Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Hanz_knife

Sedmdesát procent? To jste se zbláznili? Ten fakan tedy jakýsi hlavní hrdina mě začal srát už po prvních minutách. Jestli někdo může v prkenosti soupeřit s Radcliffem, pak to jsou herci z tohoto "veledíla". Sci-fi jsem viděl požehnaně, viděl jsem i dost podobně zaměřených titulů jako Labyrint či Hunger games, ale tohle bylo vskutku nejodpornější. ()

wwii9

Slabé. Toto je veľmi vzdialené kvalite knihy. Ak by sa k námetu pristupovalo rovnako zodpovedne ako napr. k Pánovi prsteňov, máme tu minimálne trilógiu desaťročia. Čítané v januári 2001 _ Enderova hra _ Mluvčí za mrtvé a Xenocida. ()

karnifex

Lepší ***. Knížku jsem četl na doporučení kámoše někdy na vysoké a líbila se mi, takže jsem měl trochu obavy, co s tím udělá Hollywood. A po pár minutách se přidalo podezření, že ve filmu bude patrný obdiv k fašistické společnosti - ale naštěstí tomu tak nebylo. Harrison Ford mi v dané roli moc nesedl, naopak Asa Butterfield byl skvělý. Slovenský dabing byl místy vtipný: "Zajtra máme absolventskú bitku". ()

jojto

Najviac mi vadili tie decká (všetky). To bude asi aj cieľová skupina divákov. Pochybujem však, že 12 ročný divák si z toho zoberie viac ako tresk, bum, bác a ra-ta-ta-ta. ()

moriero

Tady jsem měl problém s hlavním hrdinou. A to mi zkurvilo (pardon ten výraz) náhled na celý film. Nevěřil jsem mu jeho roli spasitele ani za zlaté prase. A nejsem si jist, nakolik tomu byl na vině herecký um Asy B. Celá jeho postava byla přinejmenším nevěrohodná. Kdyby ho jako protekčního fracka dopředu nepostrkoval Ford, nikdo by si jeho "výjimečnosti" ani nepovšiml. Já teda určitě ne. ()

KukulienkaHO

Zvláštny snímok (myslené v dobrom). Už zo začiatku sa mohlo zdať, že nie je všetko také, ako vyzerá byť. No a v poslednej trištvrte hodine sa to aj potvrdilo. Herci (mladí aj skúsení pánkovia) si svoju prácu odvádzajú naozaj veľmi slušne. Príbeh nie je síce príliš komplikovaný, ale zato úderný... a dá sa povedať, že aj celkom silný. Vizuálne parádne. Aj keď som sa snažil, tak som moc nepochopil význam výcviku "detí", teda celej tej témy okolo toho. Áno, keby sme sledovali vojakov bez patričných emócii, tak by bol celý film zbytočný. Ale aj tak mi to moc zmysel nedáva. A vysvetlenie, ktoré odznelo hneď na začiatku nepokladám za dostatočné. ()

Pan.Antonin

Enderova hra sice souboj se svojí knižní předlohou dost prohrává, ale přesto myslím, že je to dost povedený film. Cardovo dílo sice osekal (dějová linka Petra a Valentiny ze Země úplně chybí), upravil a zjednodušil a většina změn se mi nelíbila, ale základní myšlenka knihy naštěstí zůstala zachována a film sám o sobě funguje dokonale. Je tam akce, je tam napětí, vizuálně to vypadá moc pěkně. Navíc si dokážu dost dobře představit, že adaptace jednoho z mých nejoblíbenějších sci-fi, které jsem kdy četl, mohla dopadnout mnohem mnohem hůře. Do toho bych pochválil herecké obsazení (jen teda nechápu potřebu dělat z majora Andersena postavu opačného pohlaví, ale budiž, herečka to zahrála docela dobře), zejména Harrison Ford zde vyniká. Kvůli tomu a kvůli super závěru s emzákem-hmyzákem tomu i přes několik nedostatků dám plný počet. Na jednu stranu by mě lákalo vidět knihu podrobněji zpracovanou pomocí seriálu, na druhou stranu bych se bál, co by provedli s příběhem, protože držet se knižní předlohy se ve filmovém světě příliš nenosí. Knihu i film moc doporučuju. ()

Ondrew

Smiesny, ci skor miestami az trapny film o soplavych astronautoch (ehm...) urceny pre teenagerov. Cudujem sa, ze sa prave Harrison Ford dal na nieco taketo ukecat. Jedine, co rozhodne za nieco stoji, je hudba. To je vsak na film malo. Raz vidiet a nasledne radsej zabudnut. 40%. ()

meda2016

Něco jako první pokus o Ready Player One. Se slabou logikou pro US omladinu. Naštěstí pro produkci na to chodili a mozek na prázdninách. 25% je nadhodnocení. Nikdo nemusel vědět, co vlastně po sestříhání vznikne. To mělo zůstat v knihách. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. Film byl oproti knize značně zkratkovitý, ale to hlavní v něm zaznělo. Bez znalostí souvislostí z předlohy bych se v ději ztrácel. ()

PTuranyi

Filmové spracovanie ikonického scifi príbehu je predurčený na vysoké očakávania. Žiaľ je výsledok nemastný neslaný. Atmosféra je slabá a Enderovi len ťažko uveríte. V snahe natesnať do filmu celý príbeh a všetko potrebné sa toho veľa stráca. Vzťahy sú len nahodené a výcvik zachytáva len zopár bitiek, lebo Enderov postup musí byť čo najrýchlejší. Záverečné odhalenie je odfláknuté a oslava víťazstva nad "večným" nepriateľom je odbitá takmer komorne. Vďaka minimálnej práci s psychológiou postáv som vlastne nepochopil záver filmu, hoci o láske k nepriateľovi sa tu hovorí úplne od začiatku. ()

FxXxR

ako velky a dlhodoby fanusik knihy ( a celej serie) som nadmieru spokojny a nemozem inak ako 5* jedine, co mi vadilo ze udalosti z knihy boli az prilis okresane a o 20-30 minut dlhsia stopaz by filmu neuskodila. tazko povedat ako sa s tym vysporiadaju "necitatelia". dufam, ze na DVD dostaneme aj DC. ()

hloupej

Jsou filmy, od kterých něco čekáte a pak vás pozitivně překvapí. Jsou filmy, od kterých něco čekáte, a jsou ve výsledku kravina. Enderova hra je bohužel ten druhý případ. K hlavnímu hrdinovi jsem nepřilnul, zpracování výcviku mi přišlo velice komické, táááááhlo se to, najednou zvítězil ve výcviku, pak ho minutu přemlouvali, pak letěl hrát dál... čekal jsem scifi nářezárnu, lobotomii. Ale nic z toho... asi si budu muset přečíst knížku, abych z toho něco měl ()

Wikinka

A je to za mnou... Tak dlouho jsem na tenhle film trochu s obavami čekala, ale po přednášce, kterou O. S. Card před pár lety v ČR měl jsem věřila tomu, že na tvůrce filmu bude dolížet s pomyslným bičem v ruce a že jim nedovolí, aby to zprasili. A teď jsem se konečně dočkala. Zhodnocení musím začít jedním velkým bohužel - bohužel jde skutečně o film, který plně ocení jen znalci předlohy. Vizualizace snu, vizualizace toho, co nám fantazie kdysi při čtení vykreslovala. A velké díky za ni. Myslím, že tvůrci odvedli velmi dobrou práci vzhledem k tomu, o jaké dílo původně jde. Všichni jsme měli obavy, že Enderův příběh na plátno přenést nepůjde bez toho, aby utrpěla smysluplnost. Ano, do značné míry utrpěla, ale to je tím, že tenhle příběh prostě nejde zhustit do dvou hodin. Ano, zfilmovaná Enderova hra se nikdy neumístí do mých Top, kam patří věci jako Inception, ale přesto musím říct, že mne nadchla. Díky za ni. *SPOILER ALERT* Ano, souhlasím, je to osekané např o linku Valentine s Petrem, která má v knížce velkou roli, protože tak, jak ji ztvárnili, nestačí na vysvětlení, jak Endera jeho sourozenci formovali. Ano, souhlasím, že celý výcvik osekali na minimum, že nedokázali dostatečně ukázat, jak obrovský tlak bitevní škola na Endera vytvářela, takže není jasné, proč se Ender psychicky zlomil, chybí vysvětlení politickě situace na Zemi, nedává smysl, proč nikdo nevěděl o Mazerovi a je jinak řečeno jak Ender přišel na strategii, takže takto to působilo jako všem jasná věc. Nezbývá než dodat - kdo jste nečetli, přečtěte si to. ()

Henriette

Z Enderovy hry: "... v okamžiku, kdy skutečně pochopím svého nepřítele, kdy mu dostatečně rozumím, takže ho dokážu porazit, právě v tom okamžiku ho také miluju." ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013