Spiker01

Denzel Washington ještě neřekl poslední slovo. Ze začátku sice velmi zdlouhavé dobrodružství postaršího prodavače a těžce se to k něčemu prokousává, ale jakmile se to rozjede a Denzel se dostane k nějakému útoku, je to fajn. Režisér Antoine Fuqua si dal záležet zejména na akci a spolu se skvělým soundtrackem se mu to neskutečně povedlo. Denzel je i v šedesáti neskutečně cool a zpomalovačky mu sedí. Možná bych film trošku zkrátil, ale jinak fajn...Za mě skvělých 70%...[24.9.2014_ČSFD projekce_Cinestar Černý most] ()

Eddard

Šablonovitý akční film s průměrným Washingtonem, který vede soukromou válku s ruskou mafií. Pár zajímavých záběrů a scén je bezmocně pohřbeno v řečišti žánrových klišé a zpomalených záběrů. Ne, raději knihu. Nebo Bourna, nebo Cestu samuraje. 40% ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Upřímně? Když jsem na tomhle filmu byl v kině s kámošem, tak jsme oba po skončení byli spokojeni, dokonce jsme se shodli, že vhodnější název pro tenhle film by byl "Denzel Washington kráčí ve slow motion a vypadá přitom cool", ale že ani to nám nevadilo. Zkrátka spokojenost. Jenže teď, když tenhle film hodnotím pár týdnů tomu, už si nemůžu vybavit nějakou silnější scénu, nebo lepší hlášku. Tohle ale není problém Denzela, nýbrž režiséra, protože čím víc se snažím vzpomenout na nějaké konkrétní scény, tím víc si uvědomuju, že tenhle film je neskutečně rutinní práce. Když jsem si pak prošel režisérovu filmografii, tak mi přišlo, jako by se od snímku Training Day hledal (světlou výjimku tvoří film Olympus Has Fallen) a já jako fanoušek akčního žánru můžu doufat, že se brzy najde a naservíruje nám nějakou tu akci s pořádným příběhem, jak bylo jeho zvykem. 60 %. ()

castor

Pojďme nabouchat, co se do nich vejde. Klidně pomocí vrtáku, když už je po ruce. Denzel Washington, bývalý elitní agent, bere spravedlnost poté, co mu vystrojili pěkný pohřeb, ještě jednou do vlastních rukou. Má vytříbenou životosprávu, po nocích si čte, přes den pracuje v hobby marketu, pomáhá kolegovi s kondičkou, filosofuje nebo si povídá s mladičkou prostitutkou. Tedy jen do té doby, než jí do bezvědomí seřežou ruští pasáci. Mstitel bez masky s přesvědčivým fyzickým herectvím (bacha, Denzelovi táhne na šedesátku) je v první polovině fajn, dokonce moc fajn, jen je škoda, že se z režiséra Antoina Fuquy v druhé půlce stává až moc velký labužník. Jednoduše to přehání. Vizuálně našlapaná režie v úvodu táhne, pomalu budovaná atmosféra a dlouhé čekání na nějaký ten podříznutý krk jsou na oba palce nahoru. Záporáci jsou lahůdkoví. Pečlivý stratég Denzel diváka zajímá, syrové dění na plátně táhne. Jenže pak nechá vyhodit do povětří majetek ruského magnáta těsně za svým černým zadkem jen, aby to bylo efektní. Pak tu máme momenty, kdy si nechá přiložit bouchačku k hlavě jen, aby ukázal, jak se umí ohánět. V závěru si raději zahraje na kutila, než aby sáhl po nějakém samopalu, který vypadne z ruky rozsekanému grázlovi. Když začnou padat kapky vody, na zpomalovačky je zaděláno. Fuqua tak až moc tlačí na pilu a podkopává si to, co předtím půl druhé hodiny solidně budoval. Onen skutečný svět plný skutečných sviní je už tak méně k „uvěření“. A mimochodem v dětství zřejmě hodně ujížděl na MacGyverovi. I tak poctivé čtyři hvězdy!! ()

Rogue odpad!

Fuqua není Tony Scott. Vizuál film neutáhle a tedy nezbývá, než se unudit k smrti v záplavě nalajnovaných klišé a pak si jít koupit New Balance (naštěstí se product placement po úvodním náporu trochu uklidní). Předpřestřelkové zoomy jsou jak poukazování na šestý smysl Stevena Seagala (Steven Seagal: Lawman), finále mě málem donutilo odejít (Macaulay Culkin hadr, bitka ve tmě - wtf). Plytká a absolutně předvídatelná sračka s průměrnou akcí a bez špetky invence, navíc se zdá, že Fuqua není schopen natočit přehlednou bitku a utápí se v Bayovském záchvatu (a detailech). A hlavní hrdina je kokot. Někdo (Csokas) měl Fuquovi vysvětlit, že se Equalizer nesmí brát vážně. Očividně se tak nestalo a jediným kladem jsou závěreční Joy Division. ()

*CARNIFEX*

Priznám sa, že z "úvodnej" hodiny a presne 25 minút som bol napriek pár prešľapom neskutočne nadšený. Ale čo sa stalo potom, to nemožno nazvať inak ako vraždou v priamom prenose. Snímok skĺzol do totálnej prehnanosti, kedy Vám proti vycvičeným zabijakom s najmodernejšími zbraňami stačí letovačka so spájkovačkou. Žasnem, ako podaktorí žasnú nad snímkami, kde je logika potlačená na úplný okraj "chápania". ()

D.Moore

Promiňte mi, ale tohle opravdu ne. Rozvleklá nuda o ničem, všechno je příšerně rádoby drsňácké (a hlavní hrdina zejména), scénář na úrovni libovolného snímku Stevena Seagala z poslední doby... A přitom tolik chvály? ()

kulyk

Z Chloëmydie roste rozkuřovačka měsíce. Ivan byl očerněn. Denzel obělen. Uvěřitelné asi jako Pučálkovic Amina. Osobně si myslím, že filmy podobného ražení mohou být spouštěčem konání tzv. osamělých střelců. Lidé si - tak nějak bez výjimky - lebedí v pocitech vlastní neomylnosti a spravedlivosti mezi nespravedlivými. Při pohledu na nečekaně vydařené konání nepravděpodobného hrdiny pak, v kombinaci s vlastními frustracemi, může načatý exemplář pocítit potřebu si také zablbnout a urvat trošku toho obdivu čtrnáctiletých kurviček či obstarožních pokladnic z mauntfýldů. I tak jsem se hezky pobavil. Kladivo již mám. Stopky též. Odhaduji vás na šestnáct vteřin. Ale máte šanci se napravit... ()

Spooner

Když nevíte coby, Denzela najdete v OBI. Škoda, že podobně přepálené chlapácké filmy se dneska už doopravdy příliš netočí. Kdo by si ještě před pár lety pomyslel, že prapor těchto drsňáckých snímků bude po Pádu Bílého domu a Denzelově kutilství hrdě držet práve Antoine Fuqua. ()

HOCKEYKA

Vynikajúci Marton Csokas čoby cynický sociopat s geniálnym inštinktom a inteligenciou hodnou Hanibala Lectera takmer zatienil hlavného hrdinu,čomu som po zhliadnutí tohto akčáku veľmi ťažko a najmä veľmi nerada uverila.Denzel je moja najväčšia láska a vášeň,nebyť však parádnej ,,podívanej"na jeho dokonale vyšinutý filmový proťajšok,štyri hviezdičky by neboli.Faqua mi neukázal nič,čo čo som už stokrát nevidela v iných filmoch,takže nemám veľa dôvodov sa tu rozplývať.Neodpustím si však tradičnú poklonu Denzelovmu nestarnúcemu sexapealu a šarmu.Tá neodolateľná sexi chôdza a nádherný úsmev ma dostanú ešte aj za dvadsať rokov. ()

Wacoslav1

Naprosto šílená a nezáživná rutina. Navíc ještě natažená do 132 minut plných těch největších klišé viděných ve stovce jiných filmů. Washington je cool drsňák z výrazem černýho trpitele co chodí rád do kavárny, čte knížky, rozdává moudra a oblíbí si šlapku kterou má pod palcem Ruská mafie. Když ti debilové odmítnou jeho velkolepou nabídku a nechtějí mu jí prodat za 9800 dolarů (nevím jako co si ten vocas myslel) a navrch jí ještě dají pořádnou nakládačku rozhodne se jenom tak z plezíru, že ty Rusáky všechny zlikviduje. No prostě pakárna co vám budu povídat. Washington už je odepsanej pravda já ho nikdy nemusel, ale tady už mě to jeho sebeuvědomělý rádoby herectví fakt lezlo na nervy. Střih akčních scén je naprosto šílenej a nepřehlednej. Jedinej plus vidím v tom závěrečným masakru zahradní technikou aneb když nevíte coby najdete to v Obi. Jinak zklamání tohle Fuqua neukočíroval a daleko víc než kino by tomuhle produktu slušela nálepka direct to dvd.35% ()

Davies182

Sebejistý Fuqua a neesonovský Washington v komorní akční "jackreacherovině" o hrdinovi, na kterého se v naštvaném módu nechytají ani Avengers, a v níž skape víc lidí než ve všech Terminátorech dohromady. Nebýt dvou hrozně zbytečně přehrocených scén (mučení plynem, tankery), bylo by to za pět, pánové! ()

petero

The Equalizer má smolu, že som ho premeškal v kine (našťastie) a videl som ho až po výbornom John Wick. Že to bude podobné s Man on Fire som tak trochu dúfal a aj je, ale... Denzel Washington je tentoraz tak sebavedomý, akoby len šiel na ďalšiu cestu do práce (naviac si každú potýčku stopne, či náhodou nevyšiel z cviku) a tak nejaké napätie ani zďaleka nehrozí (maximálne tak boj s veľkým rusom). Nasranosť jeho postavy niekde vyšumela a ten zlom kedy sa rozhodne opäť vkročiť do starého remesla pôsobí ešte plytkejšie ako v spomínanom Johnu Wickovi. A finále? Tvorcovia si asi povedali, že už tých bojov bolo dosť a tak prebojovanie sa k hlavnému šéfovi cez jeho početnú ochranku divákovy vôbec netreba ukázať, stačí vidieť ich zmárovaných na zemi. Skrátka Denzel je tu najťažší drsňák na koho nemá absolútne nikto. A to smrteľne vážne. Ešte pár takýchto pokusov a Steven Seagal dostane vážnu konkurenciu. ()

gogo76

"Čo vidíš, keď sa na mňa pozeráš?..." Ja vidím D. Washingtona v skvelej forme a ak sa vážne zahľadíte a zamyslíte, tak vám rovnako ako mne dôjde, že sa za posledných 20 rokov takmer nezmenil a tých 60 rokov na ňom vôbec nie je vidieť. Tento napínavý thriller o zabijákovi z "Baumaxu" má tak trochu lacný a otrepaný príbeh , ale spracovanie je profesionálne zvládnuté s dobrou psychológiou a rozborom postáv a dobrými dialógmi, takže nudiť sa rozhodne nebudete. Dosť mi to pripomenulo Denzelov o niečo starší a trochu lepší film Muž v ohni. Teraz už viem prečo sú niektoré kladivá z Baumaxu trochu ošúchané...80%. Washington 100%. ()

Xmilden

Přepálená stopáž a přes hodně nadějný začátek má film mnohem blíže k průseru Pád bílého domu než k Training Day. Tedy ne že by příběhově čerpal z jednoho nebo druhého inspiraci. Mnohem více se mě líbilo vzájemné oťukávání Denzela s Martonem. Takto příjemný souboj na dálku jsem již nějakou dobu na plátně nezažil. Bohužel celý koncept jde nakonec do kopru, protože z Washingtona prostě MUSÍ být superman, který si nakonec vyšlápne i na samotné Rusko. Bože! 132 minut je opravdu vražedných a na film jsem koukal na 3x. Fuqua není určitě špatný režisér, ale dostává do ruky hodně špatné příběhy. Ve filmu se zpočátku filozofuje aby se poté bezproblémově zabíjelo. Myslel jsem si že to dopadne lépe. Když nevíte co by najdete to v OBI. Podruhé do toho už nejdu. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Antimafia terminator z Hornbachu. Přepal jak sviňa, ovšem nedá se říct, že by to občas nebylo cool. Obsazení OK (hlavně Csokas) a akce nepostrádá bolestivé fyzično. Dementní story o nezničitelném a všehoschopném vykonavateli spravedlnosti mi v rámci žánru zase tolik nevadí, byť v závěru už taky slušně drhne přes závit. V celkovém součtu neurážející blbina z ranku filmů, na které se nemusíte tolik soustředit. ()

LiVentura

Výborné herectví pana Washingtona. Zajimave podany pribeh, který vlastně nevybočuje z průměru, ale je to jakési zvláštne odusevnele přístupem hl.hrdiny k lidem okolo . Věcný souboj andělů s ďáblem zde vidíme v každém záběru. ;-) ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera