cheyene

Místy je sice Equalizer ve strnulejším tempu, avšak každá z bojových scén je neskutečně dobrá, navíc charakteristickým prvkem pro tento počin je napětí, jež je v menších či větších dávkách zastoupeno napříč celou stopáží. Souboje v podání hlavního hrdiny nemají chybu a zejména ta poslední "hornbachová" stála za to. ()

Fiftis

Denzelovi Washingtonovi podobné úlohy jednoducho veľmi sedia. Superhrdinu bez kostýmu mu bez problémov uveríte, s pokojom a inteligentným pohľadom rozloží celú ruskú armádu či skôr mafiu a nikoho ani nenapadne spochybňovať, či na to tento herec zväčša charakterných rolí so šiestimi krížikmi na krku vlastne má. Stačí jeden Denzelov tichý prísny pohľad a všetkým je to už jasné. Režisér Antoine Fuqua trafil priamo do čierneho (bez urážky) a podľa solídnych reakcií kritiky i publika by mohlo prísť aj k druhému dielu. Nemyslím si, že je to dobrý nápad, pretože aj tento film mal veľa hluchých a nudných miesta, skôr by som ocenil, ak by tvorcovia ostali pri samostatnom príbehu. ()

Shakers

Toto je presne ten typ filmu, ktorý ja môžem. Drsné pohlady a nekopromiesné jednanie skvelého Denzela Washingtona, priamočiary príbeh, dobrá hudba Gregson-Williamsa, kamera Fioreho a štýlová réžia. Konečne sa Antoine Fuqua z niečim vytiahol. P.S.: v závere v sklade, ak by niekto hľadal hrá skvelý song od Zacka Hemseyho - Vengence. 85% - 4* ()

lamps

No.....ne. Ocením čas od času akční výplach s vyššími formálními ambicemi, ale zároveň od takového filmu vyžaduji, aby mě jeho obsah silně neiritoval. A to se zde bohužel nepovedlo. Equalizer vypadá dobře, je zahraný výborně a ozvučen božsky, avšak stejně mě po většinu času nebavil a iritoval. Je to přehnané? Samozřejmě, ale to nevadí.. Je to příběhově hloupé a neucelené? Ano, bohužel hodně... A přitom to vážně vypadá tak moc, tak ukrutně dobře :/ 60% ()

Pepinec

Kdyby se volil nový Bůh, dám hlas Denzelovi. Ten totiž na rozdíl od Boha současného umí opravdu potrestat hajzly a jako bonus se s nima vůbec nesere. Jestli to všechno bylo reálné nebo jestli by někdo tak dokonalý vážně mohl existovat je mně volný jak pásek před večeří, protože ještě pořád je tu řeč jenom o filmech a filmy mají především bavit. P.S: A to všechno za hubičku, jak romantické. (Auckland, NZ) ()

Jhershaw

Nechci úplně dávat nálepku "guilty pleasure", spíše sobě bych dal nálepku "nenáročný divák". Denzel je dobrej, ale víc než jeho "Hobby market: equipped to kill" scéna mě bavilo, když si s Csokasem povídal na schodech. 7/10. ()

Madsbender

Vďaka mojej obsesii technickým spracovaním nejdem nižšie, i keď používanie dlhých steadicamov a hrdinovho "šiesteho zmyslu" bolo v kontexte deja ešte retardovanejšou paródiou, ako príbehová konštrukcia, prostredie a casting dohromady. Fuqua by si mal kúpiť ekvalizér, aby mu zrovnal film, v opačnom prípade s ním končím. A to som si myslel, že s niečím tupším ako Shooter už nepríde. Prišiel. Tento komentár je sám o sebe zbytočný, len by som chcel odkázať na užívateľa MessiáŠ, ktorý to prehľadne a v kocke zhrnul aj za mňa. 10% ()

Indiana

Washington je pořád spolehlivej tahoun a i v 60 letech mu uvěříte, že pouze s vrtačkou a dalšíma kutilskejma věcma, co sou zrovna po ruce, dokáže vyřídit celou ruskou mafii. Možná to bylo trochu zbytečně moc dlouhý a v závěrečný akční scéně sem musel kroutit hlavou nad tupostí záporáků, co Denzelovi chodili tupě pod ruce jak slepice na porážku, místo aby drželi při sobě, ale jinak se mi to líbilo hodně. Poctivejch 80%. ()

