Reálná výzbroj a taktika US Navy SEALs ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi. Když CIA odhalí teroristické spiknutí proti USA, jsou nasazeni do akce ti nejlepší z nejlepších – Navy SEALs, speciální jednotka zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických. Ale pokaždé, když zneškodní jednu hrozbu, objeví se další. Zasahuji po celém světě, od Čečenska a Filipín až po Ukrajinu nebo Somálsko. Členové SEALs sledují teroristy až na mexicko-americké hranice, kde má dojít k finálnímu střetu... (Bohemia MP)

Jazz06

Je to v podstatě Call of duty: Modern warfare: The movie. Půlku filmu tvoří 3 související mise jednotky amerických vojáků. Druhou půlku tvoří dost zjednodušený příběh. Kouká se na to ale pěkně, zvlášť akční scény jsou dobře udělané. Inspirace moderními válečnými hrami je znatelná, často se využívá pohled z první osoby. Co se týče vaty kolem a v prvé řadě hereckých výkonů v konverzačních scénách už je to o dost slabší. Stejně si to podle mě ovšem zaslouží 4*. ()

Xeno.morpH

Vynikající prezentace taktických postupů Navy Seal, zabalená do jednoduchého příběhu. Unikátnost filmu spočívá v tom, že postavy hrají neherci - skuteční vojáci. Z toho plynou plus i mínusy filmu, taktické postupy a akční scény jsou "reálné", prováděné ne nakašírovanými herci, které rejža honil po place aby nevypadali jako banda neprůstřelných šašků kosících nepřítele od pasu , ale skutečnými Sealy. Na druhé straně, herecké podání nebojových scén či dialogů je samozřejmě slabší . Patriotický patos filmu je snesitelný, i když samozřejmě ortodoxní levičáci , ručníkem omotaní uctíváči pedofila a multikulturní cintalové z toho budou dostávat z fleku osypky :) Všechna čest, na neherce svou roli vojáci zvládli skvěle - konečně film, u kterého postavy nejsou jen rozmazlené hollywodské hvězdy, ale lidé kteří tuto práci skutečně dělají :) ()

Acrobat

Nevidím nič zlé na vyslobodení Roselyn z rúk cabrónov. Ale ani ich život nie je menejcenným než vojakov. Ak platí zásada rovnosti vo všetkom pri všetkých, tá prirodzenosť práv bez rozdielu deklarovaná v kodifikovaných predpisoch je uvádzaná na pravú mieru možno vo vojenskom prostredí. Ospravedlňuje niečo boj, záchranná misia, vojna, čo je síce silné slovo? Netuším, prečo život vojaka má byť posmechom kritiky. Kde vlastne treba stáť, pri kom? Pozrieš rád na „plazmičke“, dáš si hypermarketovú poživeň kdesi zo sveta, otvorený účet a výplata na ňom, z pohody a tebou myslenej slobody vychutnávaš deň. Ťažko povedať, či agitka Američanov do služieb armády je väčšia než v iných štátoch (Rusko, Čína, Pakistan, Turecko). Každopádne je gýčovitejšia a tolerovane komercionalizovanejšia. Dojem (amerického) svetového poriadku, agresie sa vznáša nad hladinou, no činy, skutky, výsadky, streľbu, taktiku ovládajú a realizujú taktiež aj povedzme kolumbijské vládne jednotky (s americkou výzbrojou). Má tento náborový film odradiť od sledovania? Nemal by, pretože za necelých 20 rokov (Arnieho Human Casualties) neznel rotačný guľomet tak slzavo, dojemne, trefne a účelne - či sa malo nechať Roselyn dobiť? Extraction under fire, výlet na more, raketa v hrudi, a mexické strelecké hody sú urobené dosiaľ šafranovo vídaným štýlom. Pohľad od zbrane je skvelý, nasadenie kameramana do vrtuľníka, lodí etc. k ozajstným chlapcom je novátorsky a patentmi pre najvrchnejšiu prvú ligu vojenských akcií tento film len tak hemží. Pre nás milovníkov vojnových (armádnych) snímkou je to nutná pastva pre oči - Paleta zbraní, údernosť zásahov - no nie ich premrštenosť, a excelentné dávkovanie palebnej sily z mora, zemi a vzduchu. A či ten list na konci je k pohŕdaniu? Je ľudskejší ako ten Joshov v BHD. Ťažko však sa prijíma tento film pretože protiamerické nálady sú spoločenským statusom k množstvu priateľov. Ja proti Američanom nič nemám, preto ma film „asi“ oblbol, následne položil na lopatky a snovo som si ho vychutnal. Zrejme som preto vyvrheľ. Nie kto strieľa a zachraňuje, ale AKO. A vlastne, čo má spoločné zbraň s tým, kto ju drží? http://www.youtube.com/watch?v=RImjEihL1aQ (videné 04.07.2012, BD) ()

nathaniel 29

Vymakana akcia,napätie,skvela kamera-miestami z vlastneho pohladu,co ma konecne logiku na rozdiel od sraciek typu Kronika,ci Monstrum,spravne emocie,dobry pribeh..Realne..Kvalitne..Len pozor gayom sa tento snimok nepaci,takze ak milujete rovnake pohlavie ako ste vy,radsej si pustite po tridsiaty krat Hriesny tanec,ci Pomadu. ()

Pavel82

Akce je perfektní. Tečka. Vše mezi jednotlivými akčními scénami je ale jen ubíjející vata, s plytkými charaktery, těžce naučenými dialogy a nulovým scénářem. Akce je ale perfektní. Vykřičník. ()

Thirteen

Chci zpátky svých 110minut života. Ani akční scény to u mně nezachránily - snad nejzbytečnější film roku 2012, příšerně zahraný a přehuštěný otravnýma patriotskýma kecama. ()

TomStrom

Žvejkanina, výplach, kravina... a to píšu jako milovník vojenství a vojenských filmů. Upřímně řečeno, ani voják z povolání z tohoto filmu nejspíš nebude nadšen, jelikož je to samý nesmysl a ještě k tomu to šíleně nudí. ()

Likan7

Schválně jsem si nechal pár hodin, abych si roztřídil myšlenky a mohl o Act of valor něco napsat. Pár hodin uplynulo a já stále nevím co bych k tomu řekl. Film má až překvapivě povedenou akci, oproti klasickým filmům je taková "jiná", ale rozhodně ne špatná. Příjemně mě překvapilo i celkem dot záběrů FPS (záběrů přímo od vojáka, z první osoby), na což jsem byl zvyklý z her. Jenže akce tu zase není tak moc, aby to film samo o sobě vytáhlo někam na 3*. Konec je sice takový ten americky vojenský, kdy Vám má ukápnout nějaká ta slza, jenže mě to bylo prostě jedno. Na konci jsem nejdřív naopak přemýšlel, o koho to vlastně jde, protože sledujete příběh hned několika vojáků (a jednoho teda víc, to je pravda), ale všichni se mi nějak slili dohromady. Act of valor je určitě zajímavý pokus, už jen kvůli tomu, že údajně hráli skuteční mariňáci, jenže zajímavý pokus ne vždy není dobrý pokus. Ve výsledku kvůli nehercům film dost ztrácí tam, kde by naopak měl bodovat. ()

Idahou

Čekal jsem spíš bliják, ale na YT jsem viděl pár docela zajímavých záběrů, tak jsem to zkusil. Prvotní kontakt s herci byl ...divný. Zvláštně hlučeli a jejich hraní bylo tak nějak... na prudko. prostě to nebyl takový ten uhlazený projev jako v jiných filmech. Postupem děje se to ovšem buď zlepšilo a nebo se tom přestal vnímat. Tenhle film totiž spíš stojí na scénách, kameře a efektech, ale ne tak jako třeba nějakou kousek o Baye. Občas mě nějaký střih docela zmátl a pletl jsem si jednotlivé postavy, ale obecně to bylo dobrá podívaná. Pustil bych si to znovu? Ne, ale i tak si to 4* zasloužilo. Minimum patosu, dobře postavený scény a efekty, dobrá akce ()

diffside

Call of Duty vo filmovom spracovani. Kamera v akciach proste parada, skoda akurat toho primitivneho deja. Chceme viac takychto (no kvalitnejsich) filmov! ()

Indy21

Velice mě mrzí fakt, že i přesto že budu hodnotit jak budu hodnitit. Po stránce zabavení to bylo slabé. Nevím, ale nebyl vtáhnut do děje, jako u jiných filmů jak jsem čekal. Tak, že spíše hodnotím trailer než samotný film a fakt, že se natáčení zůčastnilí samotní členové Seals. Pro mě je to spíš dokument, který dá nahlédnou do práce speciálních jednotek. Za autentičnost dám plné hodnocení i když bych dal jen tři hvězdičky. ()

crjules odpad!

U.S. Navy Seals - by meli delat dal to co umi dobre a nezkouset natacet filmy, nebo v nich proboha dokonce hrat! Tady jsem slapnul vedle.Strasna sra...! ()

Pulper

Bezobsažná propagandistická nuda s nechutně předvídatelným dějem, dobrou kamerou a realisticky působícími výbuchy a střelbou. ()

Frank1e

Jako fanouškovi akčních her (zejména Call of Duty) mi nemohl uniknout ani tento snímek, pojednávajíc o několika kamarádech a jejich rodinách. Inu ani jsem nečekal, v poslední době hodně otřepanou story, vtipkujících a usměvavých vojáků uprostřed boje. Dostalo se mi celkem slušně promyšlených soubojů, přičemž zde důležitou roli hrála taktika a důvěra. Určitě to nebude žádný trhák roku, ale své příznivce si tento film určitě najde. Dějově trochu chudší, což platí také o scénáři, který by se vlezl na papír velikosti A4. To si v americké armádě zase smlsnou na nových uchazečích, kteří se po shlédnutí tohoto snímku okamžitě přiřítí k náboru. Nic víc/nic míň, tři hvězdičky zaslouženě ()

Marty7CZ

Tady se teda v komentářích sešla tlupa chytráků s modrejma knížkama!!!!!!!!!!!!!!!! Co pořád bulíte?!! Tak si pusťte radši "Školní výlet", to se vám bude evidentně líbit!!! ACT OF VALOR = Prvotřídní AKČNÍ JÍZDA Z POHLEDU OPERACÍ SPEC. JEDNOTEK. Tečka. ()

Adrai

Dějově i zpracováním podobné jako speciální jednotka, patriotistické jako red tails (což jistě u mnohých opět sklidí především kritiku). Pokud ale máte nějaký ten militaristický zájem (i ten nejmenší) - budete se tetelit blahem. Dostanete techniku (chyběl snad jen tank), dostanete zbraně, dostanete výbuchy, dostanete taktiku, dostanete odhodlání, rodinu, přátelství. Vůbec nebudete řešit že v tom prakticky nehrají herci, že se možná občas ztratíte, že uvidíte zajímavý pohled z "ruky" ala hra ... prostě jen čekáte na chvíli kdy konečně dorazí říční člun, kdy sniper vybere svůj cíl, kdy prorazí vrata továrny ... ()

BFG2000

Stručně. Nechápu tu kritiku. Takových filmů by to chtělo víc. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a jsem nadmíru spokojen. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

13.12.2012

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

26.05.2012

Konkrétně Need for Speed a Shadows of the Colossus, dvě mimořádně úspěšné počítačové hry. Přestože jde o různé žánry a jejich adaptace vznikají u různých studií, oba filmy mají něco společného.… (více)