Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

HAL

Když na přelomu tisíciletí přišel do kin film Černý jestřáb sestřelen, revolučně změnil představy o tom jak má vypadat válečný film - nekompromisní důraz na realitu intenzivního boje o život v jedné nezdařené misi na první pohled anonymně vypadajících vojáků, postavený na reportážní knize podle skutečné události. A přesně na stejnou startovní pozici se staví Peter Berg (Království, Bitevní loď) s "Na život a na smrt": Nezdařená vojenská operace a následující zoufalý boj malé, skvěle vycvičené jednotky, proti ochromující přesile povstalců - zachycená v reportážní knize, a nyní Bergem přetavená a do co nejrealističtějšího snímku. Dokonce i shodných 8 let po oné skutečné události. Zde sleduje čtveřici specialistů Navy SEALs nasazených tajně v Afghánských horách na nalezení a zlikvidování jednoho z vyšších hodnostářů Talibanu. Ti jsou ale před možným splněním úkolu objeveni skupinkou pastevců koz, kterou po chvilce váhání nechávají jít ("Nemůžeme je zabít, to by v televizi vypadalo blbě.") - a místo lovení teroristů se sami stávají štvanou zvěří. Nezbývá jim než zakopat se v lesích a doufat že posily přiletí včas. Pak už jde jen o honičku po lese provázenou nepřetržitou střelbou z pušek i raketometů, a obligátní vršení desítek mrtvých na straně Talibanu a několika jedinců na straně Američanů. Tolik praví historie, "Na život a na smrt" nicméně není dokument, ale Hollywoodský akční film, a to je zásadní kámen úrazu - realismus zůstal na papíře, na plátně se stává plochým plakátem pod tíhou epických kamerových obletů, nesčetných záběrů proti zapadajícímu slunci a nekonečných zpomalených záběrů umírajících vojáků, z nichž teče patos po hektolitrech. Bergův předchozí film byla Bitevní loď - cheesy parafráze na Transformers, a onu snahu o odlehčenou efektní zábavu z ní ze sebe evidentně nedokázal setřást, víc než syrové drama až na dřeň toto zkrátka víc vypadá jako další film Michaela Baye. Včetně závěrečného zúčtování se závěrečným záporákem. Berg stojí nerozhodně mezi Michaelem Bayem a Ridley Scottem, nevěda komu z nich by se chtěl podobat víc, a tak se mu jeho film absurdně rozpadá pod rukama. Btw u závěrečných titulků hraje nejnudnější cover geniální skladby "Heroes" Davida Bowieho jaký si jen jde představit. 5/10 ()

Peytl

Netuším, čím loni mávali Bergovi kolem penisu, ale musela to být nejméně zrezlá motyka, jinak by nemohla vzniknout taková patetická sračka jako je Bojová loď. Od přiblblé scifi kraviny k syrové pozemštině je více než patrný jistý posun. Loňská kulhavá transka s boa a vlajkou s růšofými proužečky, proti nekompromisnímu gladiátorovi. Jasně, některé maličkosti převzaté od soudruhů z Rusákova mě lehce iritovaly, každej Talívanec jde k zemi na první dobrou během pikosekundy, zatímco Tuleni jsou jak cedník a ještě stačí masturbovat, nešť, možná jim jen křivdím, nejsem žádný muniční specialista a vím tedy hovno o ráži, úsťové rychlosti, váze projektilu a podobně, navíc jsou to opravdu tvrďáci, tak je zkrátka pár průstřelů od kalacha nerozhodí. Nejsem ani vojenský stratég, má bojová taktika by skončila na obětování levého křídla, respektive bych dokázal obětovat křídla obě, ovšem Wings dostala nadílku, která zaváněla ignorantstvím a diletanstvím, aspoň co se týče letecké podpory, kde byla rozvědka, bezpilotní Predátoři, družice...? Vše za bžiliony, ale ne, to je jen samej brífing s modelama od revell a ve finále k ničemu. Nemá cenu rozebírat něco tak složitého a dělat tak ze sebe ještě většího trotla, tedy jen vyzvracím závěrečné resumé. Výbornej, ultimátní a extrémně tvrdej biják, slabším povahám a teploušům doporučuji raději Honzíkovu cestu. ()

mzss1

|50%| Tak a je to za mnou. Na tento film jsem se docela těšil. Trailer a celkově ta tématika atd – to mě celkem přitáhlo. Nejsem teda úplný fanoušek do těchto žánrů, takže jsem nějaké obrovské očekávání neměl, ale přesto jsem dostal trochu méně. A to především kvůli strašlivě nelogickým chybám. To byl největší zádrhel filmu. Po skončení jsem přesto viděl určitou nadprůměrnost, ale postupem času jak se mi snímek rozležel v hlavě, se mi trochu snižoval celkový pocit na toto dílo. Původně jsem si říkal, dám hodně dobré 3*, tak okolo 68%, ale nakonec jsem si vše pečlivě zvážil. Není to vůbec špatný film, shlédnutí nelituju, ale podle procent na csfd a tak jsem čekal lepší film. Takhle je z toho takový zvláštní rozporuplný a pouze průměrný film. Jak jsem psal, určitá nadprůměrnost se v některých scénách najde, ale i tak je to celkem slabota, když vezmu v potaz, že byly upoutávky a tituly, že toto je podle skutečné události fakt dramatický film, připomene Vojína Ryana atd. To mě trochu naštvalo a mnohé vášnivé diváky válečných filmů to může až dost urazit. Mě to taky docela namíchlo, ale přesto film hodnotím jaký je, trochu beru v potaz toleranci a je to. Celkově má být válečný film či už válečné drama trochu velkolepější, zaměřovat se na ostatní prvky filmu než jen vojáky a nějaký účel mise a příběh ? To bylo totálně v pozadí, či to skoro vůbec ve filmu vidět nebylo. V některých názorech co zde píší moji oblíbení uživatelé jsem se zcela shodl. No, vypadá to teda, že spíš píši hodně kritický komentář tak na 1 hvězdu, ale tak to není. Tak zkusím nyní uvézt, klady, které zde rozhodně byly. Úvod je celkem zajímavý a pak se teda vše bude natahovat, takže až asi do zhruba 50 minuty se nic zvláštního dít nebude, ale já byl spokojen. Samozřejmě se z toho dalo vymáčknout víc, ale tým vojáků mě bavil. Wahlberg byl ze začátku docela nevýrazný, ale pak se rozjel a ke konci mě neuvěřitelně bavil, takže herecké obsazení bylo dobře zvolené. Jak vojáci postupovaly, to vše bylo takové lehce napínavé, nepředvídatelné atd. Pak dojde k akci a to byl teda masakr. Ale bylo to bohužel dost rozporuplné. Natočené to bylo perfektně a i to mělo dost nápadů. Byla to řežba, bylo to reálné. Vojáci dostaly zabrat, ale byly to docela pěkní supermani. Já mám samozřejmě rád i přeakčnělé filmy, třeba seriál Kobra 11, kdy hlavní hrdina Semir vyskočí z auta a střílí, ale zde bylo jasné, že v žádném případě není možné, aby vojáci schytali tolik kulek (cca 6 +-1) a dál bojovali. Několikrát, aby se zřítily z kopců, spadly na tvrdý kámen či skalisko – to fakt bylo neuvěřitelné. Ještě ty zpomalené záběry jak padaly z kopců – to bylo docela trapné. Jinač to bylo napínavé, i dobře zahrané. Prostředí filmu, ke konci mě to bavilo i víc. Wahlberg to skvěle tahal. Ikdyž ke konci další nelogické chyby přibyli. Místní lidé, hned hrdinovi vojákovi pomůžou, pohoda, jejich bližší důvod proč to udělaly ? To tam ani nenajdeme. Jako, film jsem přežil v pohodě, nijak zvlášt mě ty nelogické chyby nevytáčeli, ale prostě jsem si je nemohl nevšimnout, bylo jich dost. Hudba byla taková normální. Jako válečný film se to brát ani moc nemá. Dobrý pokus to byl, ani na chvíli jsem se nenudil, ani při prvních 50 minutách, takže ty 3* dávám s klidnou duší. Nebýt těch nelogických chyb a lepšího závěru, možná bych ty slabší 4* dal. Závěr byl takový moc rychlý a až moc hvězdný. Je to velmi těžké zhodnotit. Takže nakonec čistý průměr. Nevím jak bych to měl dál popisovat, ani přesně nedokážu vše vylíčit. Snad jsem něco vštípil do tohoto komentáře. NELOGICKÉ CHYBY – největší kámen úrazu no. Navíc bylo vše jednoduše pojato, příběh a vše ostatní bylo slabé, ale i tak at už tento komentář vypadá sebevíc kriticky to nebylo úplně zlé. Prostě mě naštvalo, že si film hrál na něco co není. Na velký válečný hit a to fakt ne. Myslím, že už nemám co dodávat. () (méně) (více)

liskam

Jediná zajímavost přišla až ke konci flimu, kdy jsem se dozvěděl proč Wahlberga zachránila ta cizí vesnice Afgánců. Vše ostatní považuji za slušnou propagandu americké armády a jejich Kyborgů. Za mě 45% ()

Omnibus

Opravdu působivý prolog. Koláž momentek z extrémně drsného výcviku Navy SEALs navodila atmosféru a slibovala zajímavý film. Bohužel se pak posrala nejen akce „Zabijme šáha“, ale posral se i režisér a scenárista v jedné osobě Peter Berg. Film má totiž tři části různých kvalit. První je dobrá a vrcholí velice silnou scénou, kdy celou technokraticky naplánovanou operaci, se všemi těmi vrtulníky Apache a satelitními telefony, jim jednoduše zruší stádo blbých koz s pitomým dědkem a dvěma kluky. Vyřešit dilema, zda za nepřítele považujeme jen chlapa se samopalem nebo i obyčejného pastevce koz, byť s turbanem plus vysílačkou, a kolik dětí je morálně přípustné zabít při honu na arciteroristu, na to člověka nepřipraví ani sebedokonalejší výcvik. Tímhle Petr Berg vyhmátnul jeden z problémů asymetrické války bohaté supervelmoci USA se zavšiveným, ale všehoschopným Talibanem. Tu vesnici ve finále taky zmáknul dobře. Jenže tu prostřední bojovou část zřejmě natočil jiný režisér - naprostý debil bez špetky soudnosti, který očividně vyrůstal na Rambovi a který si myslí, že filmové plátno a diváci snesou úplně všechno. Včetně nesmyslně cirkusového skoku čtyř Tarzanů ze skalnatého svahu (a podruhé i přímo ze skály). Ještě se při tom mohli pateticky držet za ruce a bylo by to komplet. Bohužel, i takto silný příběh Based on a true story dokáže hollywoodský řezník spolehlivě zprasit a úplně zabít. Ze slabých dvou na alespoň tři hvězdy to nakonec vytáhly ty titulky, s rodinnými fotkami tenkrát skutečně padlých vojáků. ()

kingik

"Ty zemřeš za svou vlast a já budu žít za tu svou..." zazní z úst jednoho z příslušníků průzkumného týmu Navy SEALs tváří v tvář nepříteli. Čtyřčlenný průzkumný tým tvořený Marcusem, Dannym, Mikem a Mattem "Axem", vyráží na složitou a náročnou operaci zvanou Red Wings do teritoria obávaného pohlavára Talibánu, aby mu zde zatnuli tipec. Vše se pochopitelně zkomplikuje, jejich poloha je nepříteli vyzrazena a samotná mise ohrožena. V lese a přilehlém okolí je talibánců víc než mravenců a na pořadu dne je absolutní a naturalisticky pojatý masakr, ve kterém vojáci krvácejí jako cedník a jejich kosti praskají po krkolomných pádech z lesních svahů při dopadu jejich bezvládných těl. Peter Berg, který poprvé natočil film vycházející ze skutečných událostí nestál o strohé převyprávění vojenské mise a velmi dobře vycítil, že příběh potřebuje tady a tamhle přibarvit, což je běžná praxe filmů založených na skutečných událostech. Zkrátka film snese všechno, řekl si zřejmě talentovaný Berg, a vyjma čekání na první akční třesk se mu v zásadě příliš vytknout nedá. Nějaké to obeznámení s postavami, drill na základně a povinné čekání na prvního talibánce v lesní houštině, a pak drsná a krvavá akce. V konečném důsledku moc nesejde na tom, jestli je to natočeno podle pravdy nebo ne. Berg se s ničím nemazal, ale v závěru začal být nějaký moc rozněžnělý. Poslední třetina jinak drsnému filmu příliš neprospěla. Tlačení na emocionální křivku Berg umí rovněž, ale nejde mu tak zručně, jako akce, při které to opravdu rozparádil na plné koule. Mark Wahlberg a spol. byli ostří hoši a vzali to pěkně od mechu. Samozřejmě vyvstane pochybnost, jestli ten či onen na to má být v elitním týmu, ale určitá rozdílnost charakterů v průzkumné skupině byla jen ku prospěchu věci. K špičkování mezi vojáky moc nedocházelo, a když tak, jen maličko v úvodní pasáži na základně, kde se ve vteřinovém záběru mihl i režisér. Tomu se nepovedlo snad jen lépe organicky skloubit reálný základ, respektive skutečné postavy s těmi filmovými a obrázková galerie skutečně žijících vojáků na dochovaných fotografiích v závěru působila zbytečně omšele a pietně, když filmu se dlouhou dobu dařilo nepodléhat citovým výlevům. Nejedna připomínka se dá vznést i k taktickým plánům průzkumné skupiny, které byly vesměs hrozně chaotické, divně organizované s absencí pevnějšího stanoviska a svojí nepropracovaností působily jen jako jakýsi přechod do akce. Berg byl v akčních pasážích mimořádně silný. Prostřední část je masakrozní řežba, a než se k ní film dopracuje, tak je třeba mít strpení, protože rozjezd je z těch pomalejších, ale pak to stojí za to. Film je strhující, krvavý, ale také emočně i emocionálně vypjatý. Podle mě Wahlberg a spol. zrekogniskovali terén důkladně a bez zbytečných ztrát na diváckých životech. Takže pochodem vchooood! A zastavit až v lese, dobré mimikry sebou a nadýchat se čerstvého afgánského vzduchu. P.S. Mark Wahlberg nebyl svému skutečnému předobrazu ani trochu podobný a naopak:-( Mé hodnocení: 90% () (méně) (více)

sochoking

Musím uznať, že scény, kedy sa valia chlapi dolu kopcom sú snád' drsnejšie, ako všetky tie filmové kopačky do gulí, alebo trhania zubov! Useknutý koniec a jedno idiotské rozhodnutie, ktoré mi prišlo vlastne absurdné, oslabujú podľa mňa tento film. Preto som sa rozhodol mu dať iba tri hviezdičky. ()

InJo

Na začátku jsem se div nenudil, na konci zase div neronil slzy. Po poněkud zdlouhavém a nepříliš záživném rozjezdu, v němž se pouze seznamujeme s hlavními postavami a výchozí situací (a který má zbytečně dlouhých 30 - 40 minut), přijde drsná válečná akce, která trvá (s menšími přestávkami) v podstatě až do konce filmu. Těžko uvěřit tomu, že by titulní čtveřice mariňáků dokázala "fungovat" i s tolika těžkými zraněními, ale pokud se tvůrci drželi skutečných událostí i v těchto detailech, tak to pak vážně klobouk dolů před Navy Seals! Menší změna "tónu" (potažmo prohloubení zápletky) v poslední půlhodině byla dle mého názoru jedině ku prospěchu. A závěrečné titulky jsou slzopudné v dobrém slova smyslu. 70 - 80 % ()

IQ Tiqe

Velké plus je, že to je podle skutečnosti – takže se hrdinům nevyhýbají kulky, a i když jich nemálo koupí, dokážou jít dál; vidíte, co jednotky SEALs vydrží (ačkoli to musíte brát trochu s rezervou). Ty pády mě bolely jenom jsem se na ně podíval. Neskutečný! Takže akce ok, ale na druhou stranu je to zbytečně rozvláčný a filmu to škodí. Nejvíc oceníte, že vidítě něco novýho, něco trochu jinak a uděláte si na Bagram apod přesnější obrázek, a koneckonců i na Afghánce. Za to jsou ty slabší 4*. # Trochu ale nedokážu pochopit ten osudový krok, tam museli čekat, jak to dopadne... # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh **** | hudba ** | humor – | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Jordan

patetická rapsódia na hrdinstvo amerického vojaka, ktorá v úvode vyzerá celko sľubne, no druhá polovica - akčná časť - vyzerá naozaj príšerne pritiahnuto za vlasy a koniec je naozaj silná káva pre všetkých, ktorí si neradi nechávajú diktovať emócie; tento pravdivý príbeh je niečo medzi 300 a Predátorom a aj keď úvodné titulkové "video" ukazuje, že na to, aby ste sa dostali medzi "najlepších" vytrpíte veľa, pri niektorých kaskadérskych eskapádoch som mierne pochyboval... každopádne kvitujem (ak to bolo vedomé a úmyselné), že berg ukázal mariňákov ako naozajstné "gumy", mám však obavy, že 95% amerického diváctva tie ich debilné reči a frázy bude brať vážne a dokonca si z nich urobia príklad; na veľmi vysokej úrovni však hodnotím masky, výpravu a zvuk (ktorý bol, myslím si, celkom právom nominovaný na oscarov); ()

Anderton

Skôr ako nejaký inovatívny komentár k súčasným udalostiam vo svete je Lone survivor filmová počítačová hra. Zvolíte si samozrejme Amíkov, pretože sú presnejší a prežijú viacero striel v tele ako Talibánci. Ich ovládanie je jednoduchšie, pretože ako Talibánec musíte stáť a ste tak ľahším terčom. Nedoporučujem si ale zvoliť posádku vrtuľníka. V záverečnej fáze sa presunieme na iné bojisko, kde zisťujeme obligátnu pravdu, že americkí vojaci a afgánski civilisti musia držať v boji proti nepriateľovi spolu. Je to síce svätá pravda, ale možno by nebolo od veci niekedy v umení (čo by film byť mal) riešiť napríklad aj iné, menej politicky korektné záležitosti, trebárs ako prevychovávať podobne sfanatizovaných jedincov a nevyužívať ich iba ako figúrky pre potreby filmovej akcie. ()

Frajer42

Moc pěkně netočený film s přenádhernými přestřelkami. Jediné co mi tam řádně vadilo bylo přehánění. Frajer je 8x prostřelenej, 2x se omlátí pádem přeš špičaté skály a za minutku může střílet dál, protože je od Navy SEALs. Tvůrce zřejmě zapomněl, že nehraje Battlefield 4, nýbrž točí film. I když pádem z několika set metrové skály bych se rozjebal i v Battlefieldu. Žádná přestřelka ani nemusela být, ale drsní hoši od Navy SEALs jsou sice drsní, ale úplně blbí. Co nedostanou příkazem od někoho chytřejšího s vyšším postavení, to poserou. Učiní nejdebilnější rozhodnutí pod afgánským sluncem a tvrdě za to zaplatí. A já se tak mohl do sytosti nabažit krásnými záběry afgánské přírody a svištících kulek. Svým způsobem je film i docela orginální, což většinou cením. Mladým Američanům jistě z těchto záběrů stříká cosi bílého z šulínků a okamžitě si utíkají podat přihlášku na smrt ve vymyšlené válce s vymyšleným nepřítelem. My v Evropě máme smůlu. Když budu film brát pouze jako zábavu a nebudu rozmýšlet, co je možné a co už ne, tak musím konstatovat, že tento snímek je výborný. Vůbec mi zážitek nenarušil všudypřítomný patos, kterým jsou americké válečné filmy zahlceny. Pokud to člověk dovede brát s rezervou, tak je tento patos dokonce patosem vítaným. 4* ()

AppleCore

Tady na vás strýček Sam nebude ukazovat ukazováčkem. Tady vám pošle těžkej "fuck off" a jasně dá najevo, že tohle není náborový video do US Army. Tohle totiž kurva není Battleship, je to jedno z nejsyrovějších a nejlidštějších podání války všeobecně. Žádný zbytečný efekty, žádný zbytečný hrdinství a už vůbec ne patriotismus. Prostě kdo na to nemá, toho pošle tenhle film do prdele. Zbytek, což jsme my filmový fanoušci, se musí tetelit blahem, že konečně přišlo něco, co se vymyká zarytým hollywoodským standardům. Film je to syrovej, drsnej a s hlavními postavami se vůbec nesere, ale o to větší zásah pro diváka potom je, když jedna z nich koupí kulku či šrapnel (SPOILER: Ben Foster - nejsyrovější úmrtí hrdiny za poslední léta. Skoro jsem u toho umřel taky. SPOILER END). A že je film nereálnej z hlediska četných zranění - kdo někdy zažil kritickou situaci a tím nemyslím válku v Afghánistánu, určitě ví, co dělá adrenalin. Připočtěte si uhrančivej hudební doprovod od Explosions in The Sky, parádní kameru, přirozený herecký výkony, skvělou atmosféru a hned je tu jeden z adeptů na film roku a jeden z nejlepších survival trháků poslední doby. A třebaže to film není nikterak zásadní, svým pojetím hravě strká do kapsy snad všechny válečný filmy od dob Black Hawk Down (žádnej patriotismus, hrdinství, patos). ()

MikeCool

Úvodní intro bylo zajímavé, krásná hudba, slow motion scény, přesně podle mého gusta. Ale když se začal rozvíjet samotný příběh, přišlo mi to poněkud nezáživné. Možná je to tím, že akční a válečné filmy moc nevyhledávám. Vložení typických, amerických klišé akčních a válečných filmů, jako třeba nekonečná munice, "nesmrtelnost" a přehnaná (emoční) solidarita dosti strádali na atraktivitě a prožitku z filmu. Negativní pocity vyvrátili povedené slow motion záběry, úvodní intro, poslední čtvrthodinka filmu a vyšperkovaná hudba Steva Jablonského. Čili dá se říci, že jsem jsem spokojený. ()

Kudly4

Vůbec nic nového pod sluncem. VŠE a mnohem více viděno už tisíckrát jinde. Nudné, trapné, trapně americké. ()

Kothy

Docela drsný válečný snímek odehrávající se v Afghánistánu. Film působí dost autenticky a je v něm dost akce, aspoň tedy v druhé polovině. Taliban je jim v patách a vojáci se dostávají do nekonečného závodu o život. Přišlo mi divné, že i po velkém množství obdržených kulek pokračovali dál. A nejen to, asi si tam tvůrci vždycky něco přimyslí. Jinak jde o dost napínavou podívanou. Kdo má rád tyto filmy, určitě to ocení. "Nasrat Taliban!" ()

oje

Přesvědčivá rekonstrukce vojenské akce v podobě přestřelky na hřebenech afghánských hor, perfektní obsazení a pár milých momentů. Je ale třeba přistoupit na princip celkového pojetí filmu s příběhem striktně ohraničeným na úsek v řádu desítek hodin, což mu ubírá na pestrosti a zabraňuje možnosti sblížení se s postavami, rozvoji jejich vztahů či náhled do jiných atraktivních míst, např. základny či výcvikových center. Vyšší filmové ambice a hlubší prožitek tak chybí a film působí sice dobře, ale jen jako jedna kapitola z pamětí mariňáka, která nenabídne tolik, co ucelená kniha. ()

DwayneJohnson

Možný brojler!!!! Filmy podle skutečné události. Brzy se na ně přestanu dívat, většinou totiž za moc nestojí, hlavně ty americké. Tenhle je toho zářným příkladem. Ameřičtí vojáci, proti Talibanu. Skáčou ze skály, ostatní by už byli dávno po smrti, ale oni ne, jsou to hrdinové. Ty jen tak něco nerozhází. Tihle vydrží hodně, a když jsou v úzkých, tak pomůžou domorodci, k tomu místní velitel Talibanu pěkně v akci, škoda mluvit. A když tohle všechno nestačí, dáme slzopudný závěr, ať vyždímáme tu poslední kapičku, která ještě zbyla. Tohle na mě vůbec neplatilo, možná bez Marka s jiným režisérem , nebo raději s úplně jiným filmem. Jo, to by bylo nejlepší. ()

predators

Až na ty pády ze skály docela přesvědčivé! Nevím, nikdy jsem z takových srázů nepadal a chlapi to taky pěkně odskákali, ale myslím, že by dopadli hůř. No, ale to není podstatné, to hlavní je, že to má hustou atmosféru "pěti proti pěti stům" nadrženým talibáncům. 70% ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014