Chobotnička

• slovenský

Chobotnička

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1983, 131 min

Nadsázka je nadsázka, ale tenhle díl dělá z celého Bonda už pomalu cirkus. A z Bonda samotného klauna, který se bez hračiček, pomoci druhých a dvojníků pomalu na nic sám nezmůže a vše se tvůrci snaží zamaskovat přemírou humoru, postav a exotiky. Začínám mít ale pocit, že to jsou nadsazené díly jako právě "Chobotnička" nebo "Diamanty", které se na Bondovském předobrazu podílely nejvíce. Za zmínku stojí snad jen to, že do skutečné akce se dostane konečně i Q, a že ta indická exotika se nápadně podobá té, kterou o rok později stvořil Spielberg ve svém druhém Indym.(13.2.2007)

Nulasedmička má problémy nejen s povolením zabíjet, ale co je horší, moc mu nejde ani nabíjení. A tak, vzhledem k tomu, že po něm hajzli i holky pásnou pořád stejně, odnáším si z této bondovky ponaučení, že průměrný padouch je o poznání chytřejší než průměrná bondgirl.(13.4.2015)

Rozpočet $27,5miliónaTržby USA $67,893,619Tržby Celosvetovo $187,500,000/60%/(12.8.2007)

V dalším pokračování dobrodružství nejlepšího agenta na světě, agenta MI6, Jamese Bonda, se tvůrci zaměřili na hercovu mimiku. Moore zde svého panáka Kena přetavil v mrkajícího a šklebícího mima, který dovede psychicky ovládnout i tygra. Bondovka Chobotnička dovede diváka pobavit i napnout jako strunu. Honičky v indických ulicích patří k tomu úplně nej ze všech těch bondovek s Rogerem Moorem. Mezi partou záporáků najdeme i oblíbeného Kabira Bediho, známého jako Sandokana, který neztratil nic ze svého charisma a předvede například rozdrcení hracích kostek ve své dlani na prach. Nepochopil jsem návrat herečky Maud Adams. To je velký otazník. Asi měli v roce osmdesát tři málo nehezkých hereček. Celkově vzato, ač to byla chvílemi trochu nepochopitelná a logiku postrádající podívaná, bavil jsem se dobře.(16.11.2012)

Úžasný úlet. Neskutečná sranda.(1.3.2010)

• - Do role Jamese Bonda (Roger Moore) byl zvažován Lewis Collins. Nakonec se ale podařilo přemluvit Rogera Moora, aby se do role vrátil. (Žralok)

• - Filmová hláška "Já bych ty peníze rychle utratil, pane Bonde," kterou pronese Kamal (Louis Jourdan) na adresu Bonda (Roger Moore) poté, co jej agent 007 porazí v kostkách, zaznívá ve Flemingové knize "Moonraker". (cheyene)

• - Posledná bondovka, ktorá oznámila názov nasledujúcej bondovky počas záverečných titulkov. (Mihail123)