Slasher

Bohužel moc roztahaný, rozmělněný pokus o bad-ass story zúčtování s ruskou mafií. Kde nefunguje spád, děj, ani Denzel vlastně pořádně. Ve výsledku mě nejvíc zaujal hlavní záporák - Marton Csokas - a jeho zvláštní charisma chladu a zvrácenosti. Zbytek byl... jen zbytečně přetažený průměr. ()

emma53

Až bude nejhůř, vím zcela jasně, komu mám zavolat ! McCall všechno zařídí, tím jsem si zcela jistá. O Denzelovi se nikdy moc nevyjadřuji, ale musím to napravit, protože ho mám jako herce zařazeného v té vyšší garnituře a že umí, o tom žádná... Věděla jsem do čeho jdu a co mě čeká, tak jsem vývojem situace nebyla až tak moc zaskočená, ačkoliv se tak málem stalo po zjištění faktu, že McCall skutečně dokázal zcela sám, bez úhony na zdraví a nějaké výrazné pomoci, zlikvidovat pomalu celou ruskou mafii, ale věřím, že jeden člen jim snad zůstal:-) Mělo to všechno, co tento žánr obnáší a i přes delší stopáž jsem se vůbec nenudila, například nezapomenu mimo jiné, jak při jedné čistce situaci nejprve zmapoval očima (to bych chtěla vyzdvihnout, ty detailní záběry na oči, super), odhadl, jak to bude přesně probíhat a na konci jen řekl 28 - 9 = 19....hustý !!! Asi to byla jeho jediná chyba v odhadu, protože byl o 9 vteřin lepší než si to spočítal......to byl jen malinký spoiler:-) A o zahradnickém náčiní už ani netřeba psát, toho tady napsali už mnozí dostatečné množství. ()

Flipnic

Nááářez!!! Nakonec sem tomu dal 5/5, Denzel si to vzal celý pro sebe a závěr ve skladu mne úplně rozsekal !! To pomalý tempo bylo dokonalý na akčňák. Denzel s klidem odrovnal všechny rusáky a mafii ... "jenom" proto, že zmlátili prostitutku .. dokonalost!! Film se hodně veze na atmosféře "Seagalovek" a "96 hodin". Ovšem zatímco Neeson vždy vede válku hrozně rychle a až bych řekl, že je mírně ve stresu, Denzel si to zde dává s ledovým klidem, film se veze v pomalým tempu, i když souboje jsou rychlý a efektní (a brutální .. zabíjí vším, co je po ruce..), celkově jde z Denzela obrovskej bezbřehej klid a naprostá osobnostní nadřazenost nad všema, kdo se mu postaví ... To je taky krásně vyjádřeno na samotném konci, kdy stojí u oceánu (reakce na martial arts filmy 70. let? :-) ). ()

Jossie

Problém tohoto filmu je, že Denzelu Washingtonovi toho drsňáka bohužel nevěřím ani chvilku - je to takový oplácaný taťka od rodiny. Ale alespoň jsem se nenudila. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nemám moc času, takže Vy nemáte žádnej." Rád sleduju při práci týpky, kteří se v poklidu odněkud vynoří, rozporcujou libovolnej počet nepřátel a zase v tichosti zmizí. A tenhle McCall je vůbec skvělej. Kdyby totiž chtěl, tak by elegantně vyskočil z regálu, vstoupil by hlavním vchodem do Kremlu, zavřel by celou GRU do mrazáku, sežral by Putinovi ranní pirožky a pak by se šel zase schovat za vystavenej křovinořez. On je zkrátka až příliš dokonalej, ale vzhledem k jeho předvedeným bojovým technikám ho raději nebudu hanět a vychytrale přenesu svou kritiku na ostatní nevýrazný zaměstnance, jelikož těch se v zásadě nebojím. I když i ten mnohalibrovej sekuriťák vypadal nebezpečně a mohl by mne sníst, ale pořád je to lepší než nechat si okysličit mozek vývrtkou. Takže, milej McCalle, nemáš-li do čeho píchnout, vrtnout či střelit hřebík, tak ti pošlu pár adres, kde o slušnýho člověka zaručeně nezakopneš. ()

EdaS

Marton Csokas je Denzelovi víc než důstojným protivníkem, Fuqua umí natočit akci i dialog a vůbec tyhle oldschoolově se tvářící thrillery mi vyhovují (např. Jack Reacher), takže u mě víc než dobrý. Rogue je mimo. ()

H34D

Poslední dobou je nějak "in" dělat z postarších, či snad až vysloužilých herců akční hrdiny. Ovšem zatímco Liam Neeson mívá ve svých posledních filmech schopnosti jeho věku úměrné a bojuje spíše životní moudrostí, tak Denzel Washington je zde druhý superman. V podstatě každá akční scéna a každá zabijačka je zde natolik stylová a natolik cool, až je lehce přestylizovaná, čímž trpí realističnost. Celá ta honba za coolovostí je také poměrně zdlouhavá, 132 minut už je přes limit. Nicméně i tak je film dost chytlavý, Denzel sem tam udělá něco fajnově vychytralého a vždy si dokáže udržet divácký zájem. 6/10 ()

Skejpr

Překvapivě funkční meditační drama, kde dialog má smysl a akce je strohá, rozvážná a o to více efektní. Veliké překvapení. ()

ORIN

Denzel Washington vypadá trochu jako přežitý dědeček. Ani ne tak svým vzezřením (řekli byste mu 60?), ale spíš tím, koho představuje. Doby supermanovských, nepřemožitelných hrdinů jsou pryč a díky ukotvenosti v reálném světě a prostředí nijak zvlášť stylizovaném vypadá postava bývalého elitního vojáka Roberta McCalla nepatřičně oproti třeba Johnu Wickovi. Zápletka je přitom v obou filmech podobně nekomplikovaná - Wick i McCall chtějí žít klidný život, Wickovi zabijí štěně a ukradnou auto, McCallovi zbijí kamarádku-prostitutku. I když jeden je hnán čistě pomstou a druhý má šanci někoho zachránit, oba hledají svou spravedlnost a chystají se zničit zločinecký konglomerát. A právě zde je vidět zásadní rozdíl. U Johna Wicka chápete motivaci a nepodivujete se nad jeho konáním, protože je to součástí oné žánrové hry. Kdežto u Roberta McCalla si nejednou řeknete, proč to vlastně dělá, proč zachází tak daleko, proč se vlastně stará, když jeho vnitřní klid nic neohrožuje. Nebo vlastně víte - musí v závěru dojít k tomu, že začne pomáhat lidem, jenže cesta do tohoto bodu není uvěřitelná. ()

choze

Asi nejlepší nástupce 96 HODIN. Fuqua umí a když dostane kvalitní scénář (Wenk se vybičoval, jinak nic oslnivého na kontě nemá) a ideálně i Denzela do hlavní role, je to radost sledovat. Nikam se nespěchá, naopak jsme pečlivě seznamováni s hrdinou, což se krásně zúročí, když konečně vyhlásí válku nepříteli a násilí začne nevyhnutelně eskalovat. Denzel jako drsný sympoš tradičně vládne, ale záporák ma taky slušné charizma, a Fuqua svědomitě klade na přední místo hrdinu a zároveň to permanentně vizuálně nakopává. Škoda, že po expozici zmizela z filmu postava Aliny a taky že tábor klaďasů de facto neutrpěl žádné ztráty. A MUŽ V OHNI se mi líbil o něco víc. ()

Segrestor

Všímáte si, jak v nové studené válce nasadili amíci do boje FILM? No, heleďte, v jednom vám odklidí Šu-Lina z KLDR a v jiném zas americký černoch, resp. afroameričan, resp. Barack Obama, vlastnoručně rozhodí batinky zlým Rusákům. Tak, pochopili tenhle vzkaz? Obama, v mistrném podání Danzela Washingtona (samozřejmě), se vydá až do Moskvy, kde čeká, jestli se nějakej zkurvenej hajzl jenom pohne, aby je rozstřílel do posledního kreténa. No nic, povídám, to zas v Obi mají skladníci o čem přemýšlet. A bude to stačit, ptám se já. A co na Fugua Fuka? A co Jan Pleskač? A co Barack? Komu tím prospěje? Druhé straně? Film mě do půlky poněkud nudil, moc se mluvilo a málo psalo domů, ale pak přišla první bourneovská akcička, a já byl spokojen, ale devatenáct vteřin je i na mě málo. Pak to mělo spíše sestupnou tendenci a závěrečný fajt... Tam už jen chybělo, aby Denzi Washi vzal do ruky motorovku a zvolal na toho tlustýho sekuriťáka: " Gimme some sugar, baby!" ()

Sarkastic

„Co se vám stalo?“ – „Narazil jsem na nějakého hlupáka.“ Pan McCall má jistou minulost. Ta už však neplatí, nyní žije klidný a spořádaný život. Ale ať už to sám sobě přizná nebo ne, tak nějak mu v něm něco chybí. To prázdné místo souvisí právě s jeho minulostí. A když se rozhodne opustit současný bezproblémový stav, může se stát, že probudí zvíře, které už nepůjde zastavit… Spíše pomalejší tempo vyprávění a důraz na rutinu mi sedlo. Z hlavního usměvavého a dobráckého hrdiny se postupně stává takřka bezcitný stroj, který si pro sebe stále něco počítá, a já musím přiznat, že jsem to jemu (a jeho představiteli) „žral“. Samozřejmě stejně jako třeba v každé PC střílečce se zvyšuje obtížnost soupeřů, a to si vyžaduje větší preciznost, takže na jedné straně si tvůrci vyhráli se všemožnými nápady na zabíjení, na druhé však udělali z hlavního hrdiny opravdu robota, o kterého divák jaksi nemá strach, a s každou minutou se na jeho suverénnost divá více a více skepticky. Podobně je to s „coolovostí“ mnoha scén, které jsou sice velmi efektivní, ovšem také značně přestylizované (loď, mikrovlnka, déšť). „Přesunutí ke zdroji“ chvíli před koncem je už vyloženě mimo. Tak či tak, i když se film jistým klišé a žánrovým neduhům nevyhne, je přesto stále velmi napínavý, působivý a zábavný (s parádními pasážemi jako jsou popovídání u večeře, nebo výborně gradované „písničkové“ pronásledování v obchoďáku), a proto mu dávám ještě slabší 4*. ()

Gilmour93

„I'm everyone - and no one. Everywhere - nowhere. Call me... Clockman.“ Komiksový hrdina se stopkami, co decentní pivní cejchou a kostýmem obsluhy hobby marketu maskuje své dovednosti (klidně bych se ho bez okolků zeptal, kde mají hmoždinky).. Fuqua, snad i inspirován stejnojmenným seriálem z 80.let, zvolil hlavně zpočátku rozvážnější, dalo by se říci až staromilské tempo a bylo to ku prospěchu věci. Polemika nad provařenými klišé, nadužíváním detailů či teatrálními zpomalovačkami může být na místě, jenže děduška Denzel je neskutečný válec, kterému tu klidnou sílu a noblesní nadhled bez problému věříte. Když si v restauraci porovnává s úhlavním nepřítelem délku přirození ve stylu Mannova Heat nebo když posunuje po stole skleněné lebky jako karty smrti, nedá vám to nesmát se pod vousy. Apropo, když už byl Equalizer na konci tak v ráži, mohl zaskočit za Vladimírem Vladimirovičem a udělat to tak, aby i na kanále Rossija 24 uvedli, že ve své kremelské koupelně uklouzl na mýdle.. ()

Dellamorte

Ne špatné, ale až príliš samoúčelné a Baumaxom ohodené. Fuqua má vyžehlené styky s us. podsvětím, čo je verejné tajomstvo. Využíva to ako len zvláda a v snímkoch sa mu to hodí, či už radami, teritoriálne, v lepšiom prípade aj samotným castom. Osobne ma prítomnosť rusákov v každej killovačke unavuje ( spočítaj si filmy ) Bolo by fayn zapnúť kolumbiu, prepnúť na čínske triády, či J-yakuzu, alebo ostať v "trainigovanom ghette" Tamojší eastside/westside dáva kopec možností. Záleží však, či Antoine xce v tomto žanri pokračovať. Za 3. ()

TeeAge

|| Scenár: Richard Wenk / Michael Sloan, Richard Lindheim - The Equalizer (TV seriál) | Hudba: Harry Gregson-Williams | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Village Roadshow Pictures, Escape Artists | Rozpočet: 55 miliónov $ | Tržby: 191,700,000 $ || Pravdepodobne si Fuqua splnil sen z mládí, a natočil idealistický akčňák s Washingtnom. Medzičasom však Denzel zostarol, a vnímanie plynutia metráže u divákov sa zmenilo tiež. Ten film ničím neurazí. A to je ten najväčší problém. Neprekvapí zvratom, tempom, myšlienkou, ani technickou vycibrenosťou. I cez to všetko, že je ten film skôr ako z pred 30 rokov, je tak majstrovsky natočený a audiovizuálne zladený, že v našich krajoch bude trvať ďalších 30, aby niekto z formálnej stránky natočil niečo podobné. Ps: Marton Csokas by si už konečne zaslúžil obsahovo plnohodnotný film, s filozoficky prehĺbenou postavou. 40% | CineStar Černý Most Praha, 24.9.2014 | ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný thriller s Denzelom Washingtonom v hlavnej úlohe. Má vydarený príbeh o mužovi s vojenskou minulosťou, ktorý chce žiť už úplne obyčajným životom, pracuje v obchode s náradím, má dobrých kamarátov a priatelí sa s mladou prostitútkou, ktorej nepríjemný život sa mu ale vôbec nepáči. No keď dievča skončí v nemocnici, rozhodne sa to zobrať do vlastných rúk, ale ruská mafia neodpúšťa a tak medzi ňou a mužom začína úplná vojna. Spracovanie sa mi páči, síce tempo filmu je po väčšinu času skôr také pomalšie a mal som z toho pocit, že sa tu toho vlastne ani až tak moc neudeje, ale s tým nemám problém. Celé je to pojaté takým klasickým žánrovým štýlom, ktorý mi vyhovuje najlepšie, no hlavne je tu perfektný hlavný hrdina presne v štýle, aký mám rád, všetko rieši s úplným pokojom, prakticky za celý čas sa nestretne s niečím, čo by mu robilo nejaký problém, likvidovanie zabijakov je pre neho tá najobyčajnejšia záležitosť a navyše si potrpí na poriadok a spravodlivosť, takže po celý čas to s ľahkosťou ťahá a nemohol som sa nudiť. Navyše aj dejovo je to pre potreby filmu úplne ideálne, chémia medzi hlavným hrdinom a záporákom je dobre zvládnutá, pričom potešia aj všetky ich spoločné scény, ale aj inak sa mi plno scén nadmieru páčilo, takže si určite nemôžem výraznejšie sťažovať. Akcie tu nie je až tak moc, čo je škoda, keďže je výborná. Je veľmi dobre natočená, správne nekompromisná a až prekvapivo drsná, pričom sa zameriava hlavne na efektné a nápadité likvidácie, čo mi nadmieru vyhovuje a tak ma skutočne mrzí, že tu toho nebolo viac. Ale aj tak musím určite spomenúť skvelé finále v sklade, prvý stret s ruskou mafiou, alebo aj zaujímavo zvládnutú explóziu v prístave. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Denzel Washington to po všetkých stránkach zvládol výborne, vydarený výber záporákov, obzvlášť hlavný Marton Csokas a sadli mi aj vedľajšie postavy, ako Chloë Grace Moretz alebo priateľ z obchodu. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Antoine Fuqua má už s týmto žánrom skúsenosti a tentoraz ma rozhodne nesklamal, postaral sa o skvelý vizuál, pričom mi až prekvapivo dobre sadli aj spomaľovačky, ktoré inak moc neobľubuje, k tomu zaujímavá atmosféra a kvalitne zlvádnutá akcia. A poteší aj hudba, obzvlášť celé finále je vďaka nej ešte pôsobivejšie. Takže keby tu bolo viac akcie, bol by som ešte spokojnejší, ale aj tak sa mi to dosť páčilo, Equalizer je jeden z najlepších akčných filmov za dlhú dobu a rád si to pozriem znovu. 79% ()

genetique

Mal som dojem, že Denzel už v akčnom žánri nemá čo ponúknuť, ale Fuqua z neho vyžmýkal posledné dávky charizmy, čo v podstate zachraňuje celý film. Fuquova rutinérska réžia nabrala smer k poctivejšie odvedenej práci a aj keď je to stále popcorňák, nepostráda to atmosféru, skvelú kameru a dobrý strih. Za mňa spokojnosť, aj keď to mohlo byť menej rozťahané. 85%. ()

3DD!3

Reklama na nezbytné nástroje pro kutily, ve slušivém kabátku od Antoina Fuquy. Denzel je znovu cool, i když už mu "děduškovi" táhne na šedesát, pořád to v sobě má. Csokas, mimořádně, přesný a je z něj důstojný protivník. Vykreslení atmosféry je přímo učebnicové. Temnotu čas od času přikrmí snaha o nápravu světa. Úvod je malinko pomalejší, závěr řádně krvavý. A stopování všeho možného je super. Teď hurá do Hornbachu a kupte si kladivo, pilku nebo nastřelovačku hřebíků. ()

Kaka

Dechberoucí stylovka, jejíž image a jednotlivé detaily jsou to co tady hraje hlavní roli. Děj je nedůležitý. Takovýhle filmů je sakra málo a přitom se na ně tak skvěle kouká. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera