Chobotnička

• slovenský

Chobotnička

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1983, 131 min

Slušná bondovka, která je opět pořádně přitažená za vlasy (Moorovo přistání a nálsedné tankování u benzínky, nemá chybu :-)). Bondgirl je moc pěkná, záporák a jeho pomocníci nejsou vůbec špatní (hlavně ten s jojo cirkulárkou :-)), ale scénář mi přijde dost slabý na to, že film má dvě hodiny. Pro mě tři a půl.(31.12.2007)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.6.2011)

• Sašenka165

Jak já toho Rogera nesnáším!(30.11.2007)

Oldie, oldie, oldie. Na tohle už byl Roger setsakramentsky starý a je to na něm v mnoha chvílích vidět. Už samotný úvod ukazuje, že měl tento James zamířit do důchodu a spolu s ním i notně přestárlá Moneypenny. Přesto však Chobotnička není mizerným příspěvkem do série. Jen to není ono. Akce výrazně ubylo, hlášek se taky moc neurodilo a záporák se taky nijak zvlášť neprojevil.(2.2.2007)

Indická bondovka nevznikala v jednoduché době. Visela nad ní pomyslná hrozba třináctky a fakt, že jí bude konkurovat neoficiální díl s navrátivším se Seanem Connerym. Nicméně stálý tým byl zachován, Moneypenny dokonce získala asistentku ;) ...a ač se vyloženě nepovedlo párování indického dobrodružství se špionáží situovanou do východního bloku, jako celek Chobotnička velice uspokojila. Moore jako obyčejně nešetřil bonmoty a absolutně nezklamala také Bondova oblíbená dívka Maud Adams. Ta se poprvé objevila už v Muži se zlatou zbraní a příště se na ní nezapomnělo ani ve Vyhlídce na vraždu. Tehdy měl Bond vyložené štěstí na Švédky, protože kromě Adams z této země pocházely také její blonďaté protihráčky Britt Ekland i Kristina Wayborn, které ovšem nebyly nijak výrazné. Kapitolou samo o sobě je samozřejmě také obsazení Kabira Bediho jako záporákova věrného sidekicka Gobindy. Což vedle Sandokana vytvořilo nesmrtelný základ jeho celosvětové kariéry. Suma sumárum polemizujme tedy ještě o kvalitách hlavního šlágru a dojdeme k solidní bondovce, která sice není dokonalá, ale zároveň v mnoha ohledech odolala času a to z ní činí pro mnohé oblíbenou část série.(25.10.2010)