Reálná výzbroj a taktika US Navy SEALs ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi. Když CIA odhalí teroristické spiknutí proti USA, jsou nasazeni do akce ti nejlepší z nejlepších – Navy SEALs, speciální jednotka zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických. Ale pokaždé, když zneškodní jednu hrozbu, objeví se další. Zasahuji po celém světě, od Čečenska a Filipín až po Ukrajinu nebo Somálsko. Členové SEALs sledují teroristy až na mexicko-americké hranice, kde má dojít k finálnímu střetu... (Bohemia MP)

Teabag

Slušná akce, ale celý film devalvuje scénář, který prostě nedrží pohromadě. Postavy jsou vágní a za celých 110 minut jsem si s žádnou z postav nevytvořil sebemenší vztah. Akčňák na jedno použití. 5/10. ()

Sufferer

Ak ste fanúšikom vojnových filmov a hľadáte niečo originálne (v rovine obsahu), ste na zlej adrese. Pokiaľ vám ale nevadí scenáristická odrhovačka ako každodenné raňajky, je sa načo pozerať, pretože snímka Act of Valor nám po stránke formy prináša do žánru isté osvieženie. Do hlavných úloh stavia (ex)členov Navy Seals, sprostredkúva realistickú akciu, ktorá podtrhuje autenticitu až na kosť, a využíva prvky počítačových hier (pohľad a la countre-strike). Zarážajúce na tom je, že začínajúcemu režisérskemu duu na celý film postačil rozpočet (smiešnych) 12 miliónov amerických dolárov. Ak naberú skúsenosti a do rúk sa im dostane (dnes nič zriedkavých) 200 miliónov, rozhodne chcem byť pri tom. ()

SHit4U

Čekal jsem akční nářez....viděl jsem snahu o herectví, slyšel tolik "dramatických" proslovů, že jsem chvílemi přemýšlel, že se opravdu dám k námořnictvu a akce? nějaká tam byla, ale z nějakého důvodu mě prostě neoslovila...možná za to mohla snaha se co nejvíce přiblížit skutečnému boji. Ale plusem jsou určitě záběry z první osoby. Jen škoda, že jich nebylo víc. ()

peetriss

Plus filmu tkví v neotřelosti akčních scén. Negativa tkví ve všem ostatním. Chápu snahu tvůrců o co největší realističnost scén, ale proboha angažovat do hlavních rolí pravé mariňáky, kteří absolutně neumí hrát? No nevím. Byla-li úmyslem co největší přesnost akcí bez filmových příkras, od toho máme proboha funkce odborných poradců, kteří by profesionální herce vedli. Zasekává se ale i scénář a celé to je takové těžkopádné a nezáživné. Těch několik dobře natočených akcí můj ortel nemůže zvrátit. ()

cmenda

Celej film byl katastrofa , jo slušný efekty a jak vyzualní tak akusticé ale jinak to bylo jak koukat se CSko což bych chvílema dělal raději. ()

Mikino00

Reklama, která vás donutí narukovat a zachránit světový mír. Celé to vypadá jako počítačová hra, příběh tomu odpovídá, kamera, hudba, střih všechno. ()

gumolit

Film , ktorý sa oplatí vidieť hlavne kvôli pekným akčným scénach natočených v štýle počítačových hier , ale inak nenadchne nič!! Žiadny v podstate dej neexistuje! Pár vojačikov veriaci v svoj patriotizmus si trochu zastrieľa a samozrejme tvorcovia neušetria nás nejakých obetí a amerických hrdinov.Neviem čo mám viac napísať fakt ako by som písal recenziu na náborový plagát U.S. Army ! ()

Zombi

Film, který nejvíce připomíná herní pecku Call of Duty MW, díly odehrávající se v současnosti. Odpovídá tomu roztříštěný příběh, který nás zavede do různých koutů světa, stejně tak záběrování z různých kamer a pozic a náhledy ze vzduchu, odpovídá tomu i kamera v bojových akcích, kdy se občas přepne do pohledu z první osoby. To vše vypadá docela dobře, akce opravdu působí realističtěji a má dobré momenty, i když jsem čekal že bude trochu údernější, ale příběh nezaujme, herci taky ne a ty patetické scény z domova, s brutálními vlasteneckými monology, jsou děs. Cením snahu o natočení realističtějšího pohledu na práci speciálních jednotek, ale příště by to chtělo trochu soudnosti. ()

bobstock

Už mnohokrát řečeno. Tuctový příběh a neherci. Něco za něco. Akční scény jsou jedny z nejlepších ve válečném filmu. Plná podpora armády. Žádný CGI a podobný voloviny. Všechno je autentické a skutečné. Vojáci, zbraně, taktika, vozidla, plavidla, vrtulníky, prý i náboje :). Neherci text jen odříkají, padne pc - game předěl, namíří se buchary a v tom okamžiku získává obrázek takový spád . Film je věnován záchranářům a vojákům po 11. září a tak to taky vypadá. V celku si na nic nehraje, jen dokazuje hřejivost rodiny, patriotismus a ostrou akci ve své hrůzné kráse. S čím mám problém je to, jestli ti vojáci či záchranáři neumírali zbytečně. Jestli to 11. září nebyl jen jeden velkej podvod na americkej lid. Protože jestli byl, tak nebyl první a asi ne ani poslední. :/ 70% ()

Daqvid77

Nechápu hodnocení vyborný jednotkový film dávám plný počet protože mám za to že tohle si zaslouží červená čísla. A nebudu snižovat hodocení jen proto že tu hráli praví mariňáci kterí ano až tak dobře nehrají. A taky hodocení nesrazím jen kvůli velkohubé americé hrdosti oni jsou prostě takový brerme to tak a nesnižujme kvůli tomu tento film. Kéž by jsem my Češi byla aspoň s půlky tak hrdý v počasných chvílích jako umí být Amíci. ()

mira007

Americký film s klasickým americkým schématek amerických hrdinů pro americké diváky. Asi bych hodnotil výše, kdyby mne ten film potkal v devadesátémšestém, ale já ho viděl teď, kdy už jsem mírně náročnější a i u akčních filmů očekávám větší realističnost a tady u toho mne ziritoval hned úvodní alibistický podnadpis za který se autoři schovali: " inspirováno skutečným hrdinstvím" Tak kurva snad to je inspirovaný skutečnou událostí nebo ne, nebo je ten film věnovaný také statečným americkým hasičům? ()

krusty2

Nemam rad americku politiku a preto neidem tu hodnotit dej.Avsak remeselne je to zvladnute na vybornu. Som zvedavy s cim pridu hosi potom,lebo akcia je tu skvela. ()

Furmi

Neviem čo si o tomto filme mám myslieť. Na jednej strane progresívne natočený akčný film, i s nejakým tým posolstvom a kvalitnou akciou, na druhej strane amatérske klipovité, zle zostrihané zábery a nepresvedčivé dialógy a príbeh. Som rozpoltený ale tak prikloním sa k zlatej strednej ceste lebo podobný akčňák som už dlho nevidel a celkom ma aj prekvapil a aj celkom milo potešil. 60% ()

jerenymo

Když si odmyslím ty proamerický blitky, který jsou tam tak vyměšovány, tak je to celkem slušná akce, která po úvodních 20ti munutách slušně vyklusává v rytmu splašených kulometů mexického kartelu. ()

Aldanar

Proč je težší věřit pravému mariňákovi, že hraje mariňáka, než to věřit hercům (např. v Black Hawk Down) - že by kvůli neschopnosti hrát? Kromě akce to je neuvěřitelná nuda a šeď, nezábavná, neuvěřitelně (pateticky) ukecaná. Příběh odhadnutelný jak nikdy, kde je každému od začátku jasné kdo se nedožije konce a že Amerika zvítězí nad odpornými "jihádisty". To, že trailer byl parádně navoněn neznamená, že film nesmrděl jako kobylinec :) ()

Illy

Výborně natočená akce která je zadušena patetickou dávivou vatou. Připočtěte otřesné neherecké výkony a jste na průměru. Škoda. ()

maty39

Toporné herecké výkony na jedné straně, poměrně slušná akce na straně druhé. Na klasiky žánru to rozhodně nemá, ale dnes už se moc filmů s poctivou (ne digitální) akcí netočí a ve světle tohoto faktu patří Act of Valor k tomu nejlepšímu co se v poslední době (v tomto žánru) objevilo. ()

Nolanofil

Pozitívum, akčné scény a ich reálnosť. Negatívum všetko ostatné naokolo. Herci sa ani nedajú nazvať hercami, lebo sú to bývalý alebo súčasný vojaci, bez akéhokoľvek talentu. Počúvať ich dialógy je utrpenie na druhú a nočná mora každého fanušíka filmu. Emočné momenty o ktoré sa snaží režisérske duo, sú na smiech a absolútne nefungujú. Patriotizmus nabral v tomto filme nový význam, vďaka tomu USA zas o trocha viac nenávidím. A McCoy a Waugh majú nadštandartnejšie vzťahy s USA armádou ako má Michael Bay a to je čo povedať. Stručne a jednoducho je Act of Valor výborná reklama pre USA armádu, ich zbraní a vojenskú mobilitu a organizovanosť. Vyzdvihovaním falošného posolstva vlastenectva a oddanosti a v neposlednom rade, seba obety ,,statočných´´ Amerických vojakov a ich rodín. ()

helmiczka

SPOILER ALERT! Hodinu a pol trvajúca prestrelka, ktorá bola síce slabučká po stránke scenáristickej, ale zato natočená vynikajúcim kameramanom. Hm, v úvode komentára som varoval pred spoilerom a pritom som nevyzradil nič z deja. Tak to preto, lebo dej nestojí za zmienku. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

13.12.2012

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

26.05.2012

Konkrétně Need for Speed a Shadows of the Colossus, dvě mimořádně úspěšné počítačové hry. Přestože jde o různé žánry a jejich adaptace vznikají u různých studií, oba filmy mají něco společného.… (více)