Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů: Ve chvíli kdy Bond řekl ,,Plnou prosím" se už měl chuť ten film vypnout. Povinnost mi velela shlédnou další bondovku. Chyba. Zápletka ze všech nejhorší , postavy divné - v dobrém slova smyslu snad jen u generála Orlova - a film zdlouhavý a nudný. Abych pravdu řekl tak je to jediná bondovka ve které si (raději) nepamatuji o co vlastně šlo. James Bond: Když se 007 převlékl za klauna vůbec mi to nepřipadalo divné - na mě totiž Moore od Muže se zlatou zbraní působil vždycky jako šašek. Už jen jedenkrát a pak už ,,nikdy víc, krá". BTW scéna z dražby je použita z povídky Majetek dámy, bohužel je stejně jako celý tento film nedotažená. Akce: Rvačka na střeše vlaku. Za tarzana bych Moora nejraději nakopal. A co to tam vlastně ještě bylo? Lezení po letadle? Bondgirl: Maud Adamsová byla za stejnou blbku jako v Muži se zlatou zbraní, tady ale bohužel nezemřela. Padouch: Louis Jourdan byl také báječný herec ale film mu nedal jedinou scénu ve které by z něho mohl jít strach, Kabir Bedi jako jeho pomocník Gobinda je hromotluk určený k tomu aby si z něj 007 dělal srandu. To Steven Berkoff jako šílený ruský generál Orlov by byl jiná liga, kdyby tak nepřehrával - rozhodně je ale tím co si z filmu nejvíc zapamatujete. Hudba: Nepamatuji si jí ... Kniha: Sbírka povídek obsahující Chobotničku, Dech života, 007 v New Yorku a Majetek dámy je čtrnáctá a poslední kniha kterou napsal sám Fleming. Chobotnička pojednává o vyšetřování majora Dextera Smythe, válečného hrdiny který nyní čelí obvinění z vraždy a ukrytí nacistického zlata. Bond se rozhode Smythe zatknout ale ten raději spáchá sebevraždu - kterou mu přivodí jed jeho domácích mazlíčků - ropušnic a chobotničky. James Bond will return: Vyhlídka na vraždu ()

lekr

Není to tak špatné ale vz zásadě nic originálnho.....klasická hollywoodská story o pašerácích a zlodějích....ale Moorovo charisma z toho nakonec nadprůměrný snímek.... ()

Martin741

Trinasta bondovka nas zavedie do dalekej Indie, kde ide o vzacnu starozitnost este z cias carskeho Ruska. Reziser John Glen zvlada akcne sceny celkom obstojne /nahanacka riksi v Indii, slony v dzungli, akcia vo vlaku a na konci v lietadle/. Co ma ale sklamalo, je to, ze dychavicnost agenta 007 sa maskuje kvazi humornymi scenami, prilisnou exotikou a po obstojnom spionaznom scenari niet takmer ani stopy. A logicke kixy sa kopia vo filme : Bond v cirkuse napriklad. Aspon, ze tu je klasicke klise /atomovka/. Viac som sa nudil, nez by ma film dokazal zaujat. 56 % ()

joeybarbaro2

Výborný příspěvek do bondovské série. Má to super lokace, děj také není špatný a i když Mooreovi bylo už cca 56 let , zvládl to suprově. Výborná špionáž se Sandokanem a 007. 85 % ()

bourec

Chobotnička už malinko ubrala na tý parodický zběsilosti,a hned to příběhu prospěje.Sice pořád naivní a dětinský,ale jinak i vzhledem k poutavýmu příběhu solidní kousek.70%. ()

DruidKarel

732. hodnocený film: Nádherná bondovka z prostředí cirkusu s příchutí orientu. Skvělé akce a vynikající protivníkův zabiják v podání Sandokana Kabira Bediho. Skvělé akce a trocha kýče, to nikdy neuškodí. Sice není tak povedená jako předchozí film, ale taky dobrý. Hodně mě zamrzela titulní píseň, která skutečně je nic moc. I tak ale 4* a byl jsem spokojen. 4* ()

starbrejkr

V předchozím filmu už to vypadalo na malé Mooreovo K.O., ale v Chobotničce se z toho Roger dokázal až zázračně dostat. Nejenže působí on sám o dost svožněji, ale pomáhá mu i děj samotný. Přichystá totiž spoustu doposud v bondovkách neviděné akce a vychytávek (hlavně té v džungli), o dost víc humoru. Tahle bondovka je konečně zase hravá a to, je to co máme na mooreovkách nejradši. Navíc jsou ti i super záporáci v čele s Kabirem Bedim, který si svého zabijáka evidentně vychutnal. Paráda, ono to není tak úplně o věku.... ()

Lanark

Cirkusové představení s klauny převlečenými za britské agenty a sovětské generály. Musím se dodatečně omluvit Hamiltonovi, kterého jsem považoval na neskutečného břídila, který Bonda posílá do hlubin tragikomedie. Glen je o výstřel z děla dál. Hahaha. Vůbec NIC! tu nedává smysl, ale to v cirkusu vlastně nikdy nevadilo. ()

tomtomtoma

Chobotnička je obstojně zábavnou dobrodružnou komedií proslulé značky 007. Velkolepost akcí se ve zvoleném odlehčení nemusí pokaždé přísně řídit zákony zemské přitažlivosti, spádu toku akce neschází dynamika, ani jiskra zaujetí. John Glen se nebál připravit nevídanou směs možného a představitelného: letecká akrobacie, okořeněná orientální pohádka, Tarzan, Sandokan, Mauglí z džungle, velká vlaková loupež, přítomnost psychicky narušené rudé hrozby, indický mumraj, ztepilé Amazonky a romantické vzplanutí tělesné přitažlivosti. To vše se napěchovalo do cirkusové dělové hlavně, následný výstřel roztrhl modré nebe vejpůl a zpět na pevnou zem se snesl barevný roj akrobatického běsnění a absurdního žonglování. Je to jednoduché a dokonce si zachovává i dostatečně únosnou míru vkusu zlehčujícího, a snad až znevažujícího, nadhledu. Chobotnička má pánské určení, je tajným přáním spícího muže a nestaví mnoho překážek své vlastní roztoužené fantazii. Hlavním hrdinou a zachráncem svobody Západní Evropy a nenarušené pověsti amerických vojenských sil je James Bond (zábavný Roger Moore), bájný agent britské tajné služby MI6. Nezastaví se před žádnou louží, plnou pijavic, neudrží ho žádná mříž. Mlsný starý kozel se na chvilku vznese až k branám ráje, povinnost k vlasti je nade vše. Hraje vrchcáby, metá vejci a vznáší se povětřím. Práce je pro něj hravou zábavou k ukojení rozmazlené podstaty dobrodružné noblesy lidské duše. Hlavní ženskou postavou je Octopussy - Chobotnička (šarmantní Maud Adams), cirkusová podnikatelka a vládkyně svého specifického dámského impéria v mughalské palácové nádheře. V blízkosti Bonda tep roztouženého srdce dosahuje svého maxima, nakonec i zločinecká čest je častokrát jen zbožným přáním. A neohrožený hrdina má jedinečné spojence. Nejurozenějším z nepřátel je Kamal Chán (sympatický Louis Jourdan), finančně efektní afghánský princ v luxusní oáze indického exilu. Odbojná drzost britského agenta ho dohání k šílenství a zuřivosti. Jeho rozpolcenost mezi dva pány hraje o svou hlavní výhru. Nejuhrančivějším protivníkem je Gobinda (příjemný Kabir Bedi), poslušný Kamalův osobní strážce. Je neústupný a hrozivý ve svém útočném postoji řešení potíží. Bond je červeným hadrem a nepříjemně obtížným hmyzem. Nejmocnějším nepřítelem je Orlov (posedlý Steven Berkoff), sovětský generál. Mozek je nakažen velikášstvím a nutkavou touhou po nehynoucí slávě. Psychopat je posedlý zkoumáním mezní hranice zneužití moci. K výraznějším postavám patří Vijay (sympatický Vijay Amritraj), bezstarostný Bondův indický pomocník. Jeho přidanou hodnotou je zlepšený bekhend a služební motorová rikša. Z dalších rolí: Kamalova atraktivní společnice s náhlou srdeční náklonností pro hrdinného Bonda Magda (Kristina Wayborn), úplatné a životu nebezpečné bratrské duo cirkusových vrhačů nožů Miška (David Meyer) a Griška (Tony Meyer), Bondův dodavatel ojedinělých technických udělátek Q (Desmond Llewelyn), obezřetný a vděčný šéf britských špionů M (Robert Brown), jeho stálá sekretářka Moneypenny (Lois Maxwell), s Orlovovou nenasytnou agresivitou nesouhlasící generál KGB Gogol (Walter Gotell), či zručný duplikátor drze zcizených klenotů carské rodiny Larkin (Peter Porteous). Chobotnička je maskulinní filmovou zábavou s nádechem potlačované touhy exoticky dráždivého dobrodružství. Hrdina má nadpozemské schopnosti a elegantní charisma humorného znesvěcení. Uspokojivě příjemná zábava, obejde se bez nutkání k použití mozkových buněk. () (méně) (více)

zette

Nejsem zadny expert na Bonda a fakt, ze je Chobotnicka muj prvni dil serie s Rogerem Moorem, jest toho dukazem. Osobne me jeho postava zklamala a vedle roztahaneho deje ho hodnotim jako nejvetsi slabinu filmu. Scenar je ale zajimavy, Steven Berkoff v roli generala Orlova vyborny, potesi i Sandokan Kabir Bedi a Maud Adams (jsou ale zdaleka lepsi Bondgirl). Indie jako kulisa poulicnich honicek bezchybna. Neni nouza ani o dostatek humornych scen, dialogu a ruznych vychytavek (letadlo v horse boxu, krokodyl, cirkularka...). Dobry dil. ()

gabin(a)

