Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Master19

Výborně natočená vojenská akce, krutá jako lidstvo samo... O příběhu tu není moc co mluvit, v podstatě je to shrnuto v několika řádcích obsahu a otázkou je pouze, jestli někdo přežije nebo ne. Průměrnému divákovi je navíc jasné, že někdo přežít musí, jinak by to nenatočili, že... Byl jsem nadšen několika velmi silnými momenty, zaskočen syrovostí zpracování a dostal jsem chuť pustit si můj nejvíc nejoblíbenější válečný film Black Hawk down. ()

MichelSmith

Neskutočný film po pravde považujem to za najväčší trhák Wahlbergovej kariéry! Kto o tomto skvoste napíše ,že to je priemerné,alebo zlé dokonca ,má asi nejaký komplex,lebo toto malo všetko príbeh,akciu,napätie,velké scény a v neposledenom rade ohromné emocie! PS:Výborný komentár Chipsonator... ()

m.a.t.o.

Tí Navy SEALs to sú teda fakt iní vajčaci. Schytajú 30 guliek, spadnú z dvoch skál, ale behajú, skáču a strieľajú akoby sa ani nechumelilo. Oproti Marcusovi Luttrellovi vyzerá aj John Rambo ako dýchavičný astmatik bez kondičky. A vraj, že based on a true story...no ha-ha. Peter Berg bol vždy iba povrchný "břídil", a týmto filmom svoju povesť potvrdil. 45 % ()

blackJag

Dvě třetiny filmu působí celkem věrohodně (až na ty křupavé pády, kterým se Berg extra věnuje a které by, tak jak je nasnímal a nastříhal, nikdo nepřežil). Nedokáži říct, kolik kulek v těle a v kterých částech přesně je člověk může mít, aby si to špacíroval v terénu, ale ta závěrečná třetina s přátelskými Afghánci (ať se otírá o pravdu jak chce) je filmově hodně vycucaná z prstu. 60% ()

Avari.73

To by nebyl rok, abychom nedostali nějaký ten údajně pravdivý válečný příběh. Ano, vím, že je snímek podle knihy přeživšího, ale tohle Bergovi nežeru. Další agitka na jú es army, jak nás chrání před šmejdem z ves...ehm, z afghánských hor. Je na Vás na kolik této pohádce věříte stejně, jako filmovému provedení. Aspoň jsem se díky panu režisérovi dozvěděl kolik nábojů stačí na spojeneckého vojáka a kolik na toho talibánského. Zkuste hádat, ale pochybuji, že se spletete. Stejně jako u Bitevní lodi i zde Berg exceluje po technické stránce (takový zvuk je skutečně parádní), zbytek už je jen průměr s několika hovadinami, až píkovinami. Jeden by si myslel, že se tvůrci vyřádili v pitominách na vesmírném průseru v podobě Bitevní lodi, ale ne, oni to musí cpát i do životopisu obyčejného vojáka. Budiž, střílení bazukou vedle hlav ještě zkousnu, ale kurva, co ty snad půl kilometrový pády přes šutry, kmeny, šutry, šutry a zase kmeny?? Celé je to zalito uvěřitelnou (a skvělou mimochodem) špinavostí, takže domácí divák získá dojem, že jejich vojáci jsou skutečně takový macha, začnou tak napodobovat své vzory nebo vstoupí do armády s už nadepsaným vzkazem na náboji pro ty zlé teroristy na druhé straně zeměkoule o jejichž státu nemá 95% američanů ani zdání, kde leží. Další čtyři procenta jej bude hledat někde poblíž Guantanáma a 1% sedí v Kongresu, kde snad vědí, na co že to hází bomby za miliardy dolarů. Díky filmu jsme jim ale nuceni fandit a vlastně hned je rozseknuto o kom si máme myslet, že je zlý a nesympatický a kdo sympaťák, kterého by chtěl mít za souseda každý zdravě uvažující člověk. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2014/01/na-zivot-na-smrt-lone-survivor-steve.html ()

MI-380

Nešťastná válka, zoufalí vojáci, kteří se bojí CNN víc než nepřítele. Mnoho x-krát viděných vojenských šablon a fyzikálních nepravděpodobností, v druhé půli ale děj nabírá tempo, které až do konce udrží: 70% (jsem hodnotící 2544, dosavadní průměr je 76%). ()

vyfuk

Od začátku až do konce plný napětí. Prvních pár minut byla spíše je konverzační spletitost, což od filmu takového typu asi chce každý nejméně a pokud už, tak ať má hlavu a patu a má něco k příběhu. Tento film nás poté zavedl na čisté bojiště plné beznaděje, krve a bolesti, které se podle mě proměnilo v nejlepší válečný film za posledních pár let. Vžíval jsem se do každé postavy a snažil se si tento film užít na maximum. Skutečně... vrchol Hollywoodu na poli válečného žánru za posledních pár let. ()

Roseinka

Přiznávám se, že jsem to chtěla vidět kvůli Taylorovi. Ale pár filmů z Afghánistánu jsem viděla, takže jsem přibližně věděla do čeho jdu a jak to asi skončí. Film se mi líbil. Zaujalo mě, že když byli v lese a hlídali terén, že nehrála žádná hudba, prostě reálný ticho a nervy k prasknutí. Samotná akce byla dost drsná, myslím, že místy nereálná, ale co já vím, co všechno jsou tihle drsní hoši zvládnout než padnou. Zase začátek nám ukázal, že asi dost. Kdo to vzdal, šel, kdo to nevzdal, byl schopen asi přežít víc než obyčejný smrtelník. Konec mě dojal. Asi jsem nečekala úplně to vyústění. Jednou mi to asi stačilo, ale zpracování bylo kvalitní a udrželo mě v napětí, takže 7/10. ()

svobik

Škoda toho patosu, jinak je to místama krásně syrový. A půlhodinová akční scéna vyloženě strhující, Berg má podobný věci v malíku jako málokdo. 7/10 ()

Ravi

Z hlediska realističnosti si troufám říci, že velmi blízko pravdě. Nepočítám ty americké výlevy, těch se snažím si nevšímat. Je třeba trochu smeknout, že se tenhle příběh podařilo natočit. Američané jako páni situace selhali na všech rovinách. Tenhle film není o nepřemožitelnosti bojovníků s hvězdami a pruhy, i když sem tam také, ale naopak jako sebereflexe na chyby, které se při podobných akcích dějí a o rozvedení důsledků jedné do krajnosti. Jak se může zvrtnout jednoduchá akce, pokud se rozhodnete ani ne špatně, jako spíš vzhledem k situaci příliš citlivě. Dalším nepřehlédnutelným elementem je, co všechno člověk vydrží, než padne. Tohle není přehnané, přehnané jsou téměř všechny jiné filmy a tenhle je v tomto více realistický, než by možná někdo čekal. No zkrátka, pojďme na akci, vypadá to dobře, to si děláte kozy, jdeme pryč, tak to jsme v háji, balíme, prostřílíme se, daří se, nedaří se, daří se, nedaří se, skáčem, daří se, nedaří se, skáčem, ... no a tak dál, nechci víc prozrazovat. 75% = 4/5 ()

Kosmik 1

Jako věřím tomu, že ostří hoši z Navy Seals, kteří projdou kurevsky drsným výcvikem, při kterém si sahají na dno svých sil a kolikrát i při cvičení může jít o život, toho vydrží opravdu hodně oproti běžným lidem. Ale aby byli schopni ještě normálně fungovat, hýbat se a dokonce i střílet po tak drsných akcích, pádech ze skal, kdy už by měli všichni přelámané všechny kosti v těle a po několikanásobných zásazích kulek, vážně nevim nevim a zdá se mi to poněkud moc přehnané. Jinak se mi vše líbilo a je to film přesně pro nás chlapy. Dostatek akce, taktika boje, přestřelky a drsné dialogy, co víc si přát. 75% EDIT 18.10.2014: Ale co, dávám plnou palbu, tenhle film si to zaslouží. Ač je sice sprostej jako dvacet ožralejch dlaždičů a s tím heslem "Based on true story" to taky nejde brát zcela vážně, tak po druhé projekci prostě musím přidat. Muselo to tam být peklo... 85% ()

Guzo

Film by se v podstatě vešel do deseti minut a divák by absolutně o nic nepřišel. To je jeho největší nevýhodou, ale pokud to někomu nevadí a má rád válečné filmy, určitě si ho užije. Natočený je totiž velice dobře, boje v neokoukaných exteriérech jsou celkem realistické (pokud nepočítáme padání ze skal, kdy jsou z vojáků zbytečně dělaní terminátoři) a vizuálně téměř dokonalé. I tak ale nemá smysl dávat vyšší hodnocení, protože scénář je opravdu dost natahovaný. 6/10 ()

Stasz

Heh, zde nebudu zcela objektivní neboť... i když možná jo. Z jednoho pohledu je to reálné a z druhého nikoli. Velice dobře zvládnutý začátek filmu.. mohu potvrdit, že nějak takhle to na výcviku a poté na základně chodí. Přesunujeme se do terénu do lesa... zde stále věrohodné přemisťování a skrývání se, avšak přichází AKČNÍ přestřelování 100 vs. 4.. Zde jsem se jen pousmál nad tím, kolik toho ti amíci do sebe schytali a stále byli bojeschopní. Ano lze toho hodně překonat díky silné a pevné vůli a přesvědčení, ale vůle ti nezastaví krvácení. Konec je trochu zkreslený, ale tvůrci filmu to přece nějak ukončit museli. Další film.. jeden z průměrných.. možná lehce nad průměrem. ()

Pedross800

"TEĎ JSTE SVOU HLAVOU DOKÁZALI SVÝM TĚLŮM, ŽE SE DOSTANETE DÁL NEŽ JSTE SI MYSLELI, ŽE JE MOŽNÉ" Hoši od Navy SEALs jsou opravdu ostří řízci a ten dril, kterým procházejí se jim pak v těch zlomových okamžicích sakra hodí. Výborné válečné drama plné akce, napětí, adrenalinu a silných okamžiků.......tam kde většina vidí patos já vidím opravdovost a přátelství a odsuzovat v závěrečné pasáži obrázky a záběry skutečných vojáků, kteří tam padli, když se jedná o příběh podle skutečnosti je dosti ubohé.......ale což, většinou ten americký přístup kritizují Ti co neviděli Ameriku ani z rychlíku, natož aby tam aspoň nějaký čas žili a pochopili tu mentalitu......my evropani rádi o všem kecáme a kecáme, neustále podporujeme palestince, nejsme schopní si poradit s Ukrajinskou krizí natož s Islámským státem, a stále meleme a meleme a jedinej kdo pořádně s těma mohamedánskéma zkurvysynama opravdu bojuje a umírá jsou ti proklínaní amíci.......za mě výborný a silný film, který ani na chvíli nenudil. ()

Blackberry

Práve v tom závere sme to lepšie pochopili, nie vždy vedia zakončiť pôvodnú myšlienku tak zodpovedne. Po viacerých stránkach nadpriemer. ()

Autogram

Úvodná tréningová pasáž je krátka, takže ma ten tvrdý neznesiteľný výcvik nestihol odradiť a prišla skutočná akcia. Medzitým len malá odbočka k súkromiu zúčastnených a vojenská chvíľka poézie, ktorá sa trochu líši od tej nedeľnej. Potom je tu už vojenská útočná akcia, obranná akcia a nakoniec už len zúfalá akcia, kde sa holý život zachraňuje kamikadze skokmi zo skál do roklín. Vo filme sa našlo zopár zaujímavých momentov, ale nakoniec je to skôr opis udalostí, často málo pravdepodobných, a skončí to bez nejakého dojmu, ktorý by vo mne pretrval. –––– Americké jednotky sa budú riadiť zákonom o vojenskom konflikte. Použitie smrtiacej sily je povolené. ()

Jaro.Krafcik

Slabota a ešte raz slabota. Americká propaganda by až tak nevadila. Ale tá prvá polovica kecov bla bla ktoré nejako nedavaju zmysel. Aspoň druhá polovica je lepšia a akčnejšia ale oči neprižmúrím. Vojnový film tak trocha oničom. 2* ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014