Nedotknutelní

Nedotknuteľní

Untouchable

Komedie / Drama / Životopisný

Francie, 2011, 112 min

T-E-N F-I-L-M J-E N-Á-D-H-E-R-N-Ý !!!! Čekal jsem sladkobolné klišé, ale tohle mě naprosto dostalo. Tak si teď pár měsíců počkáme na hollywoodské remake, kolik toho sladkobolu tam stačí vrazit a vůbec, co s tím zase udělají... :-)(13.6.2012)

Rozpočet €9,5miliónaTržby USA $10,198,820Tržby Celosvetovo $426,588,510(Historicky 2.komerčne najúspešnejší film vo Francúzsku s tržbou $163,652,405)▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,670,909 //počet predaných kusov ?║ Dramatický príbeh ma správny nadhľad, v podstate ide v základe o ťažký námet ktorý v danom prevedení strhne, dej nenudí ani na chvíľu, odľahčené momentky striedajú dramaticky silnejšie, herci sú fajn, možno tomu chýba troška šikovnejšia réžia, čo by vybrúsila hrany, k úplnej dokonalosti mi tam niečo chýba, záver bol dobrý, taká iná Francúzska Zelená Míľa. /75%/(1.3.2012)

Tak 8. nejlepší film na csfd rozhodně NE-E (a nechce se mi věřit, že to někdy bylo i na čtvrté pozici), ale celkově je to velmi vlezle koukatelné. Většina míst, která mají být vtipná, vtipná je (a to i hodně nekompromisně), srdíčko taky tepe. Ale přiznejme si, je to až příliš přepečlivě vybroušené, postavy jsou na jedné lodi příliš brzo a není moc kam růst. Každopádně na jeden večer tomu jde bez problému podlehnout. Remake jisté. 7/10(15.3.2012)

• Tetsuo

Sociální utopie, která dokonale předstírá, že není citovou vydíračkou. Zaštiťuje se "příběhem podle skutečných událostí", ale těží hlavně z touhy po tom "aby to takhle v životě chodilo".(29.5.2012)

Nejlepší francouzský film, jaký jsem kdy viděla (ovšem pravdou je, že jsem jich moc neviděla). Komedie a drama v jednom, každá složka správně vyvážená. Na konci filmu jsem byla naprosto spokojená, šťastná a dojatá. Film jsem viděla, aniž bych věděla, do čeho jdu, aniž bych se koukla na hodnocení na CSFD, proto mě velmi překvapilo, když jsem zjistila, že je tak dobře hodnocený. Hezké nevydírající lidské drama se všemi aspekty lidství, co jen můžou ti dva mít. P.S.: U holení fousů jsem se málem počůrala smíchy.(2.4.2012)