Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

BMW12

Film podle skutečné události. Úvod mě moc nenadchnul, ale pak to začalo být hodně dobrý. Čtveřice vojáků se vydala na obhlídku jedné vesnice ve které se nachází teroristi. Bohužel ale hned na začátku jsou odhaleni a rozhodnou se špatně. A tak následuje obrovská přestřelka borců SEALs s Talibánci. Musím říci, že je to supr natočeno, opravdu věříte, že se to skutečně děje v Afghánistánu, prostředí i efekty jsou suprový. Také se mi hodně líbilo jak mu pomohl ten afghánec. Co se týče záporů tohoto snímku, tak jedním z nich je nudné intro, dále jsem nerozeznal kdo je komu nadřízený a kdo podřízený. A třetím negativem jsou ty pády ze skal, to mi neříkejte, že by tohle opravdu přežili. ()

Roman.Ticka

Poklona rejžovi za honosnou oslavu chlapského hrdinství, poctu padlým a všem obětem bez rozdílu, dík hercům (Markovi a dvojce Tayloru Hirschovi zvlášť) jak šli do hraní stejně zarputile jako do boje, definitivně mi spadly růžové brýle. Jsem na sračky, mám v sobě minimálně RPG-7, nemám slov. Houby víte, co je tvrdá bojovka, trénink odolnosti, disciplína, týmovost, charakter, nezdolnost vy otyloňi, teplí bratři se svaly a koulemi z pudingu, kteří nepřekročili znalosti a práh hračkářství, co tu vyřváváte něco o nesmyslech... Copak se dá pochod na smrt zahrát? Všem pod 3* posílám slušný pozdrav: "NASRAT!"☻ ()

Ivoshek

Těžko říct. Vizuálně je to výborný. Hodně se tu běhá a střílí a všechno je jak z první ruky. Příběh je vlastně minimalistickej, ale to byl asi i v reálu. Něco mi tam filmově chybí, ale nevím přesně co. Ještě se nad tím musím zamyslet. ()

HellFire

Lone Survivor je jediný vojenský film, u kterého si řeknete, že trénink, který vojáci podstupují, je opodstatněný. V polovině filmu, kdy dojde na akci, je vidět, jak vypadá odhodlání žít a přežít. Kolik takových příběhů se muselo odehrát.... Zasraná válka. ()

Janek

Já si na nic nebudu hrát a přiznám, že jsem si ten film stoprocentně užil: cukal jsem sebou, bušilo mi srdce a tak nějak jsem si přál, aby ten adrenalin už skončil (což se mi naposled dělo skutečně snad u toho Černýho jestřába). Pokud přivřete oči a budete film vnímat jako akční jízdu, kde mariňáci přežívají pády z dvaceti metrů na špičatý šutry, tak si můžete odškrtnout adrenalinovku roku. Prďte na kritiku, tohle je jízda! ()

Necrotongue

Naprosto úchvatný válečný film o tom, kterak se čtveřice Terminátorů maskovaná za příslušníky SEAL vydá na vysokohorskou turistiku Tálibánem ovládaným Afghánistánem a kterak se to děsně zlým Tálibům (dále jen DZT) nebude líbit natolik, že se budou snažit děsně hodné Američany (dále jen DHA) přemluvit za pomoci hojného arzenálu k odchodu do věčných lovišť. Všechno přitom začíná záběry do poklidného života na vojenské základně DHA, kde si mariňáci plánují svatby, nákupy ve švédské síti IKEA a radí se se spolubojovníky o bytové architektuře. Tuto idylku záhy vystřídá zmíněná turistika, která se po akčním střetu se stádem koz mění v neustále se opakující pokusy DZT o likvidaci všech čtyř Terminátorů, ti však přežívají šílené pády, zásahy projektily z různých střelných zbraní (hlavně AK 47 a RPG), a protože DZT ve svých řadách nemají Lindu Hamilton ani Michaela Biehna, trvá jim to děsně dlouho. Navíc, kvůli mrzké zradě obyvatel blízké vesnice, se jejich plán obrací v prach, a když se objevily vrtulníky, litoval jsem, že nejsem Američan, abych mohl v pozoru a s rukou na srdci hrdě prolít své slzy. ()

ARI50

Dostat skvělé herce do tohohle filmu byla ve směs největší výhra a ne jenom to dostat hlavně skutečný příběh na obrazovky je další bonus. Prostředí smrti je skvělé a minuty běží a vy dýcháte i s vojáky v akci a jak svět nechce a štěstí je pryč začíná pravé peklo, někdy jsem si říkal že až moc kluci vydrží ale oni jsou stavění na takový nátlak bojují do poslední minuty do posledního výdechu jsou skvělý a zanechaly svoji čest a hrdost na místě a příběh jasně dokazuje že to není jednoduchá práce. Musím pochválit práci kamery a všeho okolo nenašel jsem žádnou chybu ba naopak jsem měl nervy a prožíval kolotoč smrti za ně tahle mise byla od začátku smlouva s ďáblem. A pokud dostanete opět nejlepší provedený soundtrack jako doprovod nakonec to drama prožíváte ještě víc. ()

Earl_23

Byl jsem v křeči. Od prvního výstřelu jsem ani nedutal a vstřebával tenhle silný a pravdivý příběh. Zřídkakdy se mi stalo, že na mě film zanechal takovýhle dojem, zřídkakdy si nechám "doběhnout" titulky do konce. Úvodní půlhodina filmu je možná pomalejší, pak ale jede ve vysokém tempu, které si drží ještě po skončení snímku. Peter Berg si s akčními scénami vyhrál k dokonalosti a výsledný dojem ještě podtrhl Jablonsky se svým soundtrackem. Film o bratrství, o tom, že boj by se nikdy neměl opouštět a o tom, že jeho závěr může na plné čáře dostat i diváky, který něco takového vůbec nečekal. Za mě klobouk dole... Oh we can be Heroes, just for one day. I, I will be king. And you, you will be queen. ()

luka4615

Vážně nechápu tak nízká hodnocení tady. Film je skvěle natočen a příběh 4 příšlušníků SEALs je podán perfektně, se skvělou kamerou a syrovými barvami jež Vás vtáhnou do děje ještě o kousek více. Jediné co mi na filmu vadilo byla až moc krátká finální scéna ve vesnici. ()

Morholt

Hned na začátku je dáno najevo, že Navy SEALS jsou tou nejlepší jednotkou a její členové jsou ti nejlepší chlapíci pod sluncem, kteří jsou pod tou drsňáckou slupkou lidé jako my. Tohle valí Berg do hlavy půl hodiny s takovou intenzitou, že se tomu nedá věřit i kdyby člověk moc chtěl. Další půlhodina obnáší procházku po Afghánistánu a setkání jednotky s pasáky koz, které místo aby krouhli, pošlou do tábora Talibanu, aby se měli s kým honit. Jestli je tohle podle true story, tak potěš. No a pak přijde nejkomičtější třicetiminutovka a tou je přestřelka. Ta sice začala dobře, ale pak se zvrhla ve frašku plnou pádů ze skal, prostřílených vojáků držících jakousi záhadou pohromadě a dalších věcí, za které by se nestydělo ani Komando. Poslední čtvrtina byla asi nejlepší částí filmu, ale ani to nebyla žádná hitparáda. K hercům ani nemá cenu se moc vyjadřovat, protože i přes celkem zvučná jména tu nikdo nehrál. Jen bych snad poradil filmařům, že pokud chtějí někoho obsadit do role drsného mariňáka, tak Emile Hirsch by to rozhodně být neměl. Po celkem srandovní Bitevní lodi Berg klesnul o stupínek níž. 30% ()

Lucasion

Je noc 27. června 2005 a čtyřčlenná skupina elitní jednotky SEALs je vysazena helikoptérou v afghánských horách. Tito čtyři muži byli vybrání pro operaci Red Wings, a jejich úkol je zneškodnit vůdce Talibanského hnutí. K obsazení nemám žádné výtky. Herci komunikují skvěle a jejich bratrství jim snadno uvěříte. Mark Wahlberg mi do té role zapadnul skvěle. Co dalšího potěší je fakt, že jejich velitel Eric Bana si už v jednom válečném filmu zahrál. A tak si můžeme snadno vzpomenout na Black Hawk Down. Je mi jasné, že tady si kritici nejvíc smlsnou. Každý z vojáků nepadne hned po zásahu z kulometu, a i když spadnou ze skály, tak pořád mají dost síly na to, aby utíkali. Ano, všem v sále to bude připadat přitažené za vlasy a budou si říkat: „Tohle by nedal ani Rambo!" A lidé mají pravdu, normální člověk by tohle nikdy neunesl. Je ale potřeba si uvědomit, že tihle chlapíci nejsou normální lidé a tak jejich výdrž je mnohonásobně větší než ta naše. Nehledě na to, že díky adrenalinu a strachu z toho, že máte za zadkem početnou armádu šílenců, co vás chtějí popravit, by asi utíkal každý z vás víc než by si myslel. Na život a na smrt je vynikající válečný thriller, který zaslouží obdiv. Už dlouho se neobjevil válečný film jako tento. Ukazuje syrovost války ve vší parádě. Díky opravdu skvělé hudbě, která film doprovází je Lone surviver filmem, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi válečných snímků. Lone survivor je skutečný příběh o neskutečné odvaze a boji o holé přežití. Navíc pro mě to byl naprosto úchvatný emoční zážitek. Jeden z prvních filmů letošního roku a já musím říct, že lepší start to být nemohl. *Jedná se o útržky z celé recenze* (93 %) ()

Sawy

Protentokrát nebudu řešit patos, uhlazenou hollywoodskou fasádu a malinko zjednodušený závěr. Protože Lone Survivor je dravá a nesmírně vtahující podívaná, jejíž prostřední část, která zachycuje onu nerovnou přestřelku, vlastně nemá obdoby. Napína, i když člověk ví, jak to celé musí skončit. Berg je brilantní realizátor, který má problém v té chvíli, kdy je potřeba i trocha invence. Tohle je survival podle skutečné události. Tady precizní řemeslo bohatě stačí k tomu, aby divák mohl spokojeně chrochtat. 85 % ()

Khalesi

Parta testosterónových namakancov sa v horách masakruje s partou Talibanských pasákov dobytka... profi vojaci robia jednu volovinu za druhou a ich počínanie absolútne postráda logiku! Jediné, prečo som dala 2* je, že sa mi páči filozofia, ktorá hlása, že človek má všetko vo svojej hlave. Myslím, že pevné odhodlanie a výdrž dokáže prekonať skutočne skoro každú prekážku. Taktiež súhlasím s tým, že všetko, čo v živote stojí za to, by sa malo preháňať, aspoň to dobré určite. Jedine tak predsa človek pocíti, že naozaj žije. ()

Lacike

Neskutocna pecka a druhy kvalitny film, ktory Berg natocil. Som uplne uchvateny. Na konci mi skoro vyhrkla slza aj ked nie som americky patriot a mal som skoro chut pridat sa k Navy Seals. Ale hned nato som si spomenul na trening zo zaciatku filmu a hned ma to preslo. :). 8/10 ()

ScarPoul

Neurazí ani nenadchne. Pekná hudba a nehostinné prostredie Afganistanu. Je to akože hrdinský príbeh o statočných vojakoch ale takéto agitky mi prídu smiešne. Nie všetci vojaci sú hrdinovia a nie všetko v tomto systéme funguje tak, ako by malo. Filmy podobného typu ukazujú len nekonečný konflikt z ktorého nie je úniku pretože je postavený na násilí. To že padanie a cestovanie po kopcoch je zmätočné kvôli neustálym zmenám les - pahorkatina - tak aj jediná funkčná línia s dedinkou, ktorá pomôže hlavnému hrdinovi je odbitá na posledných 20 minút. Natočené je to dobre. Hoci priestor na vyslovene herecké výkony to nedáva. Také zapadnutie prachom. Formálne okej, myšlienkovo prázdne. V rámci témy, ktorá je rovnako aktuálna teraz ako predtým, je to dosť škoda. ()

maseer2

napínavé, zábavné, dosti autentické a v rámci možností i hodně realistické, což kazí jen přehnaná nesmrtelnost hlavních hrdinů vzhledem k počtu zásahů a několika otřesným pádům ze skal.. já na to ale díky based on a true story kašlu s tím, že takhle nějak to prostě bylo a nemá cenu se v tom šťourat.. po šílené Bitevní lodi má u mě Berg za tuhle podívanou velké plus.. ()

PROROK14

Ten začiatok tam nemusel byť, všetci vieme, že elitní USMC výsadkári sú výkvet americkej armády a sú minimálne tak isto tvrdí ako skaly. A teraz už ozaj, akcia bola dobrá, prehľadná, dokonca sa objavila aj jedna RPG ľakačka :D. Približne som vedel, ako majú žabiaci skončiť, tak som už len sledoval, koľko sú toho schopní zniesť. A tu sa musím postaviť a tlieskať, lebo sa do nich zmestí naozaj veľa. Nahovorili mi, že je to podľa skutočnej udalosti, tak trochu verím, že sa to stalo nejak podobne. Ináč by som 4* nedal. ()

6thSun

První půlhodina je na vypnutí. Krátký úsek poklidného plánování v lese naopak probere z letargie. Zbytek filmu už mně sloužil jenom k přemýšlení, proč jsem to nevypnul během první půlhodiny. Nehodnotím přímo objektivní kvalitu (ačkoli skoky ze skály a x průstřelů by pasovaly spíš do Terminátora), ani herecké výkony (na rozdíl od ostatních mě Mark Wahlberg baví), ale smysluplnost scénáře, který když proberete z morálně logistického hlediska, musíte chápat chování vesničanů (těch nasraných), kteří přece jenom brání své životy. Že jsou zde vylíčeni jako bezcitné svině a Amíci jako sveřepí hrdinové, to už je čirá demagogie a jasný důkaz povrchnosti filmu. ()

Borrtex

Jeden z nejlepších akčních, válečných dramat, které jsem za poslední dobu viděl. Naprosto dokonalé přestřelky doprovázené silným příběhem a perfektním, originálním způsobem efektů, které jsem doposud neznal. Válečné filmy mám odjakživa docela rád a tenhle novodobý snímek je zatraceně dobrý tak, že u mě překonal i mého favorita Mariňáka. Pravděpodobně by tento životopisný příběh nešel natočit a zpracovat lépe, než jak nám to předvedl Peter Berg. Mark Wahlberg mi ukázal, že umí hrát i vážné role, než jen "puberťáka" v Méďovi. Roli hlavního hrdiny zde ztvárnil naprosto skvěle a přesvědčivě. Výborná hudba - Steve Jablonsky, stále v něm mám větší a větší údiv. Perfect: 100% ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014