Foox

Ve vší té změti akčních stathamovek nebo (ne)Postradatelných, stačí Denzelu Washingtonovi vzít kladivo a je "to" tam. Povětšinou klidné tempo funguje překvapivě dobře a více než na nějakou akci se člověk těší na další rozhovor s hlavním ruským zabijákem. Sice by to chtělo trošku méně okatého product placementu a zamyslet se nad pár zpomalovačkami, ale jinak skvělá podívaná. ()

S.Quentin QUALE

Antoine Fuqua přichází s dalším svým počinem a já se celej ošívám, co z toho bude. Na jedné straně Denzel a pach krve po headshotech z Pádu Bílého domu, na straně druhé Chloé Grace Moretz a pachuť dementního scénáře nejen posledního jmenovaného filmu. No výsledek rozhodně není úplně košer, a to přesně v duchu výše popsaného. Musím ale uznat, že i když jsem musel místy zamáčknout slzu nad debilitou některých postav, výsledkem jsem byl docela slušné pobaven. Na drsňáckou konkurenci Equalizer nemá, ale s jistou dávkou tolerance na 80% pobavit dokáže. ()

HAL

Chuck Norris udělal dítě McGyverovi a společně ho díky všem jeho ctnostem pojmenovali po prvním americkém prezidentovi - a on tak teď bohatým zlým bere a chudým hodným dává, a hlavně se drží svého konstantního módu "Když mě naštvete, tak vás hrozně moc zabiju a budu se u toho tvářit jako starostlivý strejda." Problém s akčními béčky s primitivním příběhem je v tom, že na to aby bavila, tak musí být přiznaná - jako Neesonovo Taken - ne se místy trapně pokoušet tvářit jako nový vrchol nezávislého filmu. Škoda že jediný kdo to tady pochopil je Marton Csokas, který si svého superzlého superzlouna nádherně vychutnává. Definitivně to ovšem nechápe Fuqua, a ještě k tomu navíc topí veškerou potenciálně zajímavou akci ve tmě a zmatených střizích na detail (nejzmrvenější finále akčního filmu ever), takže už fakt nechápu proč já na jeho filmy pořád ještě chodím. Vždyť ani ta vzpomínka na parádní Replacement Killers by mi neměla vydržet tak dlouho. 4/10 ()

misterz

Námet je síce taký typicky Seagalovský (sám proti celému svetu), ale bavilo ma to. D. Washington bol v úlohe starnúceho nemilosrdného zabijáka presvedčivý a dejová linka (hlavne prvá polovica) dokázala zaujať. Potom síce trochu stratí svoje čaro, ale zase sa to nahradí slušnou akciou, strielačkami a ďalšími akčnými atribútami. Asi nejak takto si predstavujem vydarený akčný film. 75/100 ()

Vančura

Nějak si nevybavuji, že bych o tom filmu slyšel v době, kdy šel v kinech, ale když jsem se k němu teď po téměř 4 letech náhodou dostal, bylo to pro mě vcelku příjemné filmové překvapení (byť mě prvních 26 minut filmu hodně nudilo, to co následuje potom mě už ale dokonale vtáhlo do děje). Denzel Washington je velmi dobrý (navzdory relativně pokročilému věku), ještě víc mě ale asi bavil Marton Csokas, který je zde skutečně fantastický. Chloë Grace Moretz mi naopak přišla spíše trapná. V jistém ohledu se lze k tomu filmu stavět velmi kriticky, protože je bohužel přeplněný žánrovými klišé a celkově originalitou moc neoplývá, ale zrovna v tomto případě mi to nějak nevadilo, a film jsem si užil, byť by mohl být po mém soudu o něco kratší. Hlavní postava mi byla strašně sympatická a velmi jsem jí fandil, aby vše dobře dopadlo. Dobrý dojem z filmu podpořila i skvělá kamera a povedený soundtrack. Mimochodem dostal jsem u toho chuť vidět znovu Taxikáře, kterého mi to připomnělo. ()

liskam

Tak tohle bylo velmi povedené pokoukáníčko. No a co, že člověk tuší jak to všechno dopadne... Jj, když se člověk smíří s tim kdo je a uvědomí si co může a co dokáže změnít, jde všechno hned snáz. Samozřejmně tomu dost pomůže extrémní vojenský výcvik a spousta zbraní které se povalují v regálech v každém Obi. Moc se mi líbil McCallův úsporný styl likvidace nepřátel, jeho nedostupnost, kontrolovaná bezohlednost a vojenská preciznost. Proč se mlátit na konci filmu s hlavním záporákem jako magor v nějakm béčkovém akčňáčku, když ho můžete v klidu rozstřílet a koukat jak umírá. Jediná drobnost, které jsem si všiml..Kdokoli s takovýmhle výcvikem by si v té noční restauraci niky nesedl na to místo kde sedával McCall. Ale jinak pecková jednohubka. Za mě 85% ()

mzss1

|70%| Shlédnuto v kině. Rozhodně jsem návštěvu kina plánoval. Už jen podle traileru mě to silně zaujalo. Navíc Washingtona mám rád, pár dobrých filmů natočil, tak jsem se docela těšil. Třeba jeho nedávný film Let mě nadchnul. Bylo to netypické, pozvolné drama s pomalým tempem, takže tam si mě Washington nejvíc získal. Nebo třeba Únos vlaku 1 2 3, kde spíše zahrál svůj standart, ale nevadí. No a nyní k tomuto dílu. Tak ve výsledku spatřuju rozhodně zajímavý a samozřejmě nadprůměrný film. Začnu to asi nějak od začátku popisovat, páč musím vyjádřit dohromady věci, které se mi líbili a naopak věci, které se až tak moc nepovedly. Rozhodně je film moc překombinovaný, moc žánrů různých filmových prvků se zde mísí. Ze začátku to působí jako nějaké drama a thriller zároven, což je super – krásně se vše pomalu a nenáročně rozbíhá. Za půlkou filmu se jedná spíš o určitý druh akčního filmu. Což rozhodně trochu chybou bylo. Ale víc mi vadilo finále, kde už to bylo moc nadsazené, moc superhvězdné, hlavní hrdina dokázal vše, až jsem se místy musel pousmát. Takže dvě věci mi vadily. Jednak jak už tu píšu, ta překombinovanost, ale víc mi vadí asi ta poslední půlhodka, kdy se z Washingtona stává snad všemocný hrdina, to jak nese zbran ve zpomalených záběrech atd. Takže jsem se fakt musel místy i smát, což mě docela zklamalo. Ale jako celek je film dobrý. Dlouho jsem zvažoval, jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdu. Nakonec jsem dal tu 4 s hodně odř.ušima. Jako, mě film bavil, jen ten závěr se nepovedl, úplně ztatil kontrolu a ta žánrová překombinovanost mi ani tak už nevadila (ikdyž to menším mínusem bylo). Takže asi to vypadá, že film moc kritizuju, ale tak to není. Režie byla výtečná. Pár akčních scén zde bylo a byly rozhodně vydařené. Jen tím převedením a trochu přehnanému hrdinství na konci filmu jsem už spíš nevnímal tu akci. První akce proti několika protivníkům byla dobrá. A tak dále. Kamera i v neakčních scénách byla profesionální. Takže režisér, který mě nejvíc nadchnul filmem Pád bílého domu, mě potěšil. Herecké obsazení je dobré. Washington to zvládnul na výbornou a i všechny vedlejší postavy, včetně ruských nepřátel. Hlavní záporák se povedl. Hudba byla hodně vydařená, takže další pěkný klad filmu. I mi celkově tento snímek přinesl něco nového a rád si ho ještě někdy pustím. Nenudil jsem se ani minutu. No, myslím, že jsem vyjádřil vše, co jsem chtěl. !!!!!!!!!!!DNES 9.9.2017 MĚNÍM HODNOCENÍ NA 90% - 5* KOMENTÁŘ PŘEPÍŠU ČASEM. OBČAS SE MI STÁVÁ, ŽE PO ČASE K FILMU O NĚCO ZMĚNÍM NÁZOR. V TOMTO PŘÍPADĚ V KLADNÉM SLOVA SMYSLU. !!!!!!!!!!!!!!! ()

kingik

Washington nastolí spravedlnost v Bostonu. Jestli jde o přímo osobní spravedlnost, to se teprve ukáže a není to z filmu až tak zřejmé. Tak či onak, Denzel Washington se tváří drsně, Marton Csokas je zavilý až běda a Chloe Grace Moretz se sice zdrží jen na pár obrazů, ale právě kvůli ní si na sebe hrdina Bob z obchoďáku poštval ruské podsvětí. Něco za něco. Holka, já tě vykoupím ze služeb ruské mafie a ty mě na oplátku, až do konce mého života, budeš kouřit do konce a bez příplatku. Nepodezírám šlechetného Denzela, že by zrovna tohle byl jeho postranní úmysl, nicméně, těch důvodů, proč pomoci jakési děvce, zase tolik není. I stalo se jedné osudné noci, že se Denzlíkovi nepostavil a místo toho proti sobě postavil rusky hovořící gang zabijáků. Muže dobrých mravů se zálibou v klasické literatuře přivedlo krátkodobé přátelství s rusky hovořící šlapkou na scestí. V luxusním apartmánu nad bistrem, kam pravidelně chodil, vyřídil tři Serjože a dva Volodě, pasáky, co vedly pochybné kšefty s prostitutkami. Následně do města přijíždí vyslaný "vyšetřovatel" s podezřele ruským přízvukem, aby našel toho, kdo má jejich zabití na svědomí. Bob z obchoďáku však také není žádný žabař, i když mu jdou řemeslné práce od ruky, v bitkách je neméně zdatným protivníkem. Bob úspěšně tají svoji pohnutou minulost v tajných vojenských službách. A máme tady téměř rutinní příběh s hrdinou bez bázně a hany, co si měří čas na hodinkách, když jde do bitky a pouhým "nadlidským" zrakem dokáže vyhodnotit situaci, když jde do tuhého. Scénář není špatný, ale nepředstavuje nic tak extra. To naopak režie zkušeného Antoina Fuqui je to, co tenhle film udělalo poměrně napínavým, dynamickým a akčně osvěžujícím. Dalším velmi výrazným a extra funkčním prostředkem je vynikající kamera Maura Fiore, který dokonale nasnímal vše, jak bylo potřeba. Horší to bylo s choreografií bitek. Ta rozhodně nepředstavuje nijaký převratný vrchol v žánru, ale plusem je přehlednost bitek i jejich četná krvavost. Jediné, co ve filmu bylo nevyhovující, alespoň pro mě, byla nedotaženost akčních scén, kdy mimo obraz Denzel někoho vyřídil a pak se na scénu dostavil jen s výrazem bijce, kdy bylo nutné si domyslet, jak to asi s protivníkem dopadlo a jak to vlastně provedl. Považuji to celkem i za režijní chybu, neboť to vyznělo, jako by ty scény skončily ve střižně na podlaze. Celkově to mělo rušivý ráz. Ale to je asi tak nejvážnější výtka. Film je to příjemně temný s atmosférou, která sílí ve výborně pojatém finále. Denzel, ač holohlavý, se ohání ve filmu v akčních scénách asi jako stylově příbuzný Liam Neeson a má divácké sympatie i tím, že ustál i hrozící ohranost své postavy. O asi dva stupínky nad ním čněl Marton Csokas se super záporným výrazem v ksichtu, který ani na chvíli neodložil. Pro mě se stal hlavním charismatickým tahounem filmu, kdy na něj byla radost pohledět, skoro se mu i dalo fandit, jak zajímavě svoji postavu pojal. To Chloe Grace Moretz ještě zdaleka nemá na to hrát štětku, která bude hodná, sexy a modelka zároveň. I když se snažila, vystřídala paruky, je přece jen ještě ve věku, kdy jsem v její postavě postrádal zralý herecký projev. A typ modelky, jaký z ní chtěli mít, fakt není, stačilo se podívat třeba na její neforemné nohy. Ve vedlejších rolích oslnili vybrané zločinecké typy, na kterých si dal casting záležet. Ve výsledku se jedná o osvěžující a obrazově vychytaný akční thriller, který na dvě hodiny spolehlivě zabaví, a který nespadne do rutiny, která kdesi v závětří mírně hrozila. Washington & Fuqua je více než dobré a osvědčené tvůrčí spojení. 90% () (méně) (více)

Snorlax

Bývaly doby, kdy Washington hrál v dobrých filmech. Na staré kolenní klouby se rozhodl aspirovat na dvojku Chucka Norrise. A ejhle, vyvedlo se. Jednou rukou si balí pytlík čaje do kapesníku, druhou se škrábe za uchem, ve třetí drží něco děl nositelů Nobelových cen za literaturu, čtvrtou rukou odpočítává šroubky v hobby marketu a pátou vybíjí jednu mezinárodní mafii. No škoda, že se nepustil do boje s organizovaným zločinem i v reálu, mohl ho přeorganizovat na hřbitov. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera