Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

forkys

Za tak velkolepé filmové zpracování se jistě autor předlohy nemusí stydět. Já bohužel v příběhu vidím nedostatky, které mi kazí prožitek .. Pochopil jsem proč se vše točí okolo mladistvích, ale tím se už stává méně atraktivním pro starší diváky. Nechápu jak by přerostlé mouchy/mravenci, mohli sestavit něco podobně technologicky vyspělého jako jsou lodě schopné vesmírných letů, když nemají ani ruce.. ok, jsou to telepati, ještě chápu že by pomocí neurálních rozhraní mohli lodě ovládat, ale nepochopím jak by si mohli sestavit flotilu lodí. ()

Veronica27

I když jsem knížku nečetla, tak musím říct že tenhle film je naprosto skvělý. Termiťané a jejich strategie, psychologické hry, výcviky a k tomu charismatický Harrison Ford, takže tady není co dodávat, tohle se prostě povedlo . ()

LordMysti

Knižní předlohu jsem nečetl a proto toto střízlivější hodnocení - byla to vcelku nuda, klidně plující film s puberťáky co si hrají hry. Poměrně dost neuvěřitelné hlavně ve výcvikovém táboře, také bych uvítal při výcviku více technicky rozebrané strategie a méně hloupého dokazování si kdo je větší tvrďák (a při tom všichni vypadali jak bačkory). Dokážu si představit že knižní předloha je perfektní a pokud ano, tak film rozhodně nedokázal to, co se povedlo např. Hvězdné pěchotě. ()

danny_21

Největší problém Enderovy hry, alespoň u mě, je v tom, že tam hrají děti, i když dospívající a je těžko uvěřit základní podané myšlence děcka, elitního bojovníka, vojevůdce v jednom. K vizuálnu námitky nemám, bylo vidět, že k dispozici byl pořádnej ranec doláčů a byly utraceny za kvalitu. Předlohu jsem nečetl, možná, že kdyby jsme se dostali víc do psychologické hloubky postavy Endera, víc vyostřily konflikty do dramatična, potažmo vynechali dospěláky v čele s Indym a nechat ty smrady se v tom plácat, mohlo být hodnocení vyšší, protože mě to příliš nebavilo a kvůli efektům dávám slabounké 3 hvězdy - 50% ()

gemi

Film s jasně profilovanou cílovou skupinou 12-15, do které já ale nepatřím. Pro děti cool, ale dospělý divák trpí tím, jak film místy až paroduje sám sebe. A logika? Ta už tady ani nekulhá, protože vůbec nemá nohy. ()

HonzaMag

Scifi pro náctileté milovníky videoher nebo pokus o ambiciózní projekt? Kdybych to měl charakterizovat jedním slovem - UMĚLOST. Holt mi už není 14 let, abych to zbaštil i s navijákem. Skupinka dětí si hraje na mimozemkou válku bez prolití jediné kapky krve, za to za mohutné podpory umělých vizuálních efektů. Jasný kalkul; jasné zacílení ... Jen mne tak napadá, co bude příště? Zbývají školkové děti a batolata - dovedu si předtavit, jak rozpoutají gigantickou válku s krupicovou kaší proti invazním jednotkám lego-predátoro-vetřelcům... ()

BigBang

Velice slušná adaptace pěkné knížky. Film promyšlený, pevnou rukou vedený, bez slabin - a to přestože velkou část rolí hrají děti či dospívající. Děj odsýpá rychle, nenudil jsem se. ()

Petulka88

Trapný příběh, nesympatické postavy (v čele s Asou Máslopolem), katastrofální konec a všudypřítomné kecy o osudovosti, které jsou leda k smíchu. On totiž celý tento "film" je tak maximálně pokusem o velice špatný vtip... ()

holub109

Celkem slušný počin s neotřelým příběhem a velmi zajímavým zpracováním s dobrými herci a okouzlujícími hmyzími mimozemšťany 80% ()

Likan7

Nečetl jsem předlohu. Ono ne že bych to nezkoušel, ale jednoduše jsem se nedostal přes první kapitoly. Je to hodně o psychologii, což jsem trochu čekal, ale ne v takové míře. Je to ale moje chyba. Takže jsem si zkoušel filmovou adaptaci užít jako samostatný film. A ten funguje skvěle. Asa má na svůj věk hromadu charisma a i hrát umí. Bez problémů tak utáhne celý film. I když je film o válce, opravdovou válku tady neuvidíte. Ale pokud se už na plátně válčí, je to epická pecka ve vesmíru se skvělými triky. A co koneckonců od sci-fi očekáváte? Nechte občas hype doma a jen si užívejte. Enderovu hru bych si z fleku dal v dalších pokračováních. ()

Smejki

Hurvínkova válka. Neskutečně nablblá konina, ze které bohužel čpí promarněný potenciál, což ji sráží ještě o řád dolů. ()

Nix

Tohle byla hrozná nuda. Ani Harrison to fakt nezachránil. Hlavně je nejhorší, že člověk i po skončení filmu si nevzpomene na nějaké dobré scény a nepochopí čím ten film by mohl vynikat. Možná tak vizuálem, ale ani to není bůhví co. Sci-fi, které pro mne spadlo do černé díry. ()

Araliya

Na tuto vlnovu dlzku som uz naladena posledne mesiace, to jest scifi moze byt. Knihy som necitala, nemozem teda hodnotit co vsetko bolo vynechane, zmenene a co vsetko vo filme (ne)spracovali. Z toho minusoveho: Osekavaniu toho, co sa natocilo asi prislo do rany aj to vysvetlenie,ze my sa pohybujeme v pasme niekolkych mesiacov (niekedy by si zelalo az rokov) a nielen,tak ako som to citila, niekolkych dni. Sklamanie som zazila aj pri tej "final fight", pretoze ta bitka ma vdychnut pocit nelutosneho boja, odhodlania, strachu a psychickeho vypatia kedy uvazujes ci prezijes alebo v dalsej sekunde umries. Tu sa mi dostalo len toho nadychu, co som cakala. a film by som posunula aspon o 2 minuty dlhsie. Sek ako v starych scifi filmoch :) Plus: Vyborna medzihra medzi Fordom a hlavnym predstavitelom. Ford sa ukazuje v inom svetle ako som zvyknuta, co vsak nie je na skodu. Velke plus je u mna akekolvek prostretie vesmirnej lode a znazornenie zivota na nej. Len si este zelam, aby tych kvalitnych scifi filmov existovalo este viac. Zaver: film sa urcite oplati vidiet (neviem ako film budu hodnotit fanusikovia kniznej sagy) a ja urcite idem pokracovat v citani. Pretoze Ender tymto filmom neskoncil ;-) [79%] ()

Pulper

Už jsem nafoukaně řečeno vyrostl z toho, abych se ofrňoval nad každým detailem, který je ve filmu jinak než v předloze. Obzvlášť, pokud je nepodstatný. Ale to je můj pohled na věc. Díky milosrdné zapomnětlivosti jsem asi méně kritický. Nevadí mi vypuštění linie Enderových sourozenců a jejich mocenských choutek. Ta část mě v knize vyloženě nudila. Nevadí mi osekání výcviku a nedostatečný vývoj charakteru Endera a jeho kamarádů. Důležité věci tam jsou a mají hlavu a patu. Vadí mi pouze to, že pro neznalého diváka není dostatečně vysvětleno, na základě čeho byl Ender do školy povolán tj. proč už tam byli a neuspěli předtím jeho sourozenci a zrovna on jako looser šel ještě po nich. Seriál by byl lepší než tří-čtyřhodinová podívaná. Jednoduše je to velmi pěkně udělaná adaptace s vekolepými triky a zábavnou akcí. Hercům není co vytknout a režisérovi skoro taky. ()

sosi

Orson Scott Card prišiel so zaujímavou tématikou, bohužiaľ som sa k jeho knižnej predlohe nedostal. Myslím, že Gavin Hood s tým naložil dobre, natočil inteligentný snímok s perfektnými vizualizáciami, len škoda rýchleho dejového spádu (hlavne v prvej polovici filmu). Zdalo sa mi ako by to chcel silou mocou potlačiť do cca 2 hod. čo filmu moc nepomohlo. Ale i tak som filmom príjemne prekvapený, určite poteší deti vo veku hlavných hrdinov. Strategické hry alebo stratégia je mi celkovo veľmi blízka a toto je vlastne celé o tom, takže som sa dobre bavil. ()

Bezmenny

Invázie mimozemšťanov sme tu už mali mnohokrát. Aj našu záchranu "sebaobetovaním" sa a napálením to stíhačkou rovno do materskej lode. Ale nevedel som sa povzniest cez 50 rokov, ktoré akože uplynuli. Veľký hrdina nezostarol, veda naopak vybuchla? Rovnako ako v závere-obsadená planéta, prekopaná kríźom krážom a nikto nenašiel to, čo on. Bez tohto, alebo v inom podaní...asi by som hodnotil lepšie. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013