Moje oblíbená Bondofka. Komentář píšu ale proto, abych se podělila o zážitek při xtém zhlédnutí na ČT nedávno. Když přepnu program, objeví se v horní části obrazovky INFO - co je to za pořad a hlavně "hrají" a tam - nevěřila jsem svým očím - bylo napsáno KABIR BEDIOVÁ!!! Nějaký debil, který je tak militantním zastáncem přechylování, že to - ová sází úplně všude, se ani nenamáhal v době Googlu zjistit, kdože ta osoba s tak divným jménem je. Musí být mladý/mladá, protože neví, že je to Sandokan, ani tohoto Bonda, ke kterému píše informace, evidentně neviděl. To mu ale nebrání v suverenitě se kterou prdne to zatracený -ová ke jménu, které nezná. A to mě namíchlo nejvíc! Jinak přidávání -ová k ženským jménům a hlavně pseudonymům jako Monroe nebo Jolie, mě krká čím dál víc, zvláště když nuly jako Vica Kerekeš jsou tohoto prznění ušetřeny a přitom se přechylování odůvodňuje usnadněním identifikace pohlaví dané osoby. U mě se tak identifikují jedině přechylovači, a dávám jim nadávky obého pohlaví! ()

c.tucker

Všechno se nám zestaršilo a hlavně Roger Moore, který fakt už je na Bonda starý až přes příli snaží se to sice vynahrazovat znamenitými hláškami, ale i tak je to slabé. Záporák nijak zajímavý. ()

mortak

Bond jako procházka zábavním parkem. Postava 007 sama není tak důležitá, tvář Rogera Moora slouží spíše jako svorník pro různé kaskaderské kousky (vlak, letadlo), či pro efektní mačkání různých tlačítek na hodinkách. Pokud se Bond pouští do akce, jde spíše o poctu němé grotesce (tržiště čí džungle). Film občas připomene nějakou klasickou flemingovskou scénu (hra proti zlosynovi, který podvádí), ale jinak nejde o nic víc, než o zábavnou projíždku bondovským disneylandem. Zábavnou, ale bez zůstatku nějaké silnější stopy v paměti. ()

WolfR

Zápletka solidní, akce výborná, Bond girl překrásná a hlavně jsem skvěle bavil! Ovšem samotný agent 007 a jeho věk už jsou na hranici únosnosti. Bond, že potřebuje kaskadéra na běh?! Moore už se měl od Bonda klidit. Ale ještě stačí to na 4 hvězdy. ()

Mol

SPEND THE MONEY QUICKLY, MISTER BOND!! Po předešlém akcí napěchovaném dílů je tohle trochu krok zpět. Roger už je tady fakt děda a kaskadéry používá snad i při delší chůzi. Holky nic moc a navíc ten trapný cirkus. Pokud tu něco stojí za to vidět, tak to bude jednoznačně jízda na vlaku. Ta byla bezchybná a zajimavá. ()

dr.fish

tento příběh je velice chatrný. Možná je plný ženských, ale jinak je zmatený, dějová linka prostinká. Vtipy skoro žádné. Poměrně nudné. 55% ()

Radiq

Jeden z těch lepších Bondů, protože tam není tolik pičovin. Místama je tam dost prdel, hlavně při honičce v Indii v těch tříkolovejch taxíkách. Naopak dost trapně tam působil tarzanův skřek při úprku po liánách nebo použití Bondovského theme při pískání na kobru. Samozřejmě každá akce přehnaná a Bond nemá ani škrábaneček. Sympaticky tam působila ženská coby jedna z elementů druhé "té zlé" strany... ()

tom88

Ďalší Bond, ktorý nedokázal zaujať v takom rozsahu aby bavil celú tú predĺženú stopáž. Pre mňa nevýrazný a zabudnutelný Bond. No na to tetovanie asi nezabudnem. 68% ()

andrii

Omotán chapadly daleké Indie, jejíž aroma proniká na starý kontinent, do neklidné Evropy. V klaunském kostýmu ostře koření šapitó a manéž cirkusového varieté. Svůdce akcí, svůdce žen, s precizní elegancí a osobitým důvtipem. K nebezpečným fíglům vycvičen, k záchraně krásek po boku připraven. Na hodinky s vymoženostmi a závěrečný polibek nezapomeň. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch