DJMaroko

Ten začátek (10 min.) mi připadal nudnej až jsem začal pochybovat jestli to bude vůbec stát za to. Nicméně pak...."step by step" se to pěkně začalo rozjíždět. V polovině filmu bych si už řekl tak a za chvíli to skončí jenže opak je pravdou. Danzel se proměnil v MacGyvera a začal úřadovat v Hobby marketu. A konečně pořádný konec s nikým se nemazlil nad nikým se neslitoval a všechny krásně pozabíjel. Super ! ()

punco

Musím povedať že som veľmi dlho čakal na nový poriadny zárez od Fuquu, ktorý po skvostnom Training day sa dlho hľadal. A čakanie sa oplatilo ! Výborný akčák zo starej školy s parádnym badass Denzelom (stále skvelý ), skvelým soundtrackom a super akciou. Žiadny dejový prevrat len plnohodnotná akcia-thriller. A takto spracovaná, takú ja možem. ()

Rian_witcher

Nevím co se právě stalo. Více jak dvě hodiny filmu uběhly a mě se to zdá pořád málo a chci víc. Téma tisíckrát ohrané. Agent ve výslužbě blabla, naštve ho ruská mafie blabla, kopec mrtvých blabla... Ale tohle je prostě natočené a díky Denzel Washingtonovi a všem ostatním hercům zahrané tak, že je to první film, kdy věřím, že se to celé opravdu mohlo někdy a někde (a ne jen v předaleké galaxii) stát. Pořád přemýšlím, kde se ten "zázrak" přesně zrodil. Vše už tu bylo, počínaje utrápenou šlapkou, filozofujícím zabijákem v důchodu, neohrabaným parťákem, uplaceným poldou a stovkou dalších klišé akčních filmů. A přesto to geniálně pospojované funguje absolutně na jedničku. ()

blekekeke

Za 50, ani floka navíc. V celku je hrdina a celý příběh jako kdyby to tu už stokrát bylo, a ono asi už bylo. I když jsem čekal co bude, věděl kdo je kdo ... nečekal jsem takovou surovost v zabíjení. Je to asi důsledek toho, kam až dnes akční film musí zajít, že je vyměněna kaluž krve za pocit napětí ... ()

Repulsion

Dá se na to koukat, když chcete prostě jenom tak relaxovat a vypnout mozek. Děj filmu se odvíjí naprosto předvídatelně. Nepřekvapí vás vůbec nic. Stačilo by deset takových equalizérů na celý svět a veškeré mafie by měly utrum. ()

listo

Denzel může s klidem pověsit herectví na hřebík z Obi. Tímto filmem se totiž stal uznávanou legendou mezi amatérskymi domácími kutily, kteří dodnes netušili, co všechno jde podniknout s kladivem či křovinořezem. Scény z filmu by mohly posloužit jako oživení jinak nudných pořadů typu Rady ptáka Loskutáka nebo alespoň jako videotipy pro tetovací salóny. Že za všechno amorální a nezákonné mohou v USA Rusové, na to už jsem si v amerických thrillerech zvykla, proč ale proboha musí v tomhle filmu většina z nich vypadat, jako kdyby Džochar Dudajev naprcal Rasputina??? Snaha českých dabérů o napodobení ruského přízvuku mi rvala uši víc než sousedovic vytuněný Fiat Punto. Snímek mi připomněl svého staršího brášku s Jodie Foster - Mé druhé já, tady se ale výhradně zachraňují ruské prostitutky a mexičtí pracovníci hobby marketu. Co vám budu povídat, největší radost jsem měla ze závěrečných titulků. ()

alexwill

5 hvězd dávám velkému procentu filmů, které hodnotím. A to kvůli tomu, že se nepovažuji za nějakého vychytralého kritika, kterých je tu nespočet. Mám asi jen jinak nastavené kritické myšlení. Každý film co není jenom slet akčních scén natočený za hoďku za sámoškou, je podle mě částečně umění. Equalizer vám předhodí jednoduchou zápletku s neohroženým superhrdinou v hlavní roli, Chloe Grace Moretz pro kterou mám slabost a záporáka, kterýmu jsem toho ruskýho mafiána fakt věřil. Ano, když už jsem zmínil akční scény tak těch je tu spoustu. Jednou nůž v krku, podruhé vrtačka v hlavě, prostě co krám dal. Potřeby pro kutily a zahrádkáře tady hrály velkou roli. Celkově jde o jednoduchý filmeček ve kterém lecko najde spousty klišé (opravdu tam jsou). Já se ale na filmy koukám s nadhledem. Odpočinout si u Denzela Washingtonů, který vymlátí kupy mafiánů je vážně pohodička. Nedávám tomu značku "Must see", kterou bych u jiných filmů dal, ale pokud najdete trochu času na film (2h 12minut) tak se dobře pobavíte. ()

bonovox

Neskutočná nálož. Pomalý rozbeh filmu vôbec nevadí, to čo nasleduje, je totiž top vrcholom žánru posledného obdobia. Denzel a Csokas vytvorili výbornú ústrednú dvojku. Záverečné finále je skvostné. ()

Gregor_Samsa

Má to náboj, charisma a dovede udržet pozornost. Denzel je správně drsný a s ničím se moc nepáře - tak jak to máme rádi. Působivé. Strávil jsem s filmem 2 hodiny cestou na druhou stranu planety - a byla to dobrá volba! :-) ----- Podruhé v domácím přítmí se mi to líbilo znovu, i když samozřejmě z podvědomí jsem ty scény nechtěně lovil... no ale co je fajn, je, že ta expozice není zrychlená a že to prostě je takové uvěřitelné. Ne-wickovské, řeklo by se. Good bijáček! [80%; 2019-05-25 Home sweet home] ()

Ironhead

Proc nepozabijet treba padesat lidi, kvuli jedny zmlaceny stetce, kdzy je to tak COOL :_) Navic kdyz vy jste tezce badass kladny americky uvedomely cerny muz a zabijite jen ty zle bile rusky mluvici :_) Vlastne poslat Denzela Washingtona nekam k Donbasu razem je po ukrajincke krizi ;) No nic, morlani poslestvi tohle snad ani mit nema, ale potom zase nechapu to rozumovanu kolem policejniho odznaku a jeho pospineni zkorumpovanym poldou *ach jo* Ale jako pro tyhle *bad-ass* filmy mam urcitou slabost, jen by se to muselo drzet rekneme v rozumne konstalaci prvnich dvou tretin filmu. ***NASLEDUJI MIRNE SPOILERY*** Posledni tretina je totiz uz neco strasne moc pres caru, kdy Denzel v mistnim Hornbachu likviduje zahradnickym nacinim elitni po zuby ozbrojene ruske zabijaky a nakonec si doleti do Ruska inkognito (cernoch je tam urcite desive nenapadnej) zabit i mistniho mafiana, miliardare a oligarchu... *ach jo* Ze i v Americe Denzel spacha par teroristikejch utoku *treba na ty lodi a pristavisti kolem* nikomu nevadi, nikdo to neresi... Kurvicka se samozrejme nasledkem toho vseho sma aod sebe zazrakem napravi, jak nema ve svym okoli zadnyho zlyho rusa tak prestane okamzite sukat za prachy a brat drogy a nejspis zacne chodit i do nedelni skoly :D *scenar je fakt trosku peklo* ()

kolodej1

jistě, nemělo to zrovna dokumentární věrohodnost, ale to od filmů tohoto žánru tak nějak ani nelze očekávat. Další z filmů, kde spravedlivý hrdina se dostane do sporu s organizovanou skupinou grázlů a podá si je. Nenáročná podívaná, která ale spolehlivě pobaví a zaujme, rozhodně to není nudné. Mimochodem, Denzel rozhodně nevypadá na 60-letého důchodce ()

bezprezdivky

Návrat k osmdesátkové šabloně solo hrdinů, nepřemožitelných, smrtelných, ale přitom plných lidského soucitu, zde navíc okořeněno hrdinovou sečtělostí. Je to návrat do černobílého světa, kde je hodný (afro)američan a zlá ruská mafie a spoustu malých lidiček, které hlavní hrdina zachrání, a celý film nepochybujete jak to dopadne. Vzhledem k hrdinovu krycímu zaměstnání a jeho bravurnímu využití domácího náčiní na likvidaci padouchů už žádná další návštěva Baumaxu nebude nikdy taková, jako byla předtím ........... Skvělá muzika. ()

Kozlowski8

Denzel Washington jako bývalý člen elitní vojenské jednotky McCall, jehož nynější poklidný život naruší ruští gangsteři, kteří ublíží mladé prostitutce. McCall bere spravedlnost do vlastních rukou... Film nepostrádá napětí a zajímavé okamžiky, avšak obsahuje rovněž mnoho zbytečných, nudných, zdlouhavých a absurdních pasáží. Jsou to především ty pasáže, které měly působit coolově a progresivně, ale ve výsledku působí nudně a někdy až směšně. Přes to všechno je tento thriller koukatelný a Denzel Washington se předvádí ve skvělé formě. 60%. ()

Sentinel

Stejný případ jako John Wick - nabušená řekněme první polovina, zatímco ta druhá působí skoro jak závěr průměrné epizody Walker Texas Ranger. ()

Tuty

Škoda, po slibně se rozvíjející zápletce se zajímavou postavou kutila McCalla, mi druhá polovina filmu (ta, na co se tady scénář skoro 60 minut připravuje) přišla paradoxně slabší, s malým tahem na bránu, natahovanější a v konečném důsledku i málo akční jakkoliv cool se to tváří. Po likvidaci těch pěti šmejdů v restauraci jsem čekal trochu víc než jsem nakonec dostal. Ale Washington je tradičně fajn jako herec a lepší 3 si to zaslouží zcela určitě. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera