Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

john.h

Z těch teenage blockbusterů to je jinde než třeba Hunger Games. Je dost škoda, že takový průměry typu Hunger Games dostávaj neuvěřitelnej hype a takovejhle filmek o úroveň výš je docela upozaděnej. ()

Colchack

Čakal som všeličo, ale toto naozaj nie. Priznám sa, že ma trailere moc nebrali, no film sám o sebe bol úplne iné kafe. Svižné tempo, dobrá réžia, krásny vesmír, emocionálny záver. Lepšie 4*. ()

n42

Děj dvou třetin filmu je bohužel dost předvídatelný a často i velmi trapný. Zbylá část je ale konečně pořádné scifi, hurá! ツ ()

Gilanor

První hodina filmu je sci-fi verzí na Školu zlomených srdcí se snahou o jakou takous konfrontanci morálních a etických otázek týkajících se "dětských vojáků". Mladí herci jsou prkenní a nesympatičtí, velká většina scén je předvídatelná a často skončí až na hranici kýčovitosti a klišoidnosti. Zajímavé jsou snad jen rozhovory mezi Bene a Harissonem, ale ani ty nedokáží film zachránit. SPOILER: A nakonec se ukáže, že vlastně lidi jsou pořád největší sv*ně (což není až takovým překvapením). ()

satanjel

Tu som mal doteraz najväčší problém ustabilizovať sa na nejakom počte hviezdičiek. Ender mal silné stránky, ktoré boli veľmi silné – herecké výkony, scifi vizuálne prevedenie, taktika na tréningu a bojoch, a mal aj slabé stránky, ktoré boli veľmi slabé – značné množstvo klišé, deti mi tam nesedeli aj napriek dobrým hereckým výkonom, viacero nelogických vecí a pohnútok a hlavne krátka stopáž. Každý správny scifiholik by si ale endera mal pozrieť. ()

Joha8

Po odporucaniach viacerych znamych som neodolal a film si pustil. Bohuzial privelke nadsenie sa nedostavilo. Zachranovalo to CGI, vyborne herecke vykony ale co sa pribehu tyka, tak by som si vedel predstavit trocha rozvinut celu problematiku emzakov a preco vlastne v prvom rade prisli na Zem. Chyba tomu ukonceny zaver. Nemozem porovnavat s knihou nakolko som ju necital, ale keby bol pribeh dotiahnuty dokonca tak by som urcite jednu hviezdicku pridal. ()

TSZ

Knižní předlohu neznám, ale film mi chvílemi připomínal Harryho Pottera z budoucnosti. V ději jsem se čas od času docela ztratil a spousta věcí mi není jasná ještě ani teď, po dokoukání. Sci-fi pro děti. ()

dj_kure

Předlohu neznám, tím pádem jsem čekal neuvěřitelnou kravinu. 4 hvězdy dávám hlavně za to, že mě Ender hodně mile překvapil. Nenudil jsem se, efekty perfektní, dějová linka zajímavá a perfektně navnadí na pokračování. Ačkoliv jsem teda nebyl zrovna oslněnej dětskejma hereckýma výkonama, ale co už, nakonec jsem to překousl a některé si dokonce i oblíbil. Tímhle filmem rozhodně fanoušek scifi žánru vedle nešlápne. ()

DjangoDoe

Ďaľšie ,dá sa povedať zbytočné, vesmírne sci-fi o chalanovi, ktorý musí zachrániť cely svet...Neviem či je to len deja vú alebo ďalší klišovitý oprus. Možno to nie je až tak práve námetom, skôr dnešnou filmovou chorobou, ktorá tlačí viac na vizuál ako na prevedenie príbehu. Aj keď som knihu nečítal, neverím, že by ma práve takýto príbeh zaujal. Nejak som už z týchto disney kravín vyrástol. Taktiež Ford by sa mal vyhýbať takémuto žánru, pretože mu to sakra nesadne. Jeho scifi kariéra začala SW pokračovala Blade Runnerom a tam mala aj skončiť.........Celkom dosť veľký prúser. Slabé ** ()

vozralec

Zpracování na úrovni. Takový Harry Potter ve vesmíru - školeníčko, rivalita atd. Mládeži velmi přístupné bez kapky krve. Příště můžou povolat batolata kvůli dalšímu svěžímu pohledu na válčení. Jinak to šlo. Zdravíme Vlastu Horvátha. ()

Lilien odpad!

najhorší film aký som za posledných 10 rokov videl, navyše za prvých 70 minút sa absolútne nič neudialo. Behali tam nechutne decká vo vývine a obstarožný Ford. ()

Bukiet

Pominu-li jiný věk hrdinů a jejich zrychlený příběh, je ve filmu vše jako v knize a přece mám pocit, že něco strašně důležitého tu chybí. ()

papadoce

Film s cieľovou skupinou deti medzi 8 až 12 rokov skôr chlapci. Verím, že túto kategóriu to zaujme, ale prečo som to vlastne pozeral ja ? ()

Basso

Vynikajúce vesmírne pozeranie. Film plný vizuálnych efektov a postavený na veľmi vysokej úrovni spracovania. Na tom by však nebolo nič zvláštne, keby režisér nezvolil také rýchle dejové tempo, ktoré nepustí diváka spred obrazovky. Koncové scény režisér vynikajúco zdramatizoval a zahral aj na citlivú strunu. Trošku som sa bál, čo s filmom spraví tak malý vekový priemer hlavných postáv, ale minimálne to na mňa nepôsobilo rušivo. Celkovo hodnotím tento film veľmi pozitívne. Jeden z najlepších sci-fi v poslednej dobe. ()

mravec

Herci, hudba a efekty ještě z kvalitní předlohy dobrý film neudělají. Tohle nebylo ani tak špatně natočené jako celek, spíš v jednotlivostech. Bohužel ani dvouhodinová stopáž nebyla zdaleka dostačující (představoval bych si asi spíš nějakou minisérii, materiálu je na to až až; klidně na úkor efektů...), takže především v první polovině bylo vyprávění zbrklé a překotné, neumožňující identifikaci s příběhem nebo hrdinou. Půlící pozemská epizoda působila tak nějak zbytečně a zmateně a nakonec vlastně chyběl jasný vrchol. Takže, mohlo to být mnohem lepší, takhle bohužel tři za tři aspekty, které jsem zmínil v úvodu. ()

Zeno

Nemohu posoudit shodu nebo neshodu s knižní předlohou. Ale jako samostatný celek mě tento film velmi bavil. Vizuální zpracování je dle mého názoru na vysoké úrovni a děj také. Velmi jsem ocenil absenci klišoidního romantického vztahu, ač se tam místy nabízel. Celou koncepcí na válku se připravujících dětí mi to přípomíná klasická díla anime, kde je tento jev velice běžný. Herecké výkony dle mého názoru taktéž na vysoké úrovni, a nakonec Harrison Ford je Harrison Ford :D . Za sebe mohu jedině doporučit. ()

Knor

Ale jo..ty čtyři hvězdy dám. Není to typická velkolepá sci-fi založená převážně na efektech apod. a to se musí trochu ocenit. Jde tu spíš o vývoj hrdiny a jeho cesty k naplnění cíle. I přesto je tu akce dostatek a moc se mi líbila hudba, která hodně pomohla k celkové epičnosti příběhu. Takže přiznávám, že jsem chtěl dát tři z důvodu, že na podruhé se k tomu dostanu spíš náhodou než abych si ho pustil sám, ale oceňuji, že tvůrci se pustili do něčeho trochu jiného než je trendem. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013