Nedotknutelní

Nedotknuteľní

Untouchable

Komedie / Drama / Životopisný

Francie, 2011, 112 min

Jeden z řady zase těch milých a pozitivních filmů, který se nenese v duchu šablony a negativní atmosféry současných filmů, ale naopak vypráví pravdivý příběh, na který budete celou dobu nahlížet s nadhledem, ale přesto budete vědět, že film je takřka podle pravdy. Hrozně pěkně se mi na něj koukalo, oba herci předváděli naprosto super výkony. Omar Sy možná ještě o něco lepší. Trošičku mi to jeho hraní připomínalo Eddie Murphyho v 80. letech. No paráda, konečně zase film, na který se budu koukat pokaždé, když se mi naskytne příležitost a budu vědět, že prostě jen tak neomrzí. A to přitom přišel naprosto náhle a okamžitě mě dokázal zasáhnout. Klobouk dolů.(8.3.2013)

Francouzská senzace roku 2011, která v návštěvnosti převálcovala všechny hollywoodské blockbustery posledních let (včetně Avatara). Přesný casting - hlavně Omar Sy je neodolatelná trefa do černého a to doslova :) - archetypální vděčná premisa, svižné tempo a humor bez servítek, všechno na svém místě a dobře dávkované, navíc okořeněné několika světoznámými songy. Jako velké plus beru vyhnutí se nánosu patosu v závěru(21.2.2012)

Skrze černý humor k (do)jímavé komedii o nevšedním přátelství. Papírově to působí jako laciný slzopudný humanistický doják; ve výsledku to však laciné není ani trochu.(19.2.2012)

Ach, to zase jednou byla trefa do "černého". Musím se přiznat, že tohle mě hodně zaujalo. Nemá cenu se moc rozepisovat. Film jenž svou kvalitou, hereckým obsazením, psychologii postav, kvalitou vtipů mi dokázal vykouzlit šášo úsměv a pustit kroko slzy. Film je spíš silným sociální dramatem s prvky komedie než abych ho mohl označit za komedii. Excelentní francoá hudba a já musím bravurně chrochtat za tenhle silný příběh o dvou vrstvách sociálních skupin. Dejte mi do ruky Omara Sy a já vám pohnu kolečkovým křeslem!(28.3.2012)

Film s hořkou vážností, ale i s citově rozhraními linkami mezi citem a humorem. Neoddiskutovatelná kvalita, která je pro mě diváckým pohlazením… „tři tečky".(7.5.2012)