poster

Nebezpečné známosti

 • USA

  Dangerous Liaisons

 • slovenský

  Nebezpečné známosti

Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 1988, 115 min

Režie:

Stephen Frears

Předloha:

Choderlos de Laclos (kniha)

Scénář:

Christopher Hampton (scénář, divadelní hra)

Hudba:

George Fenton

Střih:

Mick Audsley

Scénografie:

Stuart Craig

Kostýmy:

James Acheson
(další profese)
 • klerik
  ****

  Krásna kostýmovka so skvelými(!!!!) hercami (len ten Reeves mi tam nesedel). Intrigy a atmosféra ľadová a démonická. Teatrálne pojatie je jednoznačne ďalšie plus, len škoda, že sa mi na konci v hlave ozval soundtrack a spomienky na, pre mňa, silnejší koniec z Veľmi nebezpečných známostí... (ale to sa vekom hádam poddá :))...(16.3.2006)

 • Matty
  ***

  Je zajímavé sledovat, jak ke stejné látce přistoupili dva různí režiséři. Bráno v globálu, Nebezpečné známosti Stephena Frearse mají dobrý scénář, spíše sladký konec a jsou nudné, Valmont Miloše Formana má špatný scénář, trpký konec a je zábavný. John Malkovich je přesvědčivějším svůdníkem než Colin Firth, Annette Bening měla pro změnu jako intrikářská Markíza De Mertueil mnohem víc sex-appealu než Glen Closeová. Uma Thurman se nemůže srovnávat s mnohem lépe „ovnaděnou“ Fairuzou Banks, zato Keanu Reeves má alespoň známou tvář. Hudba je v obou filmech podobná, ve Valmontovi častější. Co se týče kamery, Ondříček dokázal mnohé dialogové scény oživit lépe, zde jsou zas postavy lépe napsané a jejich činy snáze pochopitelné. Snad ke každému mínusu Nebezpečných známostí bychom našli nějaký plus Valmonta a naopak, proto nemůžu hodnotit jinak než stejně, tj. lehce nadprůměrně. 70% Zajímavé komentáře: Jeanne, Rex Mundi, Tayen(4.8.2006)

 • T2
  *

  Rozpočet $14miliónovTržby USA $34,670,720Tržby Celosvetovo $36,000,000║ Toto bolo ako zlý vtip, nie len že to čisto byrokratický nudný dej ale aj otrasné obsadenie v podobe nesympatickej Glenn Close a ešte viac Johnovi Malkovichovi. Nevkusný otras. /25%/(11.2.2009)

 • NinadeL
  ****

  Prohra s Valmontem k. o. Glenn Close je pouze zajímavá, John Malkovich je dobrý intrikán, ale není to úplně ono. Keanu a Uma jsou strašní, takže jako velice dobrá mi vychází jen Michelle Pfeiffer, kostýmy a dech beroucí hudba. Někdy poslouchám jen zvukovou složku filmu a je mi blaze.(3.2.2009)

 • Skrk
  *

  Netuším, zda je to tím, že jsem mého oblíbeného Valmonta, kterého Miloš Forman pojal takřka po svém, viděl daleko dříve, ale Nebezpečné známosti v režii Stephena Frearse mě absolutně nebavili. Celý film je nemastný - neslaný, herci nesympatičtí (převážně Glenn Close a John Malkovich) a Michelle Pfeiffer jsem roli paní de Tourvel absolutně nevěřil. Nominacím na Oscara tedy absolutně nerozumím. Navíc je to celé ponořeno do takové nudy, že se snažíte neusnout. Dávám 1 hvězdu za skvělé kostýmy a dobu...(31.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace