Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

cooler

Jedna z mých nejoblíbenějších Bondovek.Film plný nápadité akce,napětí a nechybí ani slušná porce humoru.Co si víc přát. ()

Ekdahl

Konečně po čase bondovka, kde se podařilo udržet tempo a uprostřed nedochází k obligátnímu spadnutí řemene. Jinak je to přeplácaný, stopáž je na hraně, ta kýčovitá Indie.. no nevím, to zrovna není můj cup of tea, ale dejme tomu, jsou tam dobrý nápady. Dávám čtyři hvězdy s odřenejma ušima. ()

PORTER44

Další Bondovka,která příběhem nijak nevybočuje opět se objeví blázen tentokrát z Ruské strany generál Orlov se spojencem Kamal Chánem jeho sluhou K.Bedim(Sandokanem)a v pozadí je ještě Chobotnička a její palác plný krásek.Orlov s Chánem se zmocní bomby kterou dopraví pomocí cirkusu na Americkou základnu aby tam vybouchla jenže Bond vše včas zastaví. ()

topol999

Druhá Mooreovka od Johna Glena, a podle mě je stejně kvalitní jako Jen pro tvé oči, možná o malilinko výše, ale opravdu jen o trošku. Určitě to první, co bych chtěl pochválit je jednoznačně prostředí Indie, které bylo bombastické. Ať už krásný hotel, tak vynikající scéna na tržnici, kdy Bond mlátí bandity tenisovou pálkou, nebo po nich dokonce hází peníze. Postava Chobotničky je celkem v pořádku, ale úplně 100% bond girl to taky není. Vychytávka od Q v podobě umělého krokodýla, byla opravdu vtipná, neméně i scéna, kdy na hrad přilétá v balónu. V druhé půlce se vydáváme do východního Německa, kde se Komunistický maniak Orlov snaží odpálit bombu. Cirkusy opravdu nemusím, ale ty dva vrhači nožů byli dobří. Trochu se jen divím Kabiru Bedimu, že hrál takovou poměrně herecky nenáročnou roli, ale ani tak nebyl špatný. Závěrečný souboj je vychytaný, hlavně v tom, že cirkusačky vymlátí celé sídlo skoro samy. Souhlasím s ostatními uživateli, že scéna, kdy Moore sjíždí po zábradlí a kosí zmetky je opravdu jedna z nej. Vlaková scéna je taktéž libová... A tak dále, a tak dále... "Ještě, že rupie je tvrdá měna" ()

cien

Průměrná bondovka s čím dal tim víc starším Moorem, akce ušla, záporaci nezajímavý a závěrečná akce trapná, ale uteklo to v pohodě. ()

SNCIS

"Ještě tam je?" - "To si snad děláte legraci. 007 na ostrově, na kterém žijí pouze ženy? Toho uvidíme až ráno." V pořadí 13 bondovka a šestá, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Takže pojďme si to pěkně shrnout: Příběh je o rozpoutání třetí světové války! Jsou tam výrazné postavy (Gogol, Orlov) a má to i výrazného padoucha (Louis Jourdan). "Zneuctil jste vojenskou uniformu." - " Ale přesto zítra... Zítra budu hrdinou Sovětského svazu." Bondgirl Octopussy tedy ta hlavní - byla pro mé oči průměrná, ale za to Kristina Wayborn byla k nakousnutí a scéna, když se spustí z balkonu je T O P. Je to nabité sthující akcí, krásnými ženami a vtipnými monology. Jinak co kritizovat na akční pecce, když jsem nadšenec akčních filmů? Práce Johna Glena se mi líbí a už se těším na jeho další bondovku. - 100%. ()

padlar

Moje asi nejoblíbenější bondovka s Moorem a jedna z těch lepších bondovek obecně. První polovina filmu byla občas správně ulítlá (kapesní letadlo u benzínové pumpy, Tarzan v indické džungli,…), druhá odehrávající se v Evropě byla mnohem akčnější, než jsem od bondovky s Moorem čekal. Generál Orlov je správně vyšinutý záporák a oproti většině se mi jako záporák líbil i Kamal Chán. A navíc, ve filmu hraje i Sandokan :-). ()

gggggg

Roger už starý, Maud sme už tiež videli, záver bol dosť pritiahnutý za vlasy. Zase je to len o obyčajných zlodejoch, čo dielu ešte viac uberá na vážnosti. ()

Foltest

Na Chobotničce oceňuji povedené vedlejší postavy, jako jsou například zabijácká dvojčata z cirkusu nebo antagonistův vždy připravený Sandokan. Obecně hlavní devízu snímku vidím právě v ději. Celá úvodní scéna s britským klaunem, dražba vajec nebo celé závěrečné dění v Německu jsou opravdu povedené. Ze závěrečného nalezení bomby v cirkuse přímo dýchá napětí a pro mě to rozhodně patří mezi jednu z nejpovedenějších scén ze všech bondovek. Co však musím zkritizovat je bondgirl, tedy samotná Chobotnička. Její vztah s Bondem je uspěchaný a bohužel mě ani příliš neoslovila vzhledově. Přišlo mi, že na roli už je jednoduše příliš stará. I přesto je však Chobotnička povedená bondovka a já ji rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

opatstviolov

Bondovky John Glena mi zatím moc nesedli, stejně jako u předchozí tu jsou stejné chyby. Nevýrazný záporák, nudné akční scény a pořádně ani nevíte co se vlastně děje a proč se to děje. 6/10 ()

LUIGISde

Tak to už je vidno postup času, alebo len oproti moonrakerovi vyzerá všetko o dosť lepšie. Klasicky Bond, odohrava sa v rusku, delhi, a v nemecku. Dobrý dej, trošku komediálne, miestami trápne vripy, ktore ale tolerujem kvôli zachovaniu bondovych povodnych prednosti. Klasicke cestovanie vlakom, luxusné kasino a špionske hodinky. Človek dostane to za čo si zaplatil. ()

bernstein

Azda najviac ma bavil Roger Moore ako James Bond v Octopussy. Ide o trinásteho JB zo série a šiesty, v ktorom hrá Roger Moore ako James Bond. Maud Adams je úžasná, ale aj Kristina Wayborn vyzerá skvele. Akčné sekvencie tiež patria k tým lepším a takisto i humor je dobrý. V skratke je to to najlepšie z 007 od Rogera Moora. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch