Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Qitek

V recenzi na tento filmovej kousek jmenovala MovieZone filmy jako Černý jestřáb sestřelen a Zachraňte vojína Ryana... Kdybych tohle, co jsem teď napsal někde vyprávěl, byla by za tím pauza. Dal bych tomu tak dvacet sekund a očekával bych od těch, co nový Bergův počin viděli, nechápavé zakroucení hlavou, posměšky či rovnou smích. To je vše. Dále nemám co dodávat i přes US srdceryvné True story. ()

viperDavid

Jo dělat táborák uprostřed zasraných afgánských hor se nevyplácí. Škoda, že to amíci opět přestřelili a ze svých vojáčků udělali téměř nesmrtelný. Jinak poutavej příběh a skupince proti stovce. 4* ()

Mrkvič

Usnul jsem už při úvodních titulcích. Během první hodiny se mi to povedlo ještě hodněkrát. Když začala akce, bylo se aspoň na co koukat. Peter Berg už rozhodně natočil lepší akční filmy a Černému jestřábu to nesahá ani po kotníky. ()

Honzek

Patriotismu není nikdy dost a už vůbec toho umělého a zbytečného. Amerika opět ukazuje, jak trpí a to díky svým špatným rozhodnutím napadat cizí země a státy pod jakoukoliv záminkou co jí zrovna přijde na mysl. Války jsou zbytečné, to už pár století víme, až na to, že se dostáváme do doby, kdy se na plátna kin a obrazovek mohou dostat celkem autentické pohledy na věc, jako například tohle. Věnováno padlým hrdinům za zbytečnou věc. Ve své podstatě se jedná o průměrný snímek, ale jelikož mi v hrudi bije srdce militaristovo a je mi těch chlapů líto, dávám se slzou v oku čtyři hvězdy. ()

Mirokukii

Těšil jsem se na solidní vojenskou přestřelku v krásných horách a dostalo se mi přímo skvělého akčního boje. Vůbec celý úvod do akce, a její postup, je velmi přehledný, a dynamický. O postávách bych klidně nemusel vědět vůbec nic a stačilo by to, jelikož asi nejdůležitější část rozhovoru nad osudy zajatců je bezchybná a spolu s klidem před akcí, dostatečná. ()

Johnny.ARN

LS je rozhodne jeden z tých lepších ultimate survive filmov z prostredia armády. Aspoň čo sa make-upu a kamery týka. Dej je síce podľa skutočnej udalosti, tomu sa nedá nič vytnúť, ale keci o priateľstve a bratstve uprostred boja som nejak nemohol prehrýzť. Taktiež ústup strmím zrázom, dva krát, nepoškodené zbrane a dedina, ktorá sa postaví talibancom, trochu mi to prišlo pritiahnuté za vlasy. Ale zato trištvrtiny filmu sú jedna veľká akcia, ktorá je dobre natočená, s priehľadnou kamerou, zaujímavými zábermi. Herecké obsadenie celkom fajn. Trochu som mal obavu o Fostera. Predsa notorický feťačik a dostane úlohu mariňáka, ale na prekvapenie to zvládol. Hirsch a Kitsch sa nechali pekne rozstrieľať a šéf Wahlberg vlastne ani nemal veľmi čo hrať. Potešila ma prítomnosť Banu ( síce na krátko ). Film mal celkovo dynamiku, akciu a napätie, aj keď niekedy vyčaruje úsmev na tvári. Preto ma zase raz Berg so svojou réžiou pobavil, aj keď asi neúmyselne. 3 z 5 ()

LiborGondek

Je vidět, že je to podle skutečnosti, kdyby to byl normální válečný americký film, tak komando pozabíjí všechny a nikdo z nich neumře. A víte co? V téhle podobě je to lepší. Členové SEALsu jsou opravdu elitou ve svém oboru, ale oběti se nevyhýbají ani jim. A to je třeba si uvědomit. Když se kácí les, padají třísky. Je dobré vědět, že protiváhou terorismu jsou takhle dobře vycvičení vojáci, kteří z boje neutečou. ()

Simpoch

Úžasná kamera a dobré herecké výkony dávají dohromady téměř věrohodný, a na 100% poutavý příběh. Palec hore. ()

Lachtaan

V dnešní době se všichni jako stádo ovcí soustředí na spoustu třeba i ve finále dobrých ale za to nesmyslných snímků a přehlížejí opravdu skvělá filmová díla, založená na opravdových tragických událostech.. Jako ovce řeší jako hrozný globální problém oběti teroristických útoků v Paříži vloni v listopadu, o kterém věděli jen díky obrovské medializaci, ale že by věděli o čtveřici těchto odvážných vojáků, co se na vlastní pěst postavili stovkové přesile nemilosrdných talibanců, to už jde zcela mimo ně.. Na válečné filmy se samozřejmě vždycky musí dívat z jiného úhlu pohledu, než na ostatní žánry, které v 90% mívají od skutečných smutných událostí hodně daleko.. Skvělý výkon skvělého Marka Wahlberga pod taktovkou skvělého Petera Berga - není si na co stěžovat :) ()

Sfinkter

Rozdíl mezi vymyšlenou válečnou historkou a realitou - v té reálné většina lidí zemře a nikdo se nevrací jako hrdina. Lidé žádného národa nejsou černobílí, ani Američané, ani Afgánci. Když dojde na válku, tak již vše černobílé je. A buď přežijete nebo ne. Hodně silný příběh a čest všem zúčastněným. Silné 4 hvězdy. ()

Tosi

Skoro šestnáct tisíc hodnocení, jo? Tak když už jste to teda všichni viděli, kašlu na nějakej komentář ! ()

honza7

V poslední době mám tendenci u filmů usínat... nevím proč. Na základě toho buď film hodnotím, nebo nehodnotím. Vzhledem k hodnocení můžete asi vědět, zda jsem to vydržel nebo ne (koneckonců s přítelkyní v náručí se usne hned :-D ). Film se z války přenáší spíše k boji o přežití pod útoky teroristů. Nahlédneme i do hlav vojáků, kteří přemýšlí nad ušetřením životů a případně jejich důsledky. Rozhodnout se musí, a ať se rozhodnou jakkoliv, může to vždy dopadnout špatně - správné rozhodnutí tedy neexistuje. Prolne se nám humánní přemýšlení vojáků z vyspělých zemí (mluvím množně, jelikož takto dle mého uvažuje každý bez ohledu na národnost), a zvířecím chováním ozbrojenců z ostatních zemí. Zatímco voják vyspělé země si uvědomí následky svého činu, zachová se jako člověk, což se nedá říct o druhé straně. Zajímavé akční scény, neustálé utíkání a pronásledování dodávalo atmosféře filmu správný "šmrnc". Někdy jsem ovšem přemýšlel, zda je možné opravdu přežít a běžet dál po takové náloži kulek a držkopádů. Co dále hodnotím jako student mezinárodních studií kladně, je závěr. Voják se dostane do opuštěné vesnice, kde mu nabídnou pomocnou ruku. Ne každý si uvědomuje, že džihád nemá jen "po meči", ale že jsou 4 varianty. Vyzobrazuje lidstvu, že ne každého islámce musíme házet do jednoho pytle, ale že existují i tací, kteří se k ISIS nehlásí a naopak, snaží se proti nim bojovat. ()

BS

Stěží uvěřitelné, přesto však bavící po (téměř) celou dobu. Bohužel ty nerealističnost v přestřelkách mě ničila, nemluvě o těch dvou pádech ze skály, kdy jsem si při každém nárazu musel říct "Dead.". Předtitulkový závěr byl možná až moc dlouhý a přehnaně hrající na city. ()

elanius

(24/2014) / Po Battleship to asi horšie už byť nemohlo. Chvalabohu že to je kvalitatívne dosť slušný skok. Pri hodnotení veľa zaváži, či je divák schopný tolerovať americký pohľad na zobrazovanú situáciu. Miera amerického patriotizmu je však podľa mňa na docela zvládnutelnej úrovni. Poďme teda s chladnou hlavou k filmu. Osobne moc nie som na vojnové filmy a s tým, že som o Lone Survivorovi netušil zhola nič musím konštatovať, že keď už tak mi vyhovujú army záležitosti pojednávajúce o "mikro" konfilkte. Berg vytvoril na malom priestore super dynamický zážtiok. Najdlhšia, stredná akčná časť sa veľmi podarila. To ostatné sa pretrpeť dalo. (7/10) ()

Cocacolix

Film je založen na skutečné události, ale jsou v něm samozřejmě nesrovnalosti a některé pozměněné události. Nicméně, zrovna to co je filmu nejvíce vytýkáno, tak docela sedí... Nejsem schopný doložit přesný počet průstřelů jednotlivých účastníků boje, ale bylo jich dost. Na plátně to z nich sice dělá Robocopy, ale adrenalin Vám v danou chvíli vážně pomůže. A pády ze skály? To co ve filmu může vypadat dramaticky zase až tak dramatické být nemusí. Tady bych trochu podezříval Berga, že to trochu víc (a přitom fakt působivě) připepříl. Nevím, pravdu zná jen Luttrell sám. Nemám ve zvyku hodnotit filmy podle předlohy, ale samostatně. A tohle se mi celkově líbilo. Patosu tam moc nebylo, herci se hezky doplňovali a jsem rád, že i na vojenské chování se nezapomíná. Možná by se mi víc líbil děj ohledně zachránců, ale chápu, že se to mělo motat jen okolo Luttrella. ()

ywo666

Je to celkom dobrá vec. Prvá polovica je síce slabšia. Dokumentárne veci sú fakt otravné, ale ako sa vystrelí prvý projektil, film má gule. 4 borci kosia jedného Muhamada za druhý a pritom dostávajú taký náklad, že som s nimi fyzicky trpel. Ak si toto vezme na paškál honest action miesto 4 borcov budú potrebovať tak stovku. Keby tých talibancov pokosili ešte viac, asi by som dal 4*. Tak solídne tri. ()

venison

Příběh, který tu byl už tisíckrát, ale to ztvárnění mě dostalo.. Neuvěřitelné záběry jak z National Geographic.. Navíc celkem surové k hlavním protagonistům.. Navíc mě filmy "americká armáda se taky splete" baví čím dál tím víc ;-) ()

majxik

Strhující podívaná, ale trošku moc zholywoodovaná, po některých scénách by lidi nevstali ani omylem, natož na řežiserův pokyn. ()

_DAVE_

Všechno fajn, až do chvíle než začali pánové ze SEALs přežívat tak silné fyzické útoky, že by i Terminátor kulhal. Několik kulek v těle, pády z vysokých skalnatých říms bez přileb, všechno rozdýchali. Plus ty sentimentální zpomalované závěrečné "koncovky" jednotlivých členů týmu... Chtělo to méně patriotismu, více reality. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014