poberú aj jeho nadsázku. Komu sa páčili filmy ako V Bruggách, Kiss Kiss Bang Bang, a Tarantinova tvorba má nábeh na to, že aj tento film sa mu bude páčiť. Ťažká nezávislačina ktorá sa vyhýba artovosti = depresívnosti. Fantastická titulná skladba http://www.youtube.com/watch?v=wE4zDm0lt8M&feature=share Silný nábeh na kult, povedal by som. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

13.06.2013

